печерський районний суд міста києва
Справа № 757/11967/25-п
06 червня 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Білак Х.Д., прокурора Козачок В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
ОСОБА_1 вчинив 3 епізоди корупційних адміністративних правопорушень за наступних обставин.
ОСОБА_1 (протокол №250 від 04.03.2025), обіймаючи посаду заступника директора Комунального підприємства «Київтеплоенерго» виконавчого органу Київради, 25.01.2025 о 13:56 несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2021 рік, за наступних обставин:
Так, відповідно до наказу Підприємства від 28.01.2021 N? 34-К ОСОБА_1 з 01.02.2021 прийнято на роботу на посаду заступника директора Підприємства.
Наказом Підприємства від 15.09.2022 N? 607-К ОСОБА_1
16.09.2022 звільнено з посади заступника директора Підприємства за угодою сторін.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України
«Про запобігання корупції» посадові особи юридичних осіб публічного права є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до Статуту Підприємства, затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.11.2023 № 7340/7381, Підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади міста Києва та підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради.
Відповідно до рішення Київської міської ради від 28 вересня 2006 року N? 9/66 «Про створення комунального підприємства виконавчого органу Київради, «Київтеплоенерго» Підприємство віднесено до сфери управління виконавчого органу Київської міської ради.
Підприємство утворено рішенням Київської міської ради від 28 вересня 2006 року N? 9/66 «Про створення комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київтеплоенерго».
Засновником та власником Підприємства є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Статтею першою Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою Підприємства, яке є юридичною особою публічного права, є суб?єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом декларування та суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією.
01.02.2021 ОСОБА_1 ознайомлений з обмеженнями, обов'язками та
заборонами, встановленими Законом України «Про запобігання корупції»,
Антикорупційною програмою Підприємства під час роботи на підприємстві.
Пунктом 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб?єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону, абзацу другого частини другої статті 45 Закону, після припинення діяльності у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» 24.02.2022 затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 N? 64/2022, яким в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє на і на даний час.
Абзацом 4 частини 2 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону
України «Про запобігання корупції» установлено, що з дня набрання чинності
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом.
Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон
України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.
Абзацом 1 частини 2' Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону
України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Отже, ОСОБА_1 , будучи особою, яка у 2022-2023 роках не подала
декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону України «Про запобігання корупції», і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», був зобов?язаний подати такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2021 рік, лише 25.01.2025 о 13:56, а отже не своєчасно.
Дата вчинення правопорушення 25.01.2025.
Крім того, ОСОБА_1 (протокол № 251 від 04.03.2025), обіймаючи посаду заступника директора Комунального підприємства «Київтеплоенерго» виконавчого органу Київради, 16.09.2022 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 25.01.2025 о 14:46 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні).
Дата вчинення правопорушення 25.01.2025.
Крім того, ОСОБА_1 (протокол № 252 від 04.03.2025), обіймаючи посаду заступника директора Комунального підприємства «Київтеплоенерго» виконавчого органу Київради, 16.09.2022 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 16.09.2022 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 25.01.2025 о 14:46
несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні).
Дата вчинення правопорушення 25.01.2025.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за встановлених обставин епізодів невчасного подання ним декларацій, визнав повністю, підтримав письмові пояснення, які містяться в матеріалах справи, від 04.03.2025.
Прокурор Козачок В.В. в судовому засіданні підтримала три протоколи про адміністративне правопорушення, долучила письмовий висновок, за змістом якого просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні корупційних адміністративних правопорушень, та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколів про адміністративні правопорушення № 250, 251, 252 від 04.03.2025, усними та письмовими визнавальними поясненнями ОСОБА_1 , долученим в судовому засідання висновком прокурора, інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими матеріалами справи в їх сукупності.
З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, його щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.
На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя К.Е. Константінова