Справа № 194/1331/25
Номер провадження № 1-в/194/80/25
23 вересня 2025 року м.Тернівка
Тернівський міський суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, подання начальника ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду, відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Павлоград Дніпропетровської області, громадянки України, не працюючої, незаміжньої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимої:
-25.10.2010 року Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області за ч. 1 ст. 115 КК України до 9 років позбавлення волі, звільнена 07.02.2018 р., по відбуттю строку покарання,-
25.08.2025 року начальник ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 звернувся до Тернівського міського суду Дніпропетровської області з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
Подання обґрунтовано тим, що ухвалою Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 11.03.2025 року ОСОБА_4 було продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців з встановленням обмежень.
Однак, ОСОБА_4 на шлях виправлення не стала і систематично порушувала встановлені їй обмеження адміністративного нагляду та неодноразово була притягнута до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_4 за місцем мешкання характеризується посередньо, зловживає спиртними напоями. На проведені профілактичні бесіди дільничного офіцера поліції ВП № 1 Павлоградського РВП ГУНП В Дніпропетровській області ОСОБА_4 уваги не звертає і систематично порушує обмеження, встановлені адміністративним наглядом. У зв'язку з чим, просить суд продовжити ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на шість місяців з встановленням обмежень.
Представник ВП №1Павлоградського РВПГУНП в Дніпропетровській області та прокурор в судове засідання не з'явилися, однак подали до суду письмову заяву про розгляд подання без їх участі, зазначили, що подання підтримують, просять його задовольнити.
ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилась, однак подала до суду письмову заяву про розгляд подання без її участі, не заперечує щодо продовження адміністративного нагляду.
Відповідно до ч. 4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутністю осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Дослідивши подання та додані до подання матеріали, суд дійшов висновку, що подання про продовження адміністративного нагляду підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»(далі за текстом - Закон) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення, та до засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Згідно з ч. 2 ст. 6 Закону у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до п. а ч. 3ст. 8 Закону за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» - за наявності підстав вважати, що особа залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд може бути продовжено за поданням відповідного органу внутрішніх справ. При цьому слід враховувати, що судове рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлене лише за умови, коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився. Після закінчення строку адміністративного нагляду він може бути знову встановлений за наявності підстав і з додержанням вимог, які передбачені статтями 4-6 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Судом встановлено, що вироком Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 25.10.2010 року ОСОБА_4 було визнано винною за ч. 1 ст. 115 КК України та призначено покарання у вигляді 9 років позбавлення волі. Звільнена з місць позбавлення волі 07.02.2018 року по відбуттю строку покарання.
Згідно з ухвалою Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 26.03.2024 року ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд строком на один рік з встановленням обмежень.
Згідно з ухвалою Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 11.03.2025 року ОСОБА_4 було продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців.
З матеріалів справи встановлено, що за час адміністративного нагляду ОСОБА_4 на шлях виправлення не стала, та систематично порушувала встановлені відносно неї обмеження адміністративного нагляду, за що будучи попередженою, неодноразово притягувалась до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Враховуючи те, що ОСОБА_4 неодноразово порушувала встановлений порядок адміністративного нагляду, а також те, що строк адміністративного нагляду відносно останньої ще не закінчився, враховуючи, що адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, суд дійшов висновку про необхідність, з метою попередження вчинення ОСОБА_4 адміністративних правопорушень та нових злочинів, продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 на шість місяців з встановленням обмежень, передбачених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.107, 537 КПК України, ст.ст.5, 6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання начальника ВП № 1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 - задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном на шість місяців та встановити відносно неї наступні обмеження:
1.Заборонити виходити з квартири АДРЕСА_2 з 22-00 години до 06-00 год. за винятком часу, пов'язаного з працею;
2.Заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах та місцях продажу спиртних напоїв на розлив;
3.Заборонити виїжджати за межі м. Тернівка, Дніпропетровської області без письмового дозволу начальника ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області;
4.З'являтися на реєстрацію до ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області чотири рази на місяць: 5, 10,15 та 25 числа кожного місяця.
Виконання даної ухвали покласти на начальника ВП № 1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Тернівський міський суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1