Постанова від 17.09.2025 по справі 559/3987/25

Справа № 559/3987/25

Провадження № 3/559/2100/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.09.2025 м. Дубно

Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Томілін О.М. розглянувши матеріали, які надійшли від батальйону № 3 (з обслуговування Дубенського району) полку УПП в Рівненській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.122-4, ст.124 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія НОМЕР_1 , жительку АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , які надійшли від батальйону №3 (з обслуговування Дубенського району) полку УПП в Рівненській області ДПП та розглядаються одночасно судом, об'єднати за №559/3987/25 (3/559/2100/2025) згідно ст. 36 КУпАП.

05.09.2025 о 07:40 год. в с.Турковичі, вул.Шевченка, 16, Дубенського району, Рівненської області, водійка ОСОБА_1 керуючи т/з Volkswagen Polo, д.н.з. НОМЕР_2 , не була уважною, не стежила за дорожньою обстановкою, під час зустрічного роз'їзду, не дотрималася бокового інтервалу, внаслідок чого здійснила зіткнення з припаркованим автомобілем марки Volkswagen Golf Plus, д.н.з. НОМЕР_3 , в результаті ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження та було завдано матеріальні збитки, чим порушила п. 13.3 ПДР, за що передбачена відповідальність за ст.124 КУпАП.

Окрім цього, 05.09.2025 о 07:40 год. в с.Турковичі, вул..Шевченка, 16, Дубенського району, Рівненської області, водійка ОСОБА_1 керуючи т/з Volkswagen Polo, д.н.з. НОМЕР_2 , будучи причетною до ДТП залишила місце події. Своїми діями ОСОБА_1 порушила п. 2.10.а ПДР, за що відповідальність передбачена ст.122-4 КУпАП.

ОСОБА_1 надала суду заяву, у якій зазначила, що провину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 122-4, 124 КУпАП, визнає повністю, кається, розгляд справи просить провести за її відсутності.

Потерпілий ОСОБА_2 подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.

Пунктом 13.3 ПДР передбачено під час обгону, випередження, об'їзду перешкоди чи зустрічного роз'їзду необхідно дотримувати безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху.

Пунктом 2.10.а.ПДР передбачено, що у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.

Статтею 124 КУпАП передбачена відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Санкцією статті 122-4 КУпАПпередбачена відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.

Статтями 251, 280 КУпАП визначені фактичні дані, обставини, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Окрім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні нею адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, її вина також підтверджується дослідженими письмовими доказами: протоколами про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 № 447131 від 08.09.2025 та серії ЕПР1 № 447116 від 08.09.2025; письмовими поясненнями учасників та свідків ДТП.

Таким чином, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з'ясувавши фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, що мають істотне значення для розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що факт вчинення ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, є доведеним, оскільки остання порушила вимоги п.п. 2.10 а; 13.3 ПДР України, що спричинило дорожньо-транспортну пригоду, та залишила місце ДТП, тому вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі ст. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.

Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Отже, стягнення є засобом впливу на свідомість правопорушника і головна його мета виховання порушника, формування у нього законослухняної поведінки, у зв'язку із чим своєчасне застосування заходів стягнення за адміністративні правопорушення є засобом запобігання суспільно небезпечних діянь.

Суд враховує, що велика кількість дорожньо-транспортних пригод відбувається саме через нехтування учасниками дорожнього руху Правилами дорожнього руху. Безпека руху це зобов'язання водія не тільки по відношенню до себе, але й до інших учасників руху, оскільки порушення учасниками дорожнього руху правил безпеки руху, як правило, призводить до непередбачуваних наслідків, зокрема загрози життю та здоров'ю громадян, пошкодження майна тощо.

При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер вчиненого правопорушення, ступінь провини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, і дані про його особу, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При ухваленні рішення у справі суддя бере до уваги, що ОСОБА_1 вчинила грубе порушення ПДР України, внаслідок ДТП транспортний засіб потерпілого отримав мехінічні ушкодження, а тому, для запобігання вчиненню нових правопорушень та виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття необхідно накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції за більш серйозне правопорушення, а саме за ст. 122-4 КУпАП.

Згідно з вимогамист. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. З огляду на вказане з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн, розмір якого судом визначено відповідно до ЗУ «Про судовий збір» та ЗУ «Про державний бюджет на 2025 рік».

Керуючись ст.ст. 7, 36, 40-1, 122-4, 124, 245, 248, 251, 283, 284 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбаченихст.ст. 122-4, 124 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 3400,00 грн в дохід держави.

Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК у Рівнен.обл./Рівнен.обл./21081300; Код за ЄДРПОУ: 38012494; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача: 899998; Рахунок отримувача: UA218999980313020149000017001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн. на наступні реквізити: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: Роз'яснити, що в разі несплати штрафу в добровільному порядку в п'ятнадцятиденний строк із дня вручення копії постанови сума штрафу буде стягнута в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк із дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Дубенський міськрайонний суд Рівненської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців. У разі її оскарження перебіг строку давності зупиняється до розгляду апеляційної скарги.

Суддя О.М.Томілін