17 вересня 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/11047/25
Полтавський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Довгопол М.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
І. ІСТОРІЯ СПРАВИ
1. Стислий зміст позовних вимог
ОСОБА_1 звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якій просила:
-визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 періодів роботи з 01.01.2004 по 28.12.2006, з 01.04.2008 по 30.06.2024 роки у подвійному розмірі до страхового стажу для обчислення пенсії;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області з 03.06.2025 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , зарахувавши періоди роботи з 01.01.2004 по 28.12.2006, з 01.04.2008 по 30.06.2024 роки у подвійному розмірі до страхового стажу для обчислення пенсії.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачем протиправно зараховано періоди роботи з 01.01.2004 по 28.12.06.2006 та з 01.04.2008 по 30.06.2024 року в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні ім. О.Ф. Мальцева до стажу в одинарному розмірі. ОСОБА_1 наголошувала, що відповідно до статті 60 Закону №1788-ХІІ робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.
2. Стислий зміст заперечень відповідача
У відзиві на позовну заяву /а.с. 41-42/ представник відповідача проти позовних вимог заперечував, зазначаючи про відсутність підстав для перерахунку пенсії із врахуванням стажу роботи з 01.01.2004 по 28.12.2006, з 01.04.2008 по 30.06.2024 в подвійному розмірі. Вказував, що відповідно до частини 4 статті 24 Закону № 1058 пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.
3. Процесуальні дії по справі
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 18.08.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/11047/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
ІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області та з 11.02.2019 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV, що підтверджується протоколом про перерахунок пенсії /а.с. 74 зворотній бік-75/.
Рішенням органу Пенсійного фонду №916010172084 від 01.05.2025 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії, відповідно до якого загальний страховий стаж (повний) визначено у розмірі 43 роки 8 місяців 0 днів, в тому числі, страховий стаж до 01.01.2004 - 23 роки 7 місяців 29 днів, страховий стаж після 01.01.2024 - 20 років 0 місяців 1 день, в тому числі: робота за списком №2 - 46 років 3 місяці 26 дні /а.с. 64/.
03.06.2025 представник позивача звернувся до відповідача з заявою, в якій просив зарахувати ОСОБА_1 період з 01.01.2004 по 28.12.2006, з 01.04.2008 по 30.06.2024 року до страхового стажу роботи у подвійному розмірі для обчислення розміру пенсії та здійснити відповідний перерахунок та виплату пенсії, з урахуванням раніше виплачених сум /а.с. 15/.
Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області листом від 12.06.2025 №9850-9244/К-02/8-1600/25 /а.с. 15 зворотній бік-16/ повідомило представнику позивача про відсутність підстав для перерахунку пенсії із врахуванням стажу роботи після з 01.01.2004 по 28.12.2006 та з 01.04.2008 по 30.06.2024 в подвійному розмірі. Вказано, що страховий стаж ОСОБА_1 складає 43 роки 08 місяців (враховано по 31.03.2025), за період роботи в Комунальному підприємству "Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради" з 01.01.2004 по 28.12.2006 та з 01.04.2008 по 30.06.2024 страховий стаж обчислено з урахуванням норм частини 2, 3 статті 24 Закону №1058 в одинарному розмірі. Зазначено, що відповідно до частини 4 статті 24 Закону №1058 пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.
Вважаючи протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області у зарахуванні періодів роботи з 01.01.2004 по 28.12.2006, з 01.04.2008 по 30.06.2024 роки у подвійному розмірі до страхового стажу для обчислення пенсії, позивач звернулась до суду з вказаним позовом.
ІІІ. ДЖЕРЕЛА ПРАВА
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з такого.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09 липня 2003 року /далі - Закон №1058-IV (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин)/.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Частиною першою статті 9 Закону № 1058-IV встановлено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
За визначеннями, наведеними у статті 1 Закону № 1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, кошти, сплачені за договором про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Частинами першою - третьою статті 24 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Згідно з частиною четвертою вказаної статті періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Пунктом 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-IV передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Частиною 1 статті 114 Закону України №1058-IV визначено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до статті 62 Закону №1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 затверджено Порядок підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637).
Згідно з пунктом 1 Порядку №637 основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік), є трудова книжка.
За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Пунктом 3 Порядку №637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу роботи приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а також виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
ІV. ВИСНОВКИ СУДУ
Предметом спору у цій справі є відмова Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, викладена у листі від 12.06.2025 №9850-9244/К-02/8-1600/25 /а.с. 15 зворотній бік-16/, в здійсненні перерахунку пенсії із зарахуванням у подвійному розмірі до загального та страхового стажу роботи періодів роботи з 01.01.2004 по 28.12.2006, з 01.04.2008 по 30.06.2024 року в подвійному розмірі.
У вказаному листі зазначено, що страховий стаж ОСОБА_1 складає 43 роки 08 місяців (враховано по 31.03.2025), за період роботи в Комунальному підприємству "Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради" з 01.01.2004 по 28.12.2006 та з 01.04.2008 по 30.06.2024 страховий стаж обчислено з урахуванням норм частини 2, 3 статті 24 Закону №1058 в одинарному розмірі. Зазначено, що відповідно до частини 4 статті 24 Закону №1058 пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.
Оцінюючи доводи відповідача, викладені в листі 07.05.2025 №7981-6513/Ж-02/8-1600/25, суд зазначає наступне.
Відповідно до записів трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 /а.с. 79-83/:
-09.12.2003 ОСОБА_1 була зарахована на посаду медичної сестри до Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарня ім.О.Ф.Мальцева;
-28.12.2006 ОСОБА_1 була звільнена в зв'язку з виходом на пенсію за вислугу років, стаття 38 КзПП України;
-01.04.2008 ОСОБА_1 була прийнята на посаду сестри-господині відділення медсестринського догляду до Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарня ім.О.Ф.Мальцева;
-03.11.2008 ОСОБА_1 була переведена на посаду молодшої медсестри палатной цього ж відділення;
-03.01.2019 ОСОБА_1 була переведена на посаду сестри медичної стаціонару 10 відділення (сестринського догляду);
-01.04.2021 ОСОБА_1 була переведена у відділення №2а психіатричне на посаду сестри медичної стаціонару;
-31.05.2021 ОСОБА_1 була переміщена у відділення №14 психіатричне;
-26.12.2018 ПЗОЗ "Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім.О.Ф.Мальцева" реорганізована шляхом перетворення в комунальне підприємство "Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім.О.Ф.Мальцева Полтавської обласної ради";
-30.06.2024 ОСОБА_1 була звільнена за власним бажанням, стаття 38 КзПП України.
Вказану трудову книжку було долучено відповідачем разом з відзивом на позовну заяву та відповідачем не заперечується належність трудової книжки серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 .
Крім того, суд вказує, що відповідачем в листі від 12.06.2025 підтверджено, що ОСОБА_1 в період з 01.01.2004 по 28.12.2006 та з 01.04.2008 по 30.06.2024 працювала в Комунальному підприємстві "Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради".
Відповідно алгоритму розрахунку пенсії за віком ОСОБА_1 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області зараховано до страхового стажу позивача наступні періоди:
-з 01.01.2004 по 28.12.2006 список №2 мед. заклад із ст. 60 (2 роки 11 місяців 28 днів);
-з 01.04.2008 по 31.01.2019 список №2 мед. заклад із ст. 60 (10 років 10 місяців 0 днів);
-з 01.02.2019 по 28.02.2019 (0 років 1 місяців 0 днів);
-з 01.03.2019 по 28.02.2021 (2 роки 0 місяців 0 днів);
-з 01.03.2021 по 31.12.2022 (1 рік 10 місяців 0 днів);
-з 01.01.2023 по 31.03.2023 (0 років 3 місяців 0 днів);
- з 01.04.2023 по 31.03.2025 (2 роки 0 місяців 0 днів).
Відповідно до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (в редакції Закону № 1110-IV від 10.07.2003, із змінами, внесеними згідно із Законом № 2205-VIII від 14.11.2017), робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у закладах з надання психіатричної допомоги зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.
Суд бере до уваги, що вимогами частини четвертої статті 24 Закону України № 1058-IV встановлено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених Законом.
Пунктом 16 Прикінцевих положень Закону України № 1058-IV визначено, що положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії.
Згідно зі статтею 60 Закону України № 1788-XII робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.
За визначенням, наведеним у статті 1 Закону України від 22.02.2000 № 1489-III «Про психіатричну допомогу» (далі Закон України № 1489-III) заклад з надання психіатричної допомоги - психіатричний, наркологічний чи інший спеціалізований заклад охорони здоров'я, центр, відділення, кабінет тощо, інші заклади та установи будь-якої форми власності, діяльність яких пов'язана з наданням психіатричної допомоги; фахівець - медичний працівник (лікар, медична сестра, фельдшер), психолог, соціальний працівник та інший працівник, який має відповідну освіту та спеціальну кваліфікацію і бере участь у наданні психіатричної допомоги.
Відповідно до Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (далі - Перелік № 909), до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, зараховується час, зокрема, на посадах лікарів та середнього медичного персоналу (незалежно від найменування посад) у лікарняних закладах, лікувально-профілактичних закладах особливого типу, лікувально-трудових профілакторіях, амбулаторно-поліклінічних закладах, закладах швидкої та невідкладної медичної допомоги, закладах переливання крові, закладах охорони материнства і дитинства, санаторно-курортних закладах, установах з проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань Держсанепідслужби, Держпраці, Держпродспоживслужби та територіальних органах Держсанепідслужби, Держпраці, Держпродспоживслужби (щодо працівників, які не є державними службовцями), санітарно - епідеміологічних закладах, діагностичних центрах.
У примітці 2 Переліку № 909 зазначено, що робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.
Згідно з Переліком закладів охорони здоров'я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України 28.10.2002 № 385, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12.11.2002 за № 892/7180, до закладів охорони здоров'я відносяться: лікувально-профілактичні заклади (лікарняні заклади, багатопрофільні, однопрофільні, спеціалізовані, особливого типу, амбулаторно-поліклінічні заклади, заклади переливання крові, швидкої та екстреної медичної допомоги, санаторно-курортні заклади); санітарно-профілактичні заклади; фармацевтичні (аптечні) заклади; інші заклади; заклади медико-соціального захисту; установи/заклади системи соціального захисту населення.
Таким чином, зарахування стажу в подвійному розмірі, передбачене статтею 60 Закону України № 1788-XII, не пов'язано із набранням чинності Закону № 1058-IV, а тому не обмежується наявним стажем роботи до 01.01.2004.
Аналогічна правова позиція щодо застосування положень ст. 24 Закону України № 1058-IV та ст. 60 Закону України № 1788-ХІІ викладена у постановах Верхового Суду від 04.12.2019 у справі № 689/872/17 та від 27.02.2020 у справі № 462/1713/17, від 27.02.2020 у справі № 462/1713/17, від 27.04.2023 у справі № 160/14078/22, від 11.02.2025 у справі № 420/8637/24, які, в силу вимог частини 5 статті 242 КАС України, є обов'язковими для врахування.
Суд враховує положення статті 22 Конституції України, згідно з якими, конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Наведене узгоджується також із практикою Верховного Суду, викладеною у постановах від 22.12.2021 у справі № 688/2916/17, від 27.02.2020 у справі № 462/1713/17, від 23.01.2019 у справі № 485/103/17 та від 04.12.2019 у справі № 689/872/17.
У постанові від 03.11.2021 у справі № 360/3611/20, Велика Палата Верховного Суду, визначаючи співвідношення між Законом України № 1058-IV та Законом України № 1788-ХІІ вказала, що Конституція України не передбачає можливості надання певному закону вищої юридичної сили щодо інших законів, або можливості передбачити законом заборону законодавцю приймати інші закони, що регулюють однопредметні відносини. Крім того, Закон України № 1788-ХІІ був прийнятий раніше за Закон України №1058-IV.
Також, Велика Палата Верховного Суду зазначила, що якби законодавець мав намір обмежити сферу застосування Закону України № 1788-ХІІ, то він мав би виключити з останнього усі інші положення, чого, в свою чергу, зроблено не було.
Таким чином, робота позивача в Комунальному підприємстві "Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім.О.Ф.Мальцева Полтавської обласної ради" з 01.01.2004 по 28.12.2006 та з 01.04.2008 по 30.06.2024 за посадами медсестри та молодшої медсестри дає право на зарахування стажу роботи у цьому закладі у подвійному розмірі.
Враховуючи викладене, суд з метою повного захисту прав позивача, вважає за необхідне визнати протиправними визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 періодів роботи з 01.01.2004 по 28.12.2006 та з 01.04.2008 по 30.06.2024 в Комунальному підприємстві "Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім.О.Ф.Мальцева Полтавської обласної ради" у подвійному розмірі до страхового стажу для обчислення пенсії та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити з 03.06.2025 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , зарахувавши у подвійному розмірі до страхового стажу для обчислення пенсії періоди роботи з 01.01.2004 по 28.12.2006, з 01.04.2008 по 30.06.2024 в Комунальному підприємстві "Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім.О.Ф.Мальцева Полтавської обласної ради".
Таким чином позов підлягає задоволенню.
V. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ
Відповідно до статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 969,00 грн.
За змістом пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Зважаючи на те, що позовну заяву подано в електронній формі, судовий збір за її подання складає 968,96 грн (3028 х 0,4 х 0,8). Отже, позивачем внесено судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом, на 0,04 грн.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Враховуючи наведене, а також з огляду на те, що суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судові витрати у сумі 968,96 грн.
На підставі викладеного та керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Гоголя, буд. 34, м. Полтава, 36000, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 періодів роботи з 01.01.2004 по 28.12.2006 та з 01.04.2008 по 30.06.2024 в Комунальному підприємстві "Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім.О.Ф.Мальцева Полтавської обласної ради" у подвійному розмірі до страхового стажу для обчислення пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити з 03.06.2025 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , зарахувавши у подвійному розмірі до страхового стажу для обчислення пенсії періоди роботи з 01.01.2004 по 28.12.2006, з 01.04.2008 по 30.06.2024 в Комунальному підприємстві "Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім.О.Ф. Мальцева Полтавської обласної ради".
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя М.В. Довгопол