Справа № 504/2790/18
Номер провадження 2-і/504/162/25
24.09.2025с-ще Доброслав
Доброславський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Вінської Н.В.
при секретарі Коцар А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Доброслав без повідомлення учасників справи питання про виправлення описки в ухвалі Доброславського районного суд Одеської області від 04.09.2025 року у справі №504/2790/18,
В провадженні Доброславського районного суду Одеської області перебувала цивільна справа №504/2790/18 за заявою старшого державного виконавця Біляївського відділу державної виконавчої служби в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Крюкова В., боржник ОСОБА_1 , стягувач ОСОБА_2 про затвердження мирової угоди у процесі виконання судового рішення.
Ухвалою Доброславського районного суду Одеської області від 20 січня 2025 року було затверджено мирову угоду, укладену між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
На підставі ч. 1 ст.269ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до ч. 2 ст.269ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає за необхідне виправити допущену в ухвалі суду описку з огляду на таке.
Умовами мирової угоди ОСОБА_1 та ОСОБА_2 погодили визнання за ОСОБА_2 право особистої приватної власності на земельну ділянку під №15. кадастровий номер 5122782600:03:001:0396, загальною площею 0,089 га., розташованої за адресою: АДРЕСА_1 . При цьому судом в резолютивній частині допущено описку та не зазначено кадастровий номер та адресу земельної ділянки .
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описки це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких, зокрема, належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Опискою слід вважати спотворення графічного образу слова або цифри, а арифметична помилка полягає у неточності виконання арифметичних операцій, обчислення розміру величин, які мають цифровий вираз. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття.
Для того щоб були наявні підстави для виправлення описки, помилка має відповідати таким критеріям: 1) вона повинна бути технічною, тобто спричиненою випадковими огріхами під час друкування тексту судового рішення (неуважністю суду, автоматичним виправленням текстовим редактором тощо); 2) таку технічну помилку має бути допущено під час складання тексту судового рішення самим судом; 3) помилка повинна бути мимовільною та випадковою, а не обумовленою цитуванням документів, у яких було допущено помилки іншими учасниками судового процесу (позивачем, відповідачем, експертом тощо).
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Відповідний правовий висновок міститься і в постанові Верховного Суду від 13 липня 2022 року у справі № 761/14537/15-ц (провадження 61-3069св21).
Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 260, ч.ч. 1, 2 ст. 269 ЦПК України, суд
Виправити описку в п. 3 резолютивної частини ухвали Доброславського районного суду Одеської області та вказати замість: «3. Визнати за ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) право особистої приватної власності на земельну ділянку під №15. кадастровий номер:» вірно: «3. Визнати за ОСОБА_2 право особистої приватної власності на земельну ділянку під №15. кадастровий номер 5122782600:03:001:0396, загальною площею 0,089 га., розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .»
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя Вінська Н. В.