Ухвала від 22.09.2025 по справі 569/19635/25

Справа № 569/19635/25

1-кс/569/7092/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2025 року м. Рівне

Рівненський міський суд в особі слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Рівненській області капітана поліції ОСОБА_4 , яке погоджене прокурором Рівненської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов"язання відносно ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 332, ч. 2 ст. 332 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий, у рамках кримінального провадження № 12023140000000764 від 02.05.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 332, ч. 2 ст. 332 КК України, звернувся до суду із вказаним клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_5 .

Своє клопотання обґрунтовує тим, що ОСОБА_5 підозрюється в тому, що він не пізніше 22.12.2022, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, достовірно знаючи, що у ОСОБА_7 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_7 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_7 через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_7 засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 22.12.2022 о 02 год. 22 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Крім цього, ОСОБА_5 підозрюється в тому, що він Продовжуючи злочинну діяльність, не пізніше 22.12.2022, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, діючи повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_8 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_8 який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_8 через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_9 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_8 засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER» реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 22.12.2022 о 11 год. 57 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Крім того, ОСОБА_5 , не пізніше 25.12.2022, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_10 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_10 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_10 через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_10 засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 25.12.2022 о 05 год. 09 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Продовжуючи злочинну діяльність, ОСОБА_5 , не пізніше 25.12.2022, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_11 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_11 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_11 через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_11 засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 26.12.2022 о 00 год. 03 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Крім того, ОСОБА_5 , не пізніше 28.12.2022, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_12 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_12 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_12 через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_12 засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 28.12.2022 о 00 год. 52 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Також, ОСОБА_5 , не пізніше 04.01.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_13 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_13 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_13 через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_13 засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 04.01.2023 о 00 год. 46 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Також, ОСОБА_5 , не пізніше 06.01.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_14 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_14 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_14 через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_14 засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 06.01.2023 о 23 год. 20 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Також, ОСОБА_5 , не пізніше 13.01.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_15 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_15 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_15 , через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_15 , засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 13.01.2023 о 01 год. 26 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Також, ОСОБА_5 , не пізніше 14.01.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_16 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_16 який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_16 , через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_16 , засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 14.01.2023 о 00 год. 55 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Також, ОСОБА_5 , не пізніше 17.01.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_17 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_17 який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_17 , через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_17 , засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 17.01.2023 о 01 год. 07 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Також, ОСОБА_5 , не пізніше 17.01.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_18 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_18 який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_18 , через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_18 , засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 17.01.2023 о 09 год. 53 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Також, ОСОБА_5 , не пізніше 09.02.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_19 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_19 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_19 , через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_19 , засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 09.02.2023 о 22 год. 46 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Також, ОСОБА_5 , не пізніше 17.02.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_20 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_20 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_20 , через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_20 , засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 17.02.2023 о 19 год. 43 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Також, ОСОБА_5 , не пізніше 10.03.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_21 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_21 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_21 , через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_21 , засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 10.03.2023 о 22 год. 57 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Також, ОСОБА_5 , не пізніше 27.03.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_22 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_22 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_22 , через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_22 , засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 27.03.2023 о 23 год. 13 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

Також, ОСОБА_5 , не пізніше 03.04.2023, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на території Рівненської області, повторно, достовірно знаючи, що у ОСОБА_23 відсутні законні підстави для виїзду за межі території України в умовах дії правого режиму «Воєнний стан», усвідомлюючи, що наявність відомостей про вказану особу у системі «Шлях», адміністратором якої є Державна служба України з безпеки на транспорті, відповідно до п.2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України надасть йому право на безперешкодний виїзд за межі території України, авторизувавшись у системі «Шлях», порушуючи при цьому вимоги ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України, що полягає у не повідомленні центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незаконно подав заяву на внесення до системи «Шлях» відомостей про ОСОБА_23 , який не являється працівником ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», як водія транспортного засобу марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим усунув перешкоди для незаконного переправлення ОСОБА_23 , через державний кордон України.

У подальшому, ОСОБА_5 , всупереч вимогам п. 10 Ліцензійних умов, надав ОСОБА_23 , засіб для незаконного переправлення через державний кордон України, допустивши його як водія, що здійснює міжнародні перевезення пасажирів, легкового автомобіля марки та моделі «VOLKSWAGEN CRAFTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , після чого, останній, безперешкодно, 03.04.2023 о 13 год. 02 хв. перетнув територію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Шегині» у Яворівському районі Львівської області та переправився через державний кордон України в напрямку Республіки Польща.

15.09.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 332, ч. 2 ст. 332 КК України.

Вина підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Друхів Березнівського району Рівненської області, жителя АДРЕСА_1 , підтверджується сукупністю зібраних по даному кримінальному провадженні доказів, а саме:

- відомостями з Державної служби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) про внесення ОСОБА_5 в систему «Шлях» в якості водіїв ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС» 15 осіб, які виїхали за межі території України, та повернулись;

- відомостями з Державної прикордонної служби, щодо виїзду 15 осіб в якості водіїв ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», за межі території України, які не повернулись;

- відомостями з ГУ Державної податкової служби в Рівненській області, відповідно до яких встановлено, що особи які були внесені в систему «Шлях» ОСОБА_5 не були офіційно працевлаштовані в ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС»;

- відомостями з ГУ Пенсійного фонду України в Рівненській області, відповідно до яких встановлено, що особи які були внесені в систему «Шлях» ОСОБА_5 не були офіційно працевлаштовані в ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС»;

- додатковим допитом свідка ОСОБА_5 від 29.07.2025, відповідно до якого останній зазначив, що дійсно вносив до системи «Шлях» водіїв, які не були офіційно працевлаштовані в ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС», та які перетнувши кордон не повернулись;

- протоколом огляду мобільного телефону вилучено в ОСОБА_5 , відповідно до якого встановлено осіб, які надавали документи для внесення в якості водіїв в систему «Шлях», з метою виїзду за кордон у якості водіїв ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС»;

- допитом в якості свідків родичів осіб, які виїхали за межі території України в якості водіїв ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС»;

- допитом в якості свідків осіб, які були внесені в систему «ШЛЯХ» в якості водіїв ТОВ «ЛВ ТРАНС БУС»;

- іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.

Метою застосування запобіжного заходу стосовно ОСОБА_5 у вигляді особистого зобов'язання є забезпечення виконання покладених процесуальних обов'язків, а також запобігання ризикам, передбаченим п. п. 1, 3, 4, 5 ст. 177 КПК України.

Покликаючись на викладені обставини, слідчий вказує на необхідність в застосуванні щодо ОСОБА_5 запобіжного заходу з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків та для забезпечення його явки до органу досудового розслідування та своєчасного проведення слідчих дій по кримінальному провадженню, слідчий просить також покласти на останнього обов'язки, визначені ч. 5 ст. 194 КПК України.

Прокурор та слідчий в судовому засіданні повністю підтримали клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'янання щодо ОСОБА_5 , просили його задоволити з підстав викладених у ньому.

Підозрюваний та його захисник в судовому засіданні не заперечували щодо задоволення клопотання слідчого.

Слідчий суддя, заслухавши учасників судового розгляду, вивчивши клопотання та надані матеріали, приходить до наступного висновку.

З урахуванням заяв учасників судового розгляду, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Відповідно до вимог ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:

1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;

2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;

3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

В судовому засіданні встановлено, що СУ ГУНП в Рівненській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023140000000764 від 02.05.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 332, ч. 2 ст. 332 КК України.

В межах даного кримінального провадження, за вищевказаних обставин, 15.09.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 332, ч. 2 ст. 332 КК України.

Відповідно до практики Європейського суду "розумна підозра» у вчиненні кримінального злочину, про яку йдеться у статті 5 параграфу 1 (с) Конвенції, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа можливо, вчинила злочин.

Відповідно до п.175 рішення ЄСПЛ у справі «Нечипорук і Йонкало проти України» від 21 квітня 2011 року, термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчините правопорушення.

Під час розгляду клопотання, слідчим доведено наявність заявлених ним ризиків, а саме те, що підозрюваний ОСОБА_5 усвідомлюючи те, що його протиправну діяльність викрито, розуміючи реальність і невідворотність покарання за вчинене кримінальне правопорушення, санкція якого передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, може вжити заходів, щоб переховуватись від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення відповідальності. Крім цього, слід врахувати, що інкримінований підозрюваному злочин вчинено в умовах воєнного стану, який введений згідно Указу Президента №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022, а тому застосування відносно ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання повністю відповідає тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення та є необхідним для того, щоб запобігти спробам останнього переховуватися від суду та слідства.

Вивченням особи ОСОБА_5 на даний час встановлено, що він працездатний, тяжкими захворюваннями не хворіє, не працевлаштований та протягом тривалого часу не має постійного заробітку.

Підозрюваний також шляхом умовляння, залякування та здійснення інших активних дій може впливати на свідків, іншого підозрюваного із метою надання ними показань для покращення свого становища. Слід зазначити, що ризик незаконного впливу на свідків залишається актуальним з огляду на встановлену КПК України процедуру отримання показань від осіб, які є свідками, у кримінальному провадженні, а саме усно шляхом допиту особи в судовому засіданні відповідно до положень ст. 23 КПК України. Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання. Тобто, ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й в подальшому на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом.

Водночас, перевіряється його причетність до вчинення інших злочинів на території м. Рівне та Рівненської області.

Крім того, ОСОБА_5 постійних доходів немає, а тому є ризик, що останній може вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

Згідно з положенням Конвенції про захист прав людини, а також загальної спрямованості реформи кримінального судочинства на гуманізацію й підвищення гарантій захисту прав особи, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, слідчий суддя приходить до переконання про обрання підозрюваному ОСОБА_5 міри запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

Даних, які б вказували на неможливість застосування до ОСОБА_5 вказаного запобіжного заходу, не встановлено.

Слідчий, звертаючись з клопотанням про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання, та прокурор при його розгляді довели про наявність достатніх даних застосувати до підозрюваного саме такий вид запобіжного заходу.

Крім того, суд приходить до переконання про розумність підозри і вважає, що "розумність підозри, на якій ґрунтується арешт, складає суттєву частину гарантій від безпідставного арешту й затримання, закріпленої у статті 5 параграфу 1 (с) Конвенції. Відповідно до практики Європейського суду "розумна підозра у вчиненні кримінального злочину, про яку йдеться у статті 5 параграфу 1 (с) Конвенції, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа можливо, вчинила злочин". "Для розумної підозри у значенні статті 5 параграфу 1 (с) потрібно, щоб можна було розумно вважати, що зазначені обставини охоплюються однією із статей Кримінального Кодексу які визначають злочинну поведінку".

Враховуючи, що поняття «обґрунтована підозра» не визначене у національному законодавстві та, виходячи з положень ч. 5 ст. 9 КПК України, слід взяти до уваги позицію Європейського суду з прав людини, відображену у пункті 175 рішення від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої «термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 , п. 32, Series A, №182), те що вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об'єднаного Королівства» від 28 жовтня 1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 ).

Як передбачено ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, законним та обґрунтованим визнається арешт особи, коли він є необхідним для запобігання вчиненню нею правопорушення чи її втечі після його вчинення, а також для забезпечення виконання будь-якого обов'язку, встановленого законом.

За таких умов, з точки зору достатності та взаємозв'язку обставин справи слід зазначити, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України свідчать про обґрунтованість підозри підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, оскільки об'єктивно зв'язують його з ним, тобто підтверджують існування фактів та інформації, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що підозрюваний, міг вчинити дане правопорушення.

Застосування відносно ОСОБА_5 найбільш м'якого запобіжного заходу - особистого зобов'язання може запобігти ризикам, передбаченим п. п. 1, 3, 4, 5 ст. 177 КПК України та забезпечить належну поведінку підозрюваного, виконання ним процесуальних обов'язків та унеможливить спроби перешкоджати кримінальному провадженню.

Відповідно до ст. 179 КПК України: особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу; підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов'язки та роз'яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0, 25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати; контроль за виконанням особистого зобов'язання здійснює слідчий, а якщо справа перебуває у провадженні суду - прокурор.

Враховуючи надані та досліджені в судовому засіданні матеріали, слідчий суддя приходить до висновку про застосування щодо ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, з покладенням на обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 176-179, 196, 376, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Застосувати щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_2 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

У відповідності до ч. 5 ст. 194 КПК України, покласти на підозрюваного ОСОБА_5 такі обов'язки:

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утримуватись від спілкування зі свідками та з будь-якими іншими особами, щодо обставин, викладених у письмовому повідомленні про підозру у цьому кримінальному провадженні, крім своїх захисників, слідчих, прокурорів, слідчого судді (суду).

Встановити строк дії ухвали та покладених обов"язків до 21.11.2025.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Копію ухвали направити для виконання до СУ ГУНП в Рівненській області, а контроль за виконанням особистого зобов"язання покласти на слідчого, у провадженні якого перебуває справа.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя -