Постанова від 17.09.2025 по справі 725/5398/24

Єдиний унікальний номер 725/5398/24

Номер провадження 3/725/1908/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.09.2025 року м. Чернівці

Чернівецький районний суд м.Чернівців у складі:

головуючої судді Федіної А.В.,

за участю секретаря судового засідання Попової Р.Р.,

представника митниці Куделько П.Г.,

захисника Винту Є.Ю.,

та особи, яка притягається до відповідальності за ПМП Здерчука В.В.,

розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил передбачене ч. 1 cт. 483 Митного кодексу України громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил, в ході здійснення аналізу та перевірочних заходів щодо ввезення на митну територію товарів гуманітарної допомоги, встановлено, що 03.07.2022 року в ЗМК п/п «Порубне-Сірет» Чернівецької митниці в'їхав транспортний засіб марки Volkswagen Touran, 2004 року випуску, р/н НОМЕР_1 , vin-codeНОМЕР_2 , під керуванням громадянина України ОСОБА_2 (закордонний паспорт НОМЕР_3 ), який слідував з Румунії до України. У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від І березня 2022 p. N 174 "Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану», гр. України ОСОБА_1 (закордонний паспорт НОМЕР_3 ) для здійснення митних формальностей надав свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 30.01.2004 та «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», як особа, що переміщує відповідний товар. В Декларації в п.6 гр.9 «Вид допомоги» «Транспортні засоби» вказано, що переміщується гуманітарна допомога - «VOLKSWAGEN TOURAN», р/н НОМЕР_1 , vin-code НОМЕР_5 -1 шт., вагою 1500 кг. Згідно гр. №1 Декларації, особою, що здійснює декларування є громадянин ОСОБА_1 , тел.. НОМЕР_6 . Відправником гуманітарної допомоги (гр.№5) виступає «Громада Ботошани», отримувач (гр.6) - військова частина НОМЕР_7 , код НОМЕР_8 . Фактичне місце призначення розвантаження вантажу (гр.№7) - АДРЕСА_2 .

З метою перевірки отримання кінцевим користувачем транспортного засобу «VOLKSWAGEN TOURAN», р/н НОМЕР_1 , vin-code НОМЕР_5 , в якості гуманітарної допомоги Чернівецькою митницею на адресу військової частини НОМЕР_7 направлено лист №7.2/7.2-20-01/14/903 від 29.01.2024.

Військовою частиною НОМЕР_7 листом вих. № 694/1052 від 01.03.2024 (вх.митниці:№4403/8.2 від 21.03.2024), не підтверджено факт отримання транспортного засобу «VOLKSWAGEN TOURAN», р/н НОМЕР_1 , vin-code НОМЕР_5 в якості гуманітарної допомоги, отримувачем якої є військова частина НОМЕР_7 . Також проінформовано, що старший лейтенант ОСОБА_1 проходив службу у військовій частині, наказом командира в/ч НОМЕР_7 №229 від 16.08.2022 переведений (направлено) для подальшого проходження військової служби за контрактом до в/ч НОМЕР_9 ( АДРЕСА_3 ).

Чернівецькою митницею 27.03.2024 на адресу військової частини НОМЕР_7 направлено додатковий лист №7.2/7.2-20-01/8.2/875 щодо підтвердження/спростування факту отримання в/ч НОМЕР_7 транспортного засобу «VOLKSWAGEN TOURAN», р/н НОМЕР_1 , vin-code НОМЕР_5 в якості гуманітарної допомоги, можливого використання ОСОБА_1 даного автомобіля для виконання службових обов'язків.

Листом вих. № 694/1634 від 08.04.2024 (вх.митниці:№ 101/8.2/20 від 14.04.2024) військова частина НОМЕР_7 повідомила, що вказаний транспортний засіб до в/ч НОМЕР_7 не надходив, на балансі частини не перебуває, документи щодо надходження транспортного засобу та постановки на облік до військової частини не надавалися. Чи використовував ОСОБА_3 автомобіль «VOLKSWAGEN TOURAN», р/н НОМЕР_1 , vin-code НОМЕР_5 для виконання службових обов'язків, військова частина НОМЕР_10 надати не може, у зв'язку з переведенням військовослужбовця до іншої військової частини та відсутністю зазначеного транспортного засобу.

Згідно статті 257 МКУ декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії. Електронне декларування здійснюється з використанням електронної митної декларації, засвідченої електронним цифровим підписом, та інших електронних документів або їх реквізитів у встановлених законом випадках. Митна декларація та інші документи, подання яких митним органам передбачено Митним кодексом України, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу. Згідно п.20 ст. 4 Митного кодексу $ країни митна декларація - це заява встановленої форми, в якій особою зазначено митну процедуру, що лягає застосуванню до товарів, та передбачені законодавством відомості про товари, умови і способи їх переміщення через митний кордон України та щодо нарахування митних платежів, необхідних для застосування цієї процедури.

Згідно зі ст. 6 Закону України «Про гуманітарну допомогу» звільнення від оподаткування товарів (робіт, послуг) анітарної допомоги здійснюється у порядку, встановленому Податковим кодексом України та Митним кодексом України.

Відповідно до ст.1 ПКМУ №174 від 01.02.2022 року «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» на період дії воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги від донорів (у значенні Закону України "Про гуманітарну допомогу") здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання в паперовій або електронній формі декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, за формою згідно з Додатком 1 без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Чернівецькою митницею було направлено лист № 7.2-20/20-01/10/940 від 02.04.2024 щодо необхідності гр. ОСОБА_1 з'явитись в УБК та ПМП Чернівецької митниці для надання пояснень стосовно ввезення на митну територію вищевказаного транспортного засобу в якості гуманітарної допомоги.

Згідно наданих 24.04.2024 року пояснень, ОСОБА_1 повідомив наступне.

Ним в липні 2022 року був придбаний автомобіль марки «VOLKSWAGEN TOURAN», р/н НОМЕР_1 , vin-code НОМЕР_5 у місті Сучава (Румунія) за власні кошти, а не донорами чи іншими благодійними організаціями, підприємствами, фізичними особами.

Автомобіль був доставлений до в/ч НОМЕР_7 , в той же час командуванням в/ч було відмовлено у прийняті зазначеного автомобіля. Будь яких документів про доставку командування в/ч НОМЕР_7 не надало ОСОБА_1 .

На даному автомобілі ОСОБА_1 виконував бойові завдання щодо захисту Батьківщини, та автомобіль використовувався у службових потребах в/ч.

В серпні місяці 2022 року ОСОБА_1 переведений у в/ч НОМЕР_9 (Житомирська область), в січні 2023 переведений у 22 окрему механізовану бригаду в/ч НОМЕР_11 (Миколайвська область), у травні місяці 2023 переведено в АДРЕСА_2 . До 16.11.2023 транспортний засіб використовувався хія потреб в/ч в яких служив ОСОБА_1 .

З часу звільнення - 16.11.2023 року по теперішній час автомобіль перебуває у в/ч НОМЕР_11 ( АДРЕСА_2 ) та використовується в цілях забезпечення в/ч.

Однак, ОСОБА_1 будь яких документів, щоб підтверджували факт отримання, взяття на облік (баланс), відмови, використання автомобіля військовими частинами - не надано.

Разом із цим, відповідно до доповідної записки відділу внутрішньої безпеки Чернівецької митниці від 18.05.2024 №25/25/4243:

- в 2023 році, згідно відомостей ІКС «Інформаційний портал Національної поліції України», відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який керував транспортним засобом «VOLKSWAGEN TOURAN», р/н НОМЕР_1 працівниками управління патрульної поліції в Одеській області 27.04.2023 складено протокол про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.122 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафів. Дане підтверджує користування ОСОБА_4 вказаним автомобілем;

- ОСОБА_1 належним чином не виконано вимоги чинного законодавства України, в частині реєстрації та постановки облік ввезений ним транспортний засіб «VOLKSWAGEN TOURAN», р/н НОМЕР_1 vin-code НОМЕР_5 у відповідності до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 07.09.1998 №1388 (відповідно до облікових даних ЄДРТЗ МВС станом на 04.04.2024 року автомобіль «VOLKSWAGEN TOURAN» кузов НОМЕР_5 зареєстрований не був).

Вартість транспортного засобу становить 118 281 грн.

Таким чином, згідно вказаного протоколу, громадянин України ОСОБА_1 (закордонний паспорт НОМЕР_3 ), вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом поданням митному органу як підстави для переміщення вищезазначеного транспортного засобу документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача гуманітарної допомоги.

Такі дії ОСОБА_1 згідно вказаного протоколу кваліфіковані за ч. 1 ст. 483 МК України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав та пояснив, що з початком повномасштабного вторгнення він мобілізувався до лав ЗСУ та з метою виконання бойових завдань придбав за власні кошти автомобіль марки VOLKSWAGEN TOURAN, р/н НОМЕР_1 vin-code НОМЕР_5 . Вказаний транспортний засіб він мав намір передати військовій частині, натомість командир військової частини не захотів брати машину на баланс військової частини, проте на цій машині виконувались бойові завдання. Зазначав, що він писав різного роду скарги на дії командира військової частини, в тому числі і через небажання брати на баланс авто, через це до нього було зневажливе ставлення. В подальшому, автомобіль зламався та він взяв машину на ремонт, а потім був переведений у тилову військову частину та в подальшому у 2023 року він звільнився з ЗСУ. Зазначав, що донором вказаного транспортного засобу є він, оскільки особисто придбав авто за власні кошти, а тому при відмові прийняти гуманітарну допомогу з боку військової частини, вказане майно правомірно залишилось у нього як у донора. Звертав увагу на те, що він добровільно мобілізувався, з власної ініціативи придбав автомобіль на потреби ЗСУ, при ввезенні автомобіля на територію України заповнював відповідну декларацію, бланк якої надали йому митники, при цьому митник закінчував замість нього заповнювати декларацію. На підтвердження наведених обставин також просив долучити до матеріалів справи копію договору купівлі-продажу вище вказаного транспортного засобу, відповідно до якого він зазначений покупцем. Також, звертав увагу на процесуальні порушення допущені працівниками митниці під час складання протоколу про ПМП та формування матеріалів справи.

Захисник в судовому засіданні просив закрити провадження у справі у справі з підстав відсутності у діях ОСОБА_1 події і складу правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Представник митниці в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні вказаного правопорушення, оскільки ввезений транспортний засіб на баланс військової частини не взятий, а у відповідній декларації зазначено, що він був придбаний територіальною громадою на потреби ЗСУ.

Згідно вимог ст.245 КУпАП, ст.486 МК України, завданням у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді кожної справи суддя зобов'язаний з'ясувати обставини, передбачені ст.280 КУпАП, ст.489 МК України, а винесене у справі судове рішення має ґрунтуватись на конкретних доказах.

Відповідно до ч. 2 ст. 495 МК України посадова особа митного органу, яка здійснює провадження у справі про порушення митних правил, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Частиною першою ст. 483 МК України передбачено відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

З диспозиції ч. 1 ст. 483 МК України вбачається, що суб'єктом вказаного порушення митних правил є особа, яка безпосередньо умисно вчинила дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товарів з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників).

Так, з матеріалів справи про ПМП вбачається, що 23.05.2024 року ТУ БЕБ у Чернівецькій області на адресу Чернівецької митниці було направлено лист в якому вказано проте, що підрозділом детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області проводиться досудове розслідування кримінальному провадженні №42024260000000050, внесеному до ЄРДР 02.04.2024 року за ознаками кримінально правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 222 КК України та в рамках досудового розслідування вказаного кримінального провадження детективом БЕБ було витребувано інформацію щодо дати та часу завезення, пункту пропуску, які завозили на територію України наступні транспортні засоби марки VOLKSWAGEN TOURAN, vin-code НОМЕР_5 , а також декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою; копії свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів; копії паспортів водіїв, які в'їжджали на вказаних транспортних засобах; копії листів прохань від благодійної організації, військових частин чи ін.; контактні дані водіїв та інші матеріали щодо автомобілів зазначених у запиті, в тому числі щодо транспортного засобу VOLKSWAGEN TOURAN», vin-code НОМЕР_5 .

Постановою Першотравневого районного суду м.Чернівці від 19.07.2024 року справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 cт. 483 Митного кодексу України відповідно до протоколу про ПМП №0574/40800/24 від 21.05.2024 року громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , направлено Чернівецькій обласній прокуратурі.

Постановою детектива ТУ БЕБ у Чернівецькій області від 17.07.2025 року закрито кримінальне провадження внесене в ЄРДР № 42024260000000050 від 02.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 222 КК України, у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.

Відповідно до змісту вказаної постанови, в ході досудового розслідування було встановлено, що декларантом ОСОБА_1 до митного оформлення було подано декларацію про перелік товарів, які визнаються гуманітарною допомогою, відповідно до якої отримувачем транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», модель «TOURAN», р.н.з. НОМЕР_1 виступає військова частина НОМЕР_7 з адресою місця призначення розвантаження вантажу: АДРЕСА_2 . В ході отриманої від військової частини НОМЕР_7 відповіді на запит встановлено, що ОСОБА_1 вищевказаною частиною надіслано лист №694/2542, відповідно до якого останнього повідомлено про те, що згідно штатно-табельної потреби військова частина не потребує та не передбачає за штатом транспортний засіб «VOLKSWAGEN», модель «TOURAN», а також отримання транспортного засобу «VOLKSWAGEN», модель «TOURAN», р.н.з. НОМЕР_1 , vin НОМЕР_5 військовою частиною НОМЕР_7 не доцільно у зв'язку з специфікою виконання завдань за призначенням щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Також, зі змісту вказаної постанови вбачається, що в ході досудового розслідування кримінального провадження зібрано докази, що вказують на ввезення ОСОБА_1 на митну територію України транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», модель «TOURAN», р.н.з. НОМЕР_1 , як гуманітарну допомогу військовій частині НОМЕР_7 , та відсутність ознак надання ОСОБА_1 неправдивої інформації митним органам під час здійснення митних формальностей, з метою отримання пільг зі сплати податків, що вказує на відсутність в її діях ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 222 КК України.

Також, в судовому засіданні ОСОБА_1 долучено до матеріалів справи долучив копію контракту іноземною мовою щодо транспортного засобу марки «VOLKSWAGEN», модель «TOURAN», р.н.з. НОМЕР_1 , vin НОМЕР_5 військовою частиною НОМЕР_7 в якому саме ОСОБА_5 значиться покупцем, а не територіальна громада, як вказував працівник митниці.

Крім того, ОСОБА_1 також долучено до матеріалів справи фото транспортного засобу «VOLKSWAGEN», модель «TOURAN», р.н.з. НОМЕР_1 відповідно до яких вказаний автомобіль дійсно перебував у користуванні військовослужбовців у м.Краматорськ.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу», гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв'язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров'я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Отримувачі гуманітарної допомоги - юридичні особи, а також акредитовані представництва іноземних держав, міжнародних та іноземних гуманітарних організацій в Україні (без створення юридичної особи), визначені у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку отримувачами гуманітарної допомоги.

Набувачі гуманітарної допомоги - фізичні та юридичні особи, які потребують допомоги і яким вона безпосередньо надається. Набувачі гуманітарної допомоги із статусом юридичної особи визначаються відповідно до підпунктів «а», «б», «в», «г», «ґ», «д», «е», «є» пункту 5 цієї статті.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2022 № 174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» встановлено, що на період дії воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання в паперовій або електронній формі декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, за формою згідно з додатком 1 (декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою) без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Такі товари визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги.

Положеннями ст. 3 Закону України «Про гуманітарну допомогу» визначено, що підставою для здійснення гуманітарної допомоги в Україні є письмова згода отримувача гуманітарної допомоги на її одержання. Отримувач гуманітарної допомоги має такі самі права на її використання, що і набувач гуманітарної допомоги.

З систменого аналізу положень ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України настає внаслідок переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Об'єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто, розуміється активна поведінка (вчинок) особи.

Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон різними шляхами, зокрема, шляхом подання до митного органу України, як підстави для їх переміщення, документів, що містять неправдиві дані.

Підставою для переміщення предметів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митниці на пропуск предметів через митний кордон. Законодавчими актами встановлено, зокрема, що це можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, товарно-супровідні документи, дозвіл відповідних державних органів тощо.

Документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості предметів, щодо їх відправника чи одержувача, щодо держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, тощо не відповідають дійсності: - недійсні документи, тобто документи, що втратили юридичну силу.

Суб'єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України з порушенням встановленого порядку чи вивезти з України.

Так, викладені в протоколі про порушення митних правил обставини по факту переміщення автомобіля через митний кордон мали місце у липні 2022 року, тобто в умовах воєнного стану, зумовленого військовою агресією російської федерації проти України, коли військові оперативно потребували транспортних засобів підвищеної прохідності.

За наслідками розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 дійсно придбав вказаний вище транспортний засіб, ввіз його територію України як гуманітарну допомогу, автомобіль дійсно був доставлений в розпорядження військової частини, хоча не був взятий на баланс військової частини, вказаним автомобілем дійсно користувались військовослужбовці, в тому числі ОСОБА_1 , який на той час проходив військову службу в складі ЗСУ.

Окрім того, слід зазначити, що та обставина, що відповідний транспортний засіб на перебуває в користуванні ОСОБА_1 сама по собі не свідчить про те, що при його ввезені на митну територію України останній вказав неправдиві відомості щодо одержувача гуманітарної допомоги, адже за наслідками розгляду справи на підставі сукупності наведених вище доказів встановлено, що ОСОБА_1 дійсно передавав автомобіль в/ч НОМЕР_7 , натомість вказана військова частина повідомила, що згідно штатно-табельної потреби військова частина не потребує та не передбачає за штатом транспортний засіб «VOLKSWAGEN», модель «TOURAN», а також отримання транспортного засобу «VOLKSWAGEN», модель «TOURAN», р.н.з. НОМЕР_1 , vin НОМЕР_5 військовою частиною НОМЕР_7 не доцільно у зв'язку з специфікою виконання завдань за призначенням щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Наведені докази спростовують обтавини викладені у протоколі про ПМП про те, що ОСОБА_1 при переміщенні через митний кордон України подала митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача гуманітарної допомоги, тим самим вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, оскільки в судовому засіданні на підставі належних та допустимих доказів було встановлено доведеність факту переміщення вказаного автомобіля в якості гуманітарної допомоги та його використання військовослужбовцями.

Відповідно до ст. 527 МК України у справі про порушення митних правил орган доходів і зборів або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з постанов, зокрема про закриття провадження у справі.

Згідно ст. 487 МК України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 487, 494, 525 - 529 Митного Кодексу України, ст.ст.8-11, 253, 278 КУпАП -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_1 - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти діб з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду.

Суддя Чернівецького районного

суду міста Чернівців Федіна А. В.