Справа № 183/6195/25
№ 3/183/4166/25
23 вересня 2025 року Дніпропетровська обл.,
м. Самар
Суддя Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ігнатьєв Д.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Самарівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, не працює, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 КУпАП, -
До Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшли протоколи про адміністративне правопорушення складені відносно ОСОБА_1 : серії ВАД №446205 від 21.06.2025 та серії ВАД №446203 від 18.06.2025.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася. Про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлена належним чином. Про причини неявки суду не повідомила.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
До Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшли протоколи про адміністративне правопорушення складені відносно ОСОБА_1 : ВАД №414920 від 06.05.2025 та серії ВАД №414919 від 06.05.2025.
З цих протоколів вбачається, що інкриміновані ОСОБА_1 адміністративні правопорушення вчинені 19 та 21 травня 2025 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно зі ст. 221 КУпАП розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 187 КУпАП, підвідомчі судам.
Таким чином за вчинені 19 та 21 травня 2025 року адміністративні правопорушення стягнення може бути накладене не пізніше відповідно 19 та 21 серпня 2025 року.
Однак, на день надходження до суду адміністративних матеріалів строк накладення адміністративного стягнення сплив.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Таким чином провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 38, ч. 2 ст. 187 247, 284 КУпАП, суддя
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Самарівський міськрайонним суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Д.П.Ігнатьєв