Постанова від 12.09.2025 по справі 758/9628/25

Справа № 758/9628/25

3/758/3957/25

Категорія 469

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2025 року місто Київ

Суддя Подільського районного суду м. Києва Гречана С.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, займаючого посаду керівника відділу внутрішнього аудиту політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» (код ЄДРПОУ 2009956), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , за ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення

УСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення № 50-33/995 від 05.06.2025, складеного керівником відділу реалізації матеріалів перевірок Департаменту формування Доброчесності політичних фінансів уповноваженою особою Національного агентства з питань запобігання корупції вбачається, що ОСОБА_1 будучи керівником відділу внутрішнього аудиту політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» (код ЄДРПОУ 2009956) не забезпечив належне подання Звіту Партії за IV квартал 2024 року, а саме, встановлено неповноту інформації, що полягає у не відображенні відомостей про зобов'язання фінансового характеру, які виникли у Київської обласної організації Партії (код ЄДРПОУ 21710792), Херсонеської обласної організації Партії (код ЄДРПОУ 25801864), Чернівецької обласної організації Партії (код ЄДРПОУ 21436173) та Чорноморської міської партії організації Партії (код ЄДРПОУ 26133744) загальним розміром 320 198, 68 грн. Чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 212-21 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання призначене на 21.07.2025 не з'явився, надіслав до суду клопотання про відкладення розгляду справи, судом було відкладено розгляд справи на 25.07.2025.

25.07.2025 ОСОБА_1 повторно не з'явився у судове засідання надав клопотання про відкладення розгляду справи, а також письмові пояснення, з яких вбачається, що останній заперечує наявність умислу у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП та просить закрити провадження у справі, розгляд справи було відкладено на 22.08.2025.

22.08.2025 ОСОБА_1 втретє не з'явився у судове засідання надав клопотання про відкладення розгляду справи, розгляд справи було відкладено на 26.08.2025.

26.08.2025 ОСОБА_1 вчетверте не з'явився у судове засідання надав клопотання про відкладення розгляду справи, розгляд справи було відкладено на 01.09.2025, яке в подальшому, було відкладено на 12.09.2025.

12.09.2025 ОСОБА_1 вп'яте не з'явився у судове засідання подавши клопотання про відкладення розгляду справи.

За даних обставин, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.

У своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши долучені до нього матеріали, суд дійшов наступних висновків.

ОСОБА_1 є керівником відділу внутрішнього аудиту політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА», що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та копією Рішення про надання повноважень ОСОБА_1 для вчинення дій від імені політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» від 24.07.2020 №06-11-145.

Вищевказаним Рішенням від 24.07.2020 № 06-11-145 ОСОБА_1 наділений повноваженнями щодо підписання та подання податкової, бухгалтерської, фінансової та іншої звітност і документів політичної партії «Всеукраїнське об?єдпання «Батьківщина», зокрема, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру.

26.12.2023 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій» від 23.08.2023 № 3337-1X (далі - Закон № 3337-XI), який відновив звітування політичних партій та обов'язок Національного агентства перевіряти Звіти.

Частиною 9 ст. 17 Закону «Про політичні партії в Україні», передбачено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до пункту 4 частини 11 статті 17 Закону Звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру обов'язково включає такий розділ «Зобов'язання фінансового характеру станом на кінець звітного періоду», в якому має бути наведено повну та достовірну інформацію про всі фінансові зобов'язання політичної партії (її місцевої організації, яка у встановленому порядку набула статусу юридичної особи).

У відповідності до статті 28 Закону України «Про виконавче провадження» копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур'єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1-4 частини дев'ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням.

Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Підставою для відкриття виконавчого провадження по виконанню судового рішення є пред'явлений до відповідного відділу державної виконавчої служби виконавчий документ разом із заявою стягувача про відкриття виконавчого провадження.

Виконавчий документ повинен відповідати статті 4 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до якої у виконавчому документі обов'язково мають бути зазначені його назва, дата видачі, найменування органу, посадової особи, що видали документ, дата і номер рішення, за яким видано виконавчий документ, найменування стягувача і боржника, їх адреси, дата і місце народження боржника та його місце роботи (для громадян), номери рахунків у кредитних установах (для юридичних осіб), а також резолютивна частина рішення, дата набрання чинності рішенням та строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Відповідно до статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є "правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

У відповідності до частини 5 статті 11 Цивільного кодексу України зобов'язанням у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду.

Враховуючи інформацію отриману з Автоматизованої системи виконавчого провадження Міністерства юстиції України та Єдиного реєстру боржників станом на кінець звітного періоду (тобто станом на кінець IV квартал 2024 року) відкрито виконавчі провадження щодо: Київської обласної організації політичної партії «Всеукраїнське об?єднання «Батьківщина» (код ЄДРПОУ 21710792); Херсонської обласної організації Всеукраїнського об?єднання «Батьківщина» (код ЄДРПОУ 25801864); Чернівецької обласної партійної організації Всеукраїнського об?єднання «Батьківщина» (код ЄДРПОУ 21436173); Чорноморської міської партійної організації Всеукраїнського об?єднання «Батьківщина» (код ЄДРПОУ 26133744).

Так, листом від 27.03.2025 № 74284135/2 (вх. № 60526/0/06-25 від 27.03.2025) Подільським відділом державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) повідомлено, що на примусовому виконанні перебуває виконавче провадження № АСВП: НОМЕР_2 щодо стягнення з Київської обласної організації Партії (код ЄДРПОУ 21710792) судового збору за подання позовної заяви у розмірі 2 102,00 грн на користь Державної судової адміністрації України .

Листом від 18.03.2025 № 11633 (вх. № 57008/0/06-25 від 18.03.2025) Суворовським відділом державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) повідомлено, що на примусовому виконанні перебуває два виконавчих провадження № АСВП: НОМЕР_4 та № АСВП: НОМЕР_3 щодо стягнення з Херсонської обласної організації Партії (код ЄДРПОУ 25801864) судових зборів у розмірі 6 306,00 грн та 11 561,00 грн на користь Херсонського окружного адміністративного суду та Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області.

Листом від 05.03.2025 № 26337/10 (вх. № 54921/0/06-25 від 12.03.2025) Другим відділом державної виконавчої служби у місті Чернівці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомлено, що на виконанні перебуває два виконавчих провадження №АСВП: НОМЕР_5 та № АСВП: НОМЕР_6 щодо стягнення з Чернівецької обласної організації Партії (код ЄДРПОУ 21436173) заборгованості з розподілу природного газу у розмірі 3 023,15 грн на користь АТ «Оператор газорозподільної системи «ЧЕРНІВЦІГАЗ», пені у розмірі 6 563,52 грн та судового збору у розмірі 2 684,00 грн на користь Управління комунальної власності Чернівецької міської ради.

Листами від 21.03.2025 № 2115/15106 (вх. № 58695/0/06-25 від 24.03.2025) та від 25.03.2025 № 2115/15730 (вх. № 59541/0/06-25 від 25.03.2025) Чорноморським відділом державної виконавчої служби в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства провання по: тено, 76 5.594 НОМЕР_14 НОМЕР_15, НОМЕР_16, НОМЕР_17, НОМЕР_18, НОМЕР_19, НОМЕР_20, НОМЕР_21, НОМЕР_22, НОМЕР_23, НОМЕР_24, НОМЕР_25, НОМЕР_26, НОМЕР_27, НОМЕР_28, НОМЕР_29, НОМЕР_30, НОМЕР_31, НОМЕР_32, НОМЕР_33, НОМЕР_34, НОМЕР_35, НОМЕР_36, НОМЕР_37 щодо стягнення з Чорноморської міської партійної організації Партії (код ЄДРПОУ 26133744) заборгованості загальним розміром 175 301,23 грн (борг, пеня, судові збори, виконавчі збори, витрати виконавчих проваджень) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях та Чорноморського відділу державної виконавчої служби в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).

Листами від 13.03.2025 № 5731 (вх. № 55687/0/09-25 від 14.03.2025) та від 14.03.2025 № 5739 (вх. № 55687/1/09-25 від 14.03.2025) Приватним виконавцем Притуляком Валерієм Миколайовичем повідомлено, що на примусовому виконанні перебували виконавчі провадження № АСВП: НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_13 щодо стягнення з Чорноморської міської партійної організації Партії (код ЄДРПОУ 26133744) заборгованості загальним розміром 112 657,73 грн (борг, пеня, інфляційні витрати, судові збори) на користь Чорноморської філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (Адміністрація морського порту Чорноморськ).

Відтак, невідображення у розділі IV «ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ФІНАНСОВОГО ХАРАКТЕРУ» Звіту політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» (код ЄДРПОУ 20069956) за IV квартал 2024 року відомостей щодо наявних фінансових зобов'язань у розмірі 320 198,63 грн.

Виявлене порушення зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіту про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ?ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» (код ЄДРПОУ 20069956) за IV квартал 2024 року від 04.04.2025 № 2127, затверджений наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 04.04.2025 № 98/25, тобто, 04 квітня 2025 року.

Закон передбачає, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, а також інших законів України та згідно із партійним статутом.

У відповідності до частини 1 статті 19 Закону України про політичні партії у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності, заборона політичної партії.

Отже, враховуючи норми статті 19 Закону, а також приписи статей 7, 9, 23. 24 КУпАП, суб'єктом вчинення правопорушення, передбаченого статтею 212-21 КУпАП є керівник Партії або уповноважена особа, якою підписано та подано Звіт до Національного агентства: Звіт Партії за IV квартал 2024 року подано до Національного агентства через Реєстр 07 лютого 2025 року о 14:33 годині (унікальний ідентифікатор Звіту -7f718d60-e54f-11ef-9743-8991a53f54af) та підписано ОСОБА_1 , шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису.

Листом - зверненням від 16.06.2021 № 13-56-3423 (вх. № 07/49212/21 від 16.06.2021) Партія надала відомості про ОСОБА_1 як керівника відділу внутрішнього аудиту Партії, а також копії документів, що підтверджують його повноваження на подання та підписання Звіту, а саме: копія Розпорядження № 25-к та копія рішення Президії політичної ради Партії «Про надання повноважень ОСОБА_1 для вчинення дій від імені Партії» від 24.07.2020 № 06-11-145.

Таким чином, ОСОБА_1 як посадова особа порушив порядок подання Звіту Партії за IV квартал 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 212-21 КУпАП.

Статтею 14 КУпАП визначено, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані недодержанням установлених правил, зокрема, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.

Отже, ОСОБА_1 - як посадова особа, підлягає притягненню до відповідальності за вчинення ним адміністративного правопорушення, що посягає на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Своїми діями, які виразились у порушенні порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IV квартал 2024 року, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП.

В своїх письмових поясненнях ОСОБА_1 зазначив, що відповідні партійні організації не були у визначений законом спосіб повідомленні про наявність (відкритих) виконавчих проваджень, а відтак, не мали і не могли мати інформацію про їх наявність.

Щодо виконавчого провадження АСВП:НОМЕР_2, відкритого щодо Київської обласної організації політичної партії «Всеукраїнське об?єднання «Батьківщина» (код за ЄДРПОУ 21710792): Київська ОПО проінформувала, що на юридичну адресу Київської ОПО не находили офіційні листи від органів ДВС щодо відкриття вищезазначеного виконавчого провадження, тому Київська ОПО не була належним чином проінформована про наявність вказаного виконавчого провадження.

Щодо виконавчого провадження АСВП НОМЕР_6 від 15.02.2024 року, відкритого щодо Чернівецької обласної партійної організації: Чернівецька ОПО повідомила, що дане провадження було відкрите згідно судового рішення по справі № 926/3202/23. Чернівецька обласна партійна організація відобразила заборгованість за даним судовим рішенням у розмірі 2684,00 грн. та 6563,52 грн. у Звіті за 2023 рік. Дана заборгованість була сплачена третьою особою та відображена як спонсорство у Звіті Чернівецької ОПО за І квартал 2024 року. Але станом на 28.03.2025 рік Другий відділ виконавчої служби у місті Чернівці не отримав підтверджуючих документів від Управління комунальної власності Чернівецької міської ради щодо сплати Чернівецькою ОПО даної заборгованості.

Щодо виконавчого провадження АСВП НОМЕР_5 від 12.02.2024 року, відкритого на підставі рішення суду № 926/5106/23. Про наявність судового наказу та відкриття виконавчого провадження Чернівецька ОПО не була належним чином повідомлена, представники Чернівецької ОПО не були проінформовані про розгляд судової справи, а тому Чернівецька ОПО не мала інформації про відкриття вказаного виконавчого провадження.

Щодо виконавчих проваджень 12.10.2020 - № ACBII: НОМЕР_7, № АСВІІ: НОМЕР_8, №АСВП: НОМЕР_9, № ACBIl: НОМЕР_10, № АСВП: НОМЕР_11, № АСВП: НОМЕР_12, № АСВП: НОМЕР_13; та виконавчих проваджень НОМЕР_40, НОМЕР_39, НОМЕР_38, НОМЕР_14, НОМЕР_15, НОМЕР_16, НОМЕР_17, НОМЕР_18,НОМЕР_19, НОМЕР_20, НОМЕР_21, НОМЕР_22, НОМЕР_23, НОМЕР_24, НОМЕР_25, НОМЕР_26, НОМЕР_27, НОМЕР_28, НОМЕР_29, НОМЕР_30, НОМЕР_31, НОМЕР_32, НОМЕР_33, НОМЕР_34, НОМЕР_35, НОМЕР_36, НОМЕР_37 відкритих щодо Чорноморської міської партійної організації Всеукраїнського об?єднання «Батьківщина», яка перебувала в стані припинення (код за ЄДРПОУ 26133744): - інформація щодо наявних виконавчих проваджень стала відома ліквідатору Чорноморської МПО лише в березні 2025 року та протягом березня 2025 року заборгованість за вказаними вище виконавчими провадженнями Чорноморської МПО була повністю погашена.

Окрім того, з урахуванням зазначених даних отриманих від НАЗК, начебто Партією було вжито усіх необхідних заходів, щодо погашення вказаних заборгованостей, та відповідного відображення цього у звітах, про що також було повідомлено НАЗК.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозицією ст. 212-21 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Стаття 212-21 КУпАП є бланкетною, тобто такою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів.

Відповідно до п. 4 ч. 11 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру обов'язково включає такі розділи:

"Зобов'язання фінансового характеру станом на кінець звітного періоду", в якому має бути наведено повну та достовірну інформацію про всі фінансові зобов'язання політичної партії (її місцевої організації, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи). Якщо фінансове зобов'язання політичної партії (її місцевої організації, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи) виникло у звітному періоді та було виконано політичною партією (її місцевою організацією, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи) у цьому самому звітному періоді, таке фінансове зобов'язання не відображається у звіті політичної партії про її майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Так, як встановлено судом, ОСОБА_1 як керівник відділу внутрішнього аудиту політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» підписав та подав Звіт Партії за IV квартал 2024 року, де зазначено неповну інформацію, що полягає у невідображенні у Звіті відомостей про фінансові зобов'язання у Київської обласної організації Партії (код ЄДРПОУ 21710792), Херсонеської обласної організації Партії (код ЄДРПОУ 25801864), Чернівецької обласної організації Партії (код ЄДРПОУ 21436173) та Чорноморської міської партії організації Партії (код ЄДРПОУ 26133744) загальним розміром 320 198, 68 грн.

Вина ОСОБА_1 підтверджена дослідженими матеріалами справи, зокрема даними протоколу про вчинення адміністративного правопорушення від 05.06.2025 №50-33/995; даними Звіту політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IV квартал 2024 року; листом Національного агентства про надання інформації від 28.02.2025 № 50-19/17458-25 на 2 арк.; листом Подільського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 27.03.2025 № НОМЕР_2/2 (x. № 60526/0/06-25 від 27.03.2025) на 2 арк.; листом Подільського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 18.03.2025 № 74254135 (вх. № 68309/0/06-25 від 15.04.2025) на 1 арк.; листом Національного агентства про надання інформації від 28.02.2025 № 50-19/17540-25 на 2 арк.; листом Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 18.03.2025 №11633 (вх. № 57008/0/06-25 від 18.03.2025) на 9 арк.; листом Національного агентства про надання інформації від 03.03.2025 № 50-19/17800-25 на 2 арк.; листом Другого відділу державної виконавчої служби у місті Чернівці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 05.03.2025 № 26337/10 (вх. № 54921/0/06-25 від 12.03.2025) на 1 арк.; листом Національного агентства про надання інформації від 04.03.2025 № 50-19/18119-25 на 2 арк.; листом Чорноморського відділу державної виконавчої служби в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Одеса) від 21.03.2025 № 21.15/15106 (вх. № 58695/0/06-25 від 24.03.2025) на 1 арк.; листом Чорноморського відділу державної виконавчої служби в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 25.03.2025 № 21.15/15730 (вх. № 59541/0/06-25 від 25.03.2025) на 6 арк.; листом Національного агентства про надання інформації від 03.03.2025 № 50-19/17889-25 на 2 арк.; листом приватного виконавця Притуляка В.М. від 13.03.2025 № 5731 (вх. № 55687/0/09-25 від 14.03.2025) на 2 арк.; листом приватного виконавця Притуляка В.М. від 14.03.2025 № 5739 (вх. № 55687/0/09-25 від 14.03.2025) на 2 арк.; листом Національного агентства про надання інформації від 28.03.2025 № 50-20/26753-25 на 3 арк.; листом політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ?ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» (код ЄДРПОУ 20069956) від 10.04.2025 № 13-58-4060 (вх. № 66336/0/07-25 від 10.04.2025) на 27 арк.; листом звернення політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ?ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» (код ЄДРПОУ 20069956) від 16.06.2021 № 13-56-3423 (x. № 07/49212/21 від 16.06.2021) на 4 арк.; Висновком про результати перевірки Звіту про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ?ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» (код ЄДРПОУ 20069956) за IV квартал 2024 року від 04.04.2025 № 2127, затверджений наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 04.04.2025 № 98/25 на 9 арк.

Вказані докази отримані з дотриманням встановленого законом порядку та передбаченими способами, а отже, відсутні будь-які сумніви у їх достовірності.

Зазначеними документами підтверджено невідображення у розділі IV «ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ФІНАНСОВОГО ХАРАКТЕРУ» Звіту політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» (код ЄДРОПУ 20069956) за IV квартал 2024 року відомостей щодо наявних фінансових зобов'язнь у розмірі 320 198,63 грн.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, з урахуванням обставин скоєння правопорушення, та особи правопорушника, суд вважає необхідним застосувати до правопорушника адміністративне стягнення в межах санкції ст. 212-21 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд вважає, що саме таке обране йому стягнення, відповідно до ст. 23 КУпАП, буде мірою відповідальності та застосовано з метою виховання порушника в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, та запобігати вчиненню нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що на час винесення судом рішення становить 605,60 грн., в зв'язку з чим, відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у вказаному розмірі.

На підставі ст. 212-21, керуючись ст. 33, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, займаючого посаду керівника відділу внутрішнього аудиту політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА» (код ЄДРПОУ 2009956), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 212-21 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 (п'ять тисяч сто) гривень;

Стягнути з ОСОБА_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок;

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва;

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги;

Штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання;

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили;

Згідно ст. 308 КУпАП України у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.

Суддя В.В. Гребенюк