Справа № 564/3635/25
22 вересня 2025 року
Костопільський районний суд Рівненської області в складі судді Снітчук Р.М.
за участі секретаря Зберун К.Ф.
перевіривши в залі суду м. Костопіль матеріали цивільної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ЕЙС" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
Товариство з обмеженою відповідальністю "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ЕЙС" звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором від 26.02.2024 в сумі 52891 грн. 45 коп., 2422 грн. 40 коп. витрат зі сплати судового збору, 7000 грн. 00 коп. витрат на правничу допомогу.
Ухвалою судді Костопільського районного суду Рівненської області від 03 вересня 2025 року позовну заяву прийнято до провадження, призначено у справі судове засідання у порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін, із встановленням відповідачу п'ятнадцятиденного строку із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
Копію ухвали відповідач отримала 05.09.2025, що підтверджується довідкою про доставку електронного документу. Останнім днем для подачі відзиву є 22.09.2025.
22.09.2025 представник відповідача Андрущак С.В. подав до суду заяву про продовження строку на подання відзиву на позовну заяву, зважаючи на великий об'єм наданих позивачем письмових доказів, необхідність перевірки наведених розрахунків.
Дослідивши подану заяву, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 7 ст. 178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого засідання у справі.
Відповідно до положень ст. 127 ЦПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
За таких обставин, з метою забезпечення відповідачу можливість реалізації своїх процесуальних прав, суд вважає за необхідне задовольнити заяву відповідача та продовжити строк для подачі відзиву.
Керуючись ст. 127, 178, 260-261, 353, 354 ЦПК України,
Заяву представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про продовження строку для подання відзиву - задовольнити.
Продовжити відповідачу ОСОБА_1 процесуальний строк на подання відзиву на позовну заяву на десять днів, відлік якого розпочати з наступного дня після отримання копії ухвали.
Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачкою відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).
Роз'яснити позивачу право на подання відповіді на відзив у п'ятиденний строк з дня отримання копії відзиву.
Копію ухвали направити відповідачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Снітчук Р.М.