Провадження №2-а/760/1524/25
Справа №760/24790/25
/про залишення позовної заяви без руху/
19 вересня 2025 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Майстренко О.М., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції, на постанову у справі про адміністративне правопорушення,
Скаржник звернувся до Солом'янського районного суду м. Києва зі скаргою до Департаменту патрульної поліції, на постанову у справі про адміністративне правопорушення.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду зазначеної скарги визначено суддю Майстренка О.М.
Вивчивши матеріали та зміст поданої скарги суд вважає, що вона підлягає залишенню без руху за таких підстав.
Відповідно до ст. 1 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) КАС України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Згідно ч. 1 ст. 3 КАС України порядок здійснення адміністративного судочинства встановлюється Конституцією України, цим Кодексом та міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
У ч. 1 ст. 5 КАС України вказано, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно ч .1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КАС України, заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Проте, ОСОБА_2 подано до суду скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення, що не передбачено вимогами КАС України.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 94 КАС України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Проте, додатки, долучені до скарги не оформлені належним чином, а саме не містить підпису скаржника із зазначенням дати на долучених до позовної заяви додатках.
У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.169 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин скарга повинна бути залишена без руху, а скаржнику наданий строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 94, 160, 161, 169, 248, 256, 286 КАС України,
Скаргу ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції, на постанову у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Надати позивачу п'ятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків вказаних у цій ухвалі.
Роз'яснити позивачу, що якщо у встановлений цією ухвалою строк недоліки позовної заяви будуть усунуті, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Майстренко