Провадження № 3/734/2398/25 Справа № 734/4095/25
24 вересня 2025 року селище Козелець
Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Бузунко О.А., розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, що надійшли з Відділення поліції № 1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 187 КУпАП
встановив:
відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , 02 вересня 2025 року о 23 годині 38 хвилин адміннаглядовий був відсутній за місцем свого мешкання: АДРЕСА_1 , чим порушив встановлені обмеження, що передбачені постановою Козелецького районного суду від 16 січня 2024 року.
ОСОБА_1 будучи належним чином повідомлений в судове засідання не з'явився.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Згідно з ч. 2 ст. 7 та ст. 245 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна чи необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 251 КУпАП визначає, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.256КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Частиною 2 ст.187КУпАП передбачена відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,
Проте до протоколу про адміністративне правопорушення не додані відомості про повторне протягом року вчинення ОСОБА_1 будь-якого з порушень, передбачених ч. 1 ст.187 КУпАП /не додано постанови, що набрала законної сили, про притягнення останнього до адміністративної відповідальності за вказаною частиною/.
Відтак, без усунення зазначених недоліків справи про адміністративне правопорушення, розгляд справи є неможливим.
За таких обставин адміністративний матеріал щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст.187 КУпАП підлягає поверненню до Відділення поліції № 1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області для належного оформлення та подальшого скерування до суду в межах строку, визначеного ст. 38 КУпАП.
Керуючись ч. 2 ст.187, ст. 278 КУпАП України
Матеріали про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 2 ст. 187 КУпАП повернути до Відділення поліції № 1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Олена БУЗУНКО