Справа № 203/6003/25
Провадження № 2/0203/2535/2025
УХВАЛА про прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
22 вересня 2025 року Центральний районний суд міста Дніпра, в особі судді Колесніченко О.В., розглянувши у провадженні № 2/0203/744/2024 позовну заяву ОСОБА_1 , -
26 серпня 2025 року позивач, за зміненою підсудністю у відповідності до рішення Вищої ради правосуддя від 29 серпня 2024 року про зміну територіальної підсудності судових справ Селидівського міського суду Донецької області шляхом їх передачі до Кіровського районного суду міста Дніпропетровська з 02 вересня 2024 року, вперше через свого представника - адвоката Сампару Надію Миронівну у відповідності до ч. 1 ст. 27 ЦПК України подала до Центрального районного суду міста Дніпра цю заяву, пред'являючи позов до ОСОБА_2 на предмет позбавлення останнього батьківських прав стосовно неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з підстав того, що відповідач з 2015 року і до теперішнього часу не цікавиться життям сина, не піклується про його моральний та матеріальний стан, навчанням, підготовкою до самостійного життя, зокрема: не забезпечує необхідного харчування, медичного догляду, лікування, що негативно впливає на фізичний розвиток дитини, не спілкується з дитиною, не надає дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей, не сприяє засвоєнню ним загальновизнаних норм моралі, не виявляє інтересу до внутрішнього світу дитини, не створює умов для отримання сином освіти.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26 серпня 2025 року вказана позовна заява передана судді Центрального районного суду міста Дніпра Колесніченко О.В. 27 серпня 2025 року.
Ухвалою Центрального районного суду міста Дніпра від 15 вересня 2025 року зазначена позовна заява залишалася без руху через невідповідність вимогам п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України та позивачу надавався строк для усунення недоліків заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем копії цієї ухвали. У визначений судом термін представник позивача усунула виявлені недоліки, зазначивши у позові третьою особою виконавчий комітет Тернопільської міської ради. Також позивачем за пред'явлення цього позову сплачено судовий збір в розмірі 1 211,20 грн., що підтверджується оригіналом квитанції.
Позовна заява оформлена відповідно до вимог ч. 2 ст. 175 і ст. 177 ЦПК України та підписана представником позивача з додаванням всіх наявних у неї доказів і належною кількістю копій позову з додатком до нього для відповідача; судовий збір за її подання справлений належним чином, у зв'язку з чим заява є прийнятною та підлягає розглядові з огляду на неможливість досудового врегулювання спору у претензійному порядку.
За таких обставин, беручи до уваги предмет позову, категорію справи, обсяг та характер доказів у справі, суд приходить до висновку про доцільність розгляду даної справи у загальному позовному провадженні з призначенням у справі підготовчого засідання.
Керуючись ст. ст. 19, 187, 191, 196, 260-261, 274 ЦПК України, -
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 за правилами загального позовного провадження.
Відкрити провадження у цивільній справі в паперовій формі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - виконавчий комітет Тернопільської міської ради, про позбавлення батьківських прав.
Призначити підготовче засідання на 16 жовтня 2025 року о 10 год. 00 хв. у залі суду в м. Дніпрі вул. Володимира Антоновича, 59, зал судових засідань № 4, яке провести з викликом судовими повістками позивача ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 ; відповідача ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_2 ; представника третьої особи виконавчого комітету Тернопільської міської ради за адресою: вул. Листопадова, 5, м. Тернопіль.
Надіслати копії цієї ухвали всім учасникам справи, та копію позову з додатками до нього відповідачу, розпочавши дії з підготовки справи до розгляду.
Відповідачу не пізніше восьмого жовтня 2025 року включно, але не менше як впродовж п'ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у цій справі, подати відзив на позовну заяву, ненадання якого у цей строк без поважних причин не перешкоджатиме вирішенню судом спору за наявними матеріалами цієї цивільної справи, а копію відзиву на позовну заяву з доданими документами направити позивачу, докази чого подати суду.
Позивачу надати відповідь на відзив в десятиденний строк з дня отримання відзиву відповідача та надіслати копію відповіді на відзив та доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Відповідачу надати заперечення на відповідь на відзив позивача в десятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив та надіслати копію заперечень на відповідь на відзив та доданих до нього документів іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) заперечень на відповідь на відзив до суду.
Третій особі надати свої письмові пояснення щодо предмету позову та його обґрунтування або відзиву відповідача на позов у десятиденний строк з дня вручення їй копії позовної заяви або відзиву на неї, відповідно.
Інформацію щодо цієї цивільної справи невідкладно оприлюднити з наданням учасникам справи можливості доступу до неї в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України з режимом доступу URL: http://kr.dp.court.gov.ua/.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Колесніченко