Справа 688/1981/23
№ 1-кс/688/1803/25
Ухвала
Іменем України
15 вересня 2025 року м. Шепетівка
Слідчий суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
з участю слідчого - ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Шепетівка клопотання старшого слідчого СВ Шепетівського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів які знаходяться у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,
встановив:
Слідчий СВ Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій ОСОБА_3 , за погодженням з начальником Нетішинського відділу Шепетівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів.
В обґрунтування клопотання послався на те, що досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до рішення тридцять дев'ятої сесії ІНФОРМАЦІЯ_2 VII скликання № 39/2300 від 02.03.2018 «Про положення про ІНФОРМАЦІЯ_2 » затверджено положення про ІНФОРМАЦІЯ_2 у новій редакції.
Відповідно до розпорядження міського голови ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 № 420/2018-к від 19.10.2018 «Про призначення ОСОБА_6 » заступника начальника - начальника планово-економічного ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 за переведенням призначено на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 з 19.10.2018.
Згідно посадової інструкції начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 :
1.3.1 призначається на посаду і звільняється з посади міським головою відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», інших нормативних актів, які стосуються проходження служби в органах місцевого самоврядування;
підпорядковується безпосереднього міському голові та його першому заступнику відповідно до розподілу обов'язків,
1.3.4 повинен знати зміст і вміти правильно застосовувати Конституцію України, Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», інші акти законодавства, нормативні документи, що стосуються служби в органах місцевого самоврядування, інші законодавчі, нормативні та інструктивно-методичні документи що стосуються сфери будівництва;
2.2 здійснює керівництво діяльністю управління, розподіляє обов'язки між працівниками, контролює їх роботу;
2.3 забезпечує реалізацію державної політики у сфері будівництва при виконанні функцій замовника;
2.4 організовує будівництво об'єктів комунальної власності та забезпечує контроль за ефективним використанням капітальних вкладень, що спрямовуються на цю мету:
2.6 організовує тендерні торги на закупівлю робіт, послуг і товарів, у межах делегованих йому повноважень, з метою ефективного використання бюджетних коштів, спрямованих на будівництво об'єктів комунальної власності,
2.8 у межах своїх повноважень видає накази, укладає договори/контракти, угоди, організовує і контролює їх виконання;
2.9 призначає на посади та звільняє з посад працівників управління.
З огляду на вшцевикладене, ОСОБА_7 перебуваючи на посаді начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , з урахуванням примітки 1 до ст. 364 КК України та в розумінні ч. 3 ст. 18 КК України є службовою особою, яка передбачає, що службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно- розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так. 01.09.2017 ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) в особі начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_8 (далі - Замовник) з однієї сторони та Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в особі директора ОСОБА_9 (даті - підрядник) з іншої сторони, уклали договір підряду № 62 про реконструкцію будівлі центру соціатьних служб для молоді під будівлю позашкільного навчального закладу по АДРЕСА_2 (код ДК 021:2015:45214000-0 - Будівництво освітніх та науково-дослідних закладів).
Відповідно до п. 1.1 вказаного договору підряду Замовник доручає, а підрядник бере на себе зобов'язання своїми ситами та засобами, в порядку' та на умовах визначених даним Договором, виконати та здати в установлений строк роботи по об'єкту «Реконструкція будівлі центру соціальних служб для молоді під будівлю позашкільного навчального закладу по АДРЕСА_2 » (код ДК 021:2015:45214000-0 - Будівництво освітніх та науково-дослідних закладів). Згідно додатку №1 до Договору підряду № 62 від 01.09.2017 - до 31.12.2018.
Відповідно до п. 2.1 вартість робіт (договірна ціна) даного Договору (Додаток 2 до Договору) визначена за результатами процедури відкритих торгів (номер тендера в центральній базі даних електронної системи закупівель «Ргоzorro» ІНФОРМАЦІЯ_4 ) становить 29 799 082.93 гривень (двадцять дев'ять мільйонів сімсот дев'яносто дев'ять тисяч вісімдесят дві гривні 93 копійки) в тому числі ПДВ 20% - 4 966 513,82 82 гривень (чотири мільйони дев'ятсот шістдесят шість тисяч п'ятсот тринадцять гривень 82 копійки). Кошторис за договором є твердим та підлягає зміні виключно за погодженням Сторін.
Відповідно до п. 2.2 Договірна ціна Робіт за цим Договором визначена на підставі Договірної ціни (Додаток 2 до Договору), розрахованої відповідно до вимог ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 «Правил визначення вартості будівництва» (зі змінами та доповненнями) з урахуванням усереднених показників, рекомендованими Мінрегіонбудом України та може бути уточненим дише у випадках: в процесі будівництва змінюються проектні рішення, що призводить до зміни обсягів робіт та вартісних показників; виникають обставини непереборної сили - надзвичайні обставини та події, які не можуть бути передбачені сторонами під час укладення договору; з мінюсться законодавство з питань оподаткування та з інших питань, обов'язкове застосування положень якого призводить до зміни вартості робіт.
Відповідно до п. п. 3.1, 3.2 джерело фінансування - кошти місцевого бюджету. Замовник забезпечує оплату Робіт за цим Договором шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Підрядника.
Згідно 4.1 оплата вартості виконаних робіт, що передбачені п. 1.1 Договору, проводиться шляхом застосування проміжних платежів та кінцевого розрахунку на підставі Актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в та довідки про вартість виконаних будівельних робіт за формою № КБ-3, підписаних Сторонами, при умові надходження коштів з бюджету на рахунок Замовника.
Відповідно до п. 7.13.3 кошти для забезпечення вимог ДБН А.3.1-5- 2016 передбачені загальновиробничими витратами договірної ціни згідно з додатком А ДСТУ-Н Б Д. 1.1-3:2013 «Настанова щодо визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва».
Відповідно до п. 8.4.2 виконати роботи передбачені в п. 1.1 даного Договору у строки, встановлені календарним графіком виконання робіт (Додаток 1 до Договору) з використанням власних ресурсів і здати роботи Замовнику по акту приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в та довідки про вартість виконаних будівельних робіт за формою № КБ- 3.
Надалі ІНФОРМАЦІЯ_2 в особі начальника управління ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » упродовж 2017-2023 років укладено додаткові угоди до Договору підряду № 62 від 01.09.2017, якими змінено реквізити сторін, обсяги робіт та договірну ціну.
Під час виконання вищевказаного договору підряду в період часу з 01.01.2020 по 30.04.2023 директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_9 , будучи службовою особо, використовуючи свої службові повноваження, порушуючи вимог п. 6.3.2.2 Настанови щодо визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва (ДУСТ Б.Д. 1.1-1:2013) затвердженої наказом ІНФОРМАЦІЯ_5 від 27.08.2013 № 405, п. 2.І Договору підряду від 01.09.2017 № 62, листа Міністерства розвитку громад на території України, пояснювальної записки до Додатку 2 до Договору № 62, вчинив дії спрямовані на заволодіння бюджетними коштами, шляхом незаконного завищення прибутку та адміністративних витрат, внісши завідомо неправдиві відомості до актів форми КБ-2в по договору підряду № 62 від 01.09.2017, за наступних обставин.
Згідно Настанови що визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва (ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013) затвердженої наказом ІНФОРМАЦІЯ_5 від 27.08.2013 № 405, вбачається: пункт 6.1.1 Прибуток - це кошти, призначені для розвитку будівельного виробництва та матеріального стимулювання працівників підрядних організацій; пункт 6.1.2 Розмір прибутку залежить від категорії складності об'єкту будівництва, складності виконання будівельних робіт, строків будівництва, умов його фінансування, конюктури ринку трудових ресурсів та будівельних організацій, спроможних виконати роботи по об'єкту замовлення в даному регіоні, обмежень, встановлених законодавством України; пункт 6.2.2 Розмір кошторисного прибутку залежить від ряду факторів, наведених у 6.1.2 та визначається з урахуванням усереднених показників, наведених у додатку Е, та обмежень, встановлених законодавством і зазначається в графах 4 та 7 зведеного кошторисного розрахунку вартості об'єкта будівництва (додаток И ДСТУ Б Д. 1.1-1)
Згідно експертного звіту №23-00080-17 від 22.05.2017 щодо розгляду проектної документації в частині міцності, надійності, довговічності та кошторисної частини об'єкта будівництва будівлі центру соціальних служб для молоді під будівлю позашкільного навчального закладу по АДРЕСА_3 , категорія складності об'єкта становить - III категорію.
Згідно додатку Е «Усереднені показники для визначення розміру кошторисного прибутку за категоріями складності об'єкту будівництва та видами робіт» Таблиці Е.1 Настанови що визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва (ДСТУ-Н Б Д. 1.1-3:2013) затвердженої наказом ІНФОРМАЦІЯ_5 від 27.08.2013 № 405 вбачається, що по об'єкту будівництва III категорії складності усереднений показник для визначення розміру кошторисного прибутку однієї людино- години становить 3,82 грн.
Згідно додатку Д «Усереднені показники для визначення в інвесторській кошторисній документації розміру адміністративних витрат будівельних організацій в розрахунку на 1 люд. год загальної кошторисної трудомісткості будівельних робіт» ОСОБА_10 що визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва (ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013) затвердженої наказом ІНФОРМАЦІЯ_5 від 27.08.2013 № 405 вбачається, що по об'єкту будівництва III категорії складності усереднений показник для визначення розміру адміністративних витрат будівельних організацій однієї людино-години становить 1,52 грн.
Відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_6 «Про введення в дію кошторисних норм України» №7/15.2/17444-21 від 16.11.2021 вбачається що, в кошторисних нормах України аналогічно з ДСТУ передбачено, що підрядник при складанні ціни пропозиції (договірної ціни) обчислює загальновиробничі та адміністративні витрати виходячи із структури цих витрат, яка склалась в підрядній організації за попередній звітний період, а прибуток враховується у розмірі, який підрядник планує отримати від виконання робіт на об'єкті будівництва. Отже, не має підстав для збільшення цих показників у складі договірної ціни у зв'язку із збільшенням відповідних показників в кошторисних нормах України порівняно з ДСТУ.
Однак, в супереч вимогам Договору підряду № 62 від 01.09.2017 та ДОТУ Б Д. 1.1-1:2013, начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 , будучи службовою особою, наділеною організаційно - розпорядчими та адміністративно господарськими функціями, діючи умисно, з корисливих мотивів, в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_7 », зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно знаючи, що по об'єкту будівництва 111 каїегорії складності усереднений показник для визначення розміру кошторисного прибутку однієї людино-години становить 3,82 гривні, підписав акти форми КБ-2В з завищеним прибутком, а саме в яких було зазначено розмір кошторисного прибутку однієї людино-години в сумі 16.1 гривень, а саме: згідно акту форми КБ-2В № 01/06 від 09.06.2020 завищено кошторисний прибуток на суму 130 338,84 грн; згідно акту форми КБ-2В № 01/12 від 11.12.2020 завищено кошторисний прибуток на суму 74 832,35 грн; згідно акту форми КБ-2В № 02/12 від 23.12.2020 завищено кошторисний прибуток на суму 40 816,82 грн; згідно акту форми КБ-2В № 01/12 від 28.12.2021 завищено кошторисний прибуток на суму 34 698,80 грн; згідно акту форми КБ-2В № 02/12 від 28.12.2021 завищено кошторисний прибуток на суму 1 404,14 грн; згідно акту форми КБ-2В № 04/12 від 28.12.2021 завищено кошторисний прибуток на суму 55 544,80 грн; згідно акту форми КБ-2В № 05/12 від 28.12.2021 завищено кошторисний прибуток на суму 20 222,46 гривні; згідно акту форми КБ-2В № 06/12 від 28.12.2021 завищено кошторисний прибуток на суму 9 041,64 грн; згідно акту форми КБ-2В № 07/12 від 28.12.2021 завищено кошторисний прибуток на суму 7 343,56 грн; згідно акту форми КБ-2В № 08/12 від 28.12.2021 завищено кошторисний прибуток на суму 35 956,08 грн;.
Окрім того, ОСОБА_6 , продовжуючи свої злочинні дії спрямовані на незаконне отримання бюджетних коштів ТОВ «« ІНФОРМАЦІЯ_3 », будучи службовою особою, діючи в умовах воєнного стану введеного указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», умисно, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи, що по об'єкту будівництва НІ категорії складності усереднений показник для визначення розміру кошторисного прибутку однієї людино-години становить 3,82 грн, затвердив акти форми КБ-2В з завищеним прибутком, а саме з розміром кошторисного прибутку однієї людино-години в сумі 16,1 грн, а саме: згідно акту форми КБ-2В №01/12 від 19.12.2022 завищено кошторисний прибуток на суму 3 103,64 грн; згідно акту форми КБ-2В № 02/12 від 19.12.2022 завишено кошторисний прибуток на суму 54 864,95 гри: згідно акту форми КБ-2В № 03/12 від 19.12.2022 завишено кошторисний прибуток на суму 8 391,91 гри; згідно акту форми КБ-2В № 01/04 від 14.04.2023 завишено кошторисний прибуток на суму 5 666,48 грн: згідно акту форми КБ-2В № 02/04 від 14.04.2023 завишено кошторисний прибуток на суму 227,80 грн. Всього згідно актів форми КБ-2В завишено кошторисний прибуток на загальну су му 482 454,25 гривні, а з урахуванням ПДВ завищення прибутку складає 578 945,10 гривень.
В подальшому директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_9 подав вищевказані акти форми КБ-2В до ІНФОРМАЦІЯ_2 , а ОСОБА_6 в свою чергу, розуміючи, шо вказані акти є підставою для перерахування на рахунки товариства бюджетних коштів, їх підписав.
Таким чином. ОСОБА_6 , використовуючи службове становите, всу переч інтересам служби, діючи в інтересах юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з метою їх незаконного збагачення, в період з 01.01.2020 по 30.04.2023 вчинив розтрату бюджетних коштів, шляхом перерахування ІНФОРМАЦІЯ_2 за виконання робіт з реконструкції будівлі центру соціальних служб для молоді під будівлю позашкільного навчального закладу по АДРЕСА_2 на рахунки товариства НОМЕР_2 відкритого в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та НОМЕР_3 відкритого в ІНФОРМАЦІЯ_9 , бюджетних коштів на загальну суму 15512 811,14 гривень, в тому числі неправомірно вказані актах форми КБ-2В завищення прибутку та адміністративних витрат на суму 582 437.72 гривень
В ході проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженні встановлено, шо до вчинення даного кримінального правопорушення причетний директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , уродженець АДРЕСА_4 , який користується мобільним номером телефону № НОМЕР_4 та начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , житель АДРЕСА_5 , який користується мобільними номерами телефонів № НОМЕР_5 і № НОМЕР_6 .
Згідно висновку судового економічної експертизи №СЕ-19/123- 25'4096-ЕК від 27.03.2025 року вбачається, що документально підтверджено висновки викладені в «Акті ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 01.01.2020 по 31.07.2024» від 31.10.2024 №06-08/24, проведеної ІНФОРМАЦІЯ_12 , щодо завданих збитків ІНФОРМАЦІЯ_13 га загальну суму 582 437,72 грн. внаслідок завищення кошторисного прибутку та адміністративних витрат ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в Актах приймання виконаних будівельних робіт (ф.КБ-2в) за період з 01.01.2020 по 30.04.2023. при виконанні робіт з «Реконструкції будівлі центру соціальних служб для молоді під будівлю позашкільного навчального закладу по АДРЕСА_2 » відповідно до договору від 01.09.2017 №62.
Згідно з копій виписок з рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_2 відкритого в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та казначейського рахунку НОМЕР_3 відкритого для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в ІНФОРМАЦІЯ_9 , згідно якого підтверджується оплата ІНФОРМАЦІЯ_2 вартості виконаних робіт з реконструкції будівлі позашкільного навчального закладу згідно договору підряду від 01.09.2017 за період часу з 01.01.2020 по 30.04.2023 років на загальну суму 15 512 811,14 грн.
З метою всебічного, повного і неупередженого досудового розслідування вказаного кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні інформації про банківські операції, які проводилися по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_2 відкритого в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Отримана інформація про рух коштів по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » надасть можливість підтвердити нарахування та отримання бюджетних коштів від ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце отримання та зняття грошових коштів, фотознімки з камер фотофіксації, вмонтованих в банкоматах у місці можливого зняття грошових коштів з банківського рахунку, місце знаходження (адреса розташування) банкомата надасть можливість в подальшому підтвердити причетність до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_9 ..
Вказані відомості як в сукупності так і окремо нададуть можливість довести обставини вчиненого злочину та у кримінальному провадженні матимуть значення речових доказів.
Відповідно до п. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомлення з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття рішення слідчим суддею, судом вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Просять суд - надати старшому слідчому ВРЗЗС СВ Шепетівського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькім області майору поліції ОСОБА_11 , оперуповноваженнй СРЗГЮ ВКГІ Шепетівського РУП ГУНГ1 в Хмельницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_12 , оперуповноваженнй СРЗПВ ВКГІ Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції ОСОБА_13 , оперуповноваженнй СРЗПВ ВКП Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції ОСОБА_14 , оперуповноваженнй САОР ВКП Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції ОСОБА_15 , оперуповноваженнй СРНЗТЗ ВКП Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції ОСОБА_16 , оперуповноваженнй СРЗПВ ВКП Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції ОСОБА_17 , старший оперуповноваженнй САОР ВКП Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_18 , оперуповноваженнй СРЗЗГ ВКП Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції ОСОБА_19 , оперуповноваженнй СРЗПО ВКП Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенант поліції ОСОБА_20 тимчасовий доступ до документів, про проведені банківські операції, з банківським рахунком ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_7 . zкий обслуговується АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період часу з 00.00 годин 01.01.2020 по 00.00 годин 01.05.2023 з можливістю ознайомлення з інформацією та вилучення їх копій, а саме: завірених копій договорів про відкриття банківського рахунку НОМЕР_7 , який обслуговується АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », заяв про приєднання до банківських послуг, в тому числі в електронних формах, сканованих копій паспорту, реєстраційного номеру облікової картки платника податків та інших документів, наданих при відкритті рахунку та фотозображень особи, яка відкривала рахунок; інформації про рух коштів по банківському рахунку і НОМЕР_8 , який обслуговується АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період часу з 00.00 годин 01.01.2020 по 00.00 годин 01.05.2023 із зазначенням точного часу, дати, суми коштів, реквізитів контрагентів, призначень платежів та проведених операцій; інформації про перелік пристроїв та абонентських номерів мобільних телефонів за допомогою яких здійснювались входи до особистого кабінету Інтернет банкінгуу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з використанням котрого здійснювалось обслуговування банківського рахунку НОМЕР_2 .
Начальник Нетішинського відділу Шепетівської окружної прокуратури ОСОБА_21 , в судове засідання не з'явився, про поважні причини не явки суду не повідомив.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.
Згідно з ч.1 ст.159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п. 7 ч.1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Відповідно до ч. 6 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Застосування будь-якого заходу забезпечення кримінального провадження, у тому числі й тимчасово доступу до речей чи документів, повинне насамперед кореспондуватися зі змістом тих чи інших слідчих дій, для вчинення яких такі документи необхідно вилучити. А вказані слідчі дії у свою чергу повинні відповідати змісту правопорушення, у вчиненні якого підозрюється певна особа або факт вчинення якого розслідується.
Судом встановлено, що Шепетівським РУП ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №120232400000791, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Слідчий, звертаючись із клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, не обтяжив себе будь-яким самостійним збором доказів, відповідно до вимог ч. 2 ст. 93 КПК України, шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, тощо.
Слідчий не надав підтвердження того, що ним виконані всі слідчі (розшукові) дії, направлені запити, на які він не отримав відповіді, і тому вимушений звертатися із клопотанням про надання тимчасового доступу. При цьому, слідчим не доведено, що без такого втручання в права і свободи особи, як тимчасовий доступ, виконати завдання досудового розслідування буде неможливо.
Крім того, суд звертає увагу слідчого та прокурора, що слідчим не надано будь-якої інформації, що запитувана інформація за 2023 рік не видалена з архіву через закінчення терміну її зберігання.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 22, 131, 159, 160, 162, 163, 164, 333, 369-372, 375, 376 КПК України, суд,
ухвалив:
Відмовити у задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Шепетівського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів які знаходяться у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено 19.09.2025 року.
Слідчий суддя ОСОБА_22