22 вересня 2025 року Київ справа №320/25873/24
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАСТОН» до Головного управління ДПС у Закарпатській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -
встановив:
До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАСТОН» (далі також - позивач) до Головного управління ДПС у Закарпатській області (далі також - відповідач-1), Державної податкової служби України (далі також - відповідач-2), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Державної податкової служби України № 21408 від 24.11.2023 року про залишення скарги ТОВ «ВАСТОН» без задоволення та без змін Рішення комісії регіонального рівня №20223 від 03.11.2023 про відповідність цього платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, переліченим у цьому рішенні;
- визнати протиправним та скасувати Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Закарпатській області №14504 від 18.08.2023 про відповідність ТОВ «ВАСТОН» - платника податку на додану вартість, критеріям ризиковості платника податку, переліченим у цьому рішенні;
- визнати протиправним та скасувати Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Закарпатській області № 20223 від 03.11.2023 про відповідність ТОВ «ВАСТОН» - платника податку на додану вартість, критеріям ризиковості платника податку, переліченим у цьому рішенні;
- зобов'язати Державну податкову службу України виключити ТОВ «ВАСТОН» з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, засобами Головного управління ДПС у Закарпатській області.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29.07.2024 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Свої вимоги позивач мотивує безпідставністю оскаржуваних рішень з огляду на відсутність правових підстав для їх прийняття.
Заперечуючи проти заявлених позовних вимог відповідачі, у наданих суду відзивах, наголошують, що оскаржувані рішення прийняті відповідно до вимог чинного законодавства, посилаючись на обставини, викладені у наданих суду відзивах.
Позивач подав відповідь на відзиви відповідачів, який зводиться до незгоди з аргументами відповідачів, де позивач просив задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач - 1 подав заперечення на відповідь на відзив позивача, який зводиться до незгоди з аргументами позивача наведеними у відповіді на відзиви позивача.
Головне управління ДПС у Закарпатській області заявило клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає таке.
Відповідно до частин першої-третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
У силу положень пункту 10 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно із частинами першою-третьою статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. (частина перша статті 260 КАС України).
Згідно з частиною четвертою статті 260 КАС України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Отже, за загальним правилом, будь-яка справа може розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження, крім тих, які обов'язково повинні розглядатися за правилами загального позовного провадження (їх визначено частиною четвертою статті 12, частиною четвертою статті 257 КАС України).
Надаючи оцінку таким аргументам представника Головного управління Державно податкової служби у Закарпатській області, суд зауважує, що представник у поданому клопотанні не просить про витребування чи забезпечення додаткових доказів, виклик свідків, призначення у справі експертиз чи вжиття судом інших дій, для вчинення яких необхідним було б проведення розгляду справи у порядку загального позовного провадження у судовому засіданні з викликом учасників.
При цьому, суд звертає увагу на те, що сторони не позбавлені можливості повноцінно користуватися своїми процесуальними правами (подавати суду заяви, клопотання, докази) для захисту своїх прав та інтересів та мають право висловлювати свою позицію та спростовувати доводи опонентів письмово.
За таких обставин, зважаючи на те, що цей спір виник у справі незначної складності, враховуючи характер спірних відносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд вважає за можливе розглядати цю справу за правилами спрощеного позовного провадження.
За приписами частини п'ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до пункту 2 частини шостої статті 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Отже, для швидкого вирішення справи, враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування у цій справі, яка є незначної складності та вимагає проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, а пояснення сторін у судовому засіданні не є доказами у справі, тому відсутні підстави для розгляду цієї справи в порядку загального позовного провадження із викликом сторін.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання відповідачів про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з'ясувавши обставини справи, суд виходив з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «ВАСТОН» (ідентифікаційний код 25392930, місцезнаходження: проспект Свободи, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88005) 03.02.1998 зареєстровано в якості юридичної особи, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: №10731200000000989.
Основний вид діяльності платника:
46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами (основний)
19.20 Виробництво продуктів нафтоперероблення
47.30 Роздрібна торгівля пальним
49.41 Вантажний автомобільний транспорт
52.10 Складське господарство
56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування.
Матеріалами справи встановлено, позивач перебуває на обліку в ДПІ у місті Ужгород ГУ ДПС у Закарпатській області. Основним видом діяльності ТОВ «ВАСТОН» є оптова торгівля твердіш, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами - за КВЕД 46.71, при цьому TOB «ВАСТОН» з кодом ЄДРПОУ 25392930 не є їх виробником або імпортером, а здійснює купівлю для подальшого продажу нафтопродуктів/палива своїм клієнтам виключно по бланках-дозволах, довірчих документах (талонах), паливних картках або по електронних паливних картках (смарт-картках), емітентами яких є різні національні мережі АЗС по всій території України, а тому при здійсненні таких операцій з купівлі-продажу нафтопродуктів/палива по талонам, ТОВ «ВАСТОН» не здійснює зберігання або переміщення зі складу на склад, або видачу таких нафтопродуктів/палива з АЗС, а виступає лише посередником між імпортерами і виробниками нафтопродуктів та кінцевими споживачами (отримувачами) таких нафтопродуктів, які одночасно є клієнтами ТОВ «ВАСТОН» на підставі договорів з продажу пального по довірчих документах/талонах(картках).
З 01.07.2019 ТОВ «ВАСТОН» мало Ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі, реєстраційний номер 990614201900621 з датою її видачі/ реєстрації: 01.07.2019 року та терміном дії: з 01.07.2019 до 01.07.2024 року, але Розпорядженням №3 від 05 січня 2023 року ГУ ДПС у Закарпатській області ця ліцензія була анульована.
Тому 06.06.2023 ТОВ «ВАСТОН» знову отримало Ліцензію на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі, з реєстраційним номером: 990614202300551 з датою її видачі/ реєстрації: 06.06.2023року та терміном дії: з 06.06.2023 до 06.06.2028 року (Ліцензія реєстраційний номер: 990614202300551 від 06.06.2023).
18.08.2023 позивачу надійшло Рішення комісії Головного управління ДПС у Закарпатській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 14504 від 18.08.2023 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку (надалі - Рішення № 14504 від 18.08.2023 року та/або Рішення № 14504 та/або Оскаржуване Рішення 1).
Зі змісту Рішення № 14504 від 18.08.2023 вбачається, що у зв'язку з виявленням обставин та/або отримання інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності, щодо TOB «ВАСТОН», прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку, з посиланням на коди податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості, а саме: 12- постачання товарів (послуг) платнику(ам) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку; 13- придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку.
Також в оскаржуваному Рішенні №14504 від 18.08.2023 у графі з назвою «Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку» вказано на операції придбання/постачання, період здійснення господарської операції, код УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова, податковий номер платника податку, задіяного в ризикових операціях та дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, а саме:
придбання у період з 28.02.2023 по 03.05.2023, код згідно УКТЗЕД - 2710194300, податковий номер ризикового платник податку 42547705, дата визначення платника податку ризиковим- 19.06.2023;
придбання у період з 28.02.2023 по 03.05.2023, код згідно УКТЗЕД - 2710124512, податковий номер ризикового платник податку 42547705, дата визначення платника податку ризиковим - 19.06.2023;
придбання у період з 28.02.2023 по 03.05.2023, код згідно УКТЗЕД - 2710124502, податковий номер ризикового платник податку 42547705, дата визначення платника податку ризиковим - 19.06.2023;
придбання у період з 21.03.2023 по 23.03.2023, код згідно УКТЗЕД - 2711190000, податковий номер ризикового платник податку 42547705, дата визначення платника податку ризиковим - 19.06.2023;
постачання у період з 05.06.2023 по 26.06.2023, код згідно УКТЗЕД - 2710124194, податковий номер ризикового платник податку 25392923, дата визначення платника податку ризиковим - 02.03.2023;
постачання у період з 19.06.2023 по 19.06.2023, код згідно УКТЗЕД - 2710194710, податковий номер ризикового платник податку 25392923, дата визначення платника податку ризиковим - 02.03.2023;
постачання у період з 05.06.2023 по 26.06.2023, код згідно УКТЗЕД - 2710124512, податковий номер ризикового платник податку 25392923, дата визначення платника податку ризиковим - 02.03.2023;
постачання у період з 05.06.2023 по 26.06.2023, код згідно УКТЗЕД - 2711129700, податковий номер ризикового платник податку 25392923, дата визначення платника податку ризиковим - 02.03.2023;
постачання у період з 05.06.2023 по 26.06.2023, код згідно УКТЗЕД - 2710194300, податковий номер ризикового платник податку 25392923, дата визначення платника податку ризиковим - 02.03.2023.
Отже, зі змісту Рішення № 14504 від 18.08.2023 вбачається, що ГУ ДПС у Закарпатській області, як на підставу для його прийняття, покдикався на пункт 8 Критеріїв ризиковості платника податку, які є Додатком 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (у відповідній редакцій), яким передбачено, що у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
TOB «ВАСТОН» було подано до Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Закарпатській області Інформацію/Повідомлення Вих. № 17 від 24.10.2023 з наданням копій документів (перелік яких вказаний у Повідомленні №17 від 24.10.2023, на підтвердження невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку (надалі - Повідомлення Вих. № 17 від 24.10.2023, надав докладні пояснення та докази на підтвердження цих пояснень: загальні відомості про Платника податків/ТОВ «ВАСТОН»; роз'яснив специфіку своєї господарської діяльності, з наданням відповідних підтверджуючих документів та з посиланням на відповідні роз'яснення Державної податкової служби України для спростування висновків Рішення № 14504 від 18.08.2023 року; по кожному окремому коду податкової інформації та по кожній конкретній господарській операції, у вказаний в Рішенні № 14504 від 18.08.2023 період, надав повні та детальні пояснення з посиланням та наданням всіх необхідних документів.
За наслідком розгляду Повідомлення Вих. № 17 від 24.10.2023 з додатками, позивачем в Електронний кабінет платника податків було отримано Рішення Комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Закарпатській області № 20223 від 03.11.2023 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку (надалі - Рішення № 20223 від 03.11.2023 та/або Рішення № 205520 та/або Оскаржуване Рішення 2.
Проте, в Рішенні № 20223 від 03.11.2023 року ГУ ДПС у Закарпатській області посилалось вже на «нові» коди податкової інформації, які стали підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості, яких не було зазначено у попередньому Рішенні № 14504 від 18.08.2023 року, а саме:
- постачання товарів (послуг) платнику(ам) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку;
- придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку;
03 - відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг в обсягах, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування (відсутні відомості про об'єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об'єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно- мастильних матеріалів тощо), відповідно до поданої до контролюючих органів звітності;
11 - накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання (власних, орендованих складських приміщень) відповідно до поданої до контролюючих органів звітності.
Крім того у графі під назвою «Ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку» Рішення №20223 від 03.11.2023 зазначені документи, яких не було вказано у попередньому Рішенні №14504 від 18.08.2023, а саме вказано:
«договір з додатками до нього; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг; первинні документи щодо зберігання; первинні документи щодо транспортування; складські документи (інвентаризаційні описи); акт приймання-передачі товарів (робіт, послуг); рахунки-фактури/інвойси; накладна; розрахунковий документ;
Платником надано документи, які не спростовують його відповідність п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Надані пояснення з документальними підтвердженнями по операціях з продажу ПММ по бланках-дозволах, талонах, паливних картках або смарт- картках без зберігання або переміщення таких нафтопродуктів суперечать наявній у контролюючому органі інформації про отримання TOB «ВАСТОН» паливно-мастильних матеріалів у 2023 році.»
ТОВ «ВАСТОН» подало до Комісії центрального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Державної податкової служби України скаргу Вих. № 19 від 16.11.2023 на Рішення №20223 від 03.11.2023 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, з доказами/додатками згідно переліку з обґрунтуванням та додаванням відповідних документів на спростування висновків Рішення №20223 від 03.11.2023 (надалі - Скарга та/або Скарга № 19 та/або Скарга № 19 від 16.11.2023).
За результатами розгляду Скарги № 19 від 16.11.2023, ТОВ «ВАСТОН» в Електронний кабінет платника податків отримало Рішення Комісії центрального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ДПС України № 21408 від 24.11.2023, яким залишено Скаргу без задоволення та залишено рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку без змін (надалі - Рішення № 21408 від 24.11.2023 року та/або Рішення № 21408 та/або Оскаржуване Рішення 3).
У графі під назвою «Підстави» Рішення № 21408 від 24.11.2023, з підстав: «постачання товарів (послуг) платнику(ам) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку; придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку».
Позивач зазначив, що ТОВ «ВАСТОН» здійснював господарські операцій у період з 05.06.2023 по 26.06.2023 з постачання/продажу товару Товариству з обмеженою відповідальністю «Гарант Ойл Групп» (Код ЄДРПОУ 25392923) (надалі скорочено - ТОВ «Гарант Ойл Групп» та/або Покупець), але позивач заперечив, що такі операції мають ознаки ризикових.
Так, здійснення господарських операцій між Продавцем/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) та Покупцем/ТОВ «Гарант Ойл Групп» (Код ЄДРПОУ 25392923) відбувались на підставі укладеного, ще 01 вересня 2018 року Генерального договору № 01/09-8 від (надалі - Договір № 01/09-8 від 01.09.2018 року та/або Договір 01.09.2018 року), і з умов цього договору вбачається, що при його виконанні відбувались операції з купівлі-продажу нафтопродуктів/палива виключно по бланках-дозволах/талонах, що не є операціями з реалізації пального у розумінні абзацу другого підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 ПК України.
Зі змісту пункту 1.1. та розділу 4 цього Договору від 01.09.2018 року вбачається, що відпуск нафтопродуктів/товару по такому договору здійснюється безпосередню з АЗС відповідного бренду за вказівкою Продавця/ТОВ «ВАСТОН», власником або орендарем яких ТОВ «ВАСТОН» не являється, на підставі бланків-дозволів(талонів), емітентами яких є різні національні мережі АЗС по всій території України, а тому при здійсненні таких операцій з купівлі-продажу нафтопродуктів/палива по талонам, ТОВ «Вастон» не здійснювало зберігання або переміщення зі складу на склад, або видачу таких нафтопродуктів/палива з АЗС.
Тому, саме національні мережі АЗС по всій території України та емітенти відповідних талонів здійснюють закупку, транспортування, зберігання та відпуск нафтопродуктів/палива по талонам, а також забезпечують необхідні умови та обсяги матеріальних ресурсів для здійснення відпуску нафтопродуктів/палива по придбаним у них ТОВ «ВАСТОН» бланках- дозволах, довірчих документах (талонах') на АЗС.
Оплата ТОВ «Гарант Ойл Групп» за придбані бланки-дозволу(талони) здійснювалась з посиланням на Договір від 01.09.2018 виключно безготівковим розрахунком.
У період з 05.06.2023 року по 26.06.2023 року по Договору № 01/09-8 від 01.09.2018 відбувалась реалізація товару (у вигляді бланків-дозволів/талонів) Покупцю/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923) з оформленням/з формуванням Продавцем/ТОВ «ВАСТОН» (код ЄДРПОУ 25392930) відповідних видаткових накладних, в кожній з перелічених нижче перед номером та датою видаткової накладної наявна графа - де вказано: Форма відпуску: по талонах; по бланкам дозволам; по карткам.
На підставі цих видаткових накладних сформовано - відповідні податкові накладні. За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною № Рн230605/001 від 05.06.2023 на суму 910 894,00 грн, в тому числі ПДВ - 59 591,20 грн, бланків-дозволів/талонів на:
Бензин автомобільний А-95-Євро 5-Е0 (код УКТЗЕД 2710124512) - у кількості - 3080 літрів;
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-ВО (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 15660 літрів; Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №37 від 05.06.2023 року на суму 910 894,00 грн., в тому числі ПДВ 7%-59 591,20 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161754070 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною № Рн230605/002 від 05.06.2023 на суму 15 732,00 грн., в тому числі ПДВ - 1 029,20 грн, бланків-дозволів/талонів на:
Газ нафтовий скраплений (2711129700) -у кількості - 600 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №38 від 05.06.2023 року на суму 15 732,00 грн, в тому числі ПДВ 7% - 1 029,20 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161741191 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною № Рн230606/001 від 06.06.2023 на суму 69 360,00 грн, в тому числі ПДВ - 4 537,57 грн, бланків-дозволів/талонів на:
Бензин автомобільний A-95-Євро 5-ЕО (код УКТЗЕД 2710124512) -у кількості - 500 літрів;
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 1500 літрів;
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-BO (код УКТЗЕД 2710194300) -у кількості - 200 літрів; Продавець/ TOB «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №39 від 06.06.2023 року на суму 69 360,00 грн., в тому числі ПДВ 7% - 4 537,57 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161751822 від 05.07.2023 року
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною № Рн230606/002 від 06.06.2023 на 69 360,00 грн, в тому числі ПДВ - 4 537, 57 грн, бланків-дозволів/талонів на: Бензин А-95 - у кількості - 1100 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 1490 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 2710 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №40 від 06.06.2023 року на суму 181 840,01 грн, в тому числі ПДВ 7% - 11 896,08 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161733839 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною № Рн230607/001 від 07.06.2023 на суму 218 517,50 грн, в тому числі ПДВ - 14 295,54 грн, бланків-дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 1565 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 2115 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 2100 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №41 від 07.06.2023 року на суму 218 517,50 грн, в тому числі ПДВ 7% - 14 295,54 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161733929 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230607/002 від 07.06.2023 на суму 47 460,00 грн., в тому числі ПДВ - 3 104,86 грн, бланків-дозволів/талонів на:
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 300 літрів;
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-BO (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 1000 літрів; Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №42 від 07.06.2023 на суму 47 460,00 грн, в тому числі ПДВ 7%-3 104,86 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161734670 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230608/001 від 08.06.2023 на суму 552 780,00 грн., в тому числі ПДВ - 36 163,18 грн, бланків-дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 10200 літрів;
Дизельне Пальне - у кількості - 2600 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №43 від 08.06.2023 на суму 552 780,00 грн, в тому числі ПДВ 7%-36 163,18 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161755113 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230609/001 від 09.06.2023 на суму 223 051,20 грн, в тому числі ПДВ - 14 592,13 грн, бланків-дозволів/талонів на:
Бензин автомобільний A-95-Євро 5-ЕО (код УКТЗЕД 2710124512) -у кількості - 1000 літрів;
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 200 літрів;
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-BO (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 4060 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУП (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №44 від 09.06.2023 на суму 223 051,20 грн, в тому числі ПДВ 7% - 14 592,13 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161750640 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230609/002 від 09.06.2023 на суму 47 465,26 грн, в тому числі ПДВ - 3 105,20 грн, бланків-дозволів/талонів на:
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 705 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 700 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №45 від 09.06.2023 року на суму 47 465,26 грн, в тому числі ПДВ 7%-3 105,20 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161751285 від 05.07.2023
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230612/001 від 12.06.2023 на суму 28 150,00 грн, в тому числі ПДВ - 1 841,59 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 400 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №46 від 12.06.2023 на суму 28 150,00 грн, в тому числі ПДВ 7% - 1 841,59 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161754792 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230612/002 від 12.06.2023 на суму 183 120,00 грн, в тому числі ПДВ - 11 979,81 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 4200 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №47 від 12.06.2023 на суму 183 120,00 грн., в тому числі ПДВ 7% - 11 979,81 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161754331 від 05.07.2023
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230612/003 від 12.06.2023 на суму 42 600,00 грн, в тому числі ПДВ - 2 786,92 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-ВО (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 1000 літрів; Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №48 від 12.06.2023 на суму 42 600,00 грн, в тому числі ПДВ 7% - 2 786, 92 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161759506 від 05.07.2023 За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230613/001 від 13.06.2023 на суму 296 700,10 грн., в тому числі ПДВ - 19 410,29 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 3000 літрів;
Газ - у кількості - 2000 літрів;
Дизельне Пальне - у кількості - 3000 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №49 від 13.06.2023 на суму 296 700,10 грн, в тому числі ПДВ 7% - 19 410,29 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161734200 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230614/001 від 14.06.2023 на суму 6 330,00 грн, в тому числі ПДВ - 414,11 грн, бланків-дозволів/талонів на:
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 300 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №50 від 14.06.2023 на суму 6 330,00 грн, в тому числі ПДВ 7% 414,11 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161759514 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230614/002 від 14.06.2023 на суму 265 520,00 грн, в тому числі ПДВ - 17 370,47 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 1560 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 2910 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 2800 літрів;
Продавець/TOB «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №51 від 14.06.2023 на суму 265 520,00 грн., в тому числі ПДВ 7% - 17 370,47 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161734440 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230615/001 від 15.06.2023 на суму 123 360,00 грн, в тому числі ПДВ - 8 070,28 грн., бланків- дозволів/талонів на:
Бензин автомобільний A-95-Євро 5-ЕО (код УКТЗЕД 2710124512) - у кількості - 2700 літрів;
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 600 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №52 від 15.06.2023 на суму 123 360,00 грн., в тому числі ПДВ 7% - 8 070,28 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9161750397 від 05.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230615/002 від 15.06.2023 на суму 132 062,50 грн, в тому числі ПДВ - 8 639,60 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 1050 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 725 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 1600 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №53 від 15.06.2023 на суму 132 062,50 грн, в тому числі ПДВ 7% - 8 639,60 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою квитанцією №9161753436 від 05.07.2023;
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230619/001 від 19.06.2023 на суму 215 750,00 грн, в тому числі ПДВ - 14 114,49 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 3500 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 1500 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №54 від 19.06.2023 року на суму 215 750,00 грн., в тому числі ПДВ 7% - 14 114,49 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177141564 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230619/002 від 19.06.2023 на суму 151 100,00 грн, в тому числі ПДВ - 9 885,05 грн, бланків-дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 2500 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 1000 літрів;
Продавець/ TOB «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №55 від 19.06.2023 на суму 151 100,00 грн., в тому числі ПДВ 7% - 9 885,05 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177154011 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230619/003 від 19.06.2023 на суму 85 600,00 грн, в тому числі ПДВ - 5 600,00 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 2000 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №56 від 19.06.2023 на суму 85 600,00 грн., в тому числі ПДВ 7% - 5 600,00 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177148128 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230620/001 від 19.06.2023 на суму 104 450,00 грн, в тому числі ПДВ - 6 833,18 грн., бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 1000 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 1500 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №57 від 20.06.2023 на суму 104 450,00 грн, в тому числі ПДВ 7%- 6 833,18 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177141682 від 18.07.2023 року
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230620/002 від 20.06.2023 на суму 83 900,01 грн, в тому числі ПДВ - 5 488,79 грн., бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 1000 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 1000 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №58 від 20.06.2023 на суму 83 900,01 грн, в тому числі ПДВ 7% - 5 488,79 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177140541 від 18.07.2023 року
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230620/003 від 20.06.2023 на суму 85 600,00 грн, в тому числі ПДВ - 5 600,00 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 2000 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №59 від 20.06.2023 на суму 85 600,00 грн, в тому числі ПДВ 7% - 5 600,00 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177154855 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230621/001 від 21.06.2023 на суму 123 300,01 грн, в тому числі ПДВ - 8 066,36 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 3000 літрів;
Продавець/ TOB «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №60 від 21.06.2023 на суму 123 300,01 грн, в тому числі ПДВ 7% - 8 066,36 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177146933 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230621/002 від 21.06.2023 на суму 125 160,00 грн, в тому числі ПДВ - 8 188,04 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 3000 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №61 від 21.06.2023 на суму 125 160,00 грн, в тому числі ПДВ 7%- 8 188,04 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177155115 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230621/003 від 21.06.2023 на суму 394 000,00 грн, в тому числі ПДВ - 25 775,70 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 10000 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №62 від 21.06.2023 на суму 394 000,00 грн, в тому числі ПДВ 7% - 25 775,70 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177139810 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230622/001 від 22.06.2023 на суму 198 000,00 грн, в тому числі ПДВ - 12 953,27 грн., бланків- дозволів/талонів на:
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 5000 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №63 від 22.06.2023 на суму 198 000,00 грн, в тому числі ПДВ 7% - 12 953,27 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177137448 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230622/002 від 22.06.2023 на суму 99 000,00 грн, в тому числі ПДВ - 6 476,64 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Дизельне Пальне ENERGY -у кількості - 2500 літрів;
Продавець/ TOB «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №64 від 22.06.2023 на суму 99 000,00 грн, в тому числі ПДВ 7% - 6 476,64 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177155491 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230622/003 від 22.06.2023 на суму 224 760,01 грн, в тому числі ПДВ - 14 703,93 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 3000 літрів;
Газ - у кількості - 3000 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 1000 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №65 від 22.06.2023 на суму 224 760,01 грн, в тому числі ПДВ 7% - 14 703,93 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177155161 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230623/001 від 23.06.2023 на суму 221 380,00 грн, в тому числі ПДВ - 14 482,80 грн., бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 1500 літрів;
Газ -у кількості - 2000 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 3000 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №66 від 23.06.2023 на суму 221 380,00 грн, в тому числі ПДВ 7% - 14 482,80 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177155562 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230623/002 від 23.06.2023 на суму 37 600,00 грн, в тому числі ПДВ - 2 459,81 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-92 ENERGY - у кількості - 1000 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №67 від 23.06.2023 на суму 37 600,00 грн, в тому числі ПДВ 7%-2 459,81 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177155600 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230623/003 від 22.06.2023 на суму 333 760,00 грн, в тому числі ПДВ - 21 834,77 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-95 - у кількості - 8000 літрів;
Продавець/ TOB «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №68 від 23.06.2023 на суму 333 760,00 грн, в тому числі ПДВ 7% -21 834,77 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177143231 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230626/001 від 26.06.2023 на суму 190 500,00 грн., в тому числі ПДВ - 12 462,62 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 5000 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №69 від 26.06.2023 на суму 190 500,00 грн, в тому числі ПДВ 7% - 12 462,62 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177141733 від 18.07.2023.
За наслідком поставки/продажу за Видатковою накладною №Рн230626/002 від 26.06.2023 на суму 847 015,00 грн, в тому числі ПДВ - 55 412,20 грн, бланків- дозволів/талонів на:
Бензин А-92 ENERGY - у кількості - 1000 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 10100 літрів;
Газ - у кількості - 1000 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 10100 літрів;
Продавець/ ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) сформував на Покупця/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923):
Податкову накладну №70 від 26.06.2023 на суму 847 015,00 грн, в тому числі ПДВ 7% - 55 412,20 грн, яку відправив на реєстрацію в ЄРПН у встановлений на таке строк, що підтверджується відповідною доданою Квитанцією № 9177291468 від 18.07.2023.
По всім видатковим накладним Покупець/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923) перед Продавцем/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) розрахувався безготівковим розрахунком в повному обсязі.
Для реалізації вищевказаних бланків-дозволів(талонів) Покупцю/ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923) на умовах Договору № 01/09-8 від 01.09.2018, Продавець/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) попередньо здійснив їх придбання у наступних (емітентів бланків-дозволів/талонів) у трьох постачальників:
Товариства з обмеженою відповідальністю «MOTTO КОНТРАКТ» Код ЄДРПОУ 42534649 (надалі - TOB «MOTTO КОНТРАКТ») по укладеному Договору поставки № МС/Т-000432 від 11.01.2022 (надалі - Договір № МС/Т-000423 від 11.01.2022 року та/або Договір від 11.01.2022, Договір № МС/Т-000432 від 11.01.2022 року додається), у пунктах 1.2., 4.1. та 4.2. якого вказано, що відпуск палива по такому договору здійснюється на АЗС Постачальника за бланками дозволу/картками на пальне/скетч-картка/талонами, за нижчепереліченими видатковими накладними в кожній з яких наявний реєстр з номерами, отриманих Позивачем від TOB «MOTTO КОНТРАКТ» бланків-дозволів/талонів:
Видаткова накладна № 114 від 01.02.2023 року на суму 15 720,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 600 літрів;
Видаткова накладна № 227 від 08.02.2023 року на суму 909 020,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин автомобільний A-95-Євро 5-Е0 (код УКТЗЕД 2710124512) - у кількості - 3080 літрів;
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-BO (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 15660 літрів;
Видаткова накладна № 230 від 09.02.2023 року на суму 45 140,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин автомобільний A-95-Євро 5-Е0 (код УКТЗЕД 2710124512) - у кількості - 500 літрів;
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-BO (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 200 літрів;
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 500 літрів;
Видаткова накладна № 233 від 13.02.2023 року на суму 14 580,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 600 літрів;
Видаткова накладна № 518 від 17.03.2023 року на суму 8 400,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 400 літрів;
Видаткова накладна № 633 від 31.03.2023 року на суму 41 000,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-BO (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 1000 літрів;
Видаткова накладна № 753 від 06.04.2023 року на суму 6 300,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 300 літрів;
Видаткова накладна № 961 від 18.04.2023 року на суму 43 500,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-BO (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 1000 літрів; Видаткова накладна № 1074 від 18.04.2023 року на суму 60 030,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-BO (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 1380 літрів;
Видаткова накладна № 1075 від 18.04.2023 року на суму 29 580,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-BO (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 680 літрів;
Видаткова накладна № 1076 від 20.04.2023 року на суму 4 240,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 200 літрів;
Видаткова накладна № 1078 від 21.04.2023 року на суму 84 000,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин автомобільний A-95-Євро 5-Е0 (код УКТЗЕД 2710124512) - у кількості - 1000 літрів;
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-BO (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 1000 літрів;
Видаткова накладна № 1088 від 27.04.2023 року на суму 42 500,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Паливо дизельне ДП-З-Євро-5-BO (код УКТЗЕД 2710194300) - у кількості - 1000 літрів;
Видаткова накладна № 1489 від 15.05.2023 року на суму 6 300,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 300 літрів;
Видаткова накладна № 1610 від 23.05.2023 року на суму 68 000,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин автомобільний A-95-Євро 5-Е0 (код УКТЗЕД 2710124512) - у кількості - 1700 літрів;
Видаткова накладна № 1624 від 29.05.2023 року на суму 6 300,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 300 літрів;
Видаткова накладна № 1794 від 09.06.2023 року на суму 41 000,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин автомобільний A-95-Євро 5-Е0 (код УКТЗЕД 2710124512) - у кількості - 1000 літрів;
Видаткова накладна № 1798 від 13.06.2023 року на суму 6 300,00 грн з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Газ нафтовий скраплений (2711129700) - у кількості - 300 літрів;
По всім вищевказаним видатковим накладним Покупець/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930)/Позивач перед Продавцем/ТОВ MOTTO КОНТРАКТ» Код ЄДРПОУ 42534649 розрахувався безготівковим розрахунком повністю і заборгованостей немає, на підтвердження чого надаємо відповідні документи (платіжні інструкції на підтвердження оплати від ТОВ «ВАСТОН» безготівковим розрахунком на TOB MOTTO КОНТРАКТ» за поставлені по Договору № МС/Т-000423 від 11.01.2022 бланки-дозволу/талони додаються). При цьому Продавцем на підставі перелічених вище видаткових накладних були своєчасно сформовані та зареєстровані на Покупця/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) /Позивача в ЄРПН відповідні Податкові накладні з тими ж самими кодами УКТ ЗЕД за якими здійснено подальшу реалізацію придбаного Товару по Бланкам - дозволам (талонам) ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923).
У Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІЯ ОККО-БІЗНЕС» Код ЄДРПОУ 44800224 (надалі - ТОВ «КОМПАНІЯ ОККО-БІЗНЕС») по укладеному Договору №26ТЛБЗ- 8030/23 від 28.02.2023 (надалі - Договір №26ТЛБЗ-8030/23 від 28.02.2023 та/або Договір від 28.02.2023, Договір № 26ТЛБЗ-8030/23 від 28.02.2023 додається), у пунктах 1.1., 1.З., 1.10. та 1.12. якого чітко вказано, що відпуск палива по такому договору здійснюється на АЗС Постачальника за паливними суперталонами/ бланками дозволу, згідно наступних видаткових накладних:
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9143274479 від 17.03.2023 на суму 397,00 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 300 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9143496910 від 23.03.2023 на суму 67 389,45 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 100 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 705 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9143542194 від 24.03.2023 на суму 274,10 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Дизельне паливо - у кількості - 90 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9143635292 від 27.03.2023 на суму 11 245,00 грн. з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 500 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9143683524 від 28.03.2023 на суму 495,00 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 500 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЭ-8030/23 - 91437264560 від 29.03.2023 на суму 66 336,95 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 100 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 705 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9143726381 від 29.03.2023 на суму 6 297,00 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 300 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЭ-8030/23 - 9143962083 від 04.04.2023 на суму 66 336,95 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
Дизельне паливо - у кількості -100 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 705 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9144153162 від 07.04.2023 на суму 18 996,00 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 400 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЭ-8030/23 - 9144246430 від 10.04.2023 на суму 66 336,95 грн. з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 100 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 705 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9144246424 від 10.04.2023 на суму
749,00 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 100 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9144246407 від 10.04.2023 на суму 3 086,85 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 50 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 15 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9144246590 від 10.04.2023 на суму 9 498,00 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9144514669 від 17.04.2023 на суму 47 345,95 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 100 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 705 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9144786826 від 24.04.2023 на суму 9 098,00грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9144786830 від 24.04.2023 на суму 47 345,95 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 100 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 705 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9144786903 від 24.04.2023 на суму 18 996,00 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145071078 від 01.05.2023 на суму 428,11 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 100 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 14,30 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145070801 від 01.05.2023 на суму 66 341,95 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Дизельне паливо - у кількості - 100 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 705 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145118489 від 02.05.2023 на суму 985,00 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 1500 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145403359 від 08.05.2023 на суму 759,84 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 16 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145403326 від 08.05.2023 на суму 38 666,50 грн. з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 250 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145403468 від 08.05.2023 року на суму 11 372,50 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Дизельне паливо - у кількості - 100 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 150 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145450361 від 09.05.2023 року на суму 622,50 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості -10 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 240 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145592951 від 12.05.2023 року на суму 1 364,70 грн. з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 30 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145690114 від 15.05.2023 року на суму 698,95 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 705 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145689940 від 15.05.2023 року на суму 42 490,00 грн. з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145828287 від 18.05.2023 року на суму 556,80 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Бензин А-95 - у кількості - 320 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9145973641 від 22.05.2023 року на суму 63 441,95 грн з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Дизельне паливо - у кількості - 100 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
Газ скраплений автомобільний - у кількості - 705 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9146165849 від 26.05.2023 року на суму 17 596,00 грн. з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Дизельне паливо - у кількості - 100 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 100 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 100 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 100 літрів;
Накладна на відпуск товарів № 26ТЛБЗ-8030/23 - 9146264920 від 29.05.2023 року на суму 47 939,00 грн. з ПДВ на купівлю по паливним суперталонам:
Дизельне паливо - у кількості - 100 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 200 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 200 літрів;
Дизельне паливо - у кількості - 400 літрів;
По всім вищевказаним видатковим накладним Покупець/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) перед Продавцем/ТОВ «КОМПАНІЯ ОККО-БІЗНЕС» Код ЄДРПОУ 44800224 розрахувався безготівковим розрахунком повністю і заборгованостей немає, на підтвердження чого надаємо відповідні документи (платіжні інструкції на підтвердження оплати від ТОВ «ВАСТОН» безготівковим розрахунком на ТОВ «КОМПАНІЯ ОККО-БІЗНЕС» за поставлені по Договору № 26ТЛБЗ-8030/23 від 28.02.2023 року паливні суперталони/бланки-дозволу).
При цьому Продавцем на підставі перелічених вище видаткових накладних були своєчасно сформовані та зареєстровані на Покупця/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) /Позивача в ЄРПН відповідні Податкові накладні з тими ж самими кодами УКТ ЗЕД за якими здійснено подальшу реалізацію придбаного Товару по Бланкам - дозволам (талонам) ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923).
Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрнафта-Постач» Код ЄДРПОУ 43012009 (надалі - ТОВ «Укрнафта-Постач») по укладеному Договору поставки № Т-167/23 від 17.04.2023 року (надалі - Договір № Т-167/23 від 17.04.2023 року та/або Договір від 17.04.2023 року, Договір № Т-167/23 від 17.04.2023 року додається), у пунктах 1.1. та 1.5. якого вказано, що відпуск палива по такому договору здійснюється на АЗС Постачальника за довірчими документами/бланками дозволу (талонами), згідно описаних нижче видаткових накладних, де в кожній також міститься чітка інформація про номери та номінали придбаних Покупцем/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930)/Позивачем талонів:
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000396 від 19.04.2023 на суму 550 860,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 10200 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 2600 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000439 від 24.04.2023 року суму 95 700,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 2200 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000440 від 24.04.2023 року на суму 87 000,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 2000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000505 від 27.04.2023 року на суму 295 880,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 3000 літрів;
Газ - у кількості - 2000 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 3000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000590 від 04.05.2023 року на суму 215 250,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 3500 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 1500 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000592 від 04.05.2023 на суму 150 750,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 2500 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 1000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000657 від 10.05.2023 року на суму 85 000,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 2000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000658 від 10.05.2023 року на суму 104 000,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 1000 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 1500 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000674 від 11.05.2023 року на суму 83 500,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 1000 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 1000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000676 від 11.05.2023 на суму 85 000,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 2000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000677 від 11.05.2023 на суму 123 000,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 3000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000707 від 15.05.2023 на суму 124 500,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 3000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000709 від 15.05.2023 на суму 393 000,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 10000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000849 від 23.05.2023 на суму 197 500,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 5000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000866 від 24.05.2023 суму 98 750,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 2500 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00000947 від 30.05.2023 суму 223 820,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 3000 літрів;
Газ - у кількості - 3000 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 1000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00001062 від 06.06.2023 на суму 220 630,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 1500 літрів;
Газ - у кількості - 2000 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 3000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00001092 від 07.06.2023 на суму 332 000,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-95 - у кількості - 8000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00001095 від 07.06.2023 на суму 37 490,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-92 ENERGY - у кількості - 1000 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00001227 від 14.06.2023 на суму 845 230,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Бензин А-92 ENERGY - у кількості - 1000 літрів;
Бензин А-95 - у кількості - 10100 літрів;
Газ - у кількості - 1000 літрів;
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 10100 літрів;
Видаткова накладна № ОТКЦ-00001228 від 14.06.2023 на суму 190 000,00 грн. з ПДВ на купівлю по бланкам дозволу:
Дизельне Пальне ENERGY - у кількості - 5000 літрів;
По всім вищевказаним видатковим накладним Покупець/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) перед Постачальником/ТОВ«Укрнафта-Постач» (Код ЄДРПОУ 43012009) за отримані талони/бланки дозволу розрахувався безготівковим розрахунком повністю і заборгованостей немає, на підтвердження чого надаємо відповідні документи (платіжні інструкції на підтвердження оплати від ТОВ «ВАСТОН» безготівковим розрахунком на ТОВ «Укрнафта- Постач» за поставлені по Договору №Т-167/23 від 17.04.2023 довірчі документи/талони - додаються). При цьому Продавцем на підставі перелічених вище видаткових накладних були своєчасно сформовані та зареєстровані на Покупця/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) /Позивача в ЄРПН відповідні Податкові накладні з тими ж самими кодами УКТ ЗЕД за якими здійснено подальшу реалізацію придбаного Товару по Бланкам - дозволам (талонам) ТОВ «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 25392923).
Щодо застосування до позивача критерію ризиковості з кодом 13, який вказаний у Рішенні №14504 від 18.08.2023, Рішенні №20223 від 03.11.2023 та Рішенні №21408 від 24.11.2023 про відповідність ТОВ «ВАСТОН» критеріям ризиковості платника податку через придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку.
Слід зазначити, що у Повідомленні №17 від 24.10.2023 та у Скарзі №19 від 16.11.2023 позивач пояснював щодо господарських операцій придбання /купівлі товару, про які йдеться у Рішенні №14504 від 18.08.2023 року та Рішенні №20223 від 03.11.2023 за період з 28.02.2023 року по 03.05.2023, у ТОВ «ЄВРО СМАРТ ПАУЕР» Код ЄДРПОУ 42547705 (Постачальника) задіяним в ризикових операціях.
Зі змісту у Рішення №14504 від 18.08.2023 та Рішення №20223 від 03.11.2023 вбачається, що Постачальника/ТОВ «ЄВРО СМАРТ ПАУЕР» з кодом ЄДРПОУ 42547705 було визначено таким, що відповідає критеріям ризиковості платника податку лише з 19.06.2023, а тому в період з 28.02.2023 по 03.05.2023 (який вказано у Рішенні №14504 від 18.08.2023 та Рішенні №20223 від 03.11.2023 року), ТОВ «ЄВРО СМАРТ ПАУЕР» не було віднесено до платників податку, щодо яких прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, отже і посилання в Рішенні №14504 від 18.08.2023 Рішенні №20223 від 03.11.2023 та Рішенні №21408 від 24.11.2023 на відповідність Покупця/ТОВ «ВАСТОН» критерію ризиковості з кодом 13 з посиланням на здійснення операцій придбання у на той час не ризикового контрагента (ТОВ «ЄВРО СМАРТ ПАУЕР») - є необгрунтованим.
Так, між Постачальником/ТОВ «ЄВРО СМАРТ ПАУЕР» (Код ЄДРПОУ 42547705) та Покупцем/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) було укладено Договір ДГ-0010626 на відпуск паливно-мастильних матеріалів (ПММ) від 05.10.2021 (надалі - Договір № ДГ-0010626 від 05.10.2021 та/або Договір від 05.10.2021, Договір № ДГ- 0010626 від 05.10.2021).
Згідно розділу « 2. Порядок розрахунків та відпуску ПММ» Договору № ДГ-0010626 від 05.10.2021, відпуск паливно-мастильних матеріалів по такому договору здійснюється на АЗС Постачальника за бланками-дозволу(талонами)/паливними картками. Оплата по Договору №ДГ- 0010626 від 05.10.2021 здійснюється виключно безготівковим розрахунком.
У період з 28.02.2023 по 03.05.2023 по Договору № ДГ-0010626 від 05.10.2021 відбувалось придбання товару (у вигляді бланків-дозволів/талонів/паливних карток), що не є операціями з реалізації пального у розумінні абзацу другого підпункту 14.1,212 пункту 14.1 статті 14 ПК України, у невеликій кількості відносно інших постачальниківі згідно наступних видаткових накладних:
Видаткова накладна № РН-1904583 від 28.02.2023 на суму 118 696,59 грн. з ПДВ на продаж: Паливо альтернативне PREMIUM+A-95E30-3 вид II по паливним карткам - у кількості - 125 літрів; Паливо диз. ДП-3-Євро5-В0 по паливним карткам - у кількості - 399 літрів; ПАЛИВО ДИЗ. PLUS ДП Л-ЄВРО5-ВО по паливним карткам - у кількості - 855 літрів; БЕНЗИН ABT.Plus А-95-Євро5-Е10 по паливним карткам - у кількості - 1176,770 літрів;
Видаткова накладна № PH-1903445 від 01.03.2023 на суму 5 506,80 грн. з ПДВ на продаж: Паливо диз. ДП-3-Євро5-В0 по бланкам дозволу - у кількості - 120 літрів;
Видаткова накладна № РН-1951591 від 10.03.2023 на суму 14 516,70 грн. з ПДВ на продаж: БЕНЗИН ABT.Plus А-95-Євро5-Е10 по бланкам дозволу - у кількості - 330 літрів;
Видаткова накладна № РН-1974159 від 21.03.2023 на суму 42 098,10 грн. з ПДВ на продаж: Паливо диз. ДП-3-Євро5-ВО по бланкам дозволу - у кількості - 500 літрів; БЕНЗИН ABT.Plus А-95-Євро5-Е10 по бланкам дозволу - у кількості - 410 літрів; ГАЗ АВТОМОБІЛЬНИЙ PLUS по бланкам дозволу - у кількості - 130 літрів;
Видаткова накладна № РН-2003319 від 31.03.2023 на суму 88 402,21 грн. з ПДВ на продаж: БЕНЗИН ABT. Plus А-95-Євро5-Е10 по паливним карткам - у кількості - 727,70 літрів; Паливо диз. ДП-3-Євро5-В0 по паливним карткам - у кількості - 429,46 літрів; Паливо альтернативне PREMIUM+A-95E30-3 вид II по паливним карткам - у кількості - 25 літрів; ПАЛИВО ДИЗ. PLUS ДП Л-ЄВРО - 5-В0 по паливним карткам - у кількості - 757,82 літ.;
Видаткова накладна № РН-2060665 від 28.04.2023 на суму 4 990,80 грн з ПДВ на продаж: Паливо диз. ДП-3-Євро5-В0 по бланкам дозволу - у кількості - 120 літрів;
Видаткова накладна № РН-2062419 від 28.04.2023 на суму 71 818,42 грн з ПДВ на продаж: Паливо альтернативне PREMIUM+A-95E30-3 вид II по паливним карткам - у кількості - 25 літрів; Паливо диз. ДП-3-Євро5-В0 по паливним карткам - у кількості - 295 літрів; БЕНЗИН ABT.Plus А-95-Євро5-Е10 по паливним карткам - у кількості - 1223,460 літрів; ПАЛИВО ДИЗ. PLUS ДП Л-ЄВРО5-ВО по паливним карткам - у кількості - 98,410 літрів;
По всім переліченим вище видатковим накладним/господарським операціям Покупець/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) перед Постачальником/ТОВ «ЄВРО СМАРТ ПАУЕР» (Код ЄДРПОУ 42547705) за отримані талони/бланки дозволу розрахувався безготівковим розрахунком повністю і заборгованостей немає, на підтвердження чого надаємо відповідні документи (платіжні інструкції на підтвердження оплати від ТОВ «ВАСТОН» безготівковим розрахунком на ТОВ «ЄВРО СМАРТ ПАУЕР» за поставлені по Договору № ДГ-0010626 від 05.10.2021 року бланки-дозволу/талони). При цьому Постачальником/ТОВ «ЄВРО СМАРТ ПАУЕР» (з Код ЄДРПОУ 42547705) на підставі перелічених у цьому Розділі III видаткових накладних також були своєчасно сформовані та зареєстровані в ЄРПН на Покупця/ТОВ «ВАСТОН» (Код ЄДРПОУ 25392930) /Позивача відповідні Податкові накладні, та реєстрацію цих накладних не було зупинено Відповідачем І як таких що є ризиковими.
Щодо критерію ризикорвості з кодом 03, який вказаний у оскаржуваному Рішенні №20223 від 03.11.2023 про відповідність ТОВ «ВАСТОН» критеріям ризиковості платника податку через відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів.
Слід зауважити, що у Скарзі №19 від 16.11.2023 позивач пояснював, що ТОВ «ВАСТОН» не є виробником або імпортером нафтопродуктів/палива, а здійснює купівлю для подальшого продажу нафтопродуктів/ палива своїм клієнтам виключно по бланках-дозволах, довірчих документах (талонах), паливних картках або по електронних паливних картках (смарт- картках), емітентами яких є різні національні мережі АЗС по всій територіїУкраїни, а тому при здійсненні таких операцій з купівлі-продажу нафтопродуктів/палива по талонам, ТОВ «ВАСТОН» не здійснює зберігання або переміщення зі складу на склад, або видачу таких нафтопродуктів/палива з АЗС, а виступає лише посередником між імпортерами і виробниками нафтопродуктів та кінцевими споживачами (отримувачами) таких нафтопродуктів, які одночасно є клієнтами ТОВ «ВАСТОН» на підставі договорів з продажу пального по довірчих документах/талонах (картках).
Крім того, операції з купівлі-продажу лише бланків-дозволів, довірчих документів(талонів), паливних карток (смарт-карток) не є торгівлею підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1, 215.3.2, 215.3.2 прим. 1, 215.3.3 прим. 1 та 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України, та не є операціями з реалізації пального у розумінні абзацу другого підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, та така господарська діяльність ліцензуванню не потребує.
По реалізованим талонам пальне відпускається на АЗС відповідного бренду, власником або орендарем яких не є ТОВ «ВАСТОН», на території яких знаходяться Сертифікати відповідності та Паспорти якості на всі види пального, що реалізується/відвантажуються з кожної конкретної АЗС. При цьому акцизні накладні на пальне формуються та реєструються також безпосередньо власниками АЗС/емітентами талонів (яким не є ТОВ «ВАСТОН») на кінцевого споживача якому видається чек в момент відпуску пального по кожному талону з цієї АЗС.
Отже, оскільки ТОВ «ВАСТОН» здійснює купівлю для подальшого продажу нафтопродуктів/палива своїм клієнтам виключно по бланках-дозволах, довірчих документах(талонах), емітентами яких є різні національні мережі АЗС по всій території України і при таких господарських операціях переміщення, зберігання, навантаження або розвантаження, або відпуску палива не відбувається, тому позивач не потребує та не має у власності або у використанні об'єктів торгівлі або зберігання нафтопродуктів/палива та не має резервуарів для зберігання нафтопродуктів/палива, а також не має у власності або у використанні спеціалізованих транспортних засобів або обладнання, які б використовувались для перевезення пального при здійсненні такої господарської діяльності.
Тому, саме національні мережі АЗС по всій території України та емітенти відповідних талонів здійснюють закупку, транспортування, зберігання та відпуск нафтопродуктів/палива по талонам, а також забезпечують необхідні умови та обсяги матеріальних ресурсів для здійснення відпуску нафтопродуктів/палива по придбаним у них ТОВ «ВАСТОН» бланках- дозволах, довірчих документах (талонах) на АЗС.
Щодо застосування до позивача критерію ризиковості з кодом 11, який вказаний у Рішенні №20223 від 03.11.2023 про відповідність ТОВ «ВАСТОН» критеріям ризиковості платника податку через накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання.
Слід звернути увагу, що, у Скарзі №19 від 16.11.2023 позивач пояснював, що операції з купівлі-продажу лише бланків-дозволів, довірчих документів(талонів), паливних карток (смарт-карток) не є торгівлею підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1, 215.3.2, 215.3.2 прим. 1, 215.3.3 прим. 1 та 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України, та не є операціями з реалізації пального у розумінні абзацу другого підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
Відповідно до п. 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України (п. 201.16 статті 201 ПК України).
Відповідно до п. 6 Порядку зупинення № 1165 у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Відповідно до п. 5 Порядку №1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно з п. 6 Порядку № 1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).
У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття.
Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).
Суд звертає увагу на те, що критерії ризиковості платника податків на додану вартість викладено у Додатку 1 до Порядку № 1165, відповідно до яких таким критерієм є, зокрема:
« 8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування».
Тобто, законодавцем установлена певна послідовність прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.
Так, рішенню Комісії щодо відповідності платника податку Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість має передувати складання та направлення таким платником податкової накладної/розрахунку коригування, за наслідками чого здійснюється моніторинг платника податку, податкової накладної/розрахунку коригування.
При цьому, встановленню наявності у контролюючих органах податкової інформації, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, яка стала відома контролюючому органу у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, має передувати моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування, поданої для реєстрації.
Отже, питання відповідності підприємства Критеріям ризиковості платника ПДВ має розглядатись Комісією регіонального рівня за наслідками подання товариством для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування та моніторингу платника податку і податкової накладної/розрахунку коригування, що направлена для реєстрації.
При цьому моніторинг проводиться в автоматизованому порядку.
Разом з тим, зі змісту оскаржуваного рішення слідує, що комісією регіонального рівня прийнято рішення про відповідність позивача Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість не за наслідками подання останнім податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації, що має передувати моніторингу платника податку, моніторингу такої накладної/розрахунку коригування.
Судом встановлено, що оскаржуване рішення прийняте у зв'язку з наявною податковою інформацією, що отримана з баз даних ДПС під час виконання функцій контролю, а не за наслідками подання позивачем податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації.
Тобто, рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, яким позивача віднесено до ризикових, прийнято не за наслідками подання останнім податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації, що суперечить положенням Порядку № 1165.
У даному випадку судом, на підставі вимог статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» враховано практику Верховного Суду по справі № 640/6130/20 (постанова від 23 червня 2022 року), в якій він дійшов аналогічних висновків.
Крім того, будь-яких доказів на підтвердження податкової інформації, на підставі якої прийняте оскаржуване рішення про включення позивача до переліку ризикових платників податків, відповідачем надано не було. При цьому, в матеріалах справи наявні первинні документи, які оформлені позивачем в рамках господарських відносин із контрагентами, копії яких надані разом із поясненнями для прийняття рішення, та які складені у відповідності до вимог законодавства та є первинними документами, що засвідчують факт реального виконання позивачем та його контрагентами господарських зобов'язань.
У зв'язку з наведеним, суд доходить висновків про те, що відповідач-1 не довів наявність обґрунтованих підстав для віднесення позивача до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості, а тому обґрунтованими є доводи позивача про наявність підстав для скасування оскаржуваного рішення.
Відповідно, правомірними суд визнає похідні позовні вимоги про зобов'язання виключити позивача з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Щодо позовних вимог про визнання протиправними рішень про Комісії Головного управління ДПС у Закарпатській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відмову в реєстрації податкової накладної та зобов'язання, додатково до зазначеного вище обґрунтування, яке самостійно свідчить про безпідставність таких рішень з огляду на відсутність підстав віднесення позивача до категорії ризикових платників податку, суд вважає за необхідне зазначити таке.
Частинами 1 та 2 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (далі також - Конвенція) та Протоколи до неї є частиною національного законодавства України відповідно до статті 9 Конституції України, як чинний міжнародний договір, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Ратифікація Конвенції відбулася на підставі Закону України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР та вона набула чинності для України 11 вересня 1997 року.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Аналізуючи оскаржувані рішення суд вказує, що принцип обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень, відповідно до ч. 2 статті 2 КАС України, має на увазі, що рішення повинно бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 01 липня 2003 року, яке, відповідно до ч. 1 статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», підлягає застосуванню судами як джерело права, вказано, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
У рішенні від 10 лютого 2010 року у справі «Серявін та інші проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Отже, рішення суб'єкта владних повноважень повинні ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.
Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.
При цьому, суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само, недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.
Разом з тим, приймаючи рішення або вчиняючи дію, суб'єкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може виявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього суб'єкта, визначених законом.
Прийняття рішення, вчинення (не вчинення) дії вимагає від суб'єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.
Таким чином, висновки та рішення суб'єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.
В той же час, відповідно до ч. 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою (у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 341) (далі - Порядок № 1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з п. 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:
відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);
чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;
наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;
наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;
дотримання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 13 Порядку № 1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Відповідно до приписів п. 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі також - Порядок № 1165 та Порядок розгляду скарги, відповідно).
Згідно з п. 10 та п. 11 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (п. 25 Порядку № 1165).
Положеннями п. 5 Порядку № 1165 визначено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку № 1165).
Згідно п. 8 додатку 1 Порядку № 1165 «Критерії ризиковості платника податку на додану вартість» у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Таким чином, суд звертає увагу контролюючих органів, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях.
Тобто, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості актів індивідуальної дії призводить до їх протиправності.
Натомість, надіслані позивачу квитанції містять пропозицію щодо надання пояснень та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податкових накладних для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, без зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Отже, під час зупинення реєстрації податкових накладних відповідач-1 безпідставно застосував критерії ризиковості до податкових накладних, що не відповідає приписам п.п. 6, 7 Порядку № 1165 та свідчить про відсутність обґрунтованих підстав для зупинення реєстрації податкових накладних.
Наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12 грудня 2019 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України за № 1245/34216 13 грудня 2019 року, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунктів 2 - 4 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.
Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Пунктами 6, 7 Порядку № 520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до п. 11 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Пунктом 13 Порядку № 520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Суд зазначає, що контролюючими органами не надано жодного доказу того, що після отримання від позивача письмових пояснень з доданими документами, на адресу останнього направлялись запити щодо недостатності документів для прийняття рішень в рамках розглядуваних пояснень.
Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.
При цьому, суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Зазначений висновок відповідає правовій позиції, викладеній в постанові Верховного Суду від 02 липня 2019 року у справі № 140/2160/18.
Також, при прийнятті рішення у даній справі, судом враховано висновки Верховного Суду, викладені в постанові від 21 травня 2019 року у справі № 0940/1240/18, в якій зазначено: «Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства.
Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.
У цій справі судами констатовано невідповідність рішення про зупинення реєстрації податкової накладної законодавчо визначеним вимогам, про що прямо вказав суд першої інстанції. Поряд з цим судами все одно здійснено дослідження тих первинних документів та аргументів податкового органу, які не були підставами для прийняття рішення про зупинення реєстрації податкової накладної та подальшої відмови у реєстрації податкової накладної, що свідчить про порушення судами вимог принципу офіційного з'ясування обставин справи та безпідставне розширення предмету доказування».
Таким чином, суд вважає за необхідне зазначити, що всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкової накладної.
Отже, суд доходить висновку, що оскаржувані рішення є протиправними та такими, що підлягають скасуванню.
Відповідно до змісту статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Водночас, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
З системного аналізу вказаних норм КАС України можна дійти висновку, що законодавством передбачено право суду, у випадку визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень, зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
За вказаних обставин, в контексті наведених норм, суд вважає, що для прийняття рішень про реєстрацію вказаних податкових накладних виконано всі умови, визначені законом, і прийняття таких рішень у даному випадку не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
Так, Європейський суд з прав людини у п. 50 рішення від 13 січня 2011 року (остаточне) по справі «Чуйкіна проти України» (case of Chuykina v. Ukraine) (Заява № 28924/04) зазначив, що суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов'язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює «право на суд», в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21 лютого 1975 року у справі «Голдер проти Сполученого Королівства» (Golder v. the United Kingdom), пп. 2836, Series A № 18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог п. 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати «вирішення» спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для п. 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (див. рішення у справах «Мултіплекс проти Хорватії» (Multiplex v. Croatia), заява № 58112/00, п. 45, від 10 липня 2003 року, та «Кутіч проти Хорватії» (Kutic v. Croatia), заява № 48778/99, п. 25, ECHR 2002-II).
В даному випадку, задоволення позовної вимоги про зобов'язання саме ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.
Водночас, варто зазначити про наслідки відсутності реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунків коригування, або реєстрації їх із порушенням встановленого ПК України строку.
Так, у разі порушення строку реєстрації, застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 120-1 ПК України, а згідно з п. 201.10 статті 201 ПК України відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період. Також, у разі порушення продавцем/покупцем граничних строків реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування, покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний період заяву із скаргою на такого продавця/покупця.
Згідно з п. 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.
Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
З огляду на викладене, а також з метою ефективного, повного та належного захисту порушених прав позивача, суд вважає за необхідне захистити порушені права позивача шляхом зобов'язання ДПС України зареєструвати вказані вище податкові накладні в ЄРПН датою їх фактичного подання.
Відповідно до статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:
1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;
2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Відповідно до положень частин 1 та 2 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За наслідком здійснення аналізу оскаржуваних рішень на відповідність наведеним вище критеріям, суд, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень наведеного законодавства України, матеріалів справи, приходить до висновку про те, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки оскаржувані рішення не відповідають наведеним у частині 2 статті 2 КАС України критеріям.
Щодо питання розподілу судових витрат, необхідно зазначити наступне.
Згідно зі статтею 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем було додано до матеріалів справи квитанції про сплату судового збору на загальну суму 12 112,00 грн.
Враховуючи зазначене, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача понесені ним судові витрати за сплату судового збору, що становить 12 112,00 грн, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача-1, як суб'єкта владних повноважень, яким прийнято оскаржувані рішення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 241-246, 250, 263 КАС України суд, -
Адміністративний позов - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Державної податкової служби України № 21408 від 24.11.2023 про залишення скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАСТОН» без задоволення та без змін Рішення комісії регіонального рівня № 20223 від 03.11.2023 про відповідність цього платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, переліченим у цьому рішенні.
Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Закарпатській області №14504 від 18.08.2023 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАСТОН» платника податку на додану вартість, критеріям ризиковості платника податку, переліченим у цьому рішенні.
Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Закарпатській області № 20223 від 03.11.2023 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАСТОН» - платника податку на додану вартість, критеріям ризиковості платника податку, переліченим у цьому рішенні.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393; адреса: Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053) виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «ВАСТОН» (ідентифікаційний код 25392930, місцезнаходження: проспект Свободи, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88005) з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, засобами Головного управління ДПС у Закарпатській області.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Закарпатській області (код ЄДРПОУ ВП 44106694; адреса: вул. Волошина Августина, буд. 52, м. Ужгород, 88000) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАСТОН» (ідентифікаційний код 25392930, місцезнаходження: проспект Свободи, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88005) понесені останнім судові витрати у розмірі 12 112,00 грн (дванадцять тисяч сто дванадцять гривень).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Я.В. Горобцова
Горобцова Я.В.