19 вересня 2025 року ЛуцькСправа № 140/6735/25
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправним та скасування рішення, оформленого листом від 25 квітня 2025 року №0300-0306-8/27305, щодо відмови виплатити грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій; зобов'язання повторно розглянути заяву про виплату грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV), з урахуванням висновків суду, зарахувавши періоди роботи з 17 жовтня 1995 року по 20 грудня 1999 року на посадах методиста та вихователя-методиста у Комунальному закладі “Луцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №25 Луцької міської ради» до стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» статті 55 Закону України від 05 листопада 1991 року №1788-XII “Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон №1788-XII).
В обґрунтування позову ОСОБА_1 вказала, що отримує пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV, перебуваючи на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області. Рішенням суду у справі №140/3181/24 відповідача зобов'язано розглянути заяву про виплату грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV, зарахувавши періоди роботи з 30 серпня 2011 року по 10 серпня 2023 року па посадах завідувача відділенням, професора кафедри, в.о. декана факультету та декана факультету у Комунальному закладі вищої освіти “Луцький педагогічним коледж» до стажу, що дає право па призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» - “ж» статті 55 Закону №1788-XII. Листом від 25 квітня 2025 року №0300-0306-8/27305 позивачу повідомлено, що в ході повторного розгляду заяви з доданими до неї документами ГУ ПФУ у Волинській області було встановлено, що посада методиста, яку позивач займала з 17 жовтня 1995 року по 20 грудня 1999 року в Комунальному закладі “Луцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №25 Луцької міської ради», не передбачена Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року №909 (далі - Перелік №909), а загальний стаж роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» - “ж» статті 55 Закону №1788-XII, становить 28 років 4 місяці 24 днів (при необхідному 30 років), тому право на призначення грошової допомоги згідно з пунктом 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону №1058-ІV відсутнє.
Позивач вважає відмову у призначенні та виплаті грошової допомоги неправомірною та вказала, що вона 16 жовтня 1995 року була призначена на посаду методиста дошкільного закладу №25, а 20 грудня 1999 року звільнена з посади вихователя-методиста дошкільного закладу №25. Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року №963 затверджено перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, до яких віднесено посаду методиста, а постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 затверджено Схему тарифних розрядів посад керівних, наукових, науково-педагогічних, педагогічних працівників, професіоналів, фахівців та інших працівників бюджетних установ, закладів та організацій, відповідно до якої посада методиста відноситься до переліку посад педагогічних працівників. На переконання позивача, стаж роботи на вказаних посадах у дошкільному закладі освіти має зараховуватись до педагогічного стажу у розумінні пункту “е» статті 55 Закону №1788-XII.
З наведених підстав позивач просила позов задовольнити.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 23 червня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідач у відзиві на позовну заяву позовні вимоги заперечив та у їх задоволенні просив відмовити (а.с.32-33). В обґрунтування цієї позиції вказав, що рішення суду у справі №140/3181/24 виконано відповідно до покладених зобов'язань та з врахуванням норм чинного законодавства. Позивачу в призначенні грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону №1058-ІV відмовлено, оскільки загальний стаж роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» статті 55 Закону “Про пенсійне забезпечення», є недостатнім. Під час опрацювання документів встановлено, що посада методиста, на якій ОСОБА_1 працювала у закладі дошкільної освіти, Переліком №909 не передбачена. Недостатність відповідного стажу не дає підстав для призначення спірної допомоги.
Інші заяви по суті справи від сторін не надходили.
Суд, перевіривши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.
ОСОБА_1 з 10 серпня 2023 року призначена пенсія за віком відповідно до норм Закону №1058-IV; на обліку як отримувач пенсії вона перебуває в ГУ ПФУ у Волинській області, що не є спірним та підтверджено формою РС-право (а.с.18).
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 19 червня 2024 року у справі №140/3181/24, яке набрало законної сили 10 січня 2025 року, зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про виплату грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону №1058-ІV, зарахувавши періоди роботи з 30 серпня 2011 року по 10 серпня 2023 року на посадах завідувача відділенням, професора кафедри, в.о. декана факультету та декана факультету у Комунальному закладі вищої освіти “Луцький педагогічний коледж» до стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» статті 55 Закону №1788-XII.
ГУ ПФУ у Волинській області листом від 25 квітня 2025 року №0300-0306-8/27305 повідомило про виконання рішення суду від 19 червня 2024 року у справі №140/3181/24 у межах покладних зобов'язань та одночасно зазначило, що в ході повторного розгляду заяви з доданими до неї документами встановлено, що передбачена Переліком №909 не передбачена посада методиста та період роботи з 17 жовтня 1995 року по 20 грудня 1999 року у Комунальному закладі “Луцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №25 Луцької міської ради» ОСОБА_1 не зараховано до спеціального стажу. Підсумований стаж роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» статті 55 Закону “Про пенсійне забезпечення», становить 28 років 4 місяці 29 днів, що є недостатнім для отримання грошової допомоги згідно із пунктом 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV (а.с.17).
При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.
Як встановлено пунктом “е» статті 55 Закону №1788-XII (в редакції, чинній до внесення до неї змін Законами України від 02 березня 2015 року №213-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», від 24 грудня 2015 року №911-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», які було визнано неконституційними), право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за Переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.
Відповідно частини першої статті 9 Закону №1058-IV в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати, зокрема, пенсія за віком.
Пунктом 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV установлено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» - “ж» статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення» і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1191 затверджено Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати (далі - Порядок №1191).
Відповідно до пункту 2 Порядку №1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» і “ж» статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення», що передбачені, зокрема, переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. №909 “Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» (далі - Постанова №909).
Пунктом 5 Порядку №1191 визначено, що грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» - “ж» статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.
За приписами пунктів 6, 7 Порядку №1191 для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення. Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.
У постанові від 15 червня 2022 у справі №200/854/19-а Верховний Суд виснував, що норму пункту 7-1 розділу “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV слід тлумачити таким чином, що для отримання грошової допомоги при виході на пенсію за Законом №1058-IV особа має дотриматись таких вимог: 1) станом день досягнення пенсійного віку працювати в установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» - “ж» статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення»; 2) пенсія має призначатися особі вперше (тобто особи, які отримували пенсію раніше і з будь-яких причин перестали отримувати її, право на зазначену грошову допомогу втратили); 3) станом на день звернення за призначенням пенсії особа повинна мати страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років, у редакції Закону №1058-IV станом на час виникнення спірних правовідносин) на зазначених вище посадах.
У постанові від 22 лютого 2024 року у справі №260/323/20 Верховний Суд також зазначив, що право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов'язується з наявністю у неї необхідного спеціального страхового стажу роботи на визначених законодавством посадах, досягненням пенсійного віку, працюючи на цих роботах, а також неотриманням такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV будь-якого іншого виду пенсії.
Такого підходу до застосування пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV дотримано у постановах Верховного Суду від постановах Верховного Суду від 13 березня 2018 року у справі №234/13835/17, від 20 лютого 2019 року у справі №462/5636/16-а, від 19 березня 2019 року у справі №466/5637/17, від 24 квітня 2019 року у справі №450/3061/16-а, від 15 червня 2022 року у справі № 200/854/19-а, від 21 березня 2024 року у справі №580/2737/23 та ін.
Суд зазначає, що отримання вказаної грошової допомоги визначене законодавцем як заохочувальний захід щодо осіб, які, набувши право на призначення пенсії за вислугу років, виявили бажання працювати та одержувати пенсію з більш пізнього віку, тобто фактично відтермінували реалізацію права виходу на пенсію.
Перевіряючи доводи сторін стосовно наявності/відсутності у позивача права на отримання грошової допомоги, передбаченої пунктом 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV у межах позовних вимог, суд встановив, що згідно із записами трудової книжки серії НОМЕР_1 (а.с.19-23) ОСОБА_1 16 жовтня 1995 року призначена на посаду методиста у дошкільний заклад №25 міста Луцька; 20 грудня 1999 року вона звільнена з посади вихователя-методиста цього дошкільного закладу. Ці обставини також підтверджено довідками від 31 січня 2025 року №20 та від 14 вересня 2023 року №49 (а.с.24, 27), із змісту яких слідує, що у період з 16 жовтня 1995 року по 19 грудня 1996 року позивач перебувала у частково оплачуваній відпустці по догляду за дитиною до трьох років та у період з 20 грудня 1996 року по 01 січня 1998 року - у відпустці без збереження заробітної плати за часто хворіючою дитиною. Згідно з довідкою від 14 вересня 2023 року №49 форма власності Комунального закладу “Луцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №25 Луцької міської ради» на час роботи ОСОБА_1 - комунальна; дошкільний заклад №25 міста Луцька перейменовано на дошкільний навчальний заклад №25 (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серія АОО №657471 від 25 червня 2003 року); дошкільний навчальний заклад №25 перейменовано на Комунальний заклад “Луцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №25 Луцької міської ради» (рішення Луцької міської ради від 26 липня 2023 року №48/91).
За позицією ГУ ПФУ у Волинській області у листі від 25 квітня 2025 року №0300-0306-8/27305 період роботи ОСОБА_1 з 17 жовтня 1995 року по 20 грудня 1999 року не був зарахований до спеціального стажу роботи з тих мотивів, що посада методиста не передбачена Переліком №909, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років.
Відповідно до Переліку №909 (зі змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2002 року №1436 та від 14 грудня 2016 року №954) до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, зараховується робота, зокрема, у таких закладах і установах освіти та на таких посадах (розділ “1. Освіта»): дошкільні навчальні заклади всіх типів: директори (завідуючі), вихователі-методисти, вихователі, асистенти вихователів дошкільних навчальних закладів в інклюзивних групах, музичні керівники, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи».
На час роботи позивача на посаді методиста системи освіти згідно із Законом України від 23 травня 1991 року №1060-XII “Про освіту» (далі - Закон №1060-XII) включала, зокрема, дошкільне виховання (стаття 25 Закону та стаття 28 Закону в редакції Закону від 23 березня 1996 року №100/96-ВР, зі змінами).
Дошкільними закладами освіти є: дитячі ясла, дитячі садки, дитячі ясла-садки, сімейні, прогулянкові, дошкільні заклади компенсуючого (для дітей, які потребують корекції фізичного і психічного розвитку) та комбінованого типів з короткотривалим, денним, цілодобовим перебуванням дітей, а також дитячі садки інтернатного типу, дитячі будинки та інші (стаття 34 Закону №1060-XII в редакції Закону №100/96-ВР).
Вперше Закон України “Про дошкільну освіту» був прийнятий 11 липня 2001 року.
Стаття 5 Закону України від 11 липня 2001 року №2628-III “Про дошкільну освіту» (далі - Закон №2628-III) визначає, то систему дошкільної освіти становлять: заклади дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності; наукові і методичні установи: органи управління освітою; освіта та виховання в сім'ї.
Як передбачено у статті 12 Закону №2628-III, відповідно до потреб громадян України створюються такі заклади дошкільної освіти:
заклад дошкільної освіти (ясла) для дітей віком від одного до трьох років, де забезпечуються догляд за ними, а також їх розвиток і виховання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;
заклад дошкільної освіти (ясла-садок) для дітей віком від одного до шести (семи) років, де забезпечуються догляд за ними, розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;
заклад дошкільної освіти (дитячий садок) для дітей віком від трьох до шести (семи) років, де забезпечуються їх розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;
заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу для дітей з особливими освітніми потребами віком від двох до семи (восьми) років. Заклади дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу поділяються на спеціальні та санаторні;
будинок дитини - заклад дошкільної освіти системи охорони здоров'я для медико-соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також для дітей з фізичними та (або) інтелектуальними порушеннями від народження до трьох (для здорових дітей) та до чотирьох (для хворих дітей) років;
заклад дошкільної освіти (дитячий будинок) інтернатного типу забезпечує розвиток, виховання, навчання та соціальну адаптацію дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дошкільного та шкільного віку, які перебувають у родинних стосунках та утримуються за рахунок держави;
заклад дошкільної освіти (ясла-садок) сімейного типу для дітей віком від двох місяців до шести (семи) років, які перебувають в родинних стосунках і де забезпечуються їх догляд, розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;
заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу для дітей віком від одного до шести (семи, восьми) років, у складі якого можуть бути групи загального розвитку, компенсуючого типу, інклюзивні, сімейні, прогулянкові, в яких забезпечується дошкільна освіта з урахуванням стану здоров'я дітей, їх розумового, психологічного, фізичного розвитку;
заклад дошкільної освіти (центр розвитку дитини), в якому забезпечуються фізичний, розумовий і психологічний розвиток, корекція психологічного і фізичного розвитку, оздоровлення дітей, які відвідують інші навчальні заклади чи виховуються вдома.
Учасниками освітнього процесу у сфері дошкільної освіти є: педагогічні працівники: директори, заступники директора з навчально-виховної (виховної) роботи, вихователі-методисти, вихователі, старші вихователі, асистенти вихователів, вчителі (усіх спеціальностей), вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи, соціальні педагоги, інструктори з праці, інструктори з фізкультури, інструктори слухового кабінету, музичні керівники, керівники гуртків, студій, секцій, інших форм гурткової роботи та інші спеціалісти (абзац третій статті 27 Закону №2628-III).
За приписами частин першої, другої статті 60 Закону України від 05 вересня 2017 року №2145-VIII “Про освіту» робочий час педагогічного працівника включає час виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором. Робочий час науково-педагогічного працівника включає час виконання ним навчальної, методичної, наукової, організаційної роботи.
Частиною першою статті 57 Закону №2145-VIII установлено, що держава забезпечує педагогічним і науково-педагогічним працівникам пенсію за вислугу років.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року №963 затверджено Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, яким до посади педагогічних працівників віднесено посаду методиста.
Таким чином, у вказаному Переліку посада методиста віднесена до посад педагогічних працівників, а тому, на переконання суду, період роботи на такій підлягає зарахуванню до спеціального стажу у розумінні пункту “е» статті 55 Закону №1788-ХІІ, хоч така посада прямо не передбачена Переліком №909. Водночас посада вихователя-методиста, з якої позивач була звільнена 20 грудня 1999 року, передбачена Переліком №909.
При цьому суд ураховує, що існування нечіткого нормативного регулювання спірних правовідносин порушує принцип правової визначеності.
За наведених обставин суд дійшов висновку, що відмова ГУ ПФУ у Волинській області у зарахуванні періоду роботи з 17 жовтня 1995 року по 20 грудня 1999 року на посадах методиста/вихователя-методиста у Комунальному закладі “Луцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №25 Луцької міської ради» до стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» статті 55 Закону №1788-XII, є протиправною.
Частиною другою статті 9 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
З огляду на встановлені обставини та межі заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню у спосіб визнання протиправною відмову ГУ ПФУ у Волинській області, оформлену листом від 25 квітня 2025 року №0300-0306-8/27305, та зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача про виплату грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV, зарахувавши період роботи з 17 жовтня 1995 року по 20 грудня 1999 року на посадах методиста та вихователя-методиста у Комунальному закладі “Луцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №25 Луцької міської ради» до стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» статті 55 Закону №1788-XII.
Частиною першою статті 139 КАС України установлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивач сплатила судовий збір у сумі 1211,20 грн, що підтверджується квитанцією від 18 червня 2025 року №0.0.4418437057.1, випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету (а.с.12, 28а).
Оскільки суд задовольняє позов, то на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Волинській необхідно стягнути судові витрати у сумі 1211,20 грн.
Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 244-246, 255, 262, 295 КАС України, суд
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43027, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 6, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, оформлену листом від 25 квітня 2025 року №0300-0306-8/27305, щодо виплати ОСОБА_1 грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про виплату грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши період роботи з 17 жовтня 1995 року по 20 грудня 1999 року на посадах методиста, вихователя-методиста у Комунальному закладі “Луцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №25 Луцької міської ради» до стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е»-“ж» статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення».
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області судові витрати у сумі 1211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять грн 20 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ж.В. Каленюк