Справа № 640/25681/19
23 вересня 2025 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючої судді Дерех Н.В.
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Акціонерного товариства "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" в особі Філії "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" Публічного акціонерного товариства "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
Акціонерне товариство "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" в особі Філії "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" Публічного акціонерного товариства "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" (надалі, позивач) звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (надалі, відповідач), в якому просить визнати протиправними дії Головного управління ДПС у м.Києві, щодо відображення в інтегрованій картці платника АТ «ДТЕК КРИМЕНЕРГО» за платежем єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (код класифікації доходів бюджету 71010000) облікових показників (операції) щодо донарахування суми у розмірі 44985767,51 грн., зобов'язати Головне управління ДПС у м.Києві, здійснити коригування облікових показників в інтегрованій картці платника AT «ДТЕК КРИМЕНЕРГО» за платежем єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (код класифікації доходів бюджету 71010000), шляхом виключення з інтегрованої картки платника AT «ДТЕК КРИМЕНЕРГО» суми у розмірі 44985767,51 грн.
Позов обґрунтований тим, що позивач вважає дії відповідача, щодо відображення в інтегрованій картці платника облікових показників (операції) щодо донарахування платнику суми єдиного внеску у розмірі 44985767,51 грн. протиправними та такими, що здійснені відповідачем з порушенням норм чинного законодавства України, практики Європейського суду з прав людини, положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї. Позивач зауважує, що не декларував (не визначав самостійно) відповідні суми Єдиного внеску, а отже їх відображення є протиправним. Крім цього, просить врахувати, що платник з моменту створення та по цей час не нараховує (не обчислює) виплати (дохід), на які нараховується єдиний внесок.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києві від 10.02.2020 постановлено відкрити провадження у даній справі без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Законом України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 № 2825-IX (далі Закон № 2825-IX) ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України Про внесення зміни до пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду щодо забезпечення розгляду адміністративних справ, але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.
27.02.2025 дана справа надійшла до Тернопільського окружного адміністративного суду та Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.02.2025 справу передано на розгляд судді Дерех Н.В.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 28.02.2025 постановлено дану адміністративну справу прийняти до провадження судді Дерех Н.В.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 13.03.2025 постановлено відмовити у задоволенні клопотання представника Головного управління ДПС у м.Києві про розгляд справи в судовому засіданні з викликом сторін; розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.; замінити відповідача у справі Головне управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267) на його правонаступника - Головне управління ДПС у м. Києві, утворене як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ ВП 44116011).
10.04.2025 від представника Головного управління ДПС у м.Києві надійшов відзив на позов, в якому представник заперечив проти позовних вимог, просить відмовити у задоволенні позову повністю. Зокрема, просить врахувати, що філією «ДТЕК КРИМЕНЕРГО» ПАТ «ДТЕК КРИМЕНЕРГО» самостійно нараховано суми із заробітної плати власних працівників єдиний внесок, а також відсутня інформація щодо подання уточнюючої звітності стороною позивача у разі помилок в нарахуванні спірних зобов'язань. Також, просить врахувати, що відповідно до п. 4.1 розділу IV «Формування звіту» Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454, звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 15.04.2025 постановлено запропонувати Акціонерному товариству "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" в особі філії "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" Публічного акціонерного товариства "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" подати копію листа ГУ ДФС у м. Києві, відправлене засобами АТ «УКРПОШТА» за трек-номером 0411627608373.
На виконання вказаної ухвали суду від представника позивача на адресу суду надійшли додаткові пояснення у справі, до яких долучено лист ГУ ДФС у м.Києві, відправлене засобами АТ "КРПОШТА" за трек-номером 0411627608373.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 21.04.2025 постановлено продовжити Акціонерному товариству "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" в особі філії "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" Публічного акціонерного товариства "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" строк для подання відповіді на відзив - до 28.04.2025.
29.04.2025 від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій підтримав позовні вимоги, просить позов задовольнити повністю. Позивач вважає, що визначена заборгованість (недоїмка) зі сплати єдиного внеску ФІЛІЇ «ДТЕК КРИМЕНЕРГО» Публічного акціонерного товариства «ДТЕК КРИМЕНЕРГО» у розмірі 44985766,51 грн., непідтверджена первинними (бухгалтерськими) документами платника єдиного внеску, та відповідно, є такою, що розрахована відповідачем невірно, що є підставою для задоволення позову. Серед іншого, просить врахувати, що документальні перевірки позивача не проводились, відповідні рішення відповідачем щодо суми недоїмки не приймалися, відсутні підстави для нарахування відповідної суми недоїмки.
Як встановлено судом, згідно з даними, наявними в інформаційних ресурсах Головного управління ДПС у м. Києві, ФІЛІЯ "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" ПАТ "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" перебувала на обліку за основним місцем обліку у період: з 04.06.2014 по 31.12.2016 в Офісі великих платників ДПС; з 01.01.2017 до моменту звернення до суду з позовом - в ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДПС у м. Києві.
Згідно облікових даних інформаційної системи, станом на 11.04.2019 за Філією «ДТЕК Крименерго» АТ «ДТЕК Крименерго» (ЄДРПОУ 39228645) обліковується заборгованість зі сплати єдиного внеску в розмірі 44985766,51 грн.
Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо відображення в інтегрованій картці платника АТ «ДТЕК КРИМЕНЕРГО» за платежем єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (код класифікації доходів бюджету 71010000) облікових показників (операції) щодо донарахування суми у розмірі 44985767,51 грн., звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Спеціальним законом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку є Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 за №2464-VI (далі Закон №2464-VI).
Відповідно до статті 1 Закону №2464-VI, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 4 Закону №2464-VI, платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Згідно з частиною 4 статті 4 Закону №2464-VI, особи, зазначені у пунктах 4 та 5-1 частини першої цієї статті, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону №2464-VI, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно статті 6 Закону №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №435 від 14.04.2015 (надалі, Порядок №435), яким передбачено особливості, процедуру, форму, строки подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону №2464-VI нараховується єдиний внесок.
Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник (пункт 16 розділу II Порядку №435).
У разі виявлення помилки у Звіті до закінчення строку подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до органу доходів і зборів за основним місцем обліку.
Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення строків подання звітності, визначених цим Порядком, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб.
Якщо страхувальником до закінчення строку подання Звіту подаються за поточний звітний період лише окремі таблиці Звіту із зазначенням типу форми «скасовуюча», «додаткова», цей звіт не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався.
Крім того, суд звертає увагу, що подання страхувальником змінених (уточнених) показників таблиці 1, 2 додатка 5 до Порядку №435, після закінчення строків подання звітності та/або коригування (зміна) показників органами ДФС не передбачено.
Поряд з цим, згідно з частиною четвертою статті 8 Закону №2464-VI порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
В період виникнення спірних зобов'язань з серпня по листопад 2014 року, був чинний Порядок ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 № 765, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за № 217/24994 (далі - Порядок № 765).
Відповідно до розділу І «Загальні положення» п. Порядку № 765, зазначено, що цей порядок розроблено відповідно до вимог Податкового та Митного кодексів України, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», інших нормативно-правових актів. Цим порядком встановлюється механізм ведення територіальними органами Міністерства доходів і зборів України (далі - Міндоходів) оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів.
Відповідно до п. З розділу І «Загальні положення» Порядку № 765: інтегрована картка платника - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску, що включає комплекс облікових показників з інтегрованих підсистем, за повноту, достовірність і своєчасність відображення яких несуть відповідальність структурні підрозділи територіальних органів Міндоходів за функціональними напрямами роботи; платник - платник податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів.
Контроль за достовірністю відображення в інформаційній системі показників стану розрахунків платників, механізму виявлення, усунення та упередження випадків неповного, неправильного або несвоєчасного відображення облікових показників та некоректного формування зведених і звітних показників центральної бази даних забезпечується структурними підрозділами за закріпленими напрямами роботи (п. 7).
Відповідно до п. 1 розділу II «Порядок ведення інтегрованої картки платника» Порядку №765 з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами Міндоходів відкриваються інтегровані картки платників за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками, а для обліку сум передоплати - за кожним платником.
Занесення/перенесення, виключення/включення операцій в інформаційній системі проводяться структурними підрозділами територіальних органів Міндоходів, на які покладено функції з введення відповідної інформації.
Контроль за достовірністю та повнотою відображення інформації в інформаційній системі забезпечується структурними підрозділами, на які покладено функції з введення відповідної інформації (п. 13).
Відповідно до п. 1 розділу III «Облік нарахованих сум платежів» Порядку №765, нарахуванню в інтегрованій картці платника підлягають, зокрема суми до сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником.
Також суд звертає увагу, що 10.06.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07.04.2016 за №422 «Про затвердження Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Наказ №422).
Відповідно до Наказу №422, оперативний облік податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску здійснюється органами Державної фіскальної служби України в інформаційній системі органів ДФС. Для обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі - ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Наказ №422 визначає порядок: ведення інтегрованої картки платника та здійснення контролю за коректністю інформації при відкритті/закритті ІКП в інформаційній системі ДФС; відображення в ІКП показників щодо податкових зобов'язань, визначених самостійно платниками податків та контролюючими органами у випадках, не пов'язаних із порушенням податкового законодавства; перенесення до ІКП визначених за результатами контрольно-перевірочної роботи сум грошових зобов'язань, податкових, митних та інших платежів та методи контролю відповідності показників результатів даним ІКП; відображення в ІКП сум погашення податкового боргу та заборгованості зі сплати єдиного внеску, розстрочення (відстрочення) зобов'язань (боргів), а також списання податкового боргу та заборгованості зі сплати єдиного внеску; перенесення до ІКП результатів адміністративного та/або судового оскарження рішень органів ДФС та методи контролю достовірності відповідних показників.
Крім цього, за п. 1.1 розділу І «Загальні положення» Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/24160 (далі - Порядок № 454), звіт в електронній формі (далі - електронний звіт) - звіт, що сформований страхувальником за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення і подається до органів доходів і зборів у порядку та за формою, визначеними цим Порядком, в електронній формі з використанням ЕЦП через центр обробки електронних звітів згідно з наказом Державної податкової служби України від 10.04.2008 № 233 «Про подання електронної податкової звітності», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за № 2320/15011.
Відповідно до п. 4.1 розділу IV «Формування звіту» Порядку № 454, звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок.
Як встановлено судом, позивачем протягом 2014 року надавались звіти з нарахування єдиного соціального внеску: червень 2014 року - розрахунок №1410562676 від 22.08.2014 - 8771925,08 грн.; липень 2014 року - розрахунок №1410562648 від 22.08.2014 - 8861041,90 грн.; серпень 2014 - розрахунок №1411683732 від 17.09.2014 - 7673184,52 грн.; вересень 2014 року - розрахунок №412611524 від 15.10.2014 - 9818058,80 грн.; жовтень 2014 року - розрахунок №1414090608 від 18.11.2014 - 9861557,21 грн.
У відповідності до відомостей з інтегрованої картки платника, сплата єдиного внеску не здійснювалась, тобто у платника виник податковий борг в сумі 44985767,51 грн.
Вирішуючи спір по суті, суд враховує твердження представника відповідача, що позивачем самостійно нараховано суми із заробітної плати власних працівників єдиний внесок, а також відсутня інформація щодо подання уточнюючої звітності стороною позивача у разі помилок в нарахуванні спірних зобов'язань.
Наведене підтверджується наявними у справі електронними витягами звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів та Таблиці № 1 до них, з червня по жовтень 2014 року.
Таким чином, суд вважає, що у спірному випадку заборгованість зі сплати єдиного внеску, що обліковується в даних інформаційної системи, виникла у позивача на підставі самостійно узгоджених звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів з червня по жовтень 2014 року.
Вказані розрахунки проведені відповідачем правомірно, на підставі даних, що містяться в інтегрованій картці позивача по єдиному податку, згідно поданих ним звітів щодо нарахування єдиного внеску у 2014 році, та враховуючи вищенаведені судом вимоги ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Інструкції №455, Інструкції №449.
Слід також зазначити , що вказана вище заборгованість позивача досліджувалась судом у справі №640/3529/19. Зокрема, у Постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 26.09.2019 суд дійшов наступних висновків: "Як було встановлено судом та підтверджується наявними у справі доказами згідно з даними інформаційно-аналітичних систем (податкової звітності) Філії (код ЄДРПОУ 39228645), а також даними інтегрованої картки вказаного платника податків за філією "ДТЕК Крименерго" ПАТ "ДТЕК Крименерго" обліковується заборгованість зі сплати єдиного внеску в розмірі 44985766,51 грн., що виникла з 22 серпня 2014 на підставі самостійно узгоджених звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів з червня по жовтень 2014 року. При цьому, пояснення представника позивача, що така звідність не подавалась Філією не приймаються колегією суддів до уваги, оскільки вказана особа була призначена на посаду головного бухгалтера АТ «ДТЕК Крименерго» лише з 26.03.2019, у той час як спірні правовідносини стосуються періоду з червня по жовтень 2014 року. Інших доказів на спростування відповідної інформації, що міститься в облікових даних інформаційної системи податкового органу позивачем суду не надано...".
Частиною четвертою ст. 78 КАС України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Отже, проаналізувавши зміст витягів з інтегрованої картки з єдиного внеску позивача та порівнявши їх дані з доданим відповідачем до спірного рішення розрахунком, суд дійшов висновку щодо правомірності відображення в інтегрованій картці платника АТ «ДТЕК КРИМЕНЕРГО» за платежем єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (код класифікації доходів бюджету 71010000) облікових показників (операції) щодо донарахування суми у розмірі 44 985 767,51 грн.,
Залишаючи без оцінки окремі аргументи учасників справи, суд виходить з того, що такі обставини лише опосередковано стосуються суті і природи спору, а їх оцінка не має вирішального значення для його правильного вирішення.
Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За змістом положень частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити повністю.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено та підписано 23 вересня 2025 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- Акціонерне товариство "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" (місцезнаходження: вул. Ґарета Джонса, 8, 20Д,м. Київ,04119, код ЄДРПОУ 00131400);
відповідач:
- Головне управління ДПС у м. Києві (місцезнаходження: вул. Шолуденка, 33/19,м. Київ,04116, код ЄДРПОУ 44116011).
Головуюча суддя Дерех Н.В.