22 вересня 2025 р. № 400/4040/25
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мельника О.М., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачаДержавної установи "Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України", пров. Феодосія Макаревського, 1 А, м. Дніпро, 49005,
провизнання протиправною та скасування довідки,
ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суд з позовом до Державної установи "Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України" про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Позивач просить суд: визнати протиправною та скасувати Довідку Центральної медико-соціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров'я України про невизнання ОСОБА_1 інвалідом на підставі проведеного 05 грудня 2024 року заочного огляду.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за станом здоров'я позивач має право на встановлення йому ІІІ групи інвалідності.Спірне рішення було прийнято з грубим порушенням встановленої законодавством процедури його прийняття визначеної Положенням № 1317, адже при заочному огляді 05.12.2024 року прийнято рішення про невизнання позивача особою з інвалідністю.
Позивач зазначає, що спірне рішення прийнято за наслідками його заочного огляду, що є протиправним, адже медико-соціальна експертиза проводиться на підставі медичних документів, сформованих за результатами повного медичного обстеження та проведених необхідних досліджень на базі відповідних медичних установ, а жодного повідомлення про необхідність прибуття для переогляду не отримував.
Ухвалою судді Миколаївського окружного адміністративного суду від 28.04.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі, вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому проваджені).
Відповідач надав відзив на позовну заяву, просить в задоволенні позову відмовити, посилаючись на те, що під час проведення перевірки медико-експертної справи позивача та скасування попереднього рішення МСЕК про призначення йому інвалідності Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ у своїй роботі керувалася: постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317 «Питання медико - соціальної експертизи»; наказом МОЗ України від 05.09.2011 р. №561 «Про затвердження Інструкці про встановлення груп інвалідності»; наказом МОЗ України від 26.10.2024 № 1809 «Про покладання прав та обов'язків Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ». ЦМСЕК МОЗ ретельно ознайомилася з усіма документами, які містить медико- експертна справа на ім'я ОСОБА_1 та які стали для МСЕК підставою для визначення йому ІІІ групи інвалідності, загальне захворювання, з черговим переоглядом у 2026 році. На засадах наведених незаперечних, достатніх медичних підстав та чисельних фактів порушення проведення медико-соціальної експертизи, ЦМСЕК МОЗ мала повне законодавчо обґрунтоване право для скасування рішення МСЕК щодо встановлення ОСОБА_1 третьої групи інвалідності, загальне захворювання.
05.12.2024 року ЦМСЕК МОЗ було встановлено, що ІІІ група інвалідності, загальне захворювання, встановлена необґрунтовано та не відповідають чинному законодавству. При медичній експертизі було встановлено, що у позивача мали місце незначні патологічні зміни, які не дають підстав визнати його особою з інвалідністю.
Тобто, ступені функціональних порушень органів та систем, зазначені у діагнозі позивача, а також відповідний ступінь обмеження життєдіяльності, не відповідають критеріям для визначення групи інвалідності згідно з чинним законодавством.
Враховуючи вищезазначене, рішення про встановлення групи інвалідності позивачу було законно та обґрунтовано скасовано Центральною медико-соціальною експертною комісією МОЗ 05.12.2024 року.
Результати перевірки медико - експертної справи позивача та прийняте рішення ЦМСЕК МОЗ були оформлені Довідкою про невизнання інвалідом 05.12.2024 року, відповідно до затвердженої наказом МОЗ України від 30.07.2012 № 577 форми первинної облікової документації №167/о «Довідка про невизнання інвалідом», а також, актом огляду медико-соціальною експертною комісією від 05.12.2024 (форма первинної облікової документації № 157/о) та протоколом засідання ЦМСЕК МОЗ у вигляді Журналу протоколів засідань ЦМСЕК МОЗ (форма первинної облікової документації № 157-5/о ).
Дослідивши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.
05.12.2024 року ЦМСЕК МОЗ було встановлено, що ІІІ група інвалідності, загальне захворювання, встановлена необґрунтовано та не відповідають чинному законодавству. При медичній експертизі було встановлено, що у позивача мали місце незначні патологічні зміни, які не дають підстав визнати його особою з інвалідністю.
Тобто, ступені функціональних порушень органів та систем, зазначені у діагнозі ОСОБА_1 , а також відповідний ступінь обмеження життєдіяльності, не відповідають критеріям для визначення групи інвалідності згідно з чинним законодавством.
Рішення про встановлення групи інвалідності позивачу було скасовано Центральною медико-соціальною експертною комісією МОЗ 05.12.2024 року.
Прийнято рішення ЦМСЕК МОЗ були оформлене Довідкою про невизнання інвалідом 05.12.2024 року, відповідно до затвердженої наказом МОЗ України від 30.07.2012 № 577 форми первинної облікової документації № 167/о «Довідка про невизнання інвалідом», а також, актом огляду медико-соціальною експертною комісією від 05.12.2024 (форма первинної облікової документації № 157/о) та протоколом засідання ЦМСЕК МОЗ у вигляді Журналу протоколів засідань ЦМСЕК МОЗ (форма первинної облікової документації № 157-5/о ), позивач з вказаною довідкою не погоджується вважає її протиправною, та звернувся в суд з цим позовом за захистом своїх прав.
Під час вирішення спору по суті суд зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Згідно з ч.19 ст. 4 КАС України індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Позивачу припинено виплату пенсію з січня 2025 року у зв'язку з невизнанням особою з інвалідністю.
З огляду на те, що позивачу зупинено виплату пенсії на підставі довідки про невизнання її особою з інвалідністю, суд дійшов висновку, що вищевказана довідка є індивідуальним актом, який стосується прав та інтересів позивача, зокрема щодо отримання пенсії.
Відповідно до Наказу МОЗ України від 26 жовтня 2024 року № 1809 «Про покладання прав та обов'язків Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ» права та обов'язки Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ покладені на державну установу «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» (код згідно з ЄДРПОУ 03191673) з дати підписання цього наказу.
Відповідно до абзацу 10 пункту 13 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317 «Питання медико-соціальної експертизи» (надалі - Положення про медико-соціальну експертизу), Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ на виконання постанови слідчого, прокурора, ухвали слідчого судді або за запитом правоохоронних органів/органів спеціального призначення з правоохоронними функціями відповідно до абзацу четвертого пункту 13 цього Положення проводить перевірку обґрунтованості рішень та/або переогляд шляхом проведення медико- соціальної експертизи стосовно відповідної особи, зазначеної у запиті, постанові слідчого, прокурора, ухвалі слідчого судді, і приймає відповідні рішення. Медико- соціальна експертиза проводиться на підставі медичних документів, сформованих за результатами повного медичного обстеження та проведених необхідних досліджень на базі державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» або Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю навчально-наукового лікувального комплексу Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова. За результатом переогляду Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ приймає рішення щодо скасування, підтвердження, зміни попереднього висновку або формування нового висновку. У разі відмови особи, зазначеної у запиті, постанові слідчого, прокурора, ухвалі слідчого судді, від повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень та/або неприбуття такої особи, крім випадків наявності виключних підстав, до державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» або Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю навчально-наукового лікувального комплексу Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова приймається рішення про скасування попереднього рішення комісії.
Виключними підставами для перенесення строку проведення повного медичного обстеження є відрядження, тимчасова непрацездатність або мобілізація до Збройних Сил.
Пунктом 17 Положення про медико-соціальну експертизу встановлено, що медико- соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб особи з інвалідністю, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення
функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.
Також станом на час проведеного відповідачем 05 грудня 2024 року заочного огляду ОСОБА_1 діяли Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи та Порядок проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затверджені постановою Кабінету Міністрів
України від 15 листопада 2024 року №1338 «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи».
Відповідно до пункту 6 Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, оцінювання проводиться Центром оцінювання функціонального стану особи та експертними командами, сформованими на базі закладів охорони здоров'я.
Відповідно до пп.2 пункту 8 Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, Центр оцінювання функціонального стану особи проводить перевірку обґрунтованості рішень, прийнятих під час оцінювання та/або прийнятих медико-соціальними експертними комісіями на виконання ухвали слідчого судді або рішення, ухвали суду стосовно зазначеної в ухвалі слідчого судді або рішення, ухвалі суду особи, за запитом робочої групи із забезпечення моніторингу в сфері оцінювання, утвореної керівником обласної, Київської міської державної адміністрації (військової адміністрації), або за результатами моніторингу наявних в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування особи даних.
Якщо за результатами перевірки прийнято рішення про необхідність проведення повторного оцінювання особи, про це повідомляється особі, повторне оцінювання якої має бути проведено, на адресу її електронної пошти, а в разі відсутності електронної пошти - шляхом надсилання в паперовій формі протягом п'яти календарних днів засобами поштового зв'язку рекомендованого листа з повідомленням про вручення на адресу задекларованого/ зареєстрованого місця проживання (перебування), а також відображається в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування особи для лікаря, який направив на оцінювання, по якому проводиться перевірка обґрунтованості рішення. Оцінювання в такому випадку здійснюється на підставі медичних документів, сформованих за результатами повного медичного обстеження, та проведених необхідних досліджень на базі державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» або Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю навчально-наукового лікувального комплексу Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
Відповідно до пункту 10 Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, рішення про встановлення інвалідності, прийняті до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 р. №1338 «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», переглядаються Центром оцінювання функціонального стану особи з дотриманням вимог, встановлених цим Порядком.
Відповідно до пункту 51 Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, Центр оцінювання функціонального стану особи проводить перевірку обґрунтованості рішень, прийнятих під час оцінювання та/або прийнятих медико-соціальними експертними комісіями на виконання постанови слідчого, прокурора, ухвали слідчого судді стосовно особи, зазначеної у постанові слідчого, прокурора або ухвалі слідчого судді.
Якщо за результатами перевірки прийнято рішення про необхідність проведення повторного оцінювання, про це повідомляється особі, повторне оцінювання якої повинно бути проведено, рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу задекларованого/ зареєстрованого місця проживання (перебування) та на адресу її електронної пошти (за наявності), а також відображається в електронній системі для лікаря, який направив, обґрунтованість рішення за яким перевіряється.
Оцінювання в такому разі проводиться на підставі медичних документів, сформованих за результатами повного медичного обстеження та проведених необхідних досліджень на базі державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» або Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю навчально-наукового лікувального комплексу Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
За результатами перевірки обґрунтованості рішень та оцінювання Центр оцінювання функціонального стану особи приймає рішення щодо скасування, підтвердження або формування нового рішення. У разі відмови особи, зазначеної у постанові слідчого, прокурора або ухвалі слідчого судді, від повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень та/або неприбуття такої особи, крім випадків наявності виключних підстав, до державної установи «Український державний науково- дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» або Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю навчально-наукового лікувального комплексу Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова приймається рішення про скасування попереднього рішення експертної команди. Виключними підставами для таких осіб для перенесення строків медичних обстежень є відрядження, тимчасова непрацездатність або мобілізація до Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.
Відповідно до пункту 52 Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, оцінювання за рішенням Центру оцінювання функціонального стану особи проводиться на підставі медичних документів, сформованих за результатами повного медичного обстеження та проведених необхідних досліджень на базі одного із закладів охорони здоров'я, де функціонує експертна команда, і куди направлено особу Центром оцінювання функціонального стану особи, але обов'язково з урахуванням екстериторіального принципу.
У разі відмови особи від повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень та/або неприбуття цієї особи, крім випадків наявності виключних підстав, приймається рішення про скасування попереднього рішення експертної команди.
Виключними підставами для таких осіб для перенесення строків медичних обстежень є відрядження, тимчасова непрацездатність або мобілізація до Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.
Підсумовуючи викладене, абз. 10 пункту 13 та пунктом 17 Положення про медико- соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317 встановлено, що процедура перевірки обґрунтованості рішень про визнання інвалідом та/або переогляд осіб з інвалідністю Центральною медико-соціальною експертною комісією МОЗ здійснюється шляхом проведення медико-соціальної експертизи, яка проводиться на підставі медичних документів, сформованих за результатами повного медичного обстеження та проведених необхідних досліджень на базі державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України».
Пунктами 51 та 52 Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 також встановлено, що перевірка обґрунтованості рішень, прийнятих під час оцінювання та/або прийнятих медико - соціальними експертними комісіями проводиться на підставі медичних документів, сформованих за результатами повного медичного обстеження та проведених необхідних досліджень на базі державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України».
При цьому, у разі прийняття рішення про проведення повторного оцінювання, про це
повідомляється особі, повторне оцінювання якої повинно бути проведено, рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу задекларованого/ зареєстрованого місця проживання (перебування) та на адресу її електронної пошти.
Положення про медико-соціальну експертизу, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317, а також Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи та Порядок проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 не передбачають заочну медико-соціальну експертизу та заочне проведення повторного оцінювання особи.
І лише у разі відмови особи від повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень та/або неприбуття цієї особи без наявності виключних підстав для повного медичного обстеження та проведення необхідних досліджень до державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико- соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України», може бути прийняте рішення про скасування попереднього рішення комісії.
В порушення вимог абзацу 10 пункту 13 та пункту 17 Положення про медико- соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317 та пунктів 51 та 52 Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 відповідач прийняв рішення про невизнання ОСОБА_1 інвалідом без проведення стосовно нього медико-соціальної експертизи (повторного оцінювання) та без медичних документів, сформованих за результатами повного медичного обстеження ОСОБА_1 та проведених стосовно нього необхідних досліджень на базі державної установи «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України».
В порушення вимог абзацу 10 пункту 13 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317, пп. 2 пункту 8 Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи та пункту 51 Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, позивач ОСОБА_1 не сповіщався відповідачем про проведення стосовно нього переогляду (повторного оцінювання) та про необхідність прибути до державної установи «Український державний науково- дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України» для медичного обстеження та проведення необхідних досліджень.
З листа-повідомлення Державної Установи «Український державний науково- дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності» МОЗ України від 23 грудня 2024 року № 47/03-16 вбачається, що відповідач прийняв рішення про невизнання ОСОБА_1 інвалідом на підставі листа Служби безпеки України від 04.11.2024 року № 14/1-6971 та ДБР від 06.11.2024 року № 10-2-02-01-27449, що є порушенням вимог абзацу 10 пункту 13 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317 та пп. 2 пункту 8 Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338, відповідно до яких Центральна медико- соціальна експертна комісія МОЗ здійснює переогляд особи з інвалідністю на виконання постанови слідчого, прокурора, ухвали слідчого судді або за запитом правоохоронних органів/органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, а перевірка обґрунтованості рішень, прийнятих медико - соціальними експертними комісіями проводиться на виконання ухвали слідчого судді або рішення, ухвали суду стосовно зазначеної в ухвалі слідчого судді або рішення, ухвалі суду особи, за запитом робочої групи із забезпечення моніторингу в сфері оцінювання, утвореної керівником обласної, Київської міської державної адміністрації (військової адміністрації), або за результатами моніторингу наявних в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування особи даних.
З урахуванням викладених порушень встановленого законом порядку проведення переогляду та повторного оцінювання осіб з інвалідністю, Довідка Центральної медико-соціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров'я України про невизнання ОСОБА_1 інвалідом на підставі проведеного 05 грудня 2024 року заочного огляду є протиправною та підлягає скасуванню.
За змістом довідки про невизнання позивача особою з інвалідністю суд встановив, що позивач оглядався (заочно) Центральною МСЕК.
При цьому, відповідач не надав доказів повідомлення позивача про необхідність прибуття до Державної установи Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України (яка здійснювала функції Центральної МСЕК) або будь-якого іншого профільного закладу охорони здоров'я для повного медичного обстеження та проведених необхідних досліджень з метою проведення медико-соціальної експертизи.
Суд зазначає, що відповідач не надав доказів виклику/повідомлення позивача щодо засідання Комісії ЦМСЕК 05.12.2024 на якому прийнятий індивідуальний акт про невизнання позивача особою з інвалідністю.
У свою чергу, відомості про повідомлення позивача про прибуття для обстеження мало бути зафіксовано в журналах вихідної кореспонденції/системі електронного документообігу, отже у разі повідомлення позивача, такі докази були б наявні у відповідача.
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.
Зважаючи на те, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, то судові витрати, які підлягають відшкодуванню, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної установи "Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України" (пров. Феодосія Макаревського, 1 А, м. Дніпро, 49005 код ЄДРПОУ 03191673) задовольнити.
2. Визнати протиправною та скасувати Довідку Центральної медико- соціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров'я України про невизнання ОСОБА_1 інвалідом на підставі проведеного 05 грудня 2024 року заочного огляду.
3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної установи "Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України" (пров. Феодосія Макаревського, 1А,м. Дніпро, 49005 код ЄДРПОУ 03191673) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати в розмірі 1 211,20 грн.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя О.М. Мельник