Постанова від 23.09.2025 по справі 571/2113/25

Справа № 571/2113/25

Провадження № 3/571/1427/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2025 року с-ще Рокитне

Рокитнівський районний суд Рівненської області в особі судді Качмар М.Я., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , українця, одруженого, має на вихованні четверо неповнолітніх дітей, не працюючого, перебуває по догляду за дитиною-інвалідом, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,-

встановив:

17 липня 2025 року близько 15 год. 28 хв. в с.Вежиця по вул. Центральна, водій ОСОБА_1 керував трактором марки «JMT 3244H» без номерного знаку, в стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest Drager 6810», що підтверджується тестом №1992 від 17.07.2025 року, результат огляду становить 0,38 ‰.

Протоколом про адміністративне правопорушення константовано, що ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9 (а) Правил дорожнього руху України і його дії кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав. Пояснив, що йому не зрозуміла причина зупинки транспортного засобу, не довіряє приладу для вимірювання алкоголю, яким проводився огляд на місці зупинки.

Адвокат Осика Ю.П. у судовому засіданні просив справу закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення з огляду на порушення процедури огляду. Просив звернути увагу, що направлення водія до медичного закладу в КНП «Рокитнівська БЛІЛ» є віддаленим від місця зупинки водія, а тому його мали б направляти до найближчого сільського ФАПу.

Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст.252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до наступного висновку.

Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

Згідно з п.1.3. Правил дорожнього руху України учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.

Пунктом 1.9. Правил дорожнього руху України особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Згідно з ч.1 ст.130 КУпАП відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Факт вчинення та вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, стверджується належними і допустимими доказами у відповідності до ст.251 КУпАП, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №394447 від 17.07.2025, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, результатом Alcotest 6810 "Drager" від 17.07.2025, згідно якого показник алкоголю в крові ОСОБА_1 на момент проведення огляду становив 0,38 проміле алкоголю, а також відеозаписами з нагрудних камер працівників поліції,

З перегляду відеозапису слідує, що причиною зупинки транспортного засобу стало керування не зареєстрованим у встановленому порядку трактором. В ході спілкування з водієм ОСОБА_1 з працівниками поліції в останнього було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння, через що було запропоновано пройти огляд на місці зупинки. З результатами огляду водій ОСОБА_1 погодився, на пропозицію пройти такий огляд у медичному закладі відмовився.

Таким чином, порушення ОСОБА_1 вимог п.2.9(а) Правил дорожнього руху України є доведеним, його дії вірно кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП, а відтак він підлягає адміністративній відповідальності за вчинене.

Обставини, які б виключали провадження в справі, відповідно до ст.247 КУпАП відсутні.

Вважаю за необхідне, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн. з позбавленням права керування транспортних засобів на строк один рік.

Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись ч.1 ст. 130, ст.ст. 283-285 КУпАП, -

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень нуль копійок) з позбавленням права керувати транспортними засобами строком один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Відповідно до ст.ст.307, 308 КУпАП, у разі несплати штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, стягується подвійний розмір штрафу в сумі 34000,00 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Суддя М.Я.Качмар