Ухвала від 22.09.2025 по справі 600/4228/25-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

22 вересня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/4228/25-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії.

Позивач просить суд: визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу ОСОБА_1 в повному обсязі індексації грошового забезпечення за період з 22.03.2022 по 14.01.2025 року; зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплатити позивачу ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 22.03.2022 по 14.01.2025 року, із застосуванням січня 2018 року як базового місяця, включно, відповідно до абзаців 4 та 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078; визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не нарахування та невиплати позивачу грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період 2024 року; визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу грошової компенсації за 7 днів календарних днів щорічної основної відпуски за 2022 року; зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплатити позивачу грошову компенсацію за невикористані дні відпусток, а саме: компенсацію за 7 календарних днів щорічної основної відпустки за 2022 рік; компенсацію за 14 календарних днів додаткової відпустки як учаснику бойових дій (УБД) за 2024 рік з розрахунком виходячи з грошового забезпечення.

Ухвалою суду від 04 вересня 2025 року позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня отримання цієї ухвали шляхом подання доказів на підтвердження реєстрації у встановленому законом порядку місця проживання ОСОБА_1 на території Чернівецької області.

Так, судом у вказаній ухвалі було зазначено, що згідно з даними паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого Снятинським РВ УМВС України в Івано-Франківській області 17 січня 1998 року, місце проживання позивача ОСОБА_1 зареєстровано за адресою: с. Красноставці, Снятинський (теперішня назва - Коломийський) район, Івано-Франківська область. Саме ця адреса була зазначена як місце проживання позивача і у позовній заяві. При цьому позовні вимоги у цій справі заявлені до військової частини НОМЕР_1 , яка згідно з матеріалами позову знаходиться за адресою: м. Шептицький (попередня назва - Червоноград) Львівської області.

Між тим, стверджуючи про подання цього позову до Чернівецького окружного адміністративного суду за його місцезнаходженням, позивач не надав до позову жодних належних доказів на підтвердження реєстрації у встановленому законом порядку місця його проживання на території Чернівецької області. Відтак, позивачем не було обґрунтовано належним чином підстав подання цього позову саме до Чернівецького окружного адміністративного суду.

Після постановлення судом ухвали від 04 вересня 2025 року до суду від позивача надійшло клопотання, в якому він просить передати дану адміністративну справу на розгляд до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, оскільки місце його проживання зареєстроване в Івано-Франківській області, на яку і поширюється територіальна юрисдикція названого адміністративного суду.

Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає таке.

Відповідно до статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача. У разі невизначеності цим Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа розглядається адміністративним судом за вибором позивача.

Отже, вказаною нормою передбачається право фізичної особи звернутися до адміністративного суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку її місцем проживання (перебування, знаходження) або до адміністративного суду за місцезнаходженням відповідача у тому випадку, якщо оскаржувані індивідуальні акти, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень прийняті (вчинені, допущені) стосовно цієї конкретної фізичної особи.

Як зазначалось вище, місце проживання позивача ОСОБА_1 зареєстровано за адресою: с. Красноставці, Снятинський (теперішня назва - Коломийський) район, Івано-Франківська область, що підтверджується даними паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 , виданого Снятинським РВ УМВС України в Івано-Франківській області 17 січня 1998 року.

За таких обставин дана адміністративна справа може бути розглянута Івано-Франківським окружним адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача ОСОБА_1 .

Вказане визнається позивачем у поданому до суду клопотанні про передачу цієї справи до іншого суду, що свідчить про помилковість подання ним цього позову саме до Чернівецького окружного адміністративного суду, якому ця справа територіально не підсудна.

Згідно пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для передачі даної справи на розгляд до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Отже, подане позивачем клопотання про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 25, 29, 171, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання ОСОБА_1 про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого задовольнити.

2. Передати справу за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії на розгляд до Івано-Франківського окружного адміністративного суду (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Апеляційну скаргу на дану ухвалу може бути подано до Сьомого апеляційного адміністративного суд у протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Суддя О.П. Лелюк