Справа № 462/6395/23
провадження 1-кп/462/110/25
22 вересня 2025 року Залізничний районний суд м. Львова у складі
головуючого - судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
захисників ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання прокурора ОСОБА_3 про продовження запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту обвинуваченому
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Львів, українцю, громадянину України, з середньою освітою, одруженому, непрацюючому, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимому,
що обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2,3 ст.307 КК України,
У провадженні Залізничного районного суду м. Львова перебуває кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2,3 ст. 307 КК України.
Прокурор у судовому засідання звернувся з клопотанням про продовження запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту, мотивуючи це тим, що ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дев'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна, та перебуваючи на волі може переховуватися від суду, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення у якому обвинувачується, зокрема щодо незаконного придбання, зберігання з метою збуту та збуту наркотичних речовин, оскільки ОСОБА_7 інкримінується вчинення особливо тяжкого злочину, вчиненого разом з особами, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження, які володіючи інформацією про хід судового розгляду та встановлені досудовим розслідуванням обставини, можуть продовжувати здійснювати збут наркотичних речовин на території м.Львова, а також те, що ОСОБА_7 за місцем свого проживання зберігав наркотичні засоби у великих та особливо великих розмірах, що свідчить про намір ОСОБА_7 здійснювати збут наркотичних засобів у майбутньому, який не працює, а відтак не має постійного джерела прибутку, а збут наркотичних засобів був єдиним джерелом доходу, а також може незаконно впливати на свідків та інших обвинувачених. Зазначив, що наявні ризики передбачені ст. 177 КПК України, що стали підставою обрання запобіжного заходу не зменшились, а відтак слід продовжити запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту.
Заслухавши прокурора, який клопотання про продовження строку дії тримання під вартою підтримав, захисника ОСОБА_10 та обвинуваченого ОСОБА_7 ,які проти клопотання не заперечили, захисників ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , які також проти клопотання не заперечили, суд вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Беручи до уваги, що ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину у сфері обігу наркотичних засобів, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дев'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна, що свідчить про існування, як ризику вчинення нових злочинів та продовження кримінального правопорушення, у якому він обвинувачується, так і ризику ухилення від явки до суду, а також, те, що на даний час у провадженні не досліджені докази, не допитані свідки, що свідчить про існування ризику тиску на них з боку обвинуваченого, і тому, суд прийшов до переконання, що існують достатні підстави для продовження відносно обвинуваченого строку дії запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту, з покладенням обов'язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України.
Керуючись ст.ст. 176, 177, 178, 181, 184, 196 КПК України, -
клопотання задовольнити.
Продовжити запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у виді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці, тобто до 22 листопада 2025 року включно, зобов'язавши його:
- прибувати до суду за першим викликом;
- не відлучатися з квартири за адресою: АДРЕСА_1 без дозволу суду;
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання;
- здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
- не спілкуватися з обвинуваченими ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та їх близькими родичами (дружинами, батьками, дітьми, рідними братами та сестрами), свідками та експертами у кримінальному провадженні № 12022140000000255 від 21.06.2022 року.
Дата закінчення дії ухвали -22 листопада 2025 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Оригінал ухвали.