Справа № 127/22933/25
22 вересня 2025 р.м.Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі головуючої судді Медяної Ю.В.,
за участю секретаря судового засідання - Кравчук Ю.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області справу прийнято до свого провадження та відкрито провадження у справі.
Представник ТОВ «ФК «Кредит-Капітал» в судове засідання не з'явилися, проте подав заяву, в якій просив розгляд справи провести за його відсутності.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, проте подав заяву, в якій не заперечував проти розгляду справи у його відсутність.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За вказаних обставин суд вважає можливим провести судове засідання за відсутності учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідач ОСОБА_1 подав відзив на позовну заяву.
Ознайомившись з даним відзивом, суд дійшов висновку, що він підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.178 ЦПК України, до відзиву додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
В порушення вказаних вимог відповідачем до відзиву не долучено докази надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
Належним доказами направлення відзиву позивачу можуть бути відповідні опис вкладення у цінний лист та квитанція про сплату поштових послуг, або квитанція про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету Користувача ЄСІТС.
Згідно ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного вище, відзив слід залишити без руху та надати відповідачу строк для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. 10, 178, 185 ЦПК України суддя,
Відзив ОСОБА_1 на позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Надати відповідачу строк - 5 днів з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків відзиву.
Роз'яснити відповідачу, що в разі невиконання вимоги суду в установлений строк відзив буде вважатися неподаними і буде повернутий відповідачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя