Ухвала від 17.09.2025 по справі 127/3071/25

Справа №127/3071/25

Провадження № 1-кп/127/100/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2025 року місто Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025020020000020 від 07.01.2025 за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора: ОСОБА_4 ,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшов обвинувальний акт за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України.

У ході підготовчого судового засідання прокурор ОСОБА_4 просив суд застосувати відносно обвинуваченого ОСОБА_3 привід, оскільки останній у судові засідання не з'являється, про причини своєї неявки суд не повідомляє.

Суд, вислухавши клопотання прокурора та дослідивши матеріали кримінального провадження, дійшов наступного висновку.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 323 КПК України якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого в порядку, передбаченому главою 11 цього Кодексу.

Відповідно до положень ст. 139 КПК України якщо обвинувачений, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний, не з'явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, до нього може бути застосовано привід.

Частина 2 статті 140 КПК України передбачає, що рішення про здійснення приводу приймається, зокрема під час судового провадження - судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, або з власної ініціативи.

Привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.

Згідно ч. 4 ст. 143 КПК України у разі неможливості приводу особа, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, повертає її до суду з письмовим поясненням причин невиконання.

Враховуючи викладене та те, що обвинувачений ОСОБА_3 будучи завчасно та належним чином повідомленим про проведення підготовчого судового засідання, що підтверджується довідкою про отримання смс-повістки, до суду вкотре не з'явився та не повідомив суд про причини своєї неявки, суд вважає за доцільне застосувати до обвинуваченого ОСОБА_3 привід через органи внутрішніх справ.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 139, 140, 323, 370, 372 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Застосувати привід у підготовче судове засідання, яке відбудеться об 14:15 год. 20.11.2025 у приміщенні Вінницького міського суду Вінницької області, зал судових засідань № 14, обвинуваченого:

? ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалу для організації виконання направити начальнику Відділу поліції № 1 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, контроль за її виконанням покласти на прокурора Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_4 .

Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.

Суддя:

Попередній документ
130365469
Наступний документ
130365471
Інформація про рішення:
№ рішення: 130365470
№ справи: 127/3071/25
Дата рішення: 17.09.2025
Дата публікації: 23.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (21.11.2025)
Дата надходження: 28.01.2025
Розклад засідань:
29.04.2025 11:30 Вінницький міський суд Вінницької області
17.06.2025 09:15 Вінницький міський суд Вінницької області
17.09.2025 10:30 Вінницький міський суд Вінницької області
20.11.2025 14:15 Вінницький міський суд Вінницької області
29.01.2026 10:00 Вінницький міський суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГАЙДУ ГАННА ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
ГАЙДУ ГАННА ВОЛОДИМИРІВНА
обвинувачений:
Чмих Олександр В'ячеславович