Справа № 947/27220/25
Провадження № 1-кс/947/13384/25
04.09.2025 року cлідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора - ОСОБА_3 , підозрюваного - ОСОБА_4 , захисників підозрюваного - адвокатів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 , яке погоджене заступником керівника Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_8 про зміну запобіжного заходу в рамках кримінального провадження № 12025160000000191 від 18.02.2025 року відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Донецької області, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_2 , займаючого посаду заступника командира батальону Військової частини НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України, -
Як вбачається з клопотання, Слідчим управлінням ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025160000000191 від 18.02.2025 року за підозрою ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України, ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України та за фатами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1,2 ст. 366, ч. 4 ст. 410, ч. 1 ст. 263 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Одеською Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Південного регіону.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Згідно ст. 1 Закону України «Про оборону України», ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
На підставі Указу Президента України «Про введення воєнного стану в України» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX, в Україні із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб введено воєнний стан. Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», введено воєнний стан на всій території України, дія якого продовжена на даний час.
Згідно ст. 391 ЗУ «Про військову службу» для оперативного доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України за поданням Головнокомандувача Збройних Сил України може бути прийнято рішення про призов громадян України, зарахованих до військового оперативного резерву, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.
Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями.
До видів військової служби зокрема відноситься військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Кожен громадянин України, вперше вступаючи на військову службу до Збройних Сил України, інших військових формувань, особисто складає військову присягу на вірність Українському народу і скріплює її власноручним підписом.
Виконання військового обов'язку в особливий період здійснюється з особливостями, визначеними цим ЗУ «Про військову службу» та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до положень ст.4 ЗУ «Про військову службу» Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом призову (направлення) громадян України на військову службу та прийняття громадян України на військову службу за контрактом.
Відповідно до ст. 24 ЗУ «Про військову службу» початком проходження військової служби вважається зокрема день зарахування до списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) - для громадян, прийнятих на військову службу за контрактом, у тому числі військовозобов'язаних, які проходять збори, та резервістів під час мобілізації.
Під час дії воєнного стану військова служба для військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або місця служби чи дезертирували, не призупиняється.
Військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби:
1) на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять);
2) на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби;
3) поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов'язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника);
4) під час виконання державних обов'язків, у тому числі у випадках, якщо ці обов'язки не були пов'язані з військовою службою;
5) під час виконання обов'язку з урятування людського життя, охорони державної власності, підтримання військової дисципліни та охорони правопорядку.
Інструкцією з організації обліку особового складу Збройних Сил України, затвердженої Наказом Міністерства оборони України № 280 від
15 вересня 2022 року, визначається організація обліку військовослужбовців та працівників в Міноборони, органах військового управління, з'єднаннях, військових частинах, бригадах, полках, окремих батальйонах, підрозділах охорони, органах забезпечення; основні завдання і види обліку, призначення облікових документів, порядок їх складання і ведення; обов'язки посадових осіб, відповідальних за організацію і ведення обліку особового складу; облік загальних втрат особового складу.
Основними завданнями обліку особового складу є зокрема: документальне відображення проходження військової служби військовослужбовцями та трудової діяльності працівниками Збройних Сил та Держспецтрансслужби; забезпечення командування даними про штатну та спискову чисельність особового складу військових частин для прийняття рішень щодо їх комплектування, матеріально-технічного забезпечення, підготовки в них резервів і відновлення втрат, а також довідковими відомостями стосовно особового складу, необхідними для прийняття обґрунтованих рішень щодо його подальшого службового використання.
Облік особового складу повинен бути безперервним, своєчасним і повним, вестися постійно за будь-яких умов діяльності військ (сил) відповідно до вимог цієї Інструкції, достовірно відображати існуючу штатну і спискову чисельність особового складу, а також кількісні і якісні зміни, що відбуваються як в цілому щодо особового складу, так і персонально стосовно кожного військовослужбовця або працівника.
Облік особового складу організовується і ведеться на підставі штатів (штатних розписів), наказів відповідних командувачів, командирів та начальників (далі - командир (начальник)) органів управління, військових частин, установ, у тому числі наказів по особовому складу, наказів по стройовій частині та інших документів з обліку особового складу.
Відповідно до ст. 43 ЗУ «Про державну службу» фінансове забезпечення заходів, пов'язаних з організацією військової служби і виконанням військового обов'язку, здійснюється за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України.
Згідно Правил організації фінансового забезпечення військових частин, установ та організацій Збройних Сил України, затверджені наказом Міністерства оборони України від 22 травня 2017 року № 280 “Про організацію фінансового забезпечення військових частин, установ та організацій Збройних Сил України» фінансове забезпечення - система заходів, що включає фінансове планування, отримання, зберігання, економне, ефективне і цільове використання коштів відповідно до вимог чинного законодавства України, організацію обліку та звітності з метою виконання військовою частиною покладених на неї завдань.
Розпорядником бюджетних коштів за кошторисом Міністерства оборони України є командири військових частин.
Основними завданнями фінансового забезпечення військової частини є зокрема: своєчасна та повна виплата грошового забезпечення військовослужбовцям та заробітної плати працівникам та інших, передбачених законодавством виплат; суворе дотримання фінансової дисципліни; законне, ефективне, цільове використання коштів та правильне документальне оформлення фінансово-господарських операцій.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Відповідно до п. 12 ст. 6 ЗУ «Про військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відтак, наказом КВ ОК « ІНФОРМАЦІЯ_7 » №169 від 20.06.2019 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 призначено на посаду командира НОМЕР_2 окремого батальйону радіоелектронної боротьби (військової частини НОМЕР_1 ).
Відповідно до «Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України», затвердженого Законом України від 24.03.1999 року №548-XIV, єдиноначальність є одним із принципів будівництва і керівництва Збройними Силами України і полягає в:
-наділенні командира (начальника) всією повнотою розпорядчої влади стосовно підлеглих і покладенні на нього персональної відповідальності перед державою за всі сторони життя та діяльності військової частини, підрозділу і кожного військовослужбовця;
-наданні командирові (начальникові) права одноособово приймати рішення, віддавати накази;
-забезпеченні виконання зазначених рішень (наказів), виходячи із всебічної оцінки обстановки та керуючись вимогами законів і статутів Збройних Сил України.
-начальник має право віддавати підлеглому накази і зобов'язаний перевіряти їх виконання.
-підлеглий зобов'язаний беззастережно виконувати накази начальника, крім випадків віддання явно злочинного наказу, і ставитися до нього з повагою.
Відповідно до Порядку віддання й виконання наказів «Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України», затвердженого Законом України від 24.03.1999 року №548-XIV командир (начальник) відповідає за відданий наказ, його наслідки та відповідність законодавству, а також за невжиття заходів для його виконання, за зловживання, перевищення влади чи службових повноважень. За віддання і виконання явно злочинного наказу (розпорядження) винні особи притягаються до відповідальності згідно із законом.
Відповідно до Розділу 2 «Загальні обов'язки командирів (начальників)» до повноважень та обов'язків командира військової частини входить, зокрема:
-особисто відповідати перед державою за бойову та мобілізаційну готовність довіреної йому військової частини, за забезпечення охорони державної таємниці; за бойову підготовку, виховання, військову дисципліну, морально-психологічний стан, збереження життя і зміцнення здоров'я особового складу; за внутрішній порядок, стан і збереження озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки, пального і матеріальних засобів; за всебічне забезпечення військової частини; за додержання принципів соціальної справедливості;
-повинен діяти самостійно і вимагати від підлеглих виконання вимог Конституції України, законів України, статутів Збройних Сил України та інших нормативно-правових актів;
-планувати роботу і здійснювати заходи щодо підтримання та удосконалення бойової та мобілізаційної готовності і вимагати їх виконання, своєчасно вносити до планів роботи необхідні зміни (уточнення), вживати заходів для охорони державної таємниці, забезпечення прихованого управління військами;
-негайно доповідати старшому командиру (начальнику) про кримінальне чи адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, вчинене підлеглим військовослужбовцем, а командир (начальник) військової частини (установи);
- негайно повідомляти про це відповідному прокурору, а в разі вчинення кримінального чи адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією військовослужбовцем Збройних Сил України - начальнику відповідного органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України;
- знати стан справ у дорученій йому військовій частині, ділові, морально-психологічні якості безпосередньо підпорядкованих військовослужбовців, бойову та іншу техніку, озброєння, що є в частині, вміло керувати військовою частиною, як у повсякденному житті, так і під час виконання бойових завдань;
-завжди мати точні відомості про особовий склад, озброєння, боєприпаси, бойову та іншу техніку, пальне, матеріальні засоби (кошти), що є у військовій частині, за штатом, списком і в наявності;
-встановлювати у військовій частині, такий внутрішній порядок, який гарантував би неухильне виконання законів України і положень статутів Збройних Сил України;
-показувати приклад дисциплінованості, неухильного виконання вимог законодавства, наказів і розпоряджень командирів (начальників); бути ввічливим і справедливим у ставленні до підлеглих, не принижувати їх честі і гідності;
-проводити роботу щодо зміцнення військової дисципліни, запобігання надзвичайним подіям, кримінальним та іншим правопорушенням серед особового складу, своєчасно виявляти й усувати їх причини; аналізувати стан військової дисципліни і об'єктивно доповідати про це старшому командирові (начальникові);
-виявляти чуйність та бути уважним до підлеглих, поєднувати вимогливість і принциповість з повагою до їх честі і гідності, вникати в проблеми їх побуту, забезпечувати соціальну та правову захищеність, у разі необхідності клопотати за них перед старшими командирами (начальниками);
-знати потреби і запити особового складу, приймати рішення за його заявами, скаргами та іншими зверненнями;
-організовувати своєчасну видачу всіх видів забезпечення та перевіряти його повноту;
-особисто керувати кадровою роботою та відбором кандидатів для вступу до військових навчальних закладів;
-під час вирішення питань, пов'язаних з трудовою діяльністю працівників, суворо додержуватися законодавства про працю;
-вживати заходів для відшкодування матеріальних збитків, заподіяних військовій частині.
Відповідно до Інструкції з організації обліку особового складу Збройних Сил України, затвердженої Наказом Міністерства оборони України № 280 від 15 вересня 2022 року командири (начальники) зобов'язані забезпечити належну організацію обліку особового складу в підпорядкованих органах управління, військових частинах, установах та їх підрозділах, а також створювати для посадових осіб, які здійснюють облік особового складу, належні умови для своєчасного, якісного і повного виконання ними вимог цієї Інструкції.
З метою організації обліку особового складу командири (начальники) зобов'язані:
1) здійснювати контроль за обліком особового складу та періодично перевіряти укомплектованість військ (сил);
2) контролювати правильне відображення чисельності особового складу в облікових документах і своєчасне надання донесень про склад і чисельність військ (сил);
3) координувати взаємодію штабів і служб персоналу з питань обліку особового складу;
4) вживати заходів щодо удосконалення обліку особового складу із застосуванням комп'ютерних програм, інформаційно-комунікаційних та автоматизованих систем;
5) забезпечувати командування відомостями щодо складу військ (сил), кількісними і якісними показниками їх укомплектованості;
6) проводити заняття (збори) з посадовими особами, які безпосередньо ведуть облік особового складу:
7) проводити перевірки стану обліку особового складу під час перевірок військ (сил), надаючи практичну допомогу та досягаючи якісного стану обліку особового складу;
8) контролювати роботу комісій для перевірки стану обліку особового складу;
9) здійснювати контроль за забезпеченням бланками і книгами з обліку особового складу, а також військово-обліковими документами військовослужбовців, які засвідчують статус військовослужбовця, його службове становище (далі - документ, що посвідчує особу військовослужбовця);
10) здійснювати контроль за належним веденням електронних журналів обліку особового складу, зразок яких наведено в додатку 1, органу управління, військової частини, установи та їх підрозділів відповідно до вимог цієї Інструкції;
11) вживати всіх заходів для збереження облікових документів, особливо в умовах дії воєнного стану.
Згідно Правил організації фінансового забезпечення військових частин, установ та організацій Збройних Сил України, затверджені наказом Міністерства оборони України від 22 травня 2017 року № 280 “Про організацію фінансового забезпечення військових частин, установ та організацій Збройних Сил України» командир військової частини зобов'язаний:
- організувати фінансове забезпечення згідно з вимогами чинного законодавства України та цих Правил, забезпечити своєчасне витребування і одержання від забезпечувального фінансового органу належних військовій частині коштів, їх облік і подання фінансової звітності;
- суворо дотримуватися фінансової дисципліни, законно, ефективно та за цільовим призначенням використовувати кошти і забезпечувати виконання цих вимог усіма посадовими особами військової частини;
- організувати ведення бухгалтерського обліку у військовій частині з урахуванням особливостей її діяльності;
- організовувати здійснення заходів щодо виявлення та використання внутрішньогосподарських резервів, запобігання збиткам;
- вживати заходів для запобігання, припинення та усунення виявлених фінансових порушень і зловживань, притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування заподіяної ними державі матеріальної шкоди;
- особисто підписувати першим підписом грошові атестати військовослужбовців, розрахунково-платіжні відомості на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, заробітної плати працівникам та інші виплати тощо.
Так, ОСОБА_9 , займаючи посаду командира в/ч НОМЕР_1 , в період з лютого 2022 року по березень 2025 року, розумів, що штатна чисельність особового складу військової частини НОМЕР_1 є значною, має структурні підрозділи, які дислокуються та виконують завдання на різних ділянках, що територіально віддалені одна від одної, а тому військовослужбовці військової частини не мають фізичної можливості знати один одного та володіти інформацією про місця перебування інших військовослужбовців під час несення військової служби. Вказані обставини надають можливість приховати відсутність військовослужбовця у військовій частині НОМЕР_1 та створити умови фіктивного проходження ним військової служби.
ОСОБА_9 також, розумів, що використовуючи надану йому владу та службові повноваження, може створити умови за яких до списку особового складу військової частини НОМЕР_1 буде включено військовослужбовців, які отримуватимуть грошове забезпечення, проте в дійсності вони службу проходити не будуть. Військовослужбовці, що фіктивно проходять військову службу після зарахування на особисті карткові рахунки грошового забезпечення матимуть можливість заволодіти вказаними грошовими коштами та розподілити їх між співучасниками.
Одночасно, ОСОБА_9 розумів, що для заволодіння грошовими коштами, які нараховуватимуться військовослужбовцям за фіктивне проходження ними служби у військовій частині НОМЕР_1 , йому потрібні спільники з числа особового складу штабу військової частини, який уповноважений на ведення обліку особового складу та підготовку проектів наказів по стройовій частині. Також, для реалізації злочинного плану ОСОБА_9 мав залучити вже діючих військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 або підшукати осіб, які будуть формально зараховані до списків особового складу та жодних дій пов'язаних із проходженням військової служби виконувати не будуть.
ОСОБА_9 , в силу своїх службових повноважень достеменно розумів, що процес нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 включає в себе стадії, у т.ч., в яких безпосередній контроль та участь приймає він, як службова особа, а також інші військовослужбовці військової частини НОМЕР_1 , які перебувають у його підпорядкуванні.
Таким чином, ОСОБА_9 , в порушення ЗУ «Про військову службу», ЗУ «Про державну службу», Правил організації фінансового забезпечення військових частин, установ та організацій Збройних Сил України, затверджені наказом Міністерства оборони України від 22 травня 2017 року № 280 “Про організацію фінансового забезпечення військових частин, установ та організацій Збройних Сил України», Порядку віддання й виконання наказів «Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України», затвердженого Законом України від 24.03.1999 року №548-XIV, під час дії воєнного стану, введеного на всій території України, перебуваючи в невстановленому місці, при невстановлених обставинах, керуючись прагненням до наживи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, прийняв рішення про протиправне заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , які перебувають на розрахунковому рахунку в/ч НОМЕР_3 , відкритому в АТ «ПУМБ» (ЄДРПОУ - 14282829) - НОМЕР_4 у великих розмірах та майном військової частини, шляхом зловживання своїм службовим становищем, підроблення та використання офіційних правовстановлюючих документів задля незаконного збагачення та протиправного отримання матеріальних благ внаслідок вчинення умисних корисливих кримінальних правопорушень.
Для реалізації свого злочинного умислу ОСОБА_9 , володіючи, в силу специфіки своєї діяльності та кола спілкування, інформацією про наявне у розпорядженні військової частини майно у вигляді бюджетних грошових коштів фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , які знаходяться на розрахунковому рахунку рахунку в/ч НОМЕР_3 , відкритому в АТ «ПУМБ» (ЄДРПОУ - 14282829) - НОМЕР_4 , розробив злочинний план, етапи реалізації якого полягали у залученні співучасників, розподілі між ними ролей та функцій, залученні зацікавлених осіб на роль військовослужбовців, виготовленні підроблених внутрішніх документів для отримання незаконного прибутку, розподілі протиправного доходу між всіма співучасниками.
У той же час, ОСОБА_9 , розуміючи, що через свою посаду та зв'язки з оперативним командуванням є відомою особою, а займана ним посада командира військової частини, під час дії воєнного стану може викликати непотрібну для нього увагу з боку журналістів, правоохоронних органів та свідомих громадян, останній вирішив підшукати співучасника, який виступить його «прикриттям» та зможе відвернути увагу суспільства від особистості ОСОБА_9 під час реалізації етапів злочинного плану, що в подальшому, у разі викриття злочинної діяльності, надасть йому можливість не потрапити в поле зору правоохоронних органів або мінімізувати особисту кримінальну відповідальність та мати можливість спотворити докази на свою користь.
Задля цього ОСОБА_9 вступив у протиправну змову із заступником командира в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_4 , заступником командира частини - начальником логістики в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_10 та командиром роти ОСОБА_11 для досягнення спільної злочинної мети у вигляді протиправного збагачення за рахунок привласнення бюджетних грошових коштів фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 .
Протиправний план, розроблений ОСОБА_9 , передбачав наступні етапи його виконання:
- підбір та залучення військовозобов'язаних осіб, які мають на меті ухилення від мобілізації та несення військової служби;
- видання наказів про призов на військову службу за мобілізацією та призначення на посаду віськовозобов'язаних, які завідомо фактично не нестимуть військову службу;
- забезпечення облікування виданих наказів за номенклаторую військової частини та передачі витягів до фінансово-економічної, речової, продовольчої служби, речової та служби ракетно-артилерійського озброєння військової частини;
- забезпечення проходження такими військовослужбовцями базової загально-військової підготовки;
- затвердження начальником штабу військової частини функціональних обов'язків таких військовослужбовців відповідно до посад, на які вони призначені;
- складання та подання щомісячно відомостей про нарахування щомісячного грошового забезпечення військовослужбовцям, які фактично не несуть військову службу у військовій частині;
- візування поданих відомостей командиром частини та направлення відповідній службі для нарахування премій;
- вжиття заходів, спрямованих на отримання грошових коштів, нарахованих в якості щомічного грошового забезпечення військовослужбовцям, які фактично не несуть військову службу у військовій частині.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , а також іншими невстановленими слідством особами, керуючись прямим умислом та корисливим мотивом, з метою незаконного заволодіння чужим майном, розуміючи, що штатна чисельність особового складу військової частини НОМЕР_1 є значною, має структурні підрозділи, які дислокуються та виконують завдання на різних ділянках, що територіально віддалених одна від одної, а тому військовослужбовці військової частини не мають фізичної можливості знати один одного та володіти інформацією про місця перебування інших військовослужбовців під час несення військової служби, що надає можливість приховати відсутність військовослужбовця у військовій частині НОМЕР_1 та створити умови фіктивного проходження ним військової служби, з використанням підроблених документів та підконтрольних співучасникам фізичних осіб, шляхом зловживанням службовим становищем, привласнив бюджетні кошти шляхом нарахування грошового забезпечення на особові карткові рахунки підконтрольних військовослужбовців, які фактично не проходять військову службу, та заволодіння такими грошовими коштами шляхом їх переведення в готівку, спричинивши збитки Державі в особі в/ч НОМЕР_3 у великих розмірах.
Зміст підозри та правова кваліфікація кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_9
ЕПІЗОД 1
Так, ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_4 та невстановленими слідством особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані їм службові повноваження, у власних цілях, як військові посадові особи, будучи керівниками для підлеглих військовослужбовців прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останній прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_13 погодилася, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 невстановлені особи з числа війсбкових посадових осіб війсьової частини НОМЕР_1 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_13 на військовій службі, в період часу за лютий 2023 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку невстановленій особі числа посадових осіб військової частин А,0528 подавати завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_13 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_13 .
Таким чином, у період часу з середини лютого 2023 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_13 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_4 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримувала грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_4 солдату ОСОБА_13 за період з лютого 2023 по березень 2025 нараховано всього: 515 500 грн.
В період з лютого 2023 по березень 2025 року, ОСОБА_4 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , та іншими невстановленими особами з числа військових посадових осіб військової частини НОМЕР_1 відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_13 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_13 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , та іншими невстановленими особами з числа військових посадових осіб військової частини НОМЕР_1 , у період часу з лютого 2023 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 515 500 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 2
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_4 та невстановленими слідством особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані їм службові повноваження, у власних цілях, як військові посадові особи, будучи керівниками для підлеглих військовослужбовців прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_14 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 невстановлені особи з числа війсбкових посадових осіб війсьової частини НОМЕР_1 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_14 на військовій службі, в період часу за березень 2023 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку невстановленій особі числа посадових осіб військової частин НОМЕР_1 подавати завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_14 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_14 .
Таким чином, у період часу з початку березня 2023 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_14 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_4 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримувала грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_4 солдату ОСОБА_14 за період з березня 2023 по березень 2025 нараховано всього: 513 750 грн.
В період з березня 2023 по березень 2025 року, ОСОБА_4 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , та іншими невстановленими особами з числа військових посадових осіб військової частини НОМЕР_1 відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_14 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_14 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , та іншими невстановленими особами з числа військових посадових осіб військової частини НОМЕР_1 , у період часу з березень 2023 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 513 750 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД №3
Так, ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими слідством особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані їм службові повноваження, у власних цілях, як військові посадові особи, будучи керівниками для підлеглих військовослужбовців прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_10 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_15 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_15 на військовій службі, в період часу за березень 2023 - березень 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку командиру роти ОСОБА_11 скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_15 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_15 .
Таким чином, у період часу з початку березня 2023 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_15 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_15 за період з березня 2023 по березень 2025 нараховано та виплачено всього 513 945 грн.
В період з березня 2023 по березень 2025 року, ОСОБА_11 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_15 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_15 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , у період часу з березня 2023 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 513 945 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 4
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_4 та невстановленими слідством особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані їм службові повноваження, у власних цілях, як військові посадові особи, будучи керівниками для підлеглих військовослужбовців прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_11 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_16 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 невстановлені особи з числа війсбкових посадових осіб війсьової частини НОМЕР_1 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_16 на військовій службі, в період часу за квітень 2023 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку невстановленій особі числа посадових осіб військової частин НОМЕР_1 подавати завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_16 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_16 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_16 .
Таким чином, у період часу з початку березня 2023 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_16 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_4 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримувала грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_4 солдату ОСОБА_16 за період з березня 2023 по березень 2025 нараховано всього: 472 650 грн.
В період з березня 2023 по березень 2025 року, ОСОБА_4 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , та іншими невстановленими особами з числа військових посадових осіб військової частини НОМЕР_1 відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_16 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_16 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , та іншими невстановленими особами з числа військових посадових осіб військової частини НОМЕР_1 , у період часу з березень 2023 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 472 650 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 5
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_12 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_17 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_17 на військовій службі, в період часу за травень 2023 - березнь 2025 року, року більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку командиру роти ОСОБА_11 завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_17 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_17 .
Таким чином, у період часу з початку травня 2023 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_17 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_17 за період з травня 2023 по березень 2025 нараховано всього: 519 241 грн.
В період з травня 2023 по березень 2025 року, ОСОБА_11 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_17 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_17 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , у період часу з травня 2023 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 519 241 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 6
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_4 та невстановленими слідством особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані їм службові повноваження, у власних цілях, як військові посадові особи, будучи керівниками для підлеглих військовослужбовців прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_13 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_18 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 невстановлені особи з числа війсбкових посадових осіб війсьової частини НОМЕР_1 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_18 на військовій службі, в період часу за вересень 2023 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку невстановленій особі числа посадових осіб військової частин НОМЕР_1 подавати завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_18 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_18 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_18 .
Таким чином, у період часу з початку вересня 2023 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_18 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_4 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримувала грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_4 солдату ОСОБА_18 за період з вересня 2023 по березень 2025 нараховано всього: 390 450 грн.
В період з вересня 2023 по березень 2025 року, ОСОБА_4 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , та іншими невстановленими особами з числа військових посадових осіб військової частини НОМЕР_1 відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_18 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_18 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , та іншими невстановленими особами з числа військових посадових осіб військової частини НОМЕР_1 , у період часу з вересень 2023 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 390 450 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 7
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_14 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_19 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_19 на військовій службі, в період часу жовтень 2023 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку командиру роти ОСОБА_11 скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_19 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправливі офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_19 .
Таким чином, у період часу з початку жовтня 2023 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_19 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_19 за період з жовтня 2023 по березень 2025 нараховано всього: 392 442,3 грн.
В період з жовтня 2023 по березень 2025 року, ОСОБА_11 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_19 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_19 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , у період часу з жовтня 2023 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 392 442,3 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 8
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_15 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_20 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_20 на військовій службі, в період часу лютий 2024 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку командиру роти ОСОБА_11 скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_20 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправливі офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_20 .
Таким чином, у період часу з початку лютого 2024 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_20 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_20 за період з лютого 2024 по березень 2025 нараховано всього: 291 293,1 грн.
В період з лютого 2024 по березень 2025 року, ОСОБА_11 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_15 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_20 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , у період часу з лютого 2024 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 291 293, 1 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 .
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 9
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_16 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_21 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_21 на військовій службі, в період часу жовтень 2023 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку командиру роти ОСОБА_11 скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_21 а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправливі офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_21 .
Таким чином, у період часу з початку жовтня 2023 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_21 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_21 за період з жовтня 2023 по березень 2025 нараховано всього: 329 684 грн.
В період з жовтня 2023 року по березень 2025 року, ОСОБА_11 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_21 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_21 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , у період часу з жовтня 2023 року по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 329 684 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 .
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 10
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_17 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_22 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_22 на військовій службі, в період часу червень 2023 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку командиру роти ОСОБА_11 скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_22 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправливі офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_22 .
Таким чином, у період часу з початку червня 2023 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_22 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_22 за період з червня 2023 по березень 2025 нараховано всього: 556 198,5 грн.
В період з червня 2023 по березень 2025 року, ОСОБА_11 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_22 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_22 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , у період часу з червня 2023 року по березень 2025, заволоділи бюджетними коштами у сумі 556 198, 5 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 11
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_18 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_23 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_23 на військовій службі, в період часу березень 2023 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_23 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправливі офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_23 .
Таким чином, у період часу з початку березня 2023 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_23 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_23 за період з березня 2023 по березень 2025 нараховано всього: 514 445 грн.
В період з березня 2023 року по березень 2025 року, ОСОБА_11 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_23 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_23 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , у період часу з березня 2023 року по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 514 445 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 12
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_19 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_24 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_24 на військовій службі, в період часу березень 2023 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку командиру роти ОСОБА_11 скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_24 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправливі офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_24 .
Таким чином, у період часу з початку березня 2023 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_24 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_24 за період з березня 2023 по березень 2025 нараховано всього: 512 382 грн.
В період з березня 2023 року по березень 2025 року, ОСОБА_11 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_24 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю у ОСОБА_24 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_25 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , у період часу з березня 2023 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 512 382 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 13
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_20 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_26 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_26 на військовій службі, в період часу листопада 2024 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_26 , а також накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_26 .
Таким чином, у період часу з початку січня 2024 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_26 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_26 за період з листопада 2024 по березень 2025 нараховано всього: 132996,26 грн.
В період листопада 2024 - березнь 2025 року, невстановлена особа, діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_26 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_26 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 та невстановленою на даний час особою, у період часу з листопада 2024 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 132996,26 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 .
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 14
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_21 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_27 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_27 на військовій службі, в період часу жовтня 2024 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_27 , а також накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_27 .
Таким чином, у період часу з початку жовтня 2024 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_27 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_27 за період з жовтня 2024 по березень 2025 нараховано всього: 382 143,9 грн.
В період з грудня 2024 по березень 2025 року, невстановлена особа, діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_27 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_27 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та невстановленою на даний час особою, у період часу з жовтня 2024 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 382 143,9 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 .
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 15
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_22 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_28 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_28 на військовій службі, в період часу грудень 2022 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_28 , а також накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_28 .
Таким чином, у період часу з початку грудня 2022 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_28 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_28 за період з грудня 2022 по березень 2025 нараховано всього: 596 756,2 грн.
В період з початку грудня 2022 по березень 2025 року, невстановлена особа, діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_28 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_28 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживан ня своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та невстановленою на даний час особою, у період часу з початку грудня 2022 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 596 756,2 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 16
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_23 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_29 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_29 на військовій службі, в період часу лютий 2022 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_29 , а також накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_29 .
Таким чином, у період часу з початку лютого 2022 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_29 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_29 за період з лютого 2022 по березень 2025 нараховано всього: 828 489,3 грн.
В період з лютого 2023 по березень 2025 року, невстановлена особа, діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_29 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_29 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та невстановленою на даний час особою, у період часу з лютого 2023 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 828 489, 3 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 17
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_24 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_31 погодилась, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_32 на військовій службі, в період часу жовтень 2022 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_33 , а також накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_34 .
Таким чином, у період часу з початку жовтня 2022 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_31 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_33 за період з жовтня 2022 по березень 2025 нараховано всього: 614 691 грн.
В період з жовтня 2022 по березень 2025 року, невстановлена особа, діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_32 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_33 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та невстановленою на даний час особою, у період часу з жовтня 2022 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 614 691 грн., виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 18
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_25 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_36 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_37 на військовій службі, в період часу грудень 2022 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_36 , а також накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_38 .
Таким чином, у період часу з початку грудня 2022 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_36 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_39 за період з жовтня 2022 по березень 2025 нараховано всього: 594 201,3 грн.
В період з жовтня 2022 по березень 2025 року, невстановлена особа, діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_37 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_39 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , у період часу з березня 2023 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 594 201, 3 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 19
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_14 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_14 на військовій службі, в період часу березень 2023 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_14 , а також накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_14 .
Таким чином, у період часу з початку березня 2022 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_14 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_14 за період з березня 2023 по березень 2025 нараховано всього: 511 699,75 грн.
В період з березня 2023 по березень 2025 року, ОСОБА_11 , діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_14 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_14 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 та невстановленою на даний час особою, у період часу з березня 2023 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 511 699, 75 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
Таким чином, ОСОБА_4 , обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
ЕПІЗОД 20
Крім того, на виконання злочинного плану ОСОБА_9 , з метою незаконного заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці в/ч НОМЕР_3 , будучи обізнаними про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_9 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та невстановленими на даний час особами, діючи в порушення діючих вищевказаних вимог нормативних актів України, грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, перевищуючи надані службові повноваженння, у власних цілях, користуючись ти, що вони являються військовими посадовими особами та керівниками для підлеглих військовослужбовців, прийняв рішення щодо невиконання обов'язків військової служби військовослужбовцем ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_26 надав вказівку наразі невстановленим слідством особам довести до нього злочинний план, запропонувавши останньому прийняти безпосередню участь у його реалізації, на що ОСОБА_41 погодився, керуючись можливістю не перебувати за місцем несення служби та отримання частини грошових коштів.
Так, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_4 ОСОБА_10 , грубо порушуючи порядок проходження військової служби, в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перевищуючи надані йому службові повноваження, у власних цілях, як військова посадова особа, будучи начальником для підлеглих військовослужбовців за військовим званням та посадою, здійснюючи облік військовослужбовців, які фактично не несли службу та завідомо розуміючи про відсутність ОСОБА_41 на військовій службі, в період часу лютий 2022 - березнь 2025 року, більш точну дату, місце та час досудовим розслідуванням не встановлено, надав вказівку командиру роти ОСОБА_11 скласти завідомо неправдиві офіційні документи, а саме рапорти про виплату грошового забезпечення ОСОБА_41 , а також надав вказівку наразі невстановленим слідством особам скласти завідомо неправливі офіційні документи, а саме накази про виплату грошового забезпечення та розрахунково-платіжні відомості, які в подальшому погоджені ОСОБА_9 , що стало підставою для нарахування та виплати такого грошового забезпечення ОСОБА_42 .
Таким чином, у період часу з початку лютого 2022 року по березень 2025 року військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_41 , не виконуючи, за вказівками та з дозволу ОСОБА_9 , своїх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з проходженням військової служби, отримував грошове забезпечення, що передбачене для військовослужбовців за їх посадами в період дії воєнного стану.
За час перебування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 поза службою за вказівкою ОСОБА_10 солдату ОСОБА_41 за період з лютого 2022 по березень 2025 нараховано всього: 770 774,52 грн.
В період з лютого 2022 по березень 2025 року, невстановлена особа, діючи у злочинній змові з ОСОБА_9 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 , відповідно до встановленого злочинного плану, за допомогою платіжної картки, емітованої на ім'я ОСОБА_43 , отримав особисто та через невстановлених слідством осіб через банкомати та установи банку незаконно нараховані в якості грошового забезпечення військовослужбовцю ОСОБА_44 вищевказані грошові кошти, які в подальшому були розподілені між співучасниками групи.
Таким чином, ОСОБА_4 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та невстановленою на даний час особою, у період часу з лютого 2022 по березень 2025 року, заволоділи бюджетними коштами у сумі 770 774, 52 гривень, виділеними у якості грошового забезпечення військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний доходом мінімум доходів громадян та відповідно до п. 3 примітки 1 до ст. 185 КК України відноситься до великих розмірів.
ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном, вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
Слідчим суддею Київського районного суду м. Одеси 27.06.2025 року було постановлено ухвалу, відповідно до якої до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 4 844 800 (чотири мільйона вісімсот сорок чотири тисячі вісімсот) гривень, із покладенням на підозрюваного ОСОБА_4 у разі внесення застави строком в межах строку досудового розслідування, а саме до 22.08.2025 року обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України.
В подальшому, слідчим суддею Київського районного суду м. Одеси 19.08.2025 року постановлено ухвалу, відповідно до якої до підозрюваного ОСОБА_4 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 250 (двісті п'ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень, із покладенням на підозрюваного ОСОБА_4 у разі внесення застави строком в межах строку досудового розслідування, а саме до 17.10.2025 року обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України.
ОСОБА_4 внесена застава у розмірі 250 (двісті п'ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень, відповідно до чого наразі відносно останнього діє запобіжний захід у вигляді застави.
Слідчий за погодженням з прокурором звертається до слідчого судді із клопотанням, в якому просить змінити відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді застави на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 1100 (однієї тисячі сто) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3 330 800 (три мільйони триста тридцять тисяч вісімсот) грн., посилаючись на те, що 01.09.2025 року останньому було повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України, у зв'язку із чим ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України збільшилися.
На думку сторони обвинувачення, на даний час неефективність застосування до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави свідчить про наявність підстав для зміни відносно підозрюваного запобіжного заходу на більш суворий запобіжний захід, а саме: на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням розміру застави.
Поряд з цим, сторона обвинувачення на обґрунтування поданого клопотання зазначає, що застосування іншого, більш м'якого запобіжного заходу ніж тримання під вартою, не дасть можливості здійснювати дієвий контроль за поведінкою підозрюваного ОСОБА_4 та не зменшить до прийнятного рівня зазначені у клопотанні ризики.
У судовому засіданні 02.09.2025 року -
Прокурор ОСОБА_3 оголосив подане клопотання, його вимоги підтримав в повному обсязі та просив задовольнити, посилаючись на те, що підозрюваному було пред'явлено підозру про 4 додатковим епідодам.
Захисник підозрюваного ОСОБА_5 заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що ризики відсутні, підзахисний виконує всі покладені на нього обов'язки та позитивно характеризується. Долучивши письмове заперечення з додатками, просив відмовити у задоволенні клопотання.
Захисник підозрюваного адвокат ОСОБА_6 підтримав думку захисника ОСОБА_5 , звернув увагу на те, що його підзахисного не було допитано жодного разу, він має важкий стан здоров'я. Зазначив, що клопотання є необгрунтованим та просив відмовити у його задоволенні.
Підозрюваний ОСОБА_4 наголошував на співпраці зі слідством, зазначив, що не погоджується з пред'явленими йому епізодами та просив відмовити у задоволенні клопотання.
У судовому засіданні 04.09.2025 року -
Захисник підозрюваного адвокат ОСОБА_6 долучив копії медичних документів відносно підозрюваного.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання сторони обвинувачення та матеріали надані стороною захисту, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, з таких підстав.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 200 КПК України прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися в порядку, передбаченому статтею 184 цього Кодексу, до слідчого судді, суду із клопотанням про зміну запобіжного заходу, в тому числі про скасування, зміну або покладення додаткових обов'язків, передбачених частиною п'ятою статті 194 цього Кодексу, чи про зміну способу їх виконання.
У клопотанні про зміну запобіжного заходу обов'язково зазначаються обставини, які:
1) виникли після прийняття попереднього рішення про застосування запобіжного заходу;
2) існували під час прийняття попереднього рішення про застосування запобіжного заходу, але про які слідчий, прокурор на той час не знав і не міг знати.
ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном, вчинене повторно шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану.
01.09.2025 року ОСОБА_4 було повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану, у зв'язку із чим ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України збільшилися.
Згідно п. 32 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Фокс, Кембелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 року, термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
Так, обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України підтверджується: протоколом допиту свідків, які повідомили про обставини відсутності за місцем несення служби військовослужбовців в/ч НОМЕР_1 та причетності посадових осіб вч НОМЕР_1 до підроблення документів для грошових виплат зазначеним військовослужбовцям. інформацією з Пенсійного фонду України; інформацією з Головного управління ДПС в Одеській області; протоколом про результати проведення негласних слідчих (розшукових) дій - знаття інформації з електронних комунікаційних мереж.
Слідчим суддею встановлено, що матеріали кримінального провадження, що долучені до клопотання вказують на те, що на даній стадії досудового розслідування існує обґрунтована підозра причетності ОСОБА_4 до вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України.
При цьому, обставини здійснення підозрюваним ОСОБА_4 конкретних дій та доведеність його винуватості потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.
Слідчим суддею Київського районного суду м. Одеси 27.06.2025 року було постановлено ухвалу, відповідно до якої до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 4 844 800 (чотири мільйона вісімсот сорок чотири тисячі вісімсот) гривень, із покладенням на підозрюваного ОСОБА_4 у разі внесення застави строком в межах строку досудового розслідування, а саме до 22.08.2025 року обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України.
В подальшому, слідчим суддею Київського районного суду м. Одеси 19.08.2025 року постановлено ухвалу, відповідно до якої до підозрюваного ОСОБА_4 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 250 (двісті п'ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень, із покладенням на підозрюваного ОСОБА_4 у разі внесення застави строком в межах строку досудового розслідування, а саме до 17.10.2025 року обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України.
ОСОБА_4 внесена застава у розмірі 250 (двісті п'ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень, відповідно до чого наразі відносно останнього діє запобіжний захід у вигляді застави.
Сторона обвинувачення зазначає про те, що у зв'язку із зміною підозри ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, встановлені слідчим суддею під час застосування запобіжного заходу, збільшилися.
Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. При визначенні ризиків закон не вимагає неспростовних доказів того, що підозрюваний однозначно, поза всяким сумнівом, здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає обґрунтування, що він має реальну можливість їх здійснити. Отже ризики, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формах, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, слід вважати наявними за умови достатньої їх ймовірності.
Слідчий суддя враховує обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України, тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винним у їх вчиненні, а також те, що підозрюваний ОСОБА_4 з пред'явленою йому підозрою не погоджується, від вчинення інкримінованих підозрюваному злочинів було завдано матеріальну шкоду, що може свідчити про те, що останній може мати значну суму коштів та може вдатися до спроб ухилитися від кримінальної відповідальності, шляхом переховування від органу досудового розслідування. Вказане свідчить про те, що ризик переховування підозрюваного ОСОБА_4 наявний в рамках кримінального провадження та наразі, у зв'язку із інкримінуванням підозрюваному додаткових епізодів вчинення злочинів збільшився.
Твердження сторони захисту про те, що даний ризик відсутній, з огляду на те, що підозрюваний ОСОБА_4 має міцні соціальні зв'язки, так як є військовим, учасником бойових дій, має державні нагороди, одружений, має на утриманні неповнолітню доньку, яка хворіє, постійне місце мешкання, слідчий суддя приймає до уваги, проте вважає, що вказані характеристики не свідчить про відсутність ризику можливого переховування підозрюваного.
Тож, такий ризик не спростовується і соціальними зв'язками підозрюваного, наявністю сім'ї, відсутністю судимостей, адже можливість бути засудженим у сукупності з достатніми майновими ресурсами для перебування як його, так і сім'ї за межами території України нівелює міцність соціальних зв'язків на території України.
Слідчий суддя враховує встановлену КПК України процедуру отримання показань від осіб, які є свідками, у кримінальному провадженні. Так, спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акта до суду на стадії судового розгляду - усно, шляхом допиту особи в судовому засіданні (частини 1, 2 ст. 23, ст. 224 КПК України). Водночас, суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманими у порядку, передбаченому ст. 225 КПК України, тобто якщо свідки допитувалися на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Поряд з цим, за змістом ч. 11 ст. 615 КПК України як докази в суді можуть бути використані і показання, отримані під час допиту свідка, потерпілого, у тому числі одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб у кримінальному провадженні, що здійснюється в умовах воєнного стану. Проте хід і результати такого допиту мають фіксуватися за допомогою доступних технічних засобів відеофіксації.
Тому, ризик впливу на свідків існує як на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, так і на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом. Відповідний незаконний вплив може стосуватись як свідків, які безпосередньо вказують на підозрюваного як на особу, що вчинила злочин, так і свідків, які можуть надати свідчення щодо інших важливих обставин кримінального провадження, які не інкримінуються підозрюваному та не мають безпосереднього зв'язку із його особою (наприклад, показання понятих, які брали участь у слідчих діях).
Оскільки досудове розслідування у кримінальному провадженні ще не завершене, а свідки сторони обвинувачення відповідно не допитувались судом безпосередньо, ризик того, що внаслідок впливу підозрюваного ОСОБА_4 такі особи можуть змінити свої показання або відмовитися від дачі показань у суді наразі збільшився, з огляду на те, що підозрюваному інкримінується вчинення 20 епізодів вчинення злочинів, 4 з яких органом досудового розслідування було виявлено після першочергового повідомлення останньому про підозру.
Проте, посилання сторони обвинувачення на існування в рамках кримінального провадження ризику, передбаченого п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України в частині того, що підозрюваний ОСОБА_4 може перешкоджати кримінальному провадженню, не знайшли свого підтвердження.
З урахуванням сукупності вищенаведених обставин, слідчий суддя вважає підтвердженими збільшення існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, зокрема, переховування підозрюваного ОСОБА_4 від органу досудового розслідування та суду та незаконного впливу підозрюваним на свідків у кримінальному провадженні.
Як вже зазначалося, слідчим суддею Київського районного суду м. Одеси 19.08.2025 року постановлено ухвалу, відповідно до якої до підозрюваного ОСОБА_4 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 250 (двісті п'ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень, із покладенням на підозрюваного ОСОБА_4 у разі внесення застави строком в межах строку досудового розслідування, а саме до 17.10.2025 року обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України.
ОСОБА_4 внесена застава у розмірі 250 (двісті п'ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень, відповідно до чого наразі відносно останнього діє запобіжний захід у вигляді застави.
У клопотанні сторона обвинувачення просить змінити застосований до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді застави на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, зазначивши, що інші, більш м'які запобіжні заходи не забезпечать можливості запобігти існуючим ризикам.
Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання ризикам, передбаченим статтею 177 КПК, на будь-якій стадії кримінального провадження, тобто як на стадії досудового розслідування, так і на стадії судового провадження.
Тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п'ятою статті 176 цього Кодексу (частина 1 статті 183 КПК).
Ризики, які вище були встановлені слідчим суддею - ризик переховування від органу досудового розслідування та/або суду і ризик незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні.
При обранні запобіжного заходу враховуються всі обставини, визначені в ст. 178 КПК України, в тому числі вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним злочину; тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винним у вчиненні злочину; його роль у імовірному вчиненні злочину, вік та стан здоров'я підозрюваного.
В той же час, слідчий суддя враховує наведені вище обставини вчинення злочинів, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_4 та збільшення ризиків, передбачених п. п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, у зв'язку із зміною підозри.
На підставі наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про те, що на даному етапі кримінального провадження запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 250 (двісті п'ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень дійсно не забезпечить належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_4 та не зможе запобігти тому ступеню існування ризиків, який був встановлений слідчим суддею при розгляді даного клопотання.
Проте, слідчий суддя вважає, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який просить застосувати сторона обвинувачення є недоцільним в даному випадку, з огляду на те, що підозрюваний ОСОБА_4 не порушував покладені на нього обов'язки в рамках запобіжного заходу у вигляді застави, а також враховуючи стан здоров'я підозрюваного, згідно наданих стороною захисту медичних документів.
Враховуючи наявність обґрунтованої нової підозри у вчиненні ОСОБА_4 злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України, а також збільшення ризиків, передбачених п. п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може переховуватись від органу досудового розслідування та суду і незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, що підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, вказане свідчить про можливість запобігання цим ризикам, шляхом збільшення розміру застави, який був визначений підозрюваному.
У зв'язку з викладеним, на думку слідчого судді, з за доцільне буде визначити підозрюваному ОСОБА_4 заставу у більшому розмірі, ніж було визначено підозрюваному раніше, при цьому, доцільно визначити заставу в розмірі, що перевищує зазначені ст. 182 КПК України межі.
Розмір застави визначається слідчим суддею з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 КПК України. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього (частина 4 статті 182 КПК України).
Водночас визначені у ч. 5 ст. 182 КПК України мінімальні і максимальні розміри застави дають можливість досягти мети запобіжного заходу без обмеження права на свободу та особисту недоторканність. У виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов'язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно. При цьому застава, внесена підозрюваним, обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень, що сприяє виконанню завдань кримінального провадження.
Отже, з одного боку, розмір застави повинен бути таким, щоб загроза її втрати утримувала б підозрюваного від намірів та спроб порушити покладені на нього обов'язки, а з іншого - не має бути таким, що є завідомо непомірним для цієї особи та призводить до неможливості виконання застави.
При визначені розміру застави необхідно врахувати: обставини кримінального правопорушення; майновий стан підозрюваного; його сімейний стан, у тому числі матеріальне становище близьких осіб; встановлені ризики, передбачені статтею 177 КПК; помірність обраного розміру застави та можливість її виконання, а також за певних обставин шкода, завдана кримінальним правопорушенням.
Поряд з цим слідчий суддя приймає до уваги і практику Європейського суду з прав людини, яка свідчить про те, що суд своїм рішенням повинен забезпечити не лише права підозрюваного, але й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.
У рішенні «Мангурас проти Іспанії» від 20.11.2010 Європейський суд з прав людини зазначив, що гарантії, передбачені п. 3 статті 5 Конвенції, покликані забезпечити не компенсацію втрат, а зокрема явку обвинуваченого на судове засідання. Таким чином сума (застави) повинна бути оцінена враховуючи самого обвинуваченого, його активи та його взаємовідносини з особами, які мають забезпечить його безпеку, іншими словами, розмір застави повинен визначатися тим ступенем довіри (впевненості) при якому перспектива втрати застави, у випадку відсутності на суді, буде достатнім стримуючим засобом, щоб унеможливити перешкоджання особою встановленню істини у кримінальному провадженні. При цьому має бути враховано наявність грошових засобів у обвинуваченого.
Отже розмір застави повинен, головним чином, визначатися виходячи з особи обвинуваченого, його майнового стану і його відносин з особами, які надають забезпечення, іншими словами, враховуючи той факт, чи буде втрата забезпечення чи дії проти поручителів у випадку неявки обвинуваченого в суд достатнім стримуючим фактором для обвинуваченого, щоб не здійснити втечу.
При цьому Європейський суд з прав людини також наголошує, що якщо на карту поставлене право на свободу, гарантоване статтею 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, влада повинна приділяти питанню встановлення відповідного розміру застави таку ж увагу, якби це стосувалося обґрунтування необхідності тримання особи під вартою.
Водночас, розмір застави має надавати впевненість у тому, що вона зможе забезпечити присутність підозрюваного на судовому розгляді, тобто має бути достатнім стримуючим фактором, щоб загроза її втрати утримувала підозрюваного від намірів та спроб порушити покладені на нього обов'язки.
Застава у розмірі 1100 (однієї тисячі сто) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3 330 800 (три мільйони триста тридцять тисяч вісімсот) грн., з урахуванням майнової шкоди, завданої внаслідок вчинення інкримінованих підозрюваному злочинів, його майнового стану, на переконання слідчого судді, зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного ОСОБА_4 та не є непомірною для нього.
Так, на думку слідчого судді застава у вказаному розмірі здатна забезпечити виконання підозрюваним процесуальних обов'язків, та при цьому не суперечить положенням ч. 5 ст. 182 КПК України та вимогам ст. ст.178, 182, 183 КПК України, позиції Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сума застави повинна визначатись тим ступенем довіри, при якому перспектива втрати застави у випадку ухилення від слідства та суду, буде достатнім стимулюючим засобом, щоб відбити у особи, щодо якої застосовано заставу бажання порушувати покладені на неї процесуальні обов'язки, та не є явно непомірною, враховуючи фінансовий стан підозрюваної особи.
Одночасно, слідчий суддя вважає за необхідне при зміні запобіжного заходу, в рахунок визначеного розміру застави вважати внесеною за підозрюваного ОСОБА_4 заставу у розмірі 250 (двісті п'ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Одеси від 19.08.2025 року.
За таких обставин, клопотання сторони обвинувачення підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 176-178, 182-184, 193, 194-196, 200, 376 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 , яке погоджене заступником керівника Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_8 про зміну запобіжного заходу в рамках кримінального провадження № 12025160000000191 від 18.02.2025 року відносно підозрюваного ОСОБА_4 - задовольнити частково.
Змінити підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 250 (двісті п'ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень на запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 1100 (однієї тисячі сто) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3 330 800 (три мільйони триста тридцять тисяч вісімсот) грн.
В рахунок визначеного розміру застави вважати внесеною за підозрюваного ОСОБА_4 заставу у розмірі 250 (двісті п'ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 757 000 (сімсот п'ятдесят сім тисяч) гривень на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Одеси від 19.08.2025 року.
Покласти на підозрюваного строком до 17.10.2025 року, включно, в межах строку досудового розслідування, наступні процесуальні обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними - ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 ;
- здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Застава може бути внесена підозрюваним або іншою фізичною або юридичною особою (заставодацем) на розрахунковий рахунок UA418201720355249001000005435, код отримувача (ЄДРПОУ) - 26302945, банк отримувача - ДКСУ м. Київ, МФО - 820172, отримувач - Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Одеській області.
Роз'яснити підозрюваному, що він не пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов'язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду. Зазначені дії можуть бути здійснені пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу. З моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави щодо особи, яка не тримається під вартою, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, а також з моменту звільнення підозрюваного, обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної слідчим суддею, судом в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, підозрюваний, обвинувачений, заставодавець зобов'язані виконувати покладені на них обов'язки, пов'язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
Роз'яснити підозрюваному, що відповідно до ч. ч. 8, 10, 11 ст. 182 КПК України, у разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений не з'явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень ч. 7 ст. 194 КПК України. Застава внесена підозрюваним, обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Застава внесена заставодавцем, може бути звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень тільки за його згодою.
Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 .
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення до Одеського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1