Справа № 743/1142/25
Провадження №3/743/562/25
23 вересня 2025 року селище Ріпки
Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Макаревич Я.М., за участю секретаря судового засідання Довбенко О.М., прокурора Ходака Є.С., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши в режимі відеоконференції справу про адміністративне правопорушення, вчинене:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,
кваліфіковане за частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_2 , будучи до 07.02.2024 членом основного складу мультидисциплінарної позаштатної команди лікарів спеціалістів військово-лікарської комісії за посадою лікаря-офтальмолога комунального некомерційного підприємства «Ріпкинська центральна лікарня» Ріпкинської селищної ради, являючись згідно пп. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 (далі - Закон) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону, після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2024 рік (після звільнення), за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме, подала таку декларацію 26.07.2025, хоча зобов'язана була подати до 01 квітня 2025 року.
Таким чином ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене частиною 1 статті 1726 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину визнала, щиро розкаялася.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, які підтверджуються зібраними доказами, а саме: фактичними даними, які містяться в протоколі №311/2025 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, копії пояснення ОСОБА_3 від 31.07.2025, копії запиту № 81559-2025 від 16.07.2025, копії відповіді № 02-16/750 від 17.07.2025, копії наказу від 27.07.2020 № 64-О, копії особової картки працівника, копії наказу від 28.04.2023 № 97, копії наказу від 10.08.2023 № 123, копії наказу від 29.12.2023 № 150, копії супровідного листа від 18.07.2025 № 02-16/762, копії наказу від 25.06.2024 № 115, копії наказу від 01.08.2024 № 128, копії наказу від 19.09.2024
№ 135, копії наказу від 01.11.2024 № 150, копії наказу від 31.12.2024 № 165, копії положення про мультидисциплінарну позаштатну команду лікарів спеціалістів військово-лікарської комісії (ВЛК), копії наказу від 28.04.2023 № 97, копії наказу від 10.08.2023 № 123, копії наказу від 29.12.2023 № 150, копії наказу від 07.02.2024 № 67, копії наказу від 14.05.2024
№ 108, копії наказу від 31.12.2024 № 164, копії супровідного листа від 24.07.2025
№ 02-16/774, копії витягу із наказу від 26.09.2023, копії наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (з адміністративно-господарської діяльності) від 17.12.2024 № 668, копії наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (з адміністративно-господарської діяльності) від 19.06.2024 № 282, копії наказу Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 Про затвердження Полодення про військову-лікарську експертизу в Збройних Силах України, копії Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, копії результатів пошуку-2, копії положення про Управління стратегічних розслідувань в Чернігівської області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (витяг), суддя дійшов таких висновків.
Згідно зі статтею 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
Відповідно до статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Зібрані у справі докази є належними та допустимими, одержані відповідно до вимог КУпАП, порушень при їх збиранні під час розгляду справи судом не встановлено.
Згідно зі статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно пункту 9 статті 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, яке не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині 1 статті З цього Закону яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
12.10.2023 року набрав чинності Закон України від 20.09.21 № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким передбач відновлення декларування.
Згідно абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону особи, які припинили діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини 1 статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцев самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до примітки статті 1726 КУпАП «Порушення вимог фінансове контролю» суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно підпункту «ґ» пункту 2 статті 3 Закону суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є голови та члени медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.
Декларантами є всі особи, які входять (призначені/відряджені) до складу відповідних комісій згідно з організаційно-розпорядчими документами, незалежно від фактичного виконання функцій голови/члена/секретаря комісії, а також від строку перебування в складі відповідної комісії (у т.ч. які залучені до роботи на правах членів).
Згідно наказу генерального директора КНП «Ріпкинська центральна лікарня» Ріпкинської селищної ради від 27.07.2020 № 64-О ОСОБА_4 , лікаря-інтерна зі спеціальністю офтальмологія поліклінічного відділення, переведено з 27.07.2020 на посаду лікаря-офтальмолога цього відділення з посадовим окладом згідно зі штатним розписом.
Згідно витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 26.09.2023 № 462 лікаря-офтальмолога КНП «Ріпкинська центральна лікарня» ОСОБА_1 затверджено головою резервного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 ).
Відповідно до наказів в.о. генерального директора комунального некомерційного підприємства «Ріпкинська центральна лікарня» Ріпкинської селищної ради № 97 від 28 квітня 2023 року, № 123 від 10 серпня 2023 року, № 150 від 29 грудня 2023 року лікар-офтальмолог ОСОБА_2 затверджувалася до складу мультидисциплінарної позаштатної команди лікарів спеціалістів військово-лікарської комісії.
Враховуючи викладене, лікар-офтальмолог ОСОБА_2 , будучи членом мультидисциплінарної позаштатної команди лікарів спеціалістів військово- лікарської комісії КНП «Ріпкинська ЦЛ» Ріпкинської селищної ради, у відповідності до підпункту «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Відповідно до листа КНП «Ріпкинська ЦЛ» Ріпкинської селищної ради № 02-16/762 щодо зміни складів позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 та мультидисцилінарної позаштатної команди лікарів-спеціалістів військово-лікарської комісії зазначеної лікарні, лікар-офтальмолог ОСОБА_1 , будучи затвердженою останній раз до складу мультидисциплінарної позаштатної команди лікарів спеціалістів військово-лікарської комісії на 2024 рік 29.12.2023 (наказ № 150), не увійшла до наступного складу лікарів спеціалістів 07.02.2024 (наказ № 67), і таким чином припинила виконання повноважень.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення), яку подала ОСОБА_1 , зареєстровано в Реєстрі 26.07.2025 о 23 годині 45 хвилин (перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk.gov.ua/).
Згідно пункту 5 листа КНП «Ріпкинська центральна лікарня» Ріпкинської селищної ради від 17.07.2025 № 02-16/750 ОСОБА_1 було повідомлено про необхідність подання декларацій у встановлені законодавством терміни та дотримання вимог ЗУ «Про запобігання корупції».
Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку про наявність в діях
ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 1726 КУпАП, а її вина повністю підтверджується зібраними доказами.
Відповідно до статті 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність.
Суд визнає обставиною, що пом'якшує відповідальність, щире розкаяння винної.
Суддею не встановлено обставин, що обтяжують відповідальність особи, яка вчинила правопорушення.
Враховуючи особу правопорушниці, обставини скоєного правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та наявність такої, що пом'якшує, суддя вважає правильним накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушниці підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень.
Керуючись статтями 34, 401, 1726, 221, 245-249, 251, 252, 276-279, 280, 283-285 КУпАП, пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 1726 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень.
Роз'яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень статті 308 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернігівського апеляційного суду через Ріпкинський районний суд Чернігівської області.
За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, встановленого на оскарження.
Суддя Я.М. МАКАРЕВИЧ