Рішення від 22.09.2025 по справі 200/4419/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2025 року Справа№200/4419/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Кирлової М.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) справу за позовною Головного управління ДПС у Донецькій області та ДПС України про розгляд справи в порядку загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАР-АЛЬЯНС» до Головного управління ДПС у Донецькій області, Державної податкової служби України про скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії -

ВСТАНОВИВ:

17 червня 2025 року до Донецького окружного адміністративного суду, через підсистему ЄСІТС «Електронний суд», надійшов адміністративний позов адвоката Середи О.Я., який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАР-АЛЬЯНС» до Головного управління ДПС у Донецькій області (далі - Відповідач 1), Державної податкової служби України (далі - Відповідач 2), у якому просить суд:

- скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області №12716482/33853132 від 07.04.2025р. про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 30.04.2024 року;

- скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області №12716483/33853132 від 07.04.2025р. про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 31.05.2024 року;

- скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області №12716485/33853132 від 07.04.2025р. про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 30.06.2024 року;

- скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області №12716486/33853132 від 07.04.2025р. про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 31.07.2024 року;

- скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області №12716487/33853132 від 07.04.2025р. про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 31.08.2024 року;

- скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області №12716488/33853132 від 07.04.2025р. про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 30.09.2024 року;

- скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області №12716489/33853132 від 07.04.2025р. про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 31.10.2024 року;

- скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області №12716490/33853132 від 07.04.2025р. про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 30.11.2024 року;

- скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області №12716491/33853132 від 07.04.2025р. про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 31.12.2024 року;

- скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області №12716484/33853132 від 07.04.2025р. про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 31.01.2022 року;

- скасувати рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області №12716492/33853132 від 07.04.2025р. про відмову у реєстрації розрахунку коригування №7 від 07.02.2025р.;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні ТОВ «ТАР АЛЬЯНС» №2 від 30.04.2024 року, №2 від 31.05.2024 року, №2 від 30.06.2024 року, №2 від 31.07.2024 року, №2 від 31.08.2024 року, №2 від 30.09.2024 року, №1 від 31.10.2024 року, №2 від 30.11.2024 року, №2 від 31.12.2024 року, №2 від 31.01.2022 року, та розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №7 від 07.02.2025р. до податкової накладної №2 від 31.03.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

В обґрунтування позову зазначив, що за результатами господарської діяльності направив на реєстрацію зазначених податкових накладних, реєстрацію яких було зупинено, а у відповідній квитанції зазначено, що платник, яким подано для реєстрації податкову накладну відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Позивачем після зупинення реєстрації податкових накладних подано до контролюючого органу усі необхідні для реєстрації первинні документи та письмові пояснення, які підтверджують факт здійснення господарської операції. Однак податковий орган рішеннями відмовив в реєстрації податкової накладної, не зважаючи на їх відповідність всім вимогам та критеріям, що встановлені Податковим кодексом України. Отже, рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 19 червня 2025 року відкрито провадження в справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження, витребувано копії та докази.

03 липня 2025 року на адресу суду надійшов відзив на адміністративний позов зі змісту якого Відповідач 1 просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. В обгрунтування своєї позиції зазначив, що у відповідності до пунктів 5, 6 Порядку № 1165, подана на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні та розрахунки коригування ТОВ «Тар-Альянс» після проведення перевірки на відповідність ознакам безумовної реєстрації, була автоматично перевірена щодо відповідності відображених у ній операцій критеріям ризиковості здійснення операцій, які зазначено у додатку 3 до Порядку № 1165. Після цього, за результатами автоматизованого моніторингу податкових накладних було встановлено, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку, тому реєстрація таких ПН була зупинена на підставі пункту 7 Порядку №1165 та до електронного кабінету ТОВ «Тар-Альянс» засобами електронного зв'язку надіслано першу квитанцію (додається) про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників щодо зупинення реєстрації.

Вказує, що згідно з відомостями інформаційних баз даних ДПС, ТОВ «Тар-Альянс» на момент реєстрації ПН від 30.04.2024 № 2, ПН від 31.05.2024 № 2, ПН від 30.06.2024 № 2, ПН від 31.07.2024 № 2, ПН від 31.08.2024 № 2, ПН від 30.09.2024 № 2, ПН від 31.10.2024 № 1, ПН від 30.11.2024 № 2, ПН від 31.12.2024 № 2, ПН від 31.01.2025 № 2, РК від 07.02.2025 № 7 включено до переліку ризикових платників ПДВ по п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку, згідно Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 05.02.2020 № 51.

На підставі розгляду надісланих ТОВ «ТАР АЛЬЯНС» повідомлень про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено по відмовленим податковим накладним та сканокопій доданих документів, комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийняті рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

03 липня 2025 року від Відповідача 2 надійшов відзив на позовну заяву, який аналогічний змісту відзиву на позовну заяву Відповідача 1.

28 січня 2025 року на адресу суду надійшов відзив на адміністративний позов зі змісту якого Відповідач 1 просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зазначений відзив на позовну заяву аналогічний змісту відзиву, який було надано Відповідачем 2.

Згідно з нормами статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Тар Альянс» (ідентифікаційний код 33853132) зареєстроване як юридична особа, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис, в стані припинення не перебуває. Місцезнаходження юридичної особи: Донецька обл., місто Горлівка, вул. Умова, будинок 1/1. Види економічної діяльності: 20.14 Виробництво інших основних органічних хімічних речовин (основний) 05.10 Добування кам'яного вугілля 19.10 Виробництво коксу та коксопродуктів 46.75 Оптова торгівля хімічними продуктами 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах 49.20 Вантажний залізничний транспорт 49.41 Вантажний автомобільний транспорт 52.21 Допоміжне обслуговування наземного транспорту 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель 42.21 Будівництво трубопроводів 42.22 Будівництво споруд електропостачання та телекомунікацій.

Відповідачі - Головне управління ДПС у Донецькій області та Державна податкова служба України, є суб'єктами владних повноважень, які в даних правовідносинах реалізують надані ним Податковим кодексом України повноваження, згідно ст. 43 КАС України здатні здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Тар Альянс» (Орендодавець) укладало договір оренди з ТОВ «ХІМЕКЄ ЛТД» (Орендар) №1-05-06-15 від 05.06.2015 року, за умовами якого Орендодавець надає, а Орендар приймає у тимчасове цільове платне користування (оренду) майно, що належить на праві власності Орендодавцю - залізничні цистерни, на строк, встановлений цим Договором, сплачує таке користування та зобов'язується повернути цистерни на умовах цього Договору.

За результатами господарської діяльності ТОВ «Тар Альянс» по договору оренди №1-05-06-15 від 05.06.2015 року, відповідно до вимог п. 201.1 ст. 201 ПК України, сформовано та направлено на реєстрацію податкові накладні:

- №2 від 30.04.2024 року на загальну суму 92 160,00 грн, в т.ч. ПДВ 15 360,00 грн;

- №2 від 31.05.2024 року на загальну суму 95 232,00 грн, в т.ч. ПДВ 15 872,00 грн;

- № 2 від 30.06.2024 року на загальну суму 92 160,00 грн, в т.ч. ПДВ 15 360,00 грн;

- № 2 від 31.07.2024 року на загальну суму 95 232,00 грн, в т.ч. ПДВ 15 872,00 грн;

- № 2 від 31.08.2024 року на загальну суму 95 232,00 грн, в т.ч. ПДВ 15 872,00 грн;

- № 2 від 30.09.2024 року на загальну суму 92 160,00 грн, в т.ч. ПДВ 15 360,00 грн;

- № 1 від 31.10.2024 року на загальну суму 95 232,00 грн, в т.ч. ПДВ 15 872,00 грн;

- № 2 від 30.11.2024 року на загальну суму 92 160,00 грн, в т.ч. ПДВ 15 360,00 грн;

- № 2 від 31.12.2024 року на загальну суму 95 232,00 грн, в т.ч. ПДВ 15 872,00 грн;

- № 2 від 31.01.2025 року на загальну суму 95 232,00 грн, в т.ч. ПДВ 15 872,00 грн,

та розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 07.02.2025 року № 7 до податкової накладної від 31.03.2024 року № 2.

Податкові накладні №2 від 30.04.2024 року, №2 від 31.05.2024 року, № 2 від 30.06.2024 року, № 2 від 31.07.2024 року, № 2 від 31.08.2024 року, № 2 від 30.09.2024 року, № 1 від 31.10.2024 року, № 2 від 30.11.2024 року, № 2 від 31.12.2024 року, № 2 від 31.01.2025 та розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 07.02.2025 року № 7 до податкової накладної від 31.03.2024 року № 2 ТОВ «Тар Альянс» ГУ ДПС у Донецькій області засобами електронного зв'язку для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до квитанцій про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію податкових накладних від 30.04.2024 № 2, від 31.05.2024 № 2 - зупинено. Підстава для зупинення: «ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.».

Відповідно до квитанцій про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію податкових накладних від 30.06.2024 № 2, від 31.07.2024 № 2, від 31.08.2024 № 2, від 30.09.2024 № 2, від 31.10.2024 № 1, від 30.11.2024 № 2 - зупинено. Підстава для зупинення: «ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/ або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.»

Відповідно до квитанцій про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію податкових накладних від 31.12.2024 № 2, від 31.01.2025 № 2 та розрахунку коригування від 07.02.2025 № 7- зупинено. Підстава для зупинення: «ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=170 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/ або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.»

Позивачем надано до Головного управління ДПС у Донецькій області повідомлення про подання пояснень від 20.03.2025 року № 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 щодо обставин проведення господарської операції за результатами якої складено податкові накладні та розрахунок коригування з додатками.

До повідмолення № 90 від 20.03.2025 року до від 07.02.2025 № 7 було надано розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 07.02.2025 № 7 до податкової накладної від 31.03.2024 № 2, податкова накладна від 31.03.2024 № 2.

До повідмолення № 91 від 20.03.2025 року до ПН від від 30.04.2024 № 2 було надано наступні дкоументи: договір оренди №1-05-06-15 від 05.06.2015; додаткова угода від 30.06.2017 року до договору оренди № 1-05-06-15 від 05.06.2015; акти прийому-передачі № 37 від 04.07.2017, № 38 від 06.07.2017, № 46 від 29.12.2017, № 50 від 22.08.2018, № 51 від 27.08.2018, № 53 від 10.10.2018, № 54 від 11.10.2018, № 55 від 12.10.2018, № 59 від 16.11.2108, № 61 від 23.11.2018, № 62 від 26.11.2018, № 63 від 05.12.2018, № 66 від 28.01.2019, № 67 від 31.01.2019, № 67/1 від 10.02.2019, № 68 від 19.02.2019, № 69 від 08.03.2019, № 70 від 14.03.2019, № 71 від 20.03.2019, № 72 від 22.03.2019, № 73 від 23.03.2019, № 74 від 24.03.2019, № 75 від 25.03.2019, № 76 від 01.04.2019, № 77 від 01.04.2019, № 78 від 02.04.2019, №79 від 03.04.2019, № 80 від 04.04.2019, № 81 від 05.04.2019, № 82 від 07.04.2019, № 83 від 11.04.2019 , № 84 від 15.04.2019, № 85 від 19.04.2019, № 86 від 01.05.2019, № 87 від 03.05.2019, №88 від 05.05.2019, № 89 від 21.05.2019, № 90 від 21.05.2019, № 91 від 25.05.2019№ 92 від 07.06.2019 року; рахунок фактура №ТА-0000007 від 30.04.2024; Акт здачі прийняття робіт (надання послуг) від 30.04.2024; Інформаційне повідомлення про зарахування коштів № 526 від 27.05.2024; довідка ГІОЦ Укрзалізниці про приналежність залізничних цистерн ТОВ «Тар Альянс»; Заяви ТОВ «Тар Альянс» №95 від 17.02.2015 щодо дії обставин непереборної сили; Сертифікат ТПП України №2603/05-4 від 26.08.2014 про настання обставин непереборної сили; · Договір поставки №ЗРСБ-02656 від 12.03.2014 з додатками до нього (Додаткова угода №1 від 03.04.2014, Додаткова угода № 2 від 16.04.2014, Акт прийому-передачі залізничних вагонів-цист; · Договір поставки №19 від 09.06.2006 з додатком (Акт прийому-передачі майна від 13.06.2006) з ТОВ «Донецький індустріальний союз»; телеграма Укрзалізниці щодо зміни номерів вагонів ТОВ «Тар Альянс» від 20.10.2020.; Акт про нанесення восьмизначних номерів на вагони від 20.10.2020; телеграма Укрзалізниці щодо зміни номерів вагонів ТОВ «Т

До повідмолення № 92 до ПН від 31.05.2024 № 2 - акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31.05.2024 по договору від 05.06.2015 № 1-05-06-15, інформаційне повідомлення про зарахування коштів від 04.07.2024 № 668, рахунок-фактура від 31.05.2024 № ТА-0000009.

До повідмолення № № 93 до ПН від 30.06.2024 № 2 - інформаційне повідомлення про зарахування коштів від 04.07.2024 № 667, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.06.2024 по договору від 05.06.2015 № 1-05-06-15, рахунок-фактура від 30.06.2024 № ТА-0000011.

До повідмолення № 94 до ПН від 31.07.2024 № 2 - інформаційне повідомлення про зарахування коштів від 12.08.2024 № 796, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31.07.2024 по договору від 05.06.2015 № 1-05-06-15, рахунок-фактура від 31.07.2024 № ТА-0000013.

До повідмолення № 95 до ПН від 31.08.2024 № 2 - інформаційне повідомлення про зарахування коштів від 05.09.2024 № 857, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31.08.2024 по договору від 05.06.2015 № 1-05-06-15, рахунок-фактура від 31.08.2024 № ТА-0000015.

До повідмолення № 96 до ПН від 30.09.2024 № 2 - інформаційне повідомлення про зарахування коштів від 09.10.2024 № 975, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.09.2024 по договору від 05.06.2015 № 1-05-06-15, рахунок-фактура від 30.09.2024 № ТА-0000017.

До повідмолення № 97 до ПН від 31.10.2024 № 1 - інформаційне повідомлення про зарахування коштів від 14.11.2024 № 1105, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31.10.2024 по договору від 05.06.2015 № 1-05-06-15, рахунок-фактура від 31.10.2024 № ТА-0000019.

До повідмолення № 98 до ПН від 30.11.2024 № 2 - інформаційне повідомлення про зарахування коштів від 23.12.2024 № 1237, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.11.2024 по договору від 05.06.2015 № 1-05-06-15, рахунок-фактура від 30.11.2024 № ТА-0000021.

До повідмолення № 99 до ПН від 31.12.2024 № 2 - інформаційне повідомлення про зарахування коштів від 21.01.2025 № 102, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31.12.2024 по договору від 05.06.2015 № 1-05-06-15, рахунок-фактура від 31.12.2024 № ТА-0000023.

До повідмолення № 100 до ПН від 31.01.2025 № 2 - інформаційне повідомлення про зарахування коштів від 24.02.2025 № 235, акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31.01.2025 по договору від 05.06.2015 № 1-05-06-15, рахунок-фактура від 31.01.2025 № ТА-0000001.

26.03.2025 комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних направлено позивачу Повідомлення № 12670775/33853132, № 12670769/33853132, № 12670771/33853132, № 12670772/33853132, № 12670773/33853132, № 12670774/33853132, № 12670776/33853132, № 12670777/33853132, № 12670778/33853132, № 12670770/33853132, № 12670779/33853132, про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, щодо надання: «інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додаткова інформація: щодо наявності працівників, перерахування/неперерахування з/п, договір оренди цистерн, документи щодо наявності на балансі залізничних цистерн.

31.03.2025 року ТОВ «Тар Альянс» було додатково направлено відомості, які підтверджують нарахування амортизації на належні йому залізничні транспортні засоби, що використовувалися у орендних правовідносинах, а також Журнал-ордер і Відомість по рахунку 3772 Розрахунки з іншими дебіторами (у розрізі замовлень) за 01.01.24 - 28.02.25 (за договором оренди №1-05-06-15 від 05.06.2015).

Проте, згідно з прийнятими комісією рішеннями: від 07.04.2025 № 12716482/33853132 до ПН від 30.04.2024 № 2; від 07.04.2025 № 12716483/33853132 до ПН від 31.05.2024 № 2; від 07.04.2025 № 12716485/33853132 до ПН від 30.06.2024 № 2; від 07.04.2025 № 12716486/33853132 до ПН від 31.07.2024 № 2; від 07.04.2025 № 12716487/33853132 до ПН від 31.08.2024 № 2; від 07.04.2025 № 12716487/33853132 до ПН від 30.09.2024 № 2; від 07.04.2025 № 12716489/33853132 до ПН від 31.10.2024 № 1; від 07.04.2025 № 12716490/33853132 до ПН від 30.11.2024 № 2; від 07.04.2025 № 12716491/33853132 до ПН від 31.12.2024 № 2; від 07.04.2025 № 12716484/33853132 до ПН від 31.01.2024 № 2; від 07.04.2025 № 12716492/33853132 до РК від 07.2.2025 № 7 у реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування відмовлено.

Причина відмови у реєстрації ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних, зазначена у полі Прийнято рішення про: відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» «надання платником податку копій первинних документів, складених із порушенням законодавства, крім того, ТОВ "ТАР АЛЬЯНС" встановлено п.8 критеріїв ризиковості платника податку».

Вважаючи спірні рішення протиправним, позивач звернувся до суду із даною позовною заявою.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 187.1. статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з пунктом 201.7 статті 201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс).

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, реєстрація податкової накладної в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 7 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (далі - Порядок № 1165, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Відповідно до пункту 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.

Критерії ризиковості платника податку є додатком 1 до Порядку № 1165.

Відповідно до пункту 8 додатку № 1 до Порядку № 1165 (в редакції, чинній при прийнятті відповідачем рішення про зупинення реєстрації податкової накладної) у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Згідно з пунктом 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216, далі - Порядок № 520 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

На підставі пункту 5 Порядку № 520 платник податку, який склав податкову накладну / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі. (…)

Відповідно до пункту 6 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Згідно з пунктом 7 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «;Про електронні довірчі послуги».

Відповідно до пункту 9 Порядку № 520 (в редакції, чинній з 30 вересня 2023 року - зі змінами, внесеними Наказом Міністерства фінансів України від 14 липня 2023 року № 394, зареєстрованим в Мінюстї України 31 липня 2023 року за № 1283/40339) письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до п. 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня;

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

- або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

- або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;

- або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених / оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «;Про електронні довірчі послуги».

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «;Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «;Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Відповідно до пункту 11 Порядку № 520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Згідно з пунктом 12 Порядку № 520 рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Аналіз вищезазначених нормативно-правових актів свідчить про визначення вичерпного переліку підстав для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.

Верховний Суд в постановах від 18.11.2021 у справі № 380/3498/20, від 20.01.2022 у справі № 140/4162/21 дійшов висновку, що чинними нормативно-правовими актами визначено вичерпний перелік підстав для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних. При цьому, як свідчить зміст пункту 5 Порядку № 520, передбачений цим пунктом перелік документів, необхідних для вирішення відповідною комісією контролюючого органу питання щодо прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної (розрахунку коригування до податкової накладної) в ЄРПН, реєстрацію яких зупинено, не є вичерпним.

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних (розрахунків коригування до податкової накладної) критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства.

Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій контролюючого органу.

Суб'єкти владних повноважень, ухвалюючи рішення, якими, зокрема, обмежується права платника податків, повинні уникати надмірного формалізму.

Обсяг документів, які надаються платниками податку на додану вартість з метою усунення сумнівів у контролюючого органу щодо легальності відповідної операції, щодо якої складено податкову накладну, направлену для реєстрації в ЄРПН, хоч і визначений у Порядку № 520, проте завжди є унікальним та залежить від організації господарських взаємовідносин між суб'єктами господарювання, змісту договірних відносин між ними, а також особливостями законодавчого врегулювання діяльності тієї чи іншої сфери бізнесу.

Саме за результатами детального дослідження змісту документів, наданих на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній, можливим є прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН, реєстрація якої була зупинена.

Судом встановлено, що, відмовляючи у реєстрації податкових накладни/розрахунку коригування в ЄРПН, відповідач зазначив таку підставу надання платником податків копій документів, які складені/оформлені з порушенням законодавства.

Разом з тим, матеріали справи свідчать, що в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних податковим органом запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без чіткого визначення конкретних документів, які повинен надати платник податків.

Подібне формулювання не відповідає вимогам п. 11 Порядку № 1165, щодо чіткості підстав для відмови, спірне рішення містить лише загальне твердження без зазначення, які саме документи складені з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено при складанні документів та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Зважаючи на це платник податків мав можливість на свій розсуд визначити, якими документами він може підтвердити реальність господарської операції, за наслідками якої ним була складені спірні податкові накладні.

Відтак, не можна зробити висновок, що позивач не надав документи, без яких реєстрація податкової накладної не відбудеться, враховуючи, що позивач надав пояснення щодо операції, на яку виписані податкові накладні та документи, що підтверджують його пояснення щодо змісту операцій (договори, додатки до них, акти, податкові накладні, платіжні документи тощо), а в рішенні про відмову в реєстрації податкової накладної не визначено які документи подані з порушенням, в чому визначається порушення складання наданих документів тощо.

За відсутності чіткої вимоги щодо документів, які контролюючий орган вважав необхідними для реєстрації податкових накладних, в квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних, на позивача не може бути перекладена відповідальність у вигляді відмови в реєстрації податкових накладних, як несприятливий наслідок для позивача через обмеження його в правах платника ПДВ.

Вирішення питання щодо правомірності рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування безпосередньо пов'язане з питанням щодо правомірності зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, як передумови прийняття зазначеного рішення.

Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом в постанові від 27.07.2022 у справі № 520/15348/2020.

Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії має наслідком визнання його протиправним.

Позивач надав відповідні пояснення та документи у зв'язку із зупиненням реєстрації податкових накладних, які чітко розкривають зміст господарських операцій, на які було виписано податкові накладні, тому у контролюючого органу не було підстав для відмови в реєстрації спірних податкових накладних, оскільки ухвалюючи рішення, якими, зокрема, обмежується права платника податків, контролюючий орган повинен уникати надмірного формалізму.

У п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку зазначено, що одним з таких критеріїв є наявність у контролюючих органів податкової інформації, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

На підставі пункту 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено ПН/РК, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється та питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня (…).

У рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 у відповідних полях рішення зазначаються детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/Державним класифікатором/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Між тим, в рішеннях про відмову в реєстрації ПН/РК відсутні будь-які посилання на наявну інформацію, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації спірних податкових накладних.

По-друге, приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності.

Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України.

Предметом розгляду в цій справі є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкових накладних та розрахунку коригування, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом.

Така правова позиція викладена Верховним Судом в постанові від 07 грудня 2022 року у справі № 500/2237/20.

Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, а також зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів, чого відповідачем зроблено не було.

Щодо визначення ДПС України обов'язку зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та розрахунок коригування, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною четвертою статті 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Дискреційні повноваження - це законодавчо встановлена компетенція владних суб'єктів, яка визначає ступінь самостійності її реалізації з урахуванням принципу верховенства права; ці повноваження полягають в застосуванні суб'єктами адміністративного розсуду при здійсненні дій і прийнятті рішень.

Отже, у разі відсутності у суб'єкта владних повноважень законодавчо закріпленого права адміністративного розсуду при вчиненні дій/прийнятті рішення, та встановленні у судовому порядку факту протиправної поведінки відповідача, зобов'язання судом суб'єкта владних повноважень прийняти рішення конкретного змісту не можна вважати втручанням у дискреційні повноваження, адже саме такий спосіб захисту порушеного права є найбільш ефективним та направлений на недопущення свавілля в органах влади.

Відповідно до пункту 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких було зупинено, реєструється у день настання, зокрема, однієї з таких подій:

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення).

Згідно з пунктом 20 Порядку № 1246 внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу 10 пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку. Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Таким чином, реєстрація в ЄРПН податкових накладних, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням Державної податкової служби України, а днем реєстрації податкових накладних може бути день, вказаний у рішенні суду.

Відтак, оскільки рішення про відмову у реєстрації податкових накладних підлягає скасуванню, тому ДПС України зобов'язана зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні ТОВ «Тар Альянс» №2 від 30.04.2024 року, №2 від 31.05.2024 року, №2 від 30.06.2024 року, №2 від 31.07.2024 року, №2 від 31.08.2024 року, №2 від 30.09.2024 року, №1 від 31.10.2024 року, №2 від 30.11.2024 року, №2 від 31.12.2024 року, №2 від 31.01.2022 року, та розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №7 від 07.02.2025 року до податкової накладної №2 від 31.03.2024 року датою їх фактичного подання.

З огляду на наведене вище, суд дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є субєктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем слпачено судовий збір у розмірі 53 292,80 грн.

Згідно ст. 4 Закону України “Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 цієї статті визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2025 рік» визначено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2025 року становить 3028 гривень.

Позивачем заявлена 11 вимог немайнового харакьеру, щодо визнання протиправним та скасування рішення та похідні від них щодо зобов'язання вчинити певні дії.

Враховуючи те, що позов задоволено, то витрати на судовий збір у розмірі 26 646,40 грн (3028*11*0,8) підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області.

Щодо надміру сплаченого судового збору у розмірі 26 646,40 грн, суд роз'яснює, що відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Керуючись статтями 139, 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАР-АЛЬЯНС» до Головного управління ДПС у Донецькій області, Державної податкової служби України про скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Донецькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12716482/33853132 від 07.04.2025, № 12716483/33853132 від 07.04.2025, №12716485/33853132 від 07.04.2025, №12716486/33853132 від 07.04.2025, №12716487/33853132 від 07.04.2025, №12716488/33853132 від 07.04.2025, №12716489/33853132 від 07.04.2025, №12716490/33853132 від 07.04.2025, №12716491/33853132 від 07.04.2025, №12716484/33853132 від 07.04.2025, № 12716492/33853132 від 07.04.2025.

Зобов'язати Державну податкову службу України (місцезнаходження: Львівська площа, 8, м. Київ, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати податкові накладні ТОВ «ТАР АЛЬЯНС» » (адреса: вул. Умова, 1/1, м. Горлівка, Донецька обл., 84609; код ЄДРПОУ 33853132) № 2 від 30.04.2024 року, № 2 від 31.05.2024 року, № 2 від 30.06.2024 року, № 2 від 31.07.2024 року, № 2 від 31.08.2024 року, № 2 від 30.09.2024 року, № 1 від 31.10.2024 року, № 2 від 30.11.2024 року, № 2 від 31.12.2024 року, № 2 від 31.01.2022 року, та розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 7 від 07.02.2025 року до податкової накладної № 2 від 31.03.2024 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою їх подання на реєстрацію.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області (місцезнаходження: вул. Італійська, 59, м. Маріуполь, Донецька обл., код ЄДРПОУ ВП: 44070187) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАР-АЛЬЯНС» (адреса: вул. Умова, 1/1, м. Горлівка, Донецька обл., 84609; код ЄДРПОУ 33853132) судовий збір у розмірі 26 646,40 грн (двадцять шість тисяч шістсот сорок шість гривень 40 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя М.М. Крилова