Справа № 750/13171/25
Провадження № 3/750/4093/25
24 вересня 2025 року м.Чернігів
Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Лямзіна Н.Ю., розглянувши в ході підготовки до розгляду матеріалів справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП, - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , директора ПП «ФАСАД», юридична адресою: м.Чернігів, пр-т Миру, буд. 49-А,-
23 вересня 2025 року до Деснянського районного суду м. Чернігова надійшов протокол про адміністративне правопорушення №473/25-01-07-02-06, складений 11 вересня 2025 року відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Як вбачається зі змісту ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Даним вимогам протокол не відповідає.
В якості доказу вчинення ОСОБА_1 вказаного адміністративного правопорушення надані вказаний вище протокол та Акт про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ПП «ФАСАД» щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за квітень 2025 року від'ємного значення з податку на додану вартість.
Висновки, викладені в Акті від 14 липня 2025 року, є відображенням дій працівників податкового органу, викладення цими працівниками власних суб'єктивних висновків щодо зафіксованих обставин. У зв'язку з цим Акт від 14 липня 2025 року не є беззаперечним доказом вчинення ОСОБА_1 , правопорушення та не звільняє особу, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, від обов'язку доводити ті висновки, які зазначені в Акті від 14 липня 2025 року.
Однак, особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення на підтвердження висновків, які зазначені в Акті від 14 липня 2025 року, не надано жодного доказу. Відповідно у суду відсутня можливість перевірити висновки, які встановлені в даному Акті.
Окрім того враховуючи, що в протоколі порожній рядок з відміткою про отримання протоколу та відсутні будь які данні про направлення такого протоколу особі засобами поштового зв'язку, є достатні підстави вважати, що копія протоколу не була вручена (надіслана) особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За наведених обставин, протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню на доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 254, 256, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Чернігівській області для належного оформлення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Ю. Лямзіна