Справа № 466/6540/25
Провадження № 3/466/2144/25
19 вересня 2025 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Свірідова В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з УПП у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
згідно з даними протоколу ЕПР 1 №384222 від 07.07.2025р. в м. Львові по вул. Липинського, 30 Б, 24.06.2025р. о 09.10.год. водій ОСОБА_1 керуючи електросамокатом KUGOO проявив неуважність до дорожньої обстановки, не обрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати рух на самокаті, не впорався з керуванням , здійснив зіткнення з електросамокатом Мі Electric Scooter під керуванням ОСОБА_2 , внаслідок чого самокати отримали, механічні пошкодження, чим завдано матеріальної шкоди, чим порушив п. 12.1., п. 10.1., п. 2.3.б. ПДР України, вчинивши правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, однак подав заяву про розгляд справи у його відсутності, свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення за ст. 124 КУпАП не визнав, вказав, що схема ДТП, що містить у матеріалах справи не відображає реальних обставин подій. Зазначив, що основною причиною даної поді, стало те, що на велодоріжці стояла людина, і він був змушений здійснити маневр, щоб уникнути зіткнення та не заподіяти школу цій особі. Окрім того, внаслідок даної події, він отримав тілесні ушкодження та був змушений звернутися по медичну допомогу, долучивши відповідні докази: а саме: консультаційний висновок спеціаліста та результатами рентгенологічного дослідження.
Дослідивши матеріали, суд приходить до висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП у зв'язку із наступним.
Відповідно до ст. 245 КУпАП України, одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
У відповідності до ст. 251 КУпАП - доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Відповідно до ст.124 КУпАП складом адміністративного правопорушення є порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
З матеріалів адміністративної справи неможливо встановити момент зіткнення електросамокатів, відеозаписи до матеріалів справи не долучені.
Ухвалюючи постанову суд керується ст.62 Конституції України, відповідно до якої усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності до закону.
Для притягнення особи до адміністративної відповідальності необхідно довести наявність в її діях (бездіяльності) складу та події адміністративного правопорушення.
Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. В силу принципу презумпції невинуватості при розгляді справ про адміністративні правопорушення всі сумніви у винності особи тлумачаться на її користь, а недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
З урахуванням викладених обставин, в діянні особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, відсутня об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, а відтак і склад самого адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Враховуючи те, що суду не надано доказів, з яких би вбачалася винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, суд приходить до висновку, що провадження по справі слід закрити у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 251, 256, 283-285 КУпАП, суддя,-
провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, закрити, в зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду.
Суддя В. В. Свірідова