Справа № 594/1124/25
Провадження № 3/594/336/2025
19 вересня 2025 року
м.Борщів
Суддя Борщівського районного суду Тернопільської області Чир П.В., з участю прокурора Гринюка О.О., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя
АДРЕСА_1 , пенсіонера,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення - ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади майстра лісу Більче-Золотецького лісництва філії «Чортківське лісове господарство» Державного спеціалізованого підприємства «Ліси України», та відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч. 2 ст. 45 даного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 07.04.2025 о 15:15 год. подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), хоча зобов'язаний був подати декларацію протягом 30 днів з дня звільнення з посади, а саме не пізніше 23:59 год. 13.12.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в залі судового засідання, вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав повністю та щиро розкаявся.
Прокурор в судовому засіданні просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, так як вважає, що в його діях наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суддя встановив наступне.
Відповідно до наказу директора філії «Чортківське лісове господарство» № 29-к від 24.01.2024 «Про переведення працівників» ОСОБА_1 з 24 січня 2024 року переведено на посаду майстра лісу Більче-Золотецького лісництва філії «Чортківське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України».
Наказом директора філії № 174-к від 13.11.2024 «Про звільнення з роботи Петра ЗУЛЯКА» з 13 листопада 2024 року ОСОБА_1 звільнено з посади майстра лісу Більче-Золотецького лісництва філії «Чортківське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства Ліси України», за власним бажанням, у зв'язку з виходом на пенсію.
Статтею 89 Лісового Кодексу України передбачено, що державна лісова охорона має статус правоохоронного органу. Порядок діяльності державної лісової охорони та лісової охорони визначається положенням, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Згідно з Додатком до Положення про державну лісову охорону, лісову охорону інших постійних лісокористувачів та власників лісів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2009 № 976, до посадових осіб державної лісової охорони підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства віднесено майстра лісу.
Відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) посадові та службові особи державної лісової охорони є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 252/23 від 08.11.2023 (далі - Порядок), декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.
ОСОБА_1 вищевказаних вимог Закону не дотримався.
Подання невчасно декларації ОСОБА_1 стверджується скріншотом сторінки Інтернету з сайту НАЗК Єдиного державного реєстру декларацій.
Згідно ч 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Під час розгляду справи не встановлено таких поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати щорічні декларації.
Проаналізувавши та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, а тому приходить до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу в дохід держави в межах санкції статті.
У відповідності до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі наведеного та керуючись статтями 33, 34,36,172-6, 283, 284 КУпАП України -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення ОСОБА_1 даної постанови, а в разі оскарження цієї постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується: подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу (1700 гривень); витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Тернопільського апеляційного суду через Борщівський районний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: П.В. ЧИР