Вирок від 11.09.2025 по справі 759/24774/24

ун. № 759/24774/24

пр. № 1-кп/759/717/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2025 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді: ОСОБА_1 ,

за участю секретарів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого кримінальне провадження № 12024000000000304 за обвинуваченням

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Донецьк, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України,

сторони кримінального провадження: прокурор ОСОБА_6 , обвинувачений ОСОБА_5 , захисник ОСОБА_7 ,

ВСТАНОВИВ:

Громадянин України ОСОБА_5 станом на 20.02.2014, здійснюючи приватну нотаріальну діяльність на території Автономної Республіки Крим, а саме - Феодосійському міському нотаріальному округу на підставі свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю № 459 від 05.03.1994, виданого Міністерством юстиції України, та достовірно володіючи інформацією, що з 20.02.2014 підрозділами збройних сил та інших військових формувань російської федерації здійснено повномасштабне вторгнення на територію АР Крим та розуміючи, що вчиняються дії, направлені на зміну меж території України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, свідомо та добровільно прийняв рішення перейти на бік ворога, тобто на сторону окупаційної влади російської федерації, з метою вчинення дій на шкоду державній безпеці України, а також надавати представникам російської федерації допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, встановленні окупаційного режиму на тимчасово захопленій території Автономної Республіки Крим.

Реалізуючи свій злочинний умисел, перебуваючи у не встановленому місці на території АР Крим, після повної окупації військовослужбовцями збройних сил російської федерації території АР Крим, тобто після 21.03.2014, ОСОБА_5 , керуючись ідеологічними та корисливими мотивами, добровільно погодився на співпрацю з окупаційною владою російської федерації та 28.04.2014 добровільно склав кваліфікаційний іспит для наділення повноважень нотаріуса, який організований окупаційною владою тимчасово окупованої території АР Крим, отримав від головного управління міністерства юстиції російської федерації по республіці Крим і Севастополю ліцензію на право нотаріальної діяльності № 185 від 30.05.2014 та у відповідності до наказу № 12 головного управління міністерства юстиції російської федерації по республіці Крим і Севастополю від 04.06.2014 наділений повноваженнями нотаріуса російської федерації.

Таким чином, ОСОБА_5 з 04.06.2014 по даний час займається нотаріальною діяльністю на тимчасово окупованій території України, АРК Крим, та являється нотаріусом Феодосійського міського нотаріального округу нотаріальної палати республіки крим (феодосийского городского нотариального округа нотариальной палаты республики крым).

В подальшому, у невстановлений час, ОСОБА_5 , перебуваючи у невстановленому місці на території АР Крим, керуючись ідеологічними та корисливими мотивами, добровільно погодився на співпрацю з окупаційною владою російської федерації, зокрема на їх пропозицію обійняти посаду, пов'язану з організацією нотаріального процесу, а саме - члена правління нотаріальної палати республіки крим (члена правления нотариальной палаты республики крым).

28.09.2020, ОСОБА_5 , окупаційною владою російської федерації був призначений на посаду члена правління нотаріальної палати республіки крим (члена правления нотариальной палаты республики крым), та отримав організаційно-розпорядчі повноваження, які виконує до цього часу.

Використовуючи отримані повноваження, ОСОБА_5 організував діяльність нотаріального процесу російською мовою та окупаційною владою йому було делеговано право, що дозволяє надавати документам, які він складає, характеру справжності, забезпечувати їх збереження, наділяти їх доказовою та виконавчою силою за стандартами та законами російської федерації, в тому числі вчиняти нотаріальні дії в інтересах фізичних та юридичних осіб, складати проекти угод, заяв та інших документів, виготовляти копії документів та витяги з них, а також надавати роз'яснення з питань вчинення нотаріальних дій, витребовувати від фізичних та юридичних осіб відомості та документи (у тому числі, які містять персональні дані), необхідні для вчинення нотаріальних дій та вчиняти інші дії, які передбачені законодавством російської федерації про нотаріат.

За таких обставин, всупереч вимогам, встановленим Законом України «Про нотаріат», у період з 2014 року по теперішній час, під час окупації російською федерацією частини території України, громадянин України ОСОБА_5 , маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань і життєвого досвіду для усвідомлення фактів окупації АР Крим з боку російської федерації, з власної ініціативи, добровільно вирішив особисто взяти участь в утворенні та функціонуванні на території АР Крим системи незаконних нотаріальних органів.

Крім того, за час перебування на вищезазначеній посаді ОСОБА_5 , використовуючи надані представниками окупаційної адміністрації російської федерації організаційно-розпорядчі функції на виконання завдань та функцій так званого члена правління нотаріальної палати республіки крим (члена правления нотариальной палаты республики крым), налагодив взаємодію з окремими засобами масової інформації, використовуючи їх для висвітлення діяльності окупаційної адміністрації російської федерації, здійснення пропагандистських акцій на її підтримку, зокрема через мережу Інтернет, та формування думки серед населення і світової спільноти як про законність власних дій, так і про легітимність створення та діяльності так званої «нотариальной палаты республики крым».

Судовий розгляд кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченого ОСОБА_5 з наступних підстав.

Згідно ч. 3 ст. 323 КПК України судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо злочинів, зазначених у частині другій статті 297-1 цього Кодексу, може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (in absentia).

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КПК України зміст та форма кримінального провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей, встановлених законом.

Отже, кримінальне провадження за відсутності обвинуваченого повинно відповідати, у тому числі таким загальним засадам судочинства, як законність, рівність перед законом і судом, презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини тощо (п.п. 2, 3, 10 ч. 1 ст. 7 КПК України).

Суть принципу законності відповідно до ч. 1 ст. 9 КПК України, крім іншого, полягає у тому, що під час кримінального провадження суд, прокурор та слідчий зобов'язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Згідно із ч. 1 ст. 10 КПК України суть принципу рівності перед законом і судом полягає у тому, що не може бути привілеїв чи обмежень у процесуальних правах, передбачених цим Кодексом, за будь-якими ознаками, у тому числі за політичними переконаннями.

Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч. 3 ст. 323 КПК України), суд, зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст. 2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом. Ці особливості вимагають від суду прискіпливої оцінки кожного поданого доказу обвинувачення, відтак поріг вимогливості до доказування у даному випадку має бути підвищений.

Так, на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 09.08.2024 у межах даного провадження проводилось спеціальне досудове розслідування (т. 1 а.с. 78). Встановлено, що повідомлення про підозру ОСОБА_5 , а також повістки про виклик до слідчого неодноразово у встановлений законом спосіб шляхом публікації в засобах масової інформації загальнодержавної сфери, а також на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора були направлені ОСОБА_5 .

Постановою старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_8 від 05.02.2024 підозрюваного ОСОБА_5 оголошено у розшук (т. 1 а.п. 82-83).

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 11.04.2024 стосовно ОСОБА_5 обрано в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України запобіжний захід у виді тримання під вартою (т. 1 а.п. 86).

Обвинувачений ОСОБА_5 в судові засідання не прибув, будучи належним чином, в спосіб, передбачений вимогами КПК України шляхом публікацій в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження (газета «Урядовий кур'єр»), а також шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора та Святошинського районного суду м. Києва, повідомленим про розгляд справи, жодних клопотань, заяв, скарг не подавав, у зв'язку з чим на підставі ухвали Святошинського районного суду м. Києва від 24.02.2025 судовий розгляд даного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченого ОСОБА_5 в порядку спеціального судового провадження (in absentia), з обов'язковою участю захисника. Суд вважає, що стороною обвинувачення, а також судом здійснені всі можливі, передбачені законом, заходи щодо дотримання прав підозрюваного та обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя, а ОСОБА_5 мав підстави усвідомлювати, що проти нього розпочато кримінальне провадження, мав чи мав би отримати оголошену підозру, відповідні виклики до слідчого, прокурора та суду.

У судовому засіданні захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_7 зазначила, що судове провадження не повинно було проводитися за процедурою спеціального судового провадження, оскільки обвинувачений не знав та не міг знати про розпочате кримінальне провадження по відношенню до нього. Крім цього, стороною обвинувачення належними та допустимими доказами не доведено винуватість ОСОБА_5 у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, оскільки жодного належного та допустимого доказу стороною обвинувачення не було надано. Просила суд визнати ОСОБА_5 невинним та виправдати його на підставі п. 3 ч.1 ст. 373 КПК України.

Суд вважає такі доводи захисника такими, що не заслуговують на увагу з огляду на ті обставини, що у даному кримінальному провадженні здійснювалося спеціальне досудове розслідування, у подальшому - спеціальне судове провадження, що передбачає можливість відповідно до ст. 323 КПК України проведення його за відсутності обвинуваченого. Крім того, під час як досудового розслідування, так і під час судового розгляду захист інтересів підозрюваного та обвинуваченого здійснювала захисник ОСОБА_7 , яка була ознайомлена з матеріалами кримінального провадження в повному обсязі, а тому будь-яких порушень прав ОСОБА_5 судом не встановлено.

Дослідивши наявні у провадженні докази, суд прийшов до висновку, що вина ОСОБА_5 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, підтверджується сукупністю належних та допустимих доказів, які відповідають вимогам, передбаченим ст.ст. 85-87 КПК України, та які узгоджуються між собою, перевірених та оцінених у їх сукупності судом безпосередньо в судовому засіданні.

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України. Статус ОСОБА_5 , як громадянина України, підтверджено обліковою карткою особи, наданою Державною міграційною службою України від 15.06.2023, та листом Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації від 24.05.2023 №6.5-7412/6-23, за якими ОСОБА_5 має паспорти громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Феодосійським МВ ГУ МВС України в АР Крим 11.09.2006, а також паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданого 11.09.2006 органом 0117 (т. 2 а.п. 25-27, 136).

Відповідно до листа Головного центру обробки спеціальної інформації ДПС України, інформація у базі даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, в'їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території» про перетинання ОСОБА_5 державного кордону України відсутня (т. 2 а.п. 8).

Так, відповідно до ст. 4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство.

Нормами Закону України «Про громадянство України» визначено підстави і порядок набуття та припинення громадянства України. Зокрема ст. 2 зазначеного Закону встановлено, що законодавство України про громадянство ґрунтується на таких принципах: єдиного громадянства - громадянства держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України; неможливості позбавлення громадянина України громадянства України; визнання права громадянина України на зміну громадянства; збереження громадянства України незалежно від місця проживання.

Відповідно до ст.ст. 17-20 Закону України «Про громадянство України» передбачено, що громадянство України припиняється внаслідок виходу з громадянства України за клопотанням громадянина України та втрати громадянства України внаслідок добровільного набуття повнолітнім громадянином України громадянства іншої держави.

При цьому, вихід з громадянства України допускається, якщо особа набула громадянство іншої держави або отримала документ, виданий уповноваженими органами іншої держави, про те, що громадянин України набуде його громадянство, якщо вийде з громадянства України та не допускається, якщо особі в Україні повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто. Датою припинення громадянства України у всіх випадках є дата видання відповідного Указу Президента України.

Громадянин України, який подав заяву про вихід з громадянства України або щодо якого оформляється втрата громадянства, до видання указу Президента України про припинення громадянства України, користується всіма правами і несе всі обов'язки громадянина України.

Згідно із статтею 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства рф не визнається Україною і не є підставою для втрати громадянства України.

Відповідно до листів Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБ України від 15.06.2023 № 30/2/2-703 та 28.06.2023 №30/2/2-7720 встановлено, що громадяни України, приватні та державні нотаріуси, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України достовірно усвідомленні, що підрозділами збройних сил та іншими військовими формуваннями рф здійснено вторгнення на територію суверенної держави Україна та розуміючи, що вчиняються дії, направлені на зміну меж території України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, свідомо та добровільно прийняли рішення перейти на бік ворога, тобто на сторону окупаційної влади рф, з метою вчинення дій на шкоду державній безпеці України, а також надавати представникам рф допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, встановленні окупаційного режиму на тимчасово захоплених територіях, зокрема, встановлено, що ОСОБА_5 є членом правління Нотаріальної палати АР Крим, нотаріус Феодосійського міського нотаріального округу, крім того встановлено, що ОСОБА_5 приймає іспит зі знання російського законодавства (http://youtube.be/Q7onyLNbgaU) (т. 2 а.п. 11-25).

Відповідно до листа Міністерства юстиції України № 85879/86605-8-23/37.5 від 03.07.2023 встановлено, що свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю було видано Міністерством юстиції України на ім'я ОСОБА_5 05.03.1994 за №459 (т. 2 а.п. 28-31).

Також листом Міністерства юстиції України № 129874/143857-8-23/37.5 від 04.10.2023 надано копії наказів Міністерства юстиції України від 07.07.2014 № 1087/5 та від 21.07.2016 №2230/5, рішення Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату від 30.06.2016 № 141, висновку Департаменту державної реєстрації та нотаріату за наслідками попереднього розгляду подання Головного територіального управління юстиції у Одеській області та відповідного подання (т. 2 а.п. 32-51), з яких вбачається наступне.

Так, відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 07.07.2014 № 1087/5 «Про припинення приватної нотаріальної діяльності» визначено перелік осіб, які здійснювали приватну нотаріальну діяльність на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і призначені на посаду нотаріуса російської федерації, серед інших зазначено нотаріуса ОСОБА_5 .

Відповідно до пунктів 1.2 та 1.4 наказу Міністерства юстиції України від 07.07.2014 №1087/5 «Про припинення приватної нотаріальної діяльності» ОСОБА_5 зобов'язано передати до Державного нотаріального архіву Херсонської області всі документи нотаріального діловодства та архіву, а також гербову печатку та реєстри для реєстрації нотаріальних дій в строк до 08.08.2014 (т. 2 а.п. 46-51).

Як вбачається з подання Головного територіального управління юстиції в Одеській області щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, листом Головного територіального управління юстиції в Херсонській області від 03.06.2016 № 04-19/3965 поінформовано, що нотаріусом ОСОБА_5 вимоги пунктів 1.2 та 1.4 наказу Міністерства юстиції України від 07.07.2014№ 1087/5 «Про припинення приватної нотаріальної діяльності» не були виконанні, що призвели до недотримання чинного законодавства України, а саме - пункту 2 Розділу ІІІ Правил професійної етики нотаріусів України, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 04.10.2013 № 2104/5 (далі - Правил), в частині невиконання зобов'язання стосовно дотримання чинного законодавства України, сприяння утвердженню та практичній реалізації принципів верховенства права та законності; пункту 7 Розділу Х Правил в частині невиконання зобов'язання стосовно ствердження поваги до нотаріальної професії, її сутності і призначення, сприяння збереженню та підвищенню її престижу, а також утримання від вчинення дій, які можуть зашкодити професійній діяльності нотаріуса чи підірвати довіру та престиж професії у суспільстві; пункту 1 Розділу ІV Правил в частині невиконання своїх обов'язків згідно з принесеною присягою та постійного збереження чистоти високого звання нотаріуса (т. 2 а.п. 43-45).

На підставі наказу Міністерства юстиції України № 2230/5 від 21.07.2016 відповідно до рішення Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату від 30.06.2016 № 190 на підставі підпункту «і» пункту 2 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про нотаріат» у зв'язку з неодноразовим порушенням нотаріусом правил професійної етики, затверджених Міністерством юстиції України, свідоцтво на право зайняття нотаріальною діяльністю від 05.03.1994 за № 459 на ім'я ОСОБА_5 анульовано (т. 2 а.п. 34-38).

Допитана у судовому засіданні свідок ОСОБА_9 показала, що працює приватним нотаріусом в м. Києві з 2014 року. До 2014 року працювала приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу. Їй відомо, що ОСОБА_5 , який був приватним нотаріусом Феодосійського нотаріального округу, залишився працювати на тимчасово окупованій території АРК після 2014 року. Крім того, після повномасштабного вторгнення рф на територію України вона бачила ролик, в якому відображались події на Донбасі. Зокрема прийняття ОСОБА_5 на тимчасово окупованій території Донецької області - на території так званої «ДНР» іспиту у кандидатів на посаду нотаріуса. Також ОСОБА_9 показала, що залишатись на окупованій території Криму ніхто нікого не заставляв, громадяни України залишались там добровільно.

Аналогічного змісту надала показання у судовому засіданні свідок ОСОБА_10 , яка на даний час також працює приватним нотаріусом у м. Києві та до 2014 року працювала приватним нотаріусом Красногвардійського районного нотаріального округу Автономної Республіки Крим, додатково зазначивши, що з соціальних мереж їй відомо, що ОСОБА_5 продовжує працювати приватним нотаріусом Феодосійського нотаріального округу.

Також аналогічного змісту надав показання у судовому засіданні свідок ОСОБА_11 , додатково зазначивши, що йому відомо, що ОСОБА_5 схвально реагував на створення незаконних органів влади на тимчасово окупованій території АРК та після 2014 року залишився там працювати на посаді приватного нотаріуса. Крім того, ОСОБА_5 входив до складу Правління Нотаріальної палати Республіки Крим РФ, брав участь у роботі кваліфікаційної комісії з добору кандидатів на посаду нотаріуса на тимчасово окупованій території Донецької області, так званої «ДНР».

Відповідно до протоколів пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 21.06.2023, 31.07.2023 свідки ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , кожен окремо, впізнали ОСОБА_5 як особу, яка у 2014 році перейшла на бік ворога після окупації півострова - добровільно погодилася на співпрацю з окупаційною владою рф (т.2 а.п. 97-104).

Відповідно до протоколу огляду від 10.06.2023, з відеозаписом, який оглянуто в судовому засіданні, за посиланнями: ІНФОРМАЦІЯ_2 , вбачається, що при відкритті (з використанням VPN) дана веб-сторінка розміщена на веб-сайті (з російським доменом) « ОСОБА_12 » наступного змісту: бачимо російський сайт «Нотариальная палата Республики Крым», бачимо статтю на сайті від 03.05.2023 під назвою «Работа нотариусов Руспублики Крым была отмечена наградами государственных органов ко Дню нотариата РФ». Також в самій статті вказано що ОСОБА_5 отримує «державні» нагороді від влади рф та продовження статті, фото ОСОБА_5 , який отримав державну нагороду від країни-агресора (т. 2 а.п. 52-58).

Відповідно до протоколу огляду від 19.09.2023, з відеозаписом, який оглянуто в судовому засіданні, виявлено інтернет-сторінку офіційного сайту «Нотариальная палата Республики Крым» (295017, г. Симферополь, ул. И.Гаспринского, 19), зокрема, за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_3 виявлено статтю із заголовком: «ІНФОРМАЦІЯ_14», до якого, зокрема, увійшов «нотариус ?Феодосийского городского нотариального округа ОСОБА_13 ».

Крім того, при відкритті інтернет-ресурсу за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 виявлено статтю із заголовком: « ІНФОРМАЦІЯ_5 », де зазначено, що «Ряд представителей ІНФОРМАЦІЯ_6 », зокрема «нотариус Феодосийского городского нотариального округа ОСОБА_13 ».

Аналогічного змісту виявлена інформація щодо участі в «торжественном мероприятии, посвященном 220-летию со дня образования Министерства юстиции Росийской Федерации нотариуса Феодосийского городского нотариального округа ОСОБА_14 , который был отмечен Благодарностью Главы Республики Крым».

Крім того, при відкритті інтернет-ресурсу за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_7 виявлено статтю із заголовком: « ІНФОРМАЦІЯ_8 », де зазначено, що участь в цьому заході взяв, зокрема «член Правления Нотариальной палаты Республики Крым, нотариус Феодосийского городского нотариального округа ОСОБА_13 ».

Крім того, при відкритті інтернет-ресурсу за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_9 виявлено статтю із заголовком: « ІНФОРМАЦІЯ_10 », де зазначено, що участь в цьому заході взяв, зокрема «член Правления Нотариальной палаты Республики Крым, нотариус Феодосийского городского нотариального округа ОСОБА_13 ».

Крім того, при відкритті інтернет-ресурсу за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_11 виявлено статтю із заголовком: « ІНФОРМАЦІЯ_12 состоялись парламентские слушания на тему «Нотариат как эффективный механизм защиты прав граждан и юридических лиц: актуальные задачи и пути их решения», де зазначено, що участь в цьому заході взяв, зокрема «нотариус Феодосийского городского нотариального округа ОСОБА_13 ».

Аналогічного змісту виявлена інформація щодо участі «нотариуса Феодосийского городского нотариального округа ОСОБА_5 в Международной конференции «Современный нотариат», посвященной 150-летию со дня основания института нотариата в России, которая проводилась в рамках ОСОБА_15 ».

Крім того, за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_13 , при відкритті якої виявлено веб-сайт із назвою «GOGOV», на якому розміщена контактна інформація щодо нотаріуса ОСОБА_5 (т. 2 а.п. 59-96).

Відповідно до висновку експерта № СЕ-19-23/38380-ФП від 22.08.2023 встановлено, що зображення особи у файлах із назвами: «Нотариат ДНР интегрируется в российскую правовую систему.mp4», який одягнений в кофту в смужку (чорного, білого, червоного, сірого кольорів), (на відрізку відеозапису з 00 хв. 09 сек. по 02 хв. 10 сек.), та у файлах із назвами: «1.jfif», «2 jfif», «сайт 4.jfif», що надані як об?єкти дослідження, придатні для портретної ідентифікації за ознаками елементів зовнішності. У файлі з назвою «сайт 4.jfif» та у файлі з назвою « ОСОБА_5 pdf», зображена одна й та ж сама особа (т. 2 а.п. 113-130).

Всі перелічені письмові докази суд оцінює за правилами документа згідно ст.99 КПК України, а відомості, що вони містять, визнає належними та допустимими.

Враховуючи узгодженість між собою вказаних доказів за змістом, їх єдність та взаємозв'язок за часом та характером подій, суд визнає наведені та проаналізовані вище документовані дані про діяльність ОСОБА_16 як громадянина України, достовірними доказами обвинувачення, а тому кладе в основу свого вироку.

Більш того, всі вказані дані узгоджуються між собою та відомостями, які суд вважає загальновідомими.

Отже, аналізуючи всі зібрані по справі докази у їхній сукупності, взаємозв'язку та співставленні, й оціненими з точки зору належності, допустимості, достовірності, достатності, суд приходить до висновку, що вина обвинуваченого ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення доведена повністю.

Дії обвинуваченого ОСОБА_5 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 111 КК України, оскільки він, будучи громадянином України, вчинив державну зраду, тобто умисне діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі (Російській Федерації) допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_5 суд, згідно з вимогами ст. 65 КК України, враховує суспільну небезпеку даного кримінального правопорушення, характер та ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке згідно із ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином, наслідки вчиненого, ставлення обвинуваченого до вчиненого, а також дані про особу обвинуваченого, який раніше не судимий.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують покарання ОСОБА_5 , судом не встановлено.

На підставі наведеного та зважаючи на вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення у сфері злочинів проти основ національної безпеки України, суд вважає необхідним призначити ОСОБА_5 покарання у виді позбавленні волі в межах санкції ч. 1 ст. 111 КК України - з конфіскацією всього належного йому майна.

При цьому, суд переконаний, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 65 КК України, дана міра покарання є достатньою та необхідною для виправлення обвинуваченого і попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.

Долю процесуальних витрат необхідно вирішити у відповідності до вимог ст. 124 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 323, ст. ст. 368, 373-376, ч.15 ст.615 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.111 КК України, та призначити покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна.

Строк відбування покарання обвинуваченому ОСОБА_5 обраховувати з моменту фактичного звернення вироку до виконання.

Запобіжний захід, обраний відносно ОСОБА_5 у вигляді тримання під вартою, до набрання вироком суду законної сили - залишити без змін.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави - 3824 (три тисячі вісімсот двадцять чотири) грн. витрат за проведення експертизи № СЕ-19-23/38380-ФП від 22.08.2023.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляції через Святошинський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.

Інформацію про вирок опублікувати в газеті «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті судової влади України відповідно до вимог ст. 323 КПК України.

Суддя ОСОБА_1