Справа № 650/6085/25
Провадження № 1-в/650/85/25
про продовження адміністративного нагляду
22 вересня 2025 року Великоолександрівський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
учасники провадження:
представник органу, що вніс подання ОСОБА_3 ,
особа, щодо якої внесено подання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Велика Олександрівка подання Т.в.о. начальника СПД 3 1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області полковника ОСОБА_5 , про продовження адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , не працюючого,
До суду надійшло подання Т.в.о. начальника СПД 3 1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області полковника ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , який був встановлений на підставі ухвали судді від 24.03.2025 року, оскільки він на шлях виправлення не став, під час перебування під адміністративним наглядом неодноразово порушував встановлені відносно нього правила, притягувався до адміністративної відповідальності.
Суд, враховуючи, відповідно до положень ст. 5 Закону, доповідь про зміст подання та матеріалів, що надійшли разом з ним, врахувавши думку учасників справи, дослідивши матеріали провадження, приходить до наступного.
За змістом ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-вр від 01.12.1994, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
За нормою ст. 2 вищевказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Відповідно до ст. 6 Закону, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Крім того, ст. 6 ч. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачає, що у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_6 неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення умисних злочинів і був останній раз засуджений до покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки, що підтверджується довідкою № 25258404136535937677.
29.10.2020 року звільнений з умовно-достроково терміном 1 місяць 6 днів.
Відповідно до ухвали Великоолександрівського районного суду Херсонської області від 24.03.2025 року відносно ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд строком на 6 місяців.
Згідно ст. 10 Закону, до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Протягом строку встановленого адміністративного нагляду ОСОБА_4 вчинив 3 порушення, як порушення правил встановленого адміністративного нагляду, строк передбачений законом для погашення судимості не сплив, тому подання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-13 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 1-3, 7, 9, 369 - 372, 376, 539 КПК України, суд
постановив:
Подання Т.в.о. начальника СПД 3 1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області полковника ОСОБА_5 задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд встановлений ухвалою Турійського районного суду Волинської області 23.05.2025 року відносно ОСОБА_4 строком на шість місяців та встановити відносно нього наступні обмеження: забороною виїзду в особистих справах за межі Бериславського району без письмового дозволу начальника поліції та письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють нагляд, про зміну місця роботи чи проживання; з'являтися до СПД №1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області для реєстрації 1 числа кожного місяця; знаходитись за місцем проживання не покидаючи території подвір'я свого будинку в період з 21.00 год. до 05.00 год.; заборонити з'являтися в місцях де спиртне продається на розлив барах, кафе і т.п.
Ухвала може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Великоолександрівський районний суд Херсонської області протягом семи днів з дня її оголошення
Суддя ОСОБА_1