Справа № 569/19856/25
про залишення заяви без руху
22 вересня 2025 року м.Рівне Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Бучко Т.М.
розглянувши заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить розірвати шлюб з ОСОБА_2 .
Вивченням матеріалів поданої заяви на предмет дотримання вимог цивільного процесуального законодавства під час звернення до суду встановлено таке.
Відповідно до ст.110 Сімейного кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
За змістом ч.1 ст.184 ЦПК України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Позовна заява подається до суду із дотриманням вимог, передбачених ст.175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, серед іншого, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Заява ОСОБА_1 вказаним вимогам не відповідає, оскільки оформлена у формі заяви, а не позовної заяви; не містить реєстраційного номера облікової картки платника податків (за його наявності) сторін або номер і серію паспорта; відомостей про електронні кабінети; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За вказаних обставин заяву належить залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків заяви шляхом оформлення позовної заяви із зазначенням в ній РНОКПП (або серії і номера паспорта) сторін, відомостей про електронні кабінети; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На підставі наведеного та керуючись ст.185, 260, 261, 353 ЦПК України,
Заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу залишити без руху.
Надати заявнику десятиденний строк з дня вручення копії ухвали для усунення вказаних в ухвалі недоліків заяви.
Роз'яснити, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя