19.09.2025 Справа №607/16055/25 Провадження №3/607/6170/2025
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції у Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресом: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №403868 від 27.07.2025, водій ОСОБА_1 27.07.2025 о 03 год. 00 хв. в м. Тернопіль, по вул. С. Будного, керував транспортним засобом Toyota Prado, державний номерний знак НОМЕР_1 явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме зіниці ока які не реагують на світло, неприродна блідість, виражене тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння в КНП ТОМЦСНЗ ТОР з метою встановлення наркотичного сп'яніння відмовився категорично, чим порушив п. 2.5 ПДР - відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 130 КУпАП.
У судове засідання особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився з невідомої на те суду причини, хоча про день та час судового засідання повідомлявся у встановленому законом порядку.
Від захисника ОСОБА_1 - адвоката Шох К.А. надійшло клопотання про перенесення розгляду справи через необхідність додаткового часу для ознайомлення з матеріалами адміністративної справи та підготовки правової позиції для належного захисту ОСОБА_1 . Вказала, що 09.09.2025 захисником було подано клопотання про ознайомлення з матеріалами справи. Лише 12.09.2025, що припало на календарний день тижня п'ятниця, сторона захисту отримала матеріали справи, а тому потребує додаткового часу для ознайомлення з матеріалами справи та підготовки правової позиції, з урахуванням того, що засідання у справі призначено на 19.09.2025.
Суд, проаналізувавши заявлене клопотання про відкладення розгляду справи та його підстави вважає, що таке до задоволення не підлягає, оскільки матеріали адміністративної справи було завантажені до автоматизованої системи документообігу суду 10.09.2025 та були доступні для ознайомлення учасникам справи, в тому числі захиснику. Засідання у справі призначено на 19.09.2025. Суд вважає, що період часу із 10.09.2025 до 19.09.2025 є достатнім періодом для ознайомлення із матеріалами адміністративної справи та підготовки правової позиції у справі, зважаючи на те, що обсяг матеріалів адміністративної справи є невеликим, а тому в задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи слід відмовити, а справу суд вважає за можливе розглянути за відсутності ОСОБА_1 та його захисника.
Відповідно до положень п. 2.5 ПДР водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За результатами розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, що підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема: даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №403868 від 27.07.2025; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції КНП ТОМЦСНЗ ТОР від 27.07.2025, відеоматеріалами, які містяться на оптичному диску, а також копією постанови серії ЕНА №5323997 від 27.07.2025 із якої вбачається, що ОСОБА_1 27.07.2025 о 03 год. 00 хв. в м. Тернополі по вул. Будного здійснював рух на транспортному засобі у якого у темну пору доби не освітлювалась частина номерного знаку, що не давало змоги ідентифікувати всі символи номерного знаку, а також на номерному знаку були нанесені сторонні предмети, чим порушив п. 2.9. в. ПДР. За порушення вказаних Правил дорожнього руху ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 121-3 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 1190 грн.
За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, тобто - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,оскільки докази його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи, повно та всебічно досліджені під час розгляду справи. З цих підстав ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення в межах санкції передбаченої ч.1 ст. 130 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, беру до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, ступінь вини, особу порушника, відсутність обставин, що обтяжують або пом'якшують відповідальність та вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 40-1, 130, 245, 251, 252, 280, 283, 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (Сімнадцять тисяч) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (Один) рік.
Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (Тридцять чотири тисячі) грн. в дохід держави та витрати на облік зазначеного правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 (Шістсот п'ять) гривень 60 копійок в дохід держави.
Копію постанови направити ОСОБА_1 .
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
СуддяВ. Л. Дзюбич