Єдиний унікальний номер 205/10528/23
Номер провадження 1-кс/205/1773/25
Іменем України
18 вересня 2025 року м. Дніпро
Слідчий суддя Новокодацького районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , захисника - адвоката ОСОБА_5 (в режимі відеоконференції), підозрюваної ОСОБА_6 (в режимі відеоконференції), розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 , про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України за підозрою:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Маріуполь Донецької області, раніше не судимої, яка працює на посаді директора комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », є депутатом ІНФОРМАЦІЯ_3 VIII скликання від політичної партії « ІНФОРМАЦІЯ_4 », зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 , виданий Приморським районним сектором у м. Маріуполі ГУДМС в Донецькій області від 01.10.2014,-
В провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 , про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що Рішенням ІНФОРМАЦІЯ_5 від 22.05.2019 № 7/40-3741 на підставі Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Основи законодавства України про охорону здоров'я» створено шляхом реорганізації (перетворення комунальної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») комунальне некомерційне підприємство Маріупольської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до статуту комунальне некомерційне підприємство Маріупольської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 ») є лікарняним та амбулаторним закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної спеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України.
10.06.2019 розпорядженням міського голови м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_7 № 372ос ОСОБА_6 призначено на умовах контракту від 18.06.2019 на посаду директора КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
18.06.2019 між ІНФОРМАЦІЯ_7 , в особі міського голови ОСОБА_7 , та громадянкою України ОСОБА_6 укладено контракт про призначення на посаду директора КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та відповідно до якого на ОСОБА_6 покладено наступні обов'язки:
1) організовувати роботу закладу щодо виробничо-господарської, соціальної та іншої діяльності відповідно до статуту;
2) забезпечувати раціональний добір кадрів, створювати умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників згідно із затвердженим в установленому порядку штатним розписом;
3) подавати в установленому порядку органові управління майном квартальну, річну фінансову та іншу звітність закладу;
4) забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за закладом майна з метою належного виконання закладом покладених на нього завдань, задоволення соціально-побутових потреб працівників закладу;
5) вживати заходів до ефективного використання за призначенням, збереження та відновлення закріплених за закладом на праві оперативного управління основних засобів;
6) забезпечувати дотримання у закладі вимог законодавства про охорону праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил, створення належних умов праці;
7) забезпечувати раціональне та ефективне цільове використання бюджетних коштів, що передбачені для утримання закладу та надання безоплатної медичної допомоги;
8) вживати заходів до своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 днів, та не пізніше семи днів, після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, та недопущення утворення заборгованості з неї;
9) забезпечувати виконання планових показників діяльності закладу;
10) забезпечувати проведення колективних переговорів, укладення колективного договору в порядку, визначеному Законом України
«Про колективні договори і угоди», виконання його умов;
11) відшкодовувати збитки, завдані закладу з його вини, згідно із законодавством;
12) затверджувати наказами закладу положення про структуру підрозділу закладу, інші положення та порядки, що мають системний характер;
13) своєчасно і в повному обсязі виконувати нормативно-правові і розпорядчі акти Органів управління майном, виданих відповідно до законодавства.
Крім того, ОСОБА_6 згідно із зазначеним контрактом наділено наступними правами:
- укладати від імені закладу правочини відповідно до законодавства;
- відкривати рахунки в органах Казначейства та банківських установах;
- розпоряджатися коштами закладу в межах обсягів та у порядку, визначеному законодавством;
- визначати розмір заробітної плати працівників відповідно до законодавства у межах бюджетних асигнувань, згідно із затвердженим штатним розписом.
Також ОСОБА_6 як керівник несе відповідальність за:
- неналежну організацію бухгалтерського обліку з визначенням облікової політики та збереження оброблених документів, регістрів бухгалтерського обліку і звітності згідно із законодавством;
- невиконання статутних завдань закладу і умов вищевказаного контракту з вини керівника.
Згідно з пунктом 3.4.1. Статуту КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » директор діє без довіреності від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам підприємства, укладає договори, відкриває в органах ІНФОРМАЦІЯ_8 та банківських установах поточні та інші рахунки.
Таким чином, відповідно до ч. 3 ст. 18 та примітки 1 до ст. 364 КК України ОСОБА_6 є службовою особою, яка на підприємстві постійно обіймає посаду, пов'язану з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, якими вона наділена повноважним органом підприємства.
24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64/2022, затвердженим Законом України № 2102-IX від 24.02.2022, у зв'язку
з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб на всій території України, який неодноразово продовжено та діє на теперішній час.
Згідно з розділом ІІ Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією території України, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 № 376 від 28 лютого 2025 року, в результаті ведення агресивної війни з боку Російської Федерації проти України вся територія Маріупольського району, в тому числі м. Маріуполь Донецької області з 05.03.2022 окупована з встановленням контролю над життєдіяльністю вказаного населеного пункту та у подальшому відповідно до внесених змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, встановлено дату окупації 21.05.2022.
Після окупації м. Маріуполь Донецької області ОСОБА_6 виїхала на підконтрольну українській владі територію України, де продовжила свою діяльність на посаді директора КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
Перебуваючи на посаді директора КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », будучи службовою особою, на яку покладено організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, діючи від імені підприємства, на підставі ст. 8 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» уклала з ІНФОРМАЦІЯ_10 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_11 ), в особі голови - ОСОБА_8 , договір № 3570-Е223-Р000 від 14.02.2023 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.
Відповідно до глави 38 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1464 від 27.12.2022, ІНФОРМАЦІЯ_11 укладає договори для отримання фінансування з державного бюджету України за пакетом медичних послуг «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» із надавачами медичних послуг комунальної форми власності (крім спеціалізованих стоматологічних закладів), які на момент подання пропозиції розташовані на тимчасово окупованій Російською Федерацією території згідно з переліком, визначеним наказом Мінреінтеграції.
Таким чином, заклади охорони здоров'я комунальної форми власності, які підписали договір з НСЗУ за програмою медичних гарантій «Забезпечення кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», забезпечуються фінансуванням за рахунок Державного бюджету України.
Додатком № 56 програми медичних гарантій «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» передбачено «Спеціальні умови надання медичних послуг», згідно з якими надавач зобов'язується надавати такі медичні послуги:
1) забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території. Медичні послуги надаються за адресами: АДРЕСА_2 , та АДРЕСА_3 ;
2) запланована вартість медичних послуг у 2023 році становить 156 918 840,00 грн, у тому числі у вигляді глобальної ставки 156 918 840,00 грн (щомісячно по 13 076 570,00 грн).
Відповідно до пункту 150 глави 38 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році тариф за пакетом медичних послуг «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» визначається як глобальна ставка, яка передбачає відповідну оплату працівників:
- для лікарів (крім лікарів-інтернів) та професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я - 20000 гривень;
- для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства - 13500 гривень;
- для керівників закладів охорони здоров'я та керівників структурних підрозділів цих закладів - 26000 гривень;
- для інших працівників та лікарів-інтернів - 6700 гривень.
Відповідно до п. 152 Глави 38 Порядку реалізації програм державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2022 № 1464 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році» (зі змінами від 17.03.2023), кількість працівників відповідної категорії (фактично зайнятих штатних одиниць в закладі охорони здоров'я) для розрахунку фактичної вартості медичних послуг дорівнює кількості, яка зазначена в пропозиції, але не більше ніж кількість працівників відповідної категорії відповідно до інформації про оплати та витрати на забезпечення медичного обслуговування за програмою медичних гарантій, поданої надавачем медичних послуг відповідно до вимог пункту 28 Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 410, станом на перше число місяця, що передує місяцю подання пропозиції.
Так, ОСОБА_6 , будучи директором КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », тобто службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, а саме для КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », діючи з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, маючи на меті отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави, достовірно усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, надала недостовірну інформацію про кількість штатних працівників зазначеного медичного закладу, яке фінансується з державного бюджету ІНФОРМАЦІЯ_11 , з метою подальшої оплати пакету медичних послуг № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» виходячи з кількості персоналу медичного закладу, які нібито продовжують надавати медичні послуги, за наступних обставин.
Так, згідно з умовами договору № 3570-Е223-Р000 від 14.02.2023 (зі змінами) про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, укладеного між КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_6 зобов'язана надавати до ІНФОРМАЦІЯ_11 звіти про обсяг наданих медичних послуг, в яких міститься інформація про кількість штатних працівників, зокрема керівників, керівників структурних підрозділів, лікарів, середній медичний персонал (в тому числі фельдшерів, парамедиків), молодший медичний персонал, прибиральник службових приміщень, з метою подальшої оплати пакету медичних послуг № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» виходячи з кількості персоналу медичного закладу, які продовжують надавати медичні послуги.
За даними КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (встановлено в ході збору інформації ІНФОРМАЦІЯ_11 та зазначених в актах звіту) фонд оплати праці штатних працівників за період з 01.01.2023 по 31.08.2023 становив 48 092 025,13 грн, за наступними категоріями посад:
- керівники - 710 782,3 грн;
- керівники структурний підрозділів - 3 656 880,49 грн;
- лікарі - 14 771 265,51 грн;
- середній медичний персонал, (в тому числі фельдшери,
парамедики) - 18 630 966,5 грн;
- молодший медичний персонал / прибиральники службових приміщень - 7 783 000,72 грн;
- інші працівники - 2 539 129,61 грн.
Вказані відомості також підтверджуються звітністю за формою № 1 ДФ за четвертий квартал 2022 року та 1-3 квартал 2023 року, звітністю ЄСВ (форма № Д4) за період з листопада 2022 року по серпень 2023 року, звітністю 1-ПМГ за період з листопада 2022 року по серпень 2023 року, наказами КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за період з листопада 2022 року по серпень 2023 року про прийом, переведення, введення простою на підприємстві, виведення з простою працівників, відомостями про нарахування заробітної плати з листопада 2022 року по серпень 2023 року, інформацією, наданою КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » до ІНФОРМАЦІЯ_12 за період з листопада 2022 року по серпень 2023 року.
Так, 25.04.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_4 , внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23C1A за березень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом березня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » отримало від ІНФОРМАЦІЯ_11 грошові кошти у сумі 8 233 513,61 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за березень 2023 року № 0001990683U23C1A державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 завдано шкоду на суму 3 072 029,11 грн.
24.05.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_4 , внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23D1A за квітень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом квітня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » отримало від ІНФОРМАЦІЯ_11 грошові кошти у сумі 7 700 375,99 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за квітень 2023 року № 0001990683U23D1A державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 завдано шкоду на суму 2 538 891,49 грн.
21.06.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_4 , внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 000199068U23E1A за травень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом травня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » отримало від ІНФОРМАЦІЯ_11 грошові кошти у сумі 6 933 403,91 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за травень 2023 року № 000199068U23E1A державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 завдано шкоду на суму 1 771 919,41 грн.
25.07.2023 ОСОБА_6 перебуваючи за кордоном, внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23F1A за червень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом червня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від ІНФОРМАЦІЯ_11 отримало грошові кошти у сумі 7 102 814,56 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за червень 2023 року № 0001990683U23F1A державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 завдано шкоду на суму 1 941 330,06 грн.
23.08.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_4 , внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23G1A за липень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом липня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » отримало від ІНФОРМАЦІЯ_11 грошові кошти у сумі 7 078 887,56 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за липень 2023 року № 0001990683U23G1A державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 завдано шкоду на суму 1 917 403,06 грн.
25.09.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_4 , внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23H1A за серпень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом серпня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » отримало від ІНФОРМАЦІЯ_11 грошові кошти у сумі 7 138 088,65 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за серпень 2023 року № 0001990683U23H1A державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 завдано шкоду на суму 1 976 604,15 грн.
Так, ОСОБА_6 у період з квітня по вересень 2023 року, будучи службовою особою, а саме директором КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », у ході виконання покладених на неї обов'язків, керуючись корисливими мотивами, усвідомлюючи протиправний та незаконний характер своїх дій, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, а саме КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », шляхом зловживання своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, внесла недостовірні відомості до звітів про обсяг наданих медичних послуг, внаслідок чого на рахунок КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » з ІНФОРМАЦІЯ_14 надійшли грошові кошти, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам на загальну суму 13 218 177,28 грн.
Таким чином, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у зловживанні службовою особою своїм службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Також 14.02.2023 між КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в особі ОСОБА_6 та ІНФОРМАЦІЯ_11 в особі ОСОБА_8 укладено договір № 3570-Е223-Р000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, в якому в пункті 8.4 додатку № 56 до договору «Спеціальні умови надання медичних послуг» вказано глобальну ставку, з урахуванням кількості працівників, які працюють на підприємстві - 937.
В подальшому 29.03.2023 між КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », в особі ОСОБА_6 , та ІНФОРМАЦІЯ_11 , в особі ОСОБА_8 , укладено договір № 3570-Е223-Р000/01 про внесення змін до договору № 3570-Е223-Р000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, в якому в пункт 8.4 додатку № 56 до договору «Спеціальні умови надання медичних послуг» вказано глобальну ставку, з урахуванням кількості працівників, які працюють на підприємстві - 611.
25.04.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_4 , маючи на меті несанкціоновану зміну інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг №0001990683U23C1A за березень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі ІНФОРМАЦІЯ_14 , кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від ІНФОРМАЦІЯ_11 отримало грошові кошти у сумі 8 233 513,61 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за березень 2023 року № 0001990683U23C1A завдано шкоду державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 на суму 3 072 029,11 грн.
24.05.2023 ОСОБА_6 перебуваючи за адресою АДРЕСА_4 , маючи на меті несанкціоновану зміну інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23D1A за квітень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі ІНФОРМАЦІЯ_14 , кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від ІНФОРМАЦІЯ_11 отримало грошові кошти у сумі 7 700 375,99 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за квітень 2023 року № 0001990683U23D1A завдано шкоду державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 на суму 2 538 891,49 грн.
21.06.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_4 , маючи на меті несанкціоновану зміну інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг № 000199068U23E1A за травень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі ІНФОРМАЦІЯ_14 , кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від ІНФОРМАЦІЯ_11 отримало грошові кошти у сумі 6 933 403, 91 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за травень 2023 року № 000199068U23E1A завдано шкоду державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 на суму 1 771 919,41 грн.
25.07.2023 ОСОБА_6 перебуваючи за кордоном, переслідуючи мету несанкціонованої зміни інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23F1A за червень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі ІНФОРМАЦІЯ_14 , кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361, 75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від ІНФОРМАЦІЯ_11 отримало грошові кошти у сумі 7 102 814, 56 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за червень 2023 року № 0001990683U23F1A завдано шкоду державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 на суму 1 941 330,06 грн.
23.08.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_4 , переслідуючи мету несанкціонованої зміни інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг №0001990683U23G1A за липень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі ІНФОРМАЦІЯ_14 , кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від ІНФОРМАЦІЯ_11 отримало грошові кошти у сумі 7 078 887,56 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за липень 2023 року № 0001990683U23G1A завдано шкоду державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 на суму 1 917 403,06 грн.
25.09.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_4 , маючи на меті несанкціоновану зміну інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 », за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23H1A за серпень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі ІНФОРМАЦІЯ_14 , кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361, 75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ключем АЦСК АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від ІНФОРМАЦІЯ_11 отримало грошові кошти у сумі 7 138 088,65 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.
Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за серпень 2023 року № 0001990683U23H1A завдано шкоду державі в особі ІНФОРМАЦІЯ_11 на суму 1 976 604,15 грн.
Так, ОСОБА_6 в період з квітня по вересень 2023 року, в ході виконання покладених на неї обов'язків, діючи умисно, вносила недостовірні відомості щодо кількості фактично працюючих співробітників до звітів про обсяг наданих медичних послуг, які оброблюються та зберігаються в автоматизованій системі - інформаційній системі ІНФОРМАЦІЯ_14 , які підписувала електронним підписом та надсилала в електронному вигляді до ІНФОРМАЦІЯ_11 . Внаслідок чого безпідставно нараховано на рахунок КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » грошові кошти на загальну суму 13 218 177,28 грн, що заподіяло значну шкоду державним інтересам в особі ІНФОРМАЦІЯ_14 .
Таким чином, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинених особою, яка має право доступу до неї, що заподіяло значну шкоду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України.
13.08.2025 повідомлення про підозру вручено чоловіку ОСОБА_6 - ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_15 а також повістки про виклик останньої на 18.08.2025, 19.08.2025, 20.08.2025 для участі в слідчих діях в якості підозрюваної. Також, 13.08.2025 повідомлення про підозру ОСОБА_6 та повістки про виклик на допит останньої 18.08.2025, 19.08.2025, 20.08.2025, поштою направлено за місцем роботи ОСОБА_6 , а саме до ККП ММР « ОСОБА_10 » та вручено прокурором т.в.о. директора КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_2 », тобто за місцем роботи останньої. Крім того, 13.08.2025 прокурором в порядку ст. 135 КПК України повідомлення про підозру ОСОБА_6 та повістки про виклик на 18.08.2025, 19.08.2025, 20.08.2025 нарочно отримано головним спеціалістом ІНФОРМАЦІЯ_5 , оскільки остання є діючим депутатом цією ради.
16.08.2025 на адресу Лівобережної окружної прокуратури Донецької області та Маріупольського районного управління поліції Донецької області надійшло клопотання від підозрюваної ОСОБА_6 про те, що останній стало відомо про складання керівником Донецької обласної прокуратури повідомлення про підозру від 13.08.2025 у кримінальному провадженні № 4202305270000012 від 21.08.2023, за ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України, та виклик її на допит в якості підозрюваної на 18.08.2025, 19.08.2025, 20.08.2025. Однак ОСОБА_6 вказала, що прибути до м.Дніпра не має можливості, оскільки остання перебуває за кордоном з 19.12.2024. Через побоювання та загрозу своєму життю не може повернутися в Україну, адже останнім місцем проживання було м.Київ, яке постійно знаходиться під обстрілами. Крім того, ОСОБА_6 вказала, що бажає скористатися своїм правом не говорити нічого з приводи підозри, відмовляється відповідати на будь які питання та відмовляється давати показання чи пояснення до відкриття їй або її захиснику матеріалів досудового розслідування в порядку ст. 290 КПК України. Крім того, остання просить не викликати її на допит в якості підозрюваною, оскільки відмовляється бути допитаною. Щодо поважності причин неявки ОСОБА_6 вказала, що виклик її на допит в якості підозрюваної, з урахуванням її права, передбаченим ст. 18 КПК України, може розцінюватися як примушування до дачі показань.
Таким чином, в зазначені вище дати підозрювана ОСОБА_6 на допит в якості підозрюваної не з'явилася.
Згідно інформації наданої ІНФОРМАЦІЯ_16 , згідно якої ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 з 19.12.2024 виїхала з території України через пункт пропуску Шегині.
Наявність обґрунтованої підозри м ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, передбаченого
ч. 2 ст. 364, ч. 3 т. 362 КК України, повністю підтверджується зібраними
у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- висновком судово-економічної експертизи від 08.08.2025, згідно якого
документально підтверджено завдання збитків ІНФОРМАЦІЯ_11 на суму 13218177, 28 грн., шляхом внесення недостовірних відомостей до звітів про обсяг надання медичних послуг за договором ІНФОРМАЦІЯ_11 від 14.02.2023 №3570-Е223-Р000 ( зі змінами), щодо кількості працівників в еквіваленті повної зайнятості
- протоколом тимчасового доступу до речей і документів в ІНФОРМАЦІЯ_17 від 01.12.2023 року (на підставі ухвали слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_18 від 02.11.2023), згідно якого отримано шість звітів про обсяг наданих медичних послуг в період з березня по серпень 2023 року, а саме звіти - № 0001990683U23C1A, № 0001990683U23D1A, № 000199068 ІНФОРМАЦІЯ_19 , № 0001990683 ІНФОРМАЦІЯ_20 , № 0001990683 ІНФОРМАЦІЯ_21 , № 0001990683U23H1A.
- протоколом тимчасового доступу до речей і документів а АТ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » від 04.02.2025 (на підставі постанови прокурора ІНФОРМАЦІЯ_23 від 29.01.2025), згідно якого отримано виписку по рахунку КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка підтверджує нарахування коштів КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » від ІНФОРМАЦІЯ_11 , на підставі звітів про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23C1A, № 0001990683U23D1A, № 000199068U23E1A, № 0001990683U23F1A, № 0001990683U23G1A, № 0001990683U23H1A., з якого зроблено виписку в період з березня по серпень 2023 року.
- протоколом допиту свідка ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_24
- протоколом допит свідка ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_25
- довідкою за результатами збору інформації з щоло використання коштів бюджетної програми КПКВК 2308060 «Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення» від 28.02.2025 № 15-15/06-2025
- протоколом допиту свідка - заступника начальника відділу внутрішнього аудиту ІНФОРМАЦІЯ_11 ОСОБА_13
- договором укладеним між КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ІНФОРМАЦІЯ_10
- контрактом укладеним між ІНФОРМАЦІЯ_7 та КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( зі змінами)
- протоколом обшуку від 13.08.2025 за місцем мешкання ОСОБА_6
-іншими матеріалами досудового розслідування в загальній сукупності.
Враховуючи той факт, що остання перебуває за кордоном, з 19.12.2024 року на територію України не в'їжджала, за викликом слідчого остання до органу досудового розслідування не прибула, постановою слідчого від 16.09.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_6 оголошено в розшук.
Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам:
- переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, оскільки ОСОБА_6 на теперішній час знаходиться за межами України, достовірно знаючи про те, що вона є підозрюваною у вчиненні тяжкого злочину, на виклик до слідчого не з'явилася. Крім того, ОСОБА_6 будучи депутатом ІНФОРМАЦІЯ_3 VIII скликання від політичної партії « ІНФОРМАЦІЯ_4 » під час воєнного стану покинула територію України, що суперечить постанові КМУ № 57 від 27.01.1995 року.
- знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки в ході проведення обшуку за місцем мешкання ОСОБА_6 , чоловік останньої - ОСОБА_9 повідомив, що ОСОБА_6 виїжджаючи за межі України забрала з собою робочу документацію.
- незаконно впливати на свідків, зокрема на працівників КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з якими остання знайома та продовжує займати посаду директора ;
- вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується, враховуючи те, що ОСОБА_6 знайома зі свідками, впливаючи на останніх може вчинити нове кримінальне правопорушення. Крім того, в ході проведення обшуку були встановлені додаткові відомості, що підтверджують безпідставне нарахування премій та доплат працівникам КНП ММР « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за вказаним на теперішній час проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 12025052770000295 від 15.08.2025, за ч. 4 ст. 191 КК України, в якому на теперішній час збирається первина документація, яка добровільно на запит прокурора ІНФОРМАЦІЯ_26 надана не була, у зв'язку з чим отримано дозвіл на отримання ухвалу ІНФОРМАЦІЯ_18 про тимчасовий доступ до речей і документів від 01.09.2025 (станом на моментом подання клопотання матеріали не надані).
Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду, як джерело права.
Згідно із вимогами ст. 1 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається із відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною радою України, цього Кодексу та інших законів.
Відповідно до ч. 5 ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Зокрема в рішеннях Європейського суду з прав людини у справах «Фокс, Кембел і Хартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990, «Лабіта проти Італії» від 06.04.2000, «Мюррей проти Сполученого Королівства» від 28.10.1994 і «Нечипорук і Йонкало проти України» від 21.04.2011 зазначено, що наявність «обґрунтованої підозри» передбачає існування фактів та інформації, які могли б переконати об'єктивного спостерігача в тому, що ця особа могла вчинити злочин. Аналогічного підходу дотримався ЄСПЛ у справі «К.-Ф. Проти Німеччини» від 27.11.1997, додавши, що факти, які породжують підозру, не обов'язково мають такий саме рівень з'ясовності, який потребується на пізнішому етапі кримінального розслідування.
Також, під час досудового розслідування встановлені ризики, передбачені пунктами 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України,
а саме ризик переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду свідчать такі обставини:
- тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_6 в разі визнання її винною у кримінальних правопорушень, в якому вона підозрюється (відповідно до ст. 12 КК України вказане кримінальне правопорушення відноситься до категорії тяжких злочинів. Санкція ч. 2 ст. 364 КК України передбачає позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкція ч. 3 ст. 362 КК України передбачає караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
- вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваною кримінальних правопорушень;
- неприбуття на виклик за повісткою до слідчого з метою допиту в якості підозрюваної, що свідчить про те, що підозрювана на цей час вже переховується від органу досудового розслідування;
Всі ці обставини в своїй сукупності свідчать про те, що перебуваючи без запобіжного заходу, підозрювана зможе переховуватися від органів слідства та суду, продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення.
Згідно з абз. 7 ч. 4 ст. 183 КПК України, при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.
Враховуючи той факт, що місцезнаходження підозрюваної на підконтрольній українській владі території не встановлено, за викликом слідчого остання не прибула та поважних причини неможливості прибуття не повідомила, постановою слідчого від 16.09.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 оголошено в регіональний, державний (міждержавний), міжнародний розшук.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, наведених у ньому.
У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримала та просила задовольнити.
Захисник-адвокат ОСОБА_5 проти задоволення клопотання заперечувала, просила відмовити в його задоволенні.
У судовому засіданні підозрювана ОСОБА_6 підтримала свого захисника.
Слідчий суддя, розглянувши матеріали клопотання з доданими до нього матеріалами, дослідивши письмові заперечення захисника, вислухавши думку прокурора, захисника, підозрюваної, приходить до наступних висновків.
Згідно з вимогами п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практикою Європейського суду з прав людини обмеження права на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених ч. 5 ст. 176 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 176 КПК України під час дії воєнного стану до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-1141, 258-2585, 260, 261, 437-442 Кримінального кодексу України, за наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, застосовується запобіжний захід, визначений пунктом 5 частини першої цієї статті, тобто тримання під вартою.
Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Згідно з абз. 7, 8 ч. 4 ст. 183 КПК України при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.
Під час дії воєнного стану слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, передбаченого статтями 109-114 - 2, 258-258 - 6, 260, 261, 402-405, 407, 408, 429, 437-442 - 1 Кримінального кодексу України.
Матеріалами провадження підтверджено, що слідчим відділом Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Отже, відповідно до положень ст. ст. 42, 135, 278 КПК України 13 серпня 2025 року ОСОБА_6 набула статусу підозрюваної у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023 року.
Постановою старшого слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області від 16 вересня 2025 року оголошено в міжнародний розшук підозрювану ОСОБА_6 .
Перевіривши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про доведеність стороною обвинувачення обґрунтованості підозри щодо вчинення ОСОБА_6 злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України.
Також, на думку слідчого судді доведеними є ризики, передбачені 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: можливість переховуватись від органів досудового розслідування та суду, оскільки підозрювана ОСОБА_6 за викликом у встановленому КПК України порядку до слідчого не з'явилася, про неможливість та причини неприбуття не повідомила, що може свідчити про бажання підозрюваної уникнути відповідальності за інкриміноване їй діяння, а також остання може вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
Матеріали клопотання містять достатньо переконливих доказів на підтвердження того, що підозрювана ОСОБА_6 не перебуває на підконтрольній українській владі території.
Крім цього, прокурором доведено наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може вчинити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК.
Враховуючи зазначені положення кримінального процесуального закону, слідчий суддя вважає доцільним не визначати розмір застави підозрюваній ОСОБА_6 в якості альтеративного запобіжного заходу.
Доводи захисника у своєму письмовому запереченні, зводяться до незгоди з процесуальною діяльністю прокурора в даному кримінальному провадженні, а також до незгоди з прийнятими ним процесуальними рішеннями, позицію адвоката у судовому засіданні слідчий суддя розцінює як лінію захисту.
Таким чином, оцінивши у сукупності обставини, встановлені під час розгляду клопотання прокурора про застосування до підозрюваної ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя знаходить його таким, що підлягає задоволенню.
Крім того, положеннями частини 4 ст.197 КПК України, встановлено, що у разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого на підставі частини шостої статті 193 цього Кодексу строк дії такої ухвали не зазначається.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. ст.ст.177, 178, 183, 193, 194, 197, 369-372, 376, 395, 615 КПК України, слідчий суддя, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 , про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Обрати відносно підозрюваної ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.
Після затримання ОСОБА_6 питання про застосування до неї обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під варту або його зміну на більш м'який запобіжний захід підлягає розгляду слідчим суддею, судом не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1