Постанова від 08.09.2025 по справі 751/2762/25

Справа №751/2762/25

Провадження №3/751/1086/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2025 року місто Чернігів

Новозаводський районний суд міста Чернігова

в складі: головуючого судді Топіхи Р.М.,

за участю: секретарів судового засідання Островської А.С.,

Решетник В.В.,

представників Чернігівської митниці Державної митної служби України Назарчук Т.В., Стрижака А.І.,

особи, щодо якої складено протокол, ОСОБА_1 ,

захисника ОСОБА_1 - адвоката Соколова О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу про порушення митних правил щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою:

АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України (далі - МК Ураїни),

ВСТАНОВИВ:

Із протоколу про порушення митних правил № 0097/10200/24 від

16 грудня 2024 року вбачається, що 23 грудня 2022 року о 23 годині

04 хвилини через пункт пропуску «Шегині-Медика» Львівської митниці громадянином України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснено ввезення на митну територію України автомобіля марки «HYUNDAI TERRACAN» з реєстраційним номером НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , як гуманітарну допомогу.

Відповідно до Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, а саме автомобіля марки «HYUNDAI TERRACAN» з реєстраційним номером НОМЕР_3 , Vin-код: НОМЕР_4 , у графі «Отримувач/Recipient» вказано: «в/ч НОМЕР_5 », у графі «Фактичне місце призначення розвантаження вантажу» зазначено: «м. Мирноград, 26630939», у графі «Пункт пропуску» зазначено: «п/п Шегині м/п Мостиська Львівської митниці. Дана декларація була підписана ОСОБА_1 .

Згідно з листом командира військової частини НОМЕР_5 (код ЄДРНОУ НОМЕР_6 ) полковника ОСОБА_2 від 22 грудня 2022 року транспортний засіб у наступному складі є гуманітарною допомогою, який передається безоплатно для посилення боєздатності протитанкового артилерійського дивізіону військової частини НОМЕР_5 . Вказаний автомобіль марки «HYUNDAI TERRACAN» 2.9 CRDI, Vin-код: НОМЕР_4 , буде супроводжувати ОСОБА_1 , номер паспорту НОМЕР_7 .

Із відповіді військової частини НОМЕР_5 , яка надійшла на адресу Чернігівської митниці 28 листопада 2024 року вх. № 9007/8.2/7.11-1/15 слідує, вбачається, що транспортний засіб марки «HYUNDAI TERRACAN», Vin: НОМЕР_8 , y військову частину НОМЕР_5 не заходив, первинні документи в службу не надавались. Лист прохання військовою частиною НОМЕР_5 не надавався.

Згідно з листом Управління Служби безпеки України в Чернігівській області від 08 листопада 2024 року № 74/5/1/4-2693 серед іншого слідує встановлення факту продажу громадянам України автомобіля марки «HYUNDAI TERRACAN», Vin-код: НОМЕР_9 , ввезеного на митну територію України в якості гуманітарної допомоги.

06 грудня 2024 року на адресу Чернігівської митниці в листі Львівської митниці вх. № 9232/7/7.11-3/12 надійшло письмове пояснення громадянина ОСОБА_1 , яке було надано 04 грудня 2024 року співробітнику митного поста «Мостиська» Львівської митниці в пункті пропуску «Шегині-Медика» щодо обставин ввезення та передачі громадянином ОСОБА_1 на митній території України в якості гуманітарної допомоги транспортного засобу марки «HYUNDAI TERRACAN», Vin-код: НОМЕР_8 на адресу військової частини НОМЕР_5 . Відповідно до отриманого пояснення слідує, що громадянин ОСОБА_1 при перетині кордону дійсно мав лист з військової частини НОМЕР_5 та подавав даний лист до митного оформлення. Після пропуску даного транспортного засобу на митну територію України, передав автомобіль за пунктом пропуску військовому. На даний час місце знаходження автомобіля йому не відомо, акту прийому-передачі він не має, однак до свого пояснення надав копію листа військової частини НОМЕР_5 від

22 грудня 2022 року та копію Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою.

Відповідно до інформації управління контролю та адміністрування митних платежів Чернігівської митниці від 11 грудня 2024 року № 15/15-02/4967 митна вартість подібного транспортного засобу марки «HYUNDAI TERRACAN», 2006 року реєстрації становить 4100 EUR, що згідно курсу НБУ станом на 23 грудня 2022 року склала 159 474 гривні

42 копійки.

Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вчинив переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товару - транспортного засобу марки «HYUNDAI», модель «TERRACAN», VIN-код: НОМЕР_8 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , шляхом подання митному органу, як підстави для його переміщення документів, що містять неправдиві відомості щодо отримувача товару, а саме в Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, від 23 грудня 2022 року, зазначено неправдиві відомості щодо одержувача: «військова частина НОМЕР_5 , НОМЕР_6 », а також надав до митного оформлення 23 грудня 2022 року в пункті пропуску «Шегині-Медика» Львівської митниці листа військової частини НОМЕР_5 від 22 грудня 2022 року, який вказаною військовою частиною не надавався.

Зазначені дії ОСОБА_1 . Чернігівська митниця Державної митної служби України кваліфікувала за ч. 1 ст. 483 МК України.

У судовому засіданні представники Чернігівської митниці подання підтримали, просили притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, та накласти на нього стягнення у межах санкції зазначеної норми.

Особа, щодо якої складено протокол, ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Соколов О.В. у судовому засіданні висловили доводи про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 МК України, та просили закрити провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

ОСОБА_1 надав суду пояснення про те, що він проживає в с. Мостиська Другі Яворівського району Львівської області, неподалік пункту пропуску через державний кордон України «Шегині». Зазначив, що після смерті його племінника ОСОБА_3 , який загинув захищаючи Україну від збройної агресії РФ, він вирішив допомагати Збройним Силам України. Протягом 2022-2023 років неодноразово на прохання військових та благодійних організацій ввозив на митну території України автомобілі і генератори як гуманітарну допомогу, які передавав військовим або представникам благодійних організацій. Щодо автомобіля марки «HYUNDAI TERRACAN» з реєстраційним номером НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 зазначив, що дійсно він ввозив цей автомобіль на прохання волонтера ОСОБА_4 , 1977 року народження, який проживав в АДРЕСА_2 , мав номер телефону НОМЕР_10 , і який надав йому документи, у тому числі листи військової частини НОМЕР_5 . Підтвердив, що він особисто заповнив Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, та підписав її. Про те, що якісь документи не відповідають дійсності він не знав і не міг знати, він був впевнений, що допомагає Збройним Силам України. Зазначив, що всі попередні автомобілі, які він ввозив, у тому числі на прохання ОСОБА_4 , досягли своїх пунктів призначення і до нього не було жодних претензій.

На підтвердження своєї позиції ОСОБА_1 суду були надані копії Декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, та листи військових частин, які безпосередньо були дослідженні в судовому засіданні.

Захисник Соколов О.В. додатково зазначив про те, що слідчим управлінням ГУНП в Чернігівській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12024270000000804 від

09 травня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, в рамках якого як предмет злочину проходить автомобіль марки «HYUNDAI TERRACAN» з реєстраційним номером НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , проте

ОСОБА_1 у вказаному кримінальному провадженні не має жодного статусу, його навіть не допитували як свідка.

Заслухавши особу, щодо якої складено протокол, ОСОБА_1 та його захисника - адвоката Соколова О.В., представників Чернігівської митниці Державної митної служби України, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов до такого висновку.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до положень ст. 486 МК України завданнями провадження в справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з беззаперечним та точним дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст. 489 МК України при розгляді справи про порушення митних правил необхідно з'ясувати: - чи було вчинено адміністративне правопорушення; чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності; - чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність; - чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються:

1) протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів;

2) поясненнями свідків;

3) поясненнями особи, яка притягується до відповідальності;

4) висновком експерта;

5) іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).

Частиною першою ст. 483 МК України передбачено відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Об'єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто, розуміється активна поведінка (вчинок) особи.

Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон, у тому числі шляхом подання до митного органу України, як підстави для їх переміщення, документів, що містять неправдиві дані.

Підставою для переміщення предметів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митниці на пропуск предметів через митний кордон. Законодавчими актами встановлено, зокрема, що це можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, товарно-супровідні документи, дозвіл відповідних державних органів тощо.

Документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості предметів, щодо їх відправника чи одержувача, щодо держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, тощо не відповідають дійсності.

Суб'єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України/вивезти з території України з порушенням встановленого порядку.

Не можна розглядати як контрабанду дії особи, яка, здійснюючи

транзитне перевезення товарів через територію України, надала митним органам супровідні документи з відомостями, що не відповідають дійсності, без умислу порушити митні правила, передбачені чинним законодавством України.

Відповідно до частин 6, 8 ст. 264 МК України митна декларація приймається для митного оформлення, якщо вона подана за встановленою формою, підписана особою, яка її подала, і перевіркою цієї декларації встановлено, що вона містить всі необхідні відомості і до неї додано всі документи, визначені цим Кодексом. Факт прийняття митної декларації засвідчується посадовою особою митного органу, яка її прийняла, шляхом проставлення на ній відбитка відповідного митного забезпечення та інших відміток (номера декларації, дати та часу її прийняття тощо), у тому числі з використанням інформаційних технологій.

З моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 266 МК України, у разі самостійного декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення декларантом передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 287 МК України при ввезенні (пересиланні) на митну територію України товари, визначені відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу» Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України як гуманітарна допомога, звільняються від оподаткування ввізним митом.

Гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога у грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами з мотивів гуманності отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують допомоги у зв'язку із соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, скрутним фінансовим становищем, введенням воєнного або надзвичайного стану, виникненням надзвичайної ситуації або тяжкою хворобою конкретної фізичної особи, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту (п. 2 ч. 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу»).

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» від 01 березня 2022 року № 174 (яка діяла на час ввезення транспортного засобу ОСОБА_1 ) встановлено, що на період воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання в паперовій або електронній формі декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, за формою згідно з додатком 1 без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Такі, товари визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги.

Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях в справах «Коробов проти України», «Кобець проти України», «Берктай проти Туреччини» та «Лавенте проти Латвії» зазначив, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом». Проте така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту.

Згідно з правовими позиціями Європейського суду з прав людини «розумним є сумнів, який ґрунтується на певних обставинах та здоровому глузді, випливає зі справедливого та зваженого розгляду усіх належних та допустимих відомостей, визнаних доказами, або з відсутності таких відомостей і є таким, який змусив би особу втриматися від прийняття рішення у питаннях, що мають для неї найбільш важливе значення».

Стандарт доведення «поза розумним сумнівом» означає, що сукупність обставин справи, встановлена під час судового розгляду, виключає будь-яке інше розумне пояснення події, яка є предметом судового розгляду, крім того, що інкриміноване правопорушення було вчинене і правопорушник є винним у його вчиненні. «Поза розумним сумнівом» має бути доведений кожний з елементів, які є важливими для правової кваліфікації діяння. Це питання має бути вирішено на підставі безстороннього та неупередженого аналізу наданих сторонами допустимих доказів, які свідчать за чи проти тієї або іншої версії подій.

Обов'язок всебічного і неупередженого дослідження судом усіх обставин справи у цьому контексті означає, що для того, щоб визнати винуватість доведеною поза розумним сумнівом, версія обвинувачення має пояснювати всі встановлені судом обставини, що мають відношення до події, яка є предметом судового розгляду. Суд не може залишити без уваги ту частину доказів та встановлених на їх підставі обставин лише з тієї причини, що вони суперечать версії обвинувачення. Наявність таких обставин, яким версія обвинувачення не може надати розумного пояснення або які свідчать про можливість іншої версії інкримінованої події, є підставою для розумного сумніву в доведеності вини особи.

Для дотримання стандарту доведення «поза розумним сумнівом» недостатньо, щоб версія обвинувачення була лише більш вірогідною за версію захисту. Необхідно, щоб будь-який обґрунтований сумнів у тій версії події, яку надало обвинувачення, був спростований фактами, встановленими на підставі допустимих доказів, і єдина версія, якою розумна і безстороння людина може пояснити всю сукупність фактів, установлених у суді, - є та версія подій, яка дає підстави для визнання особи винною за пред'явленим обвинуваченням.

Суд безпосередньо дослідив та оцінив докази у справі, у тому числі:

-протоколи про адміністративне правопорушення № 0097/10200/24 від 16 грудня 2024 року (а.с. 2-8);

-доповідну записку головного державного інспектора оперативного відділу управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Чернігівської митниці Терещенка С. щодо протоколу про порушення митних правил № 0097/10200/24 від 16 грудня 2024 року (а.с. 9-11);

-лист Управління служби безпеки України в Чернігівській області від

08 листопада 2024 року № 74/5/1/4-2693 (а.с. 12);

- інформацію з Автоматичної системи митного оформлення (АСМО) «Інспектор» (а.с. 13-17);

- лист військової частини НОМЕР_5 від 22 грудня 2022 року (а.с. 22);

- копію Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, від 23 грудня 2022 року (а.с. 23);

- копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_1 НОМЕР_7 (а.с. 24);

- відповідь військової частини НОМЕР_11 від 27 листопада 2024 року

№ 1848/12803 (а.с. 19);

- письмові пояснення ОСОБА_1 від 04 грудня 2024 року, від 17 квітня 2025 року (а.с. 29, 78-81);

- інформацію управління контролю та адміністрування митних платежів Чернігівської митниці щодо митної вартості автомобіля від 11 грудня

2024 року № 15/15-02/4967 (а.с. 35);

-листи Чернігівської та Львівської митниці Державної митної служби України;

-інформацію Управління патрульної поліції в Чернігівській області від 31 грудня 2024 року, 03 лютого 2025 року про наявність адміністративних матеріалів на водіїв транспортного засобу марки «HYUNDAI TERRACAN» з реєстраційним номером НОМЕР_3 (а.с. 50-52);

-характеристику на ОСОБА_1 (а.с. 94);

-свідоцтво про смерть ОСОБА_3 від 11 квітня

2022 року (а.с. 98);

-копії Декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, листів військових частин та інших документів щодо митного оформлення гуманітарної допомоги, яка була ввезена ОСОБА_1 , наданих суду стороною захисту (а.с. 115-186);

-знімок екрана з інтернет-сторінкою веб-сайту «auto.ria.com» (а.с. 196);

-лист Чернігівської митниці Державної митної служби України на адресу Управління СБУ в Чернігівській області від 09 лютого 2024 року

№ 7.11-3/7.11-20-01/8/6/765.

Крім того, на запит суду за клопотанням захисника Соколова О.В. було отримано інформацію щодо кримінального провадження

№ 12024270000000804 від 09 травня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.

Так, із відповіді начальника відділу слідчого управління ГУНП в Чернігівській області Васильцова О.В. вбачається, що слідчим управлінням ГУНП в Чернігівській області здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024270000000804 від 09 травня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, у якому автомобіль марки «HYUNDAI TERRACAN» з реєстраційним номером НОМЕР_3 , номер кузова НОМЕР_2 , проходив як предмет протиправних дій, проте не вилучався та речовим доказом не визнавався (а.с. 206);

Згідно з формулюванням обвинувачення, яке наведено в копії обвинувального акта у кримінальному провадженні № 12024270000000804 від 09 травня 2024 року, отримувачами автомобілів, які були ввезені на митну територію України у період час з 11 листопада 2022 року по 17 жовтня 2024 року, у тому числі автомобіля марки «HYUNDAI TERRACAN» з реєстраційним номером НОМЕР_3 , номер кузова НОМЕР_2 , були відповідно БФ «Твори добрі справи», БО «Благодійний фонд «Вільним духом», ГС «Студентське братство Львівщини», ГО «Атлант-А», БФ «Час допомагати», БО БФ «Вільні духом».

Суд вважає, що наведене узгоджується з версією захисту щодо відсутності у ОСОБА_1 умислу на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача товару, враховуючи дані, які містяться в документах, що надавалися ОСОБА_1 для оформлення митних декларацій, а також інформації щодо одержувачів автомобілів, які наведені в обвинувальному акті у кримінальному провадженні № 12024270000000804 від 09 травня

2024 року.

Відповідно до вимог ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно зі ст. 527 МК України у справі про порушення митних правил митний орган або суд, що розглядає справу, виносить одну з таких постанов:

1) про проведення додаткової перевірки;

2) про накладення адміністративного стягнення;

3) про закриття провадження у справі;

4) про передання матеріалів справи про порушення митних правил прокурору або органу досудового розслідування на підставі частини першої статті 496 цього Кодексу.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 487-1 МК України провадження у справі про порушення митних правил не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події та/або складу порушення митних правил.

Аналізуючи досліджені в судовому засіданні докази, суд дійшов до висновку про відсутність належних та допустимих доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене

ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

За таких обставин, суд дійшов до висновку про наявність підставі для закриття провадження у справі відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП,

п. 1 ч. 1 ст. 487-1 МК України.

У разі закриття провадження в справі судовий збір не стягується.

Керуючись статтями 483, 487, 487-1, 527-529 Митного кодексу України, статтями 1, 9, 23, 245, 247, 279, 283, 284, 289 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про порушення митних правил щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Р.М. Топіха