Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/2955/25
Номер провадження 3/299/1821/25
12.09.2025 року м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Дочинець С.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, старшого розвідника в/ч НОМЕР_1 ,
за ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» на напрямку 123 прикордонного знаку в прикордонній смузі на відстані 4500 метрів до державного кордону України, 23.05.2025 року о 10 год. 20 хв. був виявлений та затриманий гр. України ОСОБА_1 у групі осіб, здійснив спробу незаконного перетинання державного кордону України до Румунії поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон в пішому порядку у складі групи осіб. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст.9,12 Закону України «Про державний кордон України», тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.204-1 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи повідомленим про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився. Про день, час та місце розгляду адміністративних матеріалів повідомлявся шляхом надсилання електронного повідомлення на номер телефону, указаний в матеріалах справи. Натомість, в матеріалах справи міститься заява про розгляд справи без його участі.
З урахуванням наведеного та приписів ст.268 КУпАП, суддя вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На підтвердження зазначених вище обставин, до протоколу про адміністративне правопорушення надано протокол про адміністративне затримання ОСОБА_1 від 23.05.2025 р.; рапорт інспектора прикордонної служби; схему виявлення та затримання ОСОБА_1 , документи, що посвідчують особу ОСОБА_1 , заяву ОСОБА_1 про розгляд справи без його участі та про отримання електронних повісток.
Вищенаведені докази у своїй сукупності підтверджують вину ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП, яке виразилося у спробі незаконного перетинання державного кордону України поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон у складі групи осіб.
Відповідно до ст.284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов, зокрема, про закриття справи.
Постанова про закриття справи виноситься, зокрема, при наявності обставин, передбачених статтею 247 КУпАП.
Згідно п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтями 204-1 і 204-2 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня їх виявлення, але не пізніше року з дня їх вчинення, а у разі вчинення таких правопорушень іноземцями або особами без громадянства, стосовно яких у встановленому законом порядку прийнято рішення про примусове повернення чи примусове видворення з України, - протягом часу, необхідного для їх виїзду з України, але не пізніше строку, визначеного законом для виїзду цих осіб з України чи забезпечення їх примусового видворення з України.
Як вбачається зі ст.221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема ч.2 ст.204-1 КУпАП.
Протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП, вперше надійшов до суду 11.06.2025 року.
В подальшому постановою судді Виноградівського районного суду Бак М.Д. від 12.06.2025 року протокол про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 356005 від 23.05.2025 року, відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.204-1 КУпАП повернуто відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Вдруге протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП, надійшов до суду 21.08.2025 року, був призначений до розгляду у строки, що забезпечують належне повідомлення особи про виклик до суду.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 23.05.2025 року ОСОБА_1 здійснив спробу незаконного перетинання державного кордону України поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон у складі групи осіб, отже, строк притягнення його до адміністративної відповідальності закінчився 23.08.2025 року, оскільки на день розгляду даної справи в суді минуло три місяці з дня вчинення та виявлення адміністративного правопорушення.
Таким чином, справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 ч.2 ст.204-1 КУпАП, підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП, в зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. ст. 38, 247, 284 КУпАП, суддя,-
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 за ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити в зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Судовий збір у сумі 605 гривень 60 копійок віднести за рахунок держави.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Виноградівський районний суд Закарпатської області протягом 10 діб з дня її проголошення.
СуддяДочинець С. І.