Ухвала від 01.09.2025 по справі 205/12781/25

Єдиний унікальний номер 205/12781/25

Номер провадження 1-кс/205/1710/25

Єдиний унікальний №205/12781/25

Провадження №1-кс/205/1710/25

УХВАЛА

01 вересня 2025 року м. Дніпро

Слідчий суддя Новокодацького районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого із прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025052770000295 від 15.08.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12025052770000295 від 15.08.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, здійснюється слідчим відділом Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області.

Підставою внесення відомостей до ЄРДР слугували відомості, що стали відомі в ході проведення досудового розслідування в рамках кримінального провадження № 42023052700000012 від 21.08.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч. 2 ст. 364 КК України, а саме, що службова особа КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », шляхом зловживання своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану здійснила розтрату та заволоділа грошовими коштам у вигляді премій, доплат та інших стимулюючих виплат, які перебували на рахунку КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та належали вказаному підприємству, яке фінансується з державного бюджету ІНФОРМАЦІЯ_3 , тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 191 КК України.

Відповідно до підпункту 1-1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.1999 № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств», у частині правомірності формування розміру посадового окладу керівника закладу з 01.01.2022, розмір посадового окладу керівника закладу охорони здоров'я забезпечує співвідношення між середньою заробітною платою медичних працівників та не може перевищувати розмір середньої заробітної плати медичних працівників підприємства більш як на 60 відсотків).

Відповідно до відкритих джерел інформації, розміщених на веб - сайті ІНФОРМАЦІЯ_4 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 / встановлено, що середня заробітна плата працівників комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у 2022 році складала 20 683 грн., а у 2023 - 21 577 грн.

Незважаючи, на це, вищевказані особи створили умови та щомісяця незаконно нараховували і виплачували заробітну плату, в тому числі надлишкову, в розмірі від 50 000 грн. до 70 000 грн. Крім того, відповідно до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. № 1464, щодо пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території». встановлений визначений перелік відповідної категорії працівників та ставка їх посадового окладу:

- для лікарів (крім лікарів-інтернів) та професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я - 20000 гривень;

- для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства - 13500 гривень;

- для керівників закладів охорони здоров'я та керівників структурних підрозділів цих закладів - 26000 гривень;

- для інших працівників та лікарів-інтернів - 6700 гривень.

Проте, в порушення умов даної Постанови, посадовими особами КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » приймаються згідно штатного розпису працівники на 1,5 ставки задля збільшення розміру їх посадового окладу, водночас як у щомісячному звіті поданої надавачем відповідно до вимог пункту 28 Типової форми договору з НСЗУ, відображається фактично нарахована заробітна плата медичного персоналу закладу. Тобто суму договору корельовано до саме відповідних ставок працівників згідно до зайнятих посад, та їх оклад не може бути змінений таким чином внутрішніми рішеннями підприємства.

Також на теперішній час, для розрахованої пропозиції під час укладання договору з НСЗУ за пакетом № 56 і у щомісячних звітах на оплату відповідно до вимог пункту 28 Типової форми договору посадові особи КНП Маріупольської міської Ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » включили і щомісячно подають кількість працівників понад 450 чоловік, як фактично зайнятих штатних одиниць в закладі охорони здоров'я для надання послуг з «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території».

Проте як, у слідства є інформація, що переважна більшість працівників лікарні фактично знаходяться за кордоном, в інших областях України, а не на окупованій території, що унеможливлює таким чином забезпечити ними збереження кадрового потенціалу саме на окупованій території, натомість як ним виплачується кошти, отримані таким чином від ІНФОРМАЦІЯ_4 .

З огляду на викладене, включення працівників на оплату ІНФОРМАЦІЯ_4 за пакетом, що фактично не зайняті для надання допомоги населенню на окупованій території та перебувають на підконтрольній території України або за кордоном є не правомірним збоку посадових осіб КНП Маріупольської міської Ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та виплата коштів на таких осіб призводить до збитків Державі.

20.08.2025 прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області до КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_1 » направлено запит, щодо отримання копії матеріалів, а саме звітів про кількісні та якісні показники про роботу медичного персоналу закладу, відомостей про нарахування та виплат заробітної плати в електронному вигляді, наказів про перміювання, доплат, надбавок та документів, що стали підставою для виплати додаткової заробітної плати в період з 01.03.2022 по 31.12.2024. Однак до теперішнього часу відповідь з КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не надійшла, відповідь не отримана.

У зв'язку із необхідністю встановлення всіх обставин, що підлягають доказуванню під час досудового розслідування, з метою досягнення всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, виникла необхідність в долучені до матеріалів кримінального провадження документів, які перебувають у володінні:

1. Комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме:

-Звіти про кількісні та якісні показники про роботу медичного персоналу закладу в період з 01.03.2022 по 31.12.2024;

-Відомості про нарахування та виплати заробітної плати в електронному вигляді за період з 01.03.2022 по 31.12.2024;

-Накази про преміювання, доплати, надбавки та документи, що стали підставою для виплати додаткової заробітної плати за період з 01.03.2022 по 31.12.2024;

-Фінансові плани комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період 2022 року, 2023 року та 2024 року в письмовому та електронному вигляді;

-Звіти (в тому числі звіти про кількісні та якісні показники), що подавалися КНП ММР " ІНФОРМАЦІЯ_2 " в період з 01.03.2022 по 31.12.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;

-Журнал реєстрації наказів, вхідних та вихідних кореспонденцій КНП Маріупольської міської Ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;

-Інформацію, щодо проведення консультативних оглядів медичним персоналом КНП Маріупольської міської Ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період з 01.03.2022 по 31.12.2024 з наданням належним чином засвідчених копій звітів.

Вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та іншим способом довести зазначені обставини неможливо і враховуючи що в матеріалах кримінального провадження вбачаються наявність достатніх підстав вважати, що вищевказана інформація у подальшому може бути використана під час судового розгляду, як докази.

На підставі викладеного слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення на електронних та паперових носіях, що знаходяться у володінні: посадових осіб комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Від слідчого та прокурора надійшли заяви, в яких просили розгляд клопотання проводити за їх відсутності, клопотання підтримали та просили задовольнити.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання з наступних підстав.

За змістом ст.ст. 131, 162 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів, полягає у наданні слідчому особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Надання тимчасового доступу до речей і документів під час досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

В обґрунтування необхідності доступу до вищевказаних документів у клопотанні зазначено, що вказані документи мають значення доказу для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та без них неможливо встановити всі обставини вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи викладене, а також те, що стороною кримінального провадження доведено, що документи, до яких прокурор просить надати доступ в клопотанні мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів немає можливості, суд доходить висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання та надання тимчасового доступу до документів які перебувають у володінні: посадових осіб комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Керуючись ст.ст. 107, 110, 162, 163-166, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Клопотання старшого слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого із прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025052770000295 від 15.08.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України - задовольнити.

2.Надати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, та їх вилучення на паперових носіях, що знаходяться у володінні посадових осіб комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 а саме:

-Звіти про кількісні та якісні показники про роботу медичного персоналу закладу в період з 01.03.2022 по 31.12.2024;

-Відомості про нарахування та виплати заробітної плати в електронному вигляді за період з 01.03.2022 по 31.12.2024;

-Накази про преміювання, доплати, надбавки та документи, що стали підставою для виплати додаткової заробітної плати за період з 01.03.2022 по 31.12.2024;

-Фінансові плани комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період 2022 року, 2023 року та 2024 року в письмовому та електронному вигляді;

-Звіти (в тому числі звіти про кількісні та якісні показники),що подавалися КНП ММР " ІНФОРМАЦІЯ_2 " в період з 01.03.2022 по 31.12.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ;

-Журнал реєстрації наказів, вхідних та вихідних кореспонденцій КНП Маріупольської міської Ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;

-Інформацію, щодо проведення консультативних оглядів медичним персоналом КНП Маріупольської міської Ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період з 01.03.2022 по 31.12.2024 з наданням належним чином засвідчених копій звітів.

3. Зобов'язати посадових осіб комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати таку інформацію в паперовому вигляді та на електронному носії інформації.

4. Проведення тимчасового доступу до речей і документів доручити старшому слідчому СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , слідчому СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_5 , слідчому СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_6 , слідчому СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_8 , старшому слідчому СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_9 , прокурору Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 або за їх письмовим дорученням у порядку ст. 40 КПК України працівниками оперативних підрозділів..

5. Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення вказаних речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною і оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1