про повернення заяви без розгляду
18 вересня 2025 року ЛуцькСправа № 140/19895/23
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
судді Смокович В.І., одержавши заяву ОСОБА_1 про видачу дублікатів виконавчих листів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) звернулася до суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області області (далі ГУ ПФУ в Кіровоградській області, відповідач 2) про визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ в Кіровоградській області від 22 червня 2023 року № 907470134960 про відмову позивачу у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ГУ ПФУ у Волинській області здійснити перерахунок та виплату пенсії по віку позивачу відповідно до Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ «Про державну службу» з дати звернення (19 червня 2023 року) з визначенням розміру пенсії відповідно до наданих із заявою довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих відділом фінансів Луцької державної адміністрації Волинської області від 19.06.2023 за №183/01-08/2-23; №185/02-13/2-23
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03.11.2023 позов ОСОБА_1 до ГУ ПФУ у Волинській області, ГУ ПФУ в Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення ГУ ПФУ в Кіровоградській області від 22 червня 2023 року №907470134960 та зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області здійснити перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VII з дати звернення (19.06.2023) з визначенням розміру пенсії відповідно до наданих із заявою від 19.06.2023 довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих відділом фінансів Луцької державної адміністрації Волинської області від 19.06.2023 за №183/01-08/2-23; №184/02-13/2-23; №185/02-13/2-23. Вирішено стягнути з ГУ ПФУ у Кіровоградській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 1073,60 грн.
На виконання рішення суду від 03.11.2023 у цій справі 14.05.2024 Волинський окружний адміністративний суд видав позивачу (стягувачу) ОСОБА_1 під розписку виконавчі листи №14286/2024, №14287/2024.
ОСОБА_1 13.08.2025 звернулася до суду із заявою про видачу дублікатів виконавчих листів у справі 140/19895/23 без зазначення підстав для їх видачі.
Вказана заява подана без додержання вимог частини першої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та підлягає поверненню заявнику без розгляду, з огляду на таке.
Згідно із частиною першою статті 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 18.4 пункту 18 розділу VII «Перехідні положення» КАС України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку
Дублікат виконавчого документа - це документ, що видається замість втраченого оригіналу та має силу первісного документа. Від оригіналу зазначений документ відрізняється лише спеціальною позначкою «Дублікат».
Аналіз змісту підпункту 18.4 пункту 18 розділу VII «Перехідні положення» КАС України свідчить про те, що основними критеріями для задоволення заяви про видачу дубліката виконавчого документа є: втрата виконавчого документа (загублення, викрадення, знищення, істотне пошкодження, вилучення у виконавця або стягувача, що унеможливлює його виконання, тощо) та звернення до суду із заявою до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання.
В порушення вимог пунктів 5-7 частини першої статті 167 КАС України, у заяві про видачу дублікатів виконавчих листів заявник не вказав підстав для їх видачі (загублення, викрадення, знищення, істотне пошкодження, вилучення у виконавця або стягувача оригіналів виконавчих листів, що унеможливлює їх виконання, тощо), а також стану виконання рішень суду.
Крім того, заявнику необхідно одночасно із заявою про їх видачу подати документ про сплату судового збору.
Згідно із абзацом першим частини другої статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Відтак, оскільки заява про видачу дублікатів виконавчих листів не відповідає вимогам частини першої статті 167 КАС України, а заявник не подав документ про сплату судового збору за видачу дублікатів виконавчих документів, тому суд дійшов висновку про те, що вказану заяву необхідно повернути заявнику без розгляду.
Разом із тим суд наголошує, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до суду із заявою про видачу дублікатів виконавчих листів, у яких необхідно зазначити підстави для їх видачі, стан виконання рішення суду у цій справі, а також одночасно із заявою про їх видачу подати документ про сплату судового збору.
Керуючись статтями 167, 248, підпунктом 18.4 пункту 18 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд
Заяву ОСОБА_1 про видачу дублікатів виконавчих листів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити дії, залишити без розгляду.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до суду у порядку, встановленому законом.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.І. Смокович