Ухвала від 23.09.2025 по справі 686/23739/25

Справа № 686/23739/25

Провадження № 6/686/396/25

УХВАЛА

23 вересня 2025 року м. Хмельницький

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:

головуючого судді Заворотної О.Л.

секретаря судового засідання Сікори Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницький заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Укрфінстандрат» про заміну сторони виконавчого провадження,

встановив:

В серпні 2025 року ТзОВ «ФК «Укрфінстандарт» звернулось до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із заявою про заміну сторони виконавчого провадження в обґрунтування якої вказало, що на примусовому виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Хмельницької області Лабчука Р.М. перебуває виконавче провадження № 67260305, відкрите на підставі виконавчого напису № 26394 вчиненого 10.09.2021 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бригідою В.О., про стягнення боргу з боржника ОСОБА_1 на користь ТзОВ «Інстафінанс».

03.04.2025 між ТзОВ «Інстафінанс» та ТзОВ «ФК «Укрфінстандарт» було укладено Договір факторингу № 573/ФК-25, відповідно до вимог якого, право грошової вимоги, у тому числі за кредитним договором №ID7786899 в інформаційно-телекомунікаційній системі Первісного кредитора № ID9545469 згідно з яким проводиться стягнення заборгованості за виконавчим документом виданим Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бригіда Володимир Олександрович за № 26394 від 10.09.2021 у виконавчому провадженні АСВП № 67260305 відступлено ТзОВ «Укрфінстандарт», код ЄДРПОУ: 41153878.

У зв'язку із чим звернулося до суду про заміну сторони виконавчого провадження.

В судове засідання представник заявника не з'явився, просив подану заяву розглянути за його відсутності, про що зазначив у самій заяві.

Інші учасники в судове засідання не з'явились, про час та місце слухання справи повідомлялись у встановленому законом порядку.

ОСОБА_1 подала заяву про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження за її відсутності.

Згідно вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

10.09.2021 приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бригіда В.О. вчинив виконавчий напис № 26394 про стягнення боргу з боржника ОСОБА_1 , на користь ТзОВ «Інстафінанс» за кредитним договором № ID7786899 від 31.10.2020.

На виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Хмельницької області Лабчука Р.М. перебуває виконавче провадження № 67260305, відкрите на підставі виконавчого напису № 26394 вчиненого 10.09.2021 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бригідою В.О., про стягнення боргу з боржника ОСОБА_1 на користь ТзОВ «Інстафінанс»..

03.04.2025 між ТзОВ «Інстафінанс» та ТзОВ «ФК «Укрфінстандарт» було укладено Договір факторингу № 573/ФК-25, відповідно до вимог якого, право грошової вимоги, у тому числі за кредитним договором №ID7786899 в інформаційно-телекомунікаційній системі Первісного кредитора № ID9545469 згідно з яким проводиться стягнення заборгованості за виконавчим документом виданим Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бригіда Володимир Олександрович за № 26394 від 10.09.2021 у виконавчому провадженні АСВП № 67260305 відступлено ТзОВ «ФК «Укрфінстандарт», код ЄДРПОУ: 41153878.

Згідно ст. 90 Закону України «Про нотаріат» стягнення за виконавчим написом провадиться в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до ч. 2 ст. 446 ЦПК України процесуальні питання, пов'язані з виконанням рішень інших органів (посадових осіб), вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення.

Згідно ст.512 ЦК України, кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: 1) передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги); 2) правонаступництва; 3) виконання обов'язку боржника поручителем або заставодавцем (майновим поручителем); 4) виконання обов'язку боржника третьою особою.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що подана ТзОВ «ФК «Укрфінстандарт» заява є обґрунтованою і підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.81, 247, 260, 442 ЦПК України, ст.512 ЦК України, суд -

постановив:

Заяву задовольнити.

Замінити стягувача Товариство з обмеженою відповідальністю «Інстафінанс» на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Укрфінстандарт» (код ЄДРПОУ 41153878) у виконавчому провадженні провадження № 67260305, яке відкрите на підставі виконавчого напису № 26394 вчиненого 10.09.2021 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бригідою В.О., про стягнення боргу з боржника ОСОБА_1 на користь ТзОВ «Інстафінанс».

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Дата складення повного тексту ухвали: 23.09.2025.

Суддя:

Попередній документ
130462155
Наступний документ
130462157
Інформація про рішення:
№ рішення: 130462156
№ справи: 686/23739/25
Дата рішення: 23.09.2025
Дата публікації: 26.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про заміну сторони виконавчого провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (23.09.2025)
Результат розгляду: подання (заяву, клопотання) задоволено
Дата надходження: 21.08.2025
Розклад засідань:
23.09.2025 16:30 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області