Миколаївський районний суд Одеської області
Справа № 508/448/25
Номер проведження 2-о/508/45/25
23 вересня 2025 року
Миколаївський районний суд
Одеської області
В складі головуючого судді Горобця В.Л.
Секретаря Товт Т.В.
Розглянувши у судовому засіданні в селищі Миколаївка заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Березівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Одеса ) про встановлення факту родинних відносин та встановлення факту неправильності запису в актовому записі про народження.
Заявниця, ОСОБА_1 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Чумальово, Тячівського району, Закарпатської області, про що Чумальовською сільською радою, Тячівського району, Закарпатської області 16 лютого 1946 року складено Актовий запис про народження №2, що підтверджується свідоцтвом про народження.
09.02.1968 року вона уклала шлюб з ОСОБА_2 , який було зареєстровано виконавчим комітетом Березанської сільської ради, Біляївського району, Одеської області, актовий запис №2, та змінила прізвище на ОСОБА_3 .
ІНФОРМАЦІЯ_2 у них народився син ОСОБА_4 , про що 29.06.1971 виконавчим комітетом Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області складено Актовий запис №23 про народження ОСОБА_4 .
Син, ОСОБА_4 проживав разом з заявницею, батьком та братом в с. Ульяновка, Миколаївського (теперішня назва Березівського) району, Одеської області, що підтверджується випискою №177 з по господарської книги №2 за 1974-1976 роки, особовий рахунок № НОМЕР_1 .
В період з 1978 по 1992 роки вона з дітьми ОСОБА_4 і ОСОБА_5 проживала в АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою №559 начальника Великоолександрівської селищної військової адміністрації Бериславського району Херсонської області.
25 вересня 1985 року шлюб між нею та ОСОБА_2 було розірвано і вона змінила прізвище з ОСОБА_3 на дошлюбне - ОСОБА_6 , що підтверджується Свідоцтвом про розірвання шлюбу від 25 вересня 1985 року, Актовий запис №66, вчинений Великоолександрівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Бериславському районі Херсонської області.
ІНФОРМАЦІЯ_3 під час виконання заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в районі населеного пункту Кринки, Херсонського району, Херсонської області зник безвісти її син ОСОБА_4 , що підтверджується сповіщенням сім'ї №1283/30 від 28.02.2024 року, яке надійшло дружині сина - ОСОБА_7 .
Вказане сповіщення є підставою для надання пільг в установленому порядку.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» передбачено, що близькі родичі та члени сім'ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин - це чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Особа, зникла безвісти за особливих обставин - особа, зникла безвісти у зв'язку із збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру.
Відповідно до частини 1 статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» непрацездатні члени сім'ї особи, зниклої безвісти, у порядку, передбаченому Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», які були на її утриманні, незалежно від тривалості страхового стажу годувальника, мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника у порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».
Для отримання будь-яких пільг необхідно надати документи що підтверджують родинні відносини.
Пункті 15 глави 1 розділу 2 Правил державної реєстрації цивільного стану в Україні зазначено, що у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь- яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника.
Так як у неї відсутнє свідоцтво про народження сина, то з відповідною заявою про його отримання і внесення змін до Актового запису звернулася до Березівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Березівському районі Одеської області. 23 січня 2025 року вона отримала відповідь в якій було зазначено, що видати повторне свідоцтво про народження не є можливим у зв'язку з тим, що в Актовому записі про народження ОСОБА_4 №23 від 29.06.1971 року, складеного виконавчим комітетом Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області. Дата народження матері « ІНФОРМАЦІЯ_4 , а в наданих нею документах « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». Тому з питань внесення змін до Актового запису про народження їй необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання ( куди вона і звернулася ) або вирішувати дане питання по суті у судовому порядку (встановлення факту родинних відносин).
Таким чином маються розбіжності, в зазначені числа і місяця її народження, як матері, в Актовому записі про народження ОСОБА_4 з її дійсним числом і місяцем народження.
Встановлення факту родинних відносин та внесення виправлення в актовому запису про народження необхідне заявниці для доведення родинних зв'язків між нею та її сином, який зник безвісті, для отримання свідоцтва про його народження, так як іншого способу підтвердити факт родинних відносин та отримати свідоцтво про народження немає.
Заявниця вважає, що при складані Актового запису про народження сина було допущено помилки.
Оскільки, відсутність доказів родинного зв'язку між заявницею та її сином унеможливлюють отримання пільг, що призводить до порушення прав, свобод та її інтересів, що призвело до звернення заявниці до суду за захистом.
Факт, що підлягає встановленню, має юридичне значення, тому як від встановлення цього факту залежить виникнення права у неї на оформлення документів щодо пільг.
Встановлення даного факту не пов'язується з подальшим вирішенням спору про право. ОСОБА_1 , не має іншої можливості одержати чи відновити документи, які посвідчують факт, що має юридичне значення. Чинним законодавством не передбачено іншого позасудового порядку встановлення юридичних фактів.
Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, однак надала до суду заяву, в якій заявлені вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити. Розглянути справу без її участі.
Заінтересована особа представник Березівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Одеса )в судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву, в якій позов визнає, не заперечує проти його задоволення, просить справу розглянути в його відсутність.
Згідно ст. 247 ч. 2 ЦПК України у зв'язку з неявкою в судове засідання сторін, які беруть участь у справі, фіксуваня судового процесу технічними засобами не здійснювалось.
Оцінивши зібрані по справі матеріали, суд приходить до висновку, що заяву слід задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП: НОМЕР_2 , є матір'ю ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який з 12 лютого 2024 року, вважається таким, що зник безвісти під час виконання заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в районі населеного пункту Кринки, Херсонського району, Херсонської області та місце його невідомо.
Встановити факт неправильності запису в Актовому записі №23 від 29.06.1971 року про народження ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_4 , складеного Виконавчим комітетом Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області в графі «відомості про матір» в частині зазначення числа та місяця народження матері, яке є правильним як « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та встановити порядок виконання рішення, а саме після набрання ним законної сили, рішення є підставою для внесення відповідних змін в Актовий запис №23 про народження ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_4 , складеного 29.06.1971 року Виконавчим комітетом Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області в графі «відомості про матір» », вилучивши неправильно зазначені число та місяць народження « ІНФОРМАЦІЯ_10 » матері ОСОБА_8 та зазначити правильно число та місяць народження « ІНФОРМАЦІЯ_9 » матері ОСОБА_8 .
Оскільки даний факт підтверджується матеріалами справи: копією Сповіщення ( а.с. 11 ), Листом відмовою у виконанні заяви ( а.с. 12 ), копією паспорта ОСОБА_1 ( а.с. 13 - 15 ), копією свідоцтва про народження ОСОБА_1 ( а.с. 16 ), копією свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_8 ( а.с. 17 ), Випискою із погосподарської книги ( а.с. 18 - 23 ), довідкою про склад сім'ї ОСОБА_1 ( а.с. 24 ), копією Запису Акта про народження № 23 ОСОБА_4 ( а.с. 50 ).
Відповідно до ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадженняце вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
У ч. 2 ст. 293 ЦПК України зазначено перелік справ які суд розглядає в порядку окремого провадження.
Згідно з пунктом 5 частини другої статті 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Згідно з вимогами ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.
Частиною 1 ст. 319 ЦПК України визначено, що у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.
Відповідно до частин першої, другої статті 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу;6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Отже, в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема якщо згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
Юридичні факти можуть бути встановлені для захисту, виникнення, зміни або припинення особистих чи майнових прав самого заявника, за умови, що вони не стосуються прав чи законних інтересів інших осіб (постанова Верховного Суду від 17 червня 2024 року у справі № 753/21178/21 (провадження № 61-15630св23)).
Відповідно до положень статті 49 ЦК У країни актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків. Актами цивільного стану є народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо. Державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.
Відповідно до абз. 2 п. 3, п. 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України №12 «Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану» від 07.07.1995 року, суд розглядає заяви про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану як у випадках не виправлення органами реєстрації актів громадянського стану помилок, допущених при складанні актового запису, так і при відмові зазначених органів в нести в ці записи передбачені законодавством зміни (прізвища, імені, по батькові тощо) і доповнення (наприклад, про національність і громадянство батьків).
Суд постановляє рішення про неправильність запису в акті громадського стану, саме в тій частині цього запису, в якій встановлено неправильність, а не запису всього акта громадянського стану. При цьому, неправильність в актовому записі не обов'язково має бути пов'язана з помилками власне при складенні актового запису чи помилками реєстратора, така неправильність може бути пов'язана з іншими чинниками, наприклад, неправильним перекладом в документі, на підставі якого вносились відомості до актового запису.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
За тимчасової відсутності доступу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян заява про державну реєстрацію акту цивільного стану подається, а актовий запис цивільного стану складається в паперовій формі без використання програмних засобів ведення цього реєстру з подальшим обов'язковим внесенням відомостей цього актованого запису до Державного реєстру актів цивільного стану громадян протягом п'яти робочих днів з дня відновлення такого доступу.
Внесення до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відомостей актового запису цивільного стану провадиться у порядку, передбаченому пунктом 4.5 розділу IV Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24 липня 2008 року № 1269/5, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 25 липня 2008 року за № 691/15382, за винятком внесення до Реєстру позначки «Архівний». У графі «Для відміток» паперового носія такого актового запису додатково зазначаються причини, які призвели до державної реєстрації акту цивільного стану без використання Реєстру, та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) з подальшим обов'язковим внесенням його до відповідних даних Реєстру.
Внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання здійснюється відповідно до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану. їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за № 55/18793 Порядок внесення змін до актових записів цивільного стану також регулюють Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання. Затверджені Наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року №96/5.
Згідно з пунктом 1.1 розділу І Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.
Відповідно до п.п.2.13.1, п.2.13 Правил, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є, зокрема, рішення суду про встановлення неправильності в актовому записі цивільного стану.
За положенням п.2.16 Правил, зміни, доповнення, виправлення вносяться в паперові носії актових записів цивільного стану та одночасно до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
На підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду (п.п.2.16.7).
Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у справі №425/2737/17.
Аналізуючи чинне законодавство щодо підстав про внесення змін до актового запису про народження, в частині виправлення числа і місяця народження матері, очевидним є те, що така вимога є похідною від вимоги про встановлення неправильності в актовому записі цивільного стану та вирішується судом одночасно.
Верховний Суд у своїй постанові Пленуму Верховного Суду України від 07.07.1995 року № 12 «Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану» (зазначає відповідно до абз. 2 п. 3 якого роз'яснено, що згідно з Законом України «Про органи реєстрації актів громадянського стану» і Правил, затверджених Міністерством юстиції України, суд розглядає заяви про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану як у випадках не виправлення органами реєстрації актів громадянського стану помилок, допущених при складанні актового запису, так і при відмові зазначених органів в нести в ці записи передбачені законодавством зміни (прізвища, імені, по-батькові, тощо) і доповнення (наприклад, про національність і громадянство батьків).
Відповідно до пункту 7 вказаної Постанови питання про встановлення неправильності в актовому записі суд вирішує на підставі письмових (архівних матеріалів, відомостей, які містяться в паспорті; довідок з місця роботи, навчання, проживання; військових, профспілкових, інших посвідчень тощо) та інших доказів, що достовірністю підтверджують заявлену вимогу.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 7 липня 1995 року «Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану» питання про встановлення неправильності в актовому записі суд вирішує на підставі письмових (архівних матеріалів, відомостей, які містяться в паспорті; довідок з місця роботи, навчання проживання; військових, профспілкових, інших посвідчень тощо) та інших доказів, що достовірністю підтверджують заявлену вимогу, суд розглядає заяви про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану у випадках не виправлення органами реєстрації актів громадянського стану помилок, допущених при складанні актового запису та постановляє рішення про неправильність запису в акті громадянського стану, саме в тій частині цього запису, в якій встановлено неправильність, а не запису всього акта громадянського стану.
Згідно із ч. ч. 1, 3 ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 цього Закону внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
Порядок внесення змін до актових записів цивільного стану регулюють Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5.
Відповідно до пункту 1.1. розділу І внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.
Підпунктами 2.13.1, 2.13.2 пункту 2.13 розділу II Правил визначено, що підставою для внесення змін в актовому записі цивільного стану є, зокрема, рішення суду про встановлення неправильності в актовому записі цивільного стану, постанова адміністративного суду.
Органи державної реєстрації актів цивільного стану за заявою громадян можуть вносити зміни до актових записів на підставі рішень суду, якими встановлено неправильність таких записів та зазначено про внесення до них конкретних змін.
Згідно з п. 1.15. Наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання» відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні може бути оскаржена в судовому порядку.
Керуючись ст. ст. 19; 77; 247; 258; 263; 268; 273; 293; 315; 354 ЦПК України, суд,-
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Березівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Одеса ) про встановлення факту родинних відносин та встановлення факту неправильності запису в актовому записі про народження - задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП: НОМЕР_2 , є матір'ю ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який з 12 лютого 2024 року, вважається таким, що зник безвісти під час виконання заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в районі населеного пункту Кринки, Херсонського району, Херсонської області та місце його невідомо.
Встановити факт неправильності запису в Актовому записі №23 від 29.06.1971 року про народження ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_4 , складеного Виконавчим комітетом Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області в графі «відомості про матір» в частині зазначення числа та місяця народження матері, яке є правильним як « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та встановити порядок виконання рішення, а саме після набрання ним законної сили, рішення є підставою для внесення відповідних змін в Актовий запис №23 про народження ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_4 , складеного 29.06.1971 року Виконавчим комітетом Березанської сільської ради Біляївського району Одеської області в графі «відомості про матір» », вилучивши неправильно зазначені число та місяць народження « ІНФОРМАЦІЯ_10 » матері ОСОБА_8 та зазначити правильно число та місяць народження « ІНФОРМАЦІЯ_9 » матері ОСОБА_8 .
Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його проголошення, а стороною, що не була присутня в судовому засіданні, з дня отримання копії рішення до Одеського апеляційного суду.
Суддя: Горобець В.Л.