Ухвала від 19.09.2025 по справі 205/10528/23

Єдиний унікальний номер 205/10528/23

Провадження 1-кс/205/1772/25

УХВАЛА

Іменем України

17 вересня 2025 року м. Дніпро

Слідчий суддя Новокодацького районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , захисника - адвоката ОСОБА_5 , за відсутності підозрюваної ОСОБА_6 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023 року відносно:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Маріуполь Донецької області, раніше не судимої, яка працює на посаді директора комунального некомерційного підприємства Маріупольської міської ради «Маріупольська міська лікарня № 1», є депутатом Маріупольської міської ради Донецької області VIII скликання від політичної партії «Блок Вадима Бойченка», зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 , виданий Приморським районним сектором у м. Маріуполі ГУДМС в Донецькій області від 01.10.2014,

яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України -,

ВСТАНОВИВ:

В провадження Новокодацького районного суду міста Дніпра надійшло клопотання старшого слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023 року відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що Рішенням Маріупольської міської ради від 22.05.2019 № 7/40-3741 на підставі Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Основи законодавства України про охорону здоров'я» створено шляхом реорганізації (перетворення комунальної установи «Маріупольська міська лікарня № 1») комунальне некомерційне підприємство Маріупольської міської ради «Маріупольська міська лікарня № 1», розташоване за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Радіна М.В., буд. № 2.

Відповідно до статуту комунальне некомерційне підприємство Маріупольської міської ради «Маріупольська міська лікарня № 1»

(далі - КНП ММР «ММЛ № 1») є лікарняним та амбулаторним закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної спеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України.

10.06.2019 розпорядженням міського голови м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_7 № 372ос ОСОБА_6 призначено на умовах контракту від 18.06.2019 на посаду директора КНП ММР «ММЛ № 1».

18.06.2019 між Маріупольською міською радою, в особі міського голови ОСОБА_7 , та громадянкою України ОСОБА_6 укладено контракт про призначення на посаду директора КНП ММР «ММЛ № 1» та відповідно до якого на ОСОБА_6 покладено наступні обов'язки:

1) організовувати роботу закладу щодо виробничо-господарської, соціальної та іншої діяльності відповідно до статуту;

2) забезпечувати раціональний добір кадрів, створювати умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників згідно із затвердженим в установленому порядку штатним розписом;

3) подавати в установленому порядку органові управління майном квартальну, річну фінансову та іншу звітність закладу;

4) забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за закладом майна з метою належного виконання закладом покладених на нього завдань, задоволення соціально-побутових потреб працівників закладу;

5) вживати заходів до ефективного використання за призначенням, збереження та відновлення закріплених за закладом на праві оперативного управління основних засобів;

6) забезпечувати дотримання у закладі вимог законодавства про охорону праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил, створення належних умов праці;

7) забезпечувати раціональне та ефективне цільове використання бюджетних коштів, що передбачені для утримання закладу та надання безоплатної медичної допомоги;

8) вживати заходів до своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 днів, та не пізніше семи днів, після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, та недопущення утворення заборгованості з неї;

9) забезпечувати виконання планових показників діяльності закладу;

10) забезпечувати проведення колективних переговорів, укладення колективного договору в порядку, визначеному Законом України

«Про колективні договори і угоди», виконання його умов;

11) відшкодовувати збитки, завдані закладу з його вини, згідно із законодавством;

12) затверджувати наказами закладу положення про структуру підрозділу закладу, інші положення та порядки, що мають системний характер;

13) своєчасно і в повному обсязі виконувати нормативно-правові і розпорядчі акти Органів управління майном, виданих відповідно до законодавства.

Крім того, ОСОБА_6 згідно із зазначеним контрактом наділено наступними правами:

- укладати від імені закладу правочини відповідно до законодавства;

- відкривати рахунки в органах Казначейства та банківських установах;

- розпоряджатися коштами закладу в межах обсягів та у порядку, визначеному законодавством;

- визначати розмір заробітної плати працівників відповідно до законодавства у межах бюджетних асигнувань, згідно із затвердженим штатним розписом.

Також ОСОБА_6 як керівник несе відповідальність за:

- неналежну організацію бухгалтерського обліку з визначенням облікової політики та збереження оброблених документів, регістрів бухгалтерського обліку і звітності згідно із законодавством;

- невиконання статутних завдань закладу і умов вищевказаного контракту з вини керівника.

Згідно з пунктом 3.4.1. Статуту КНП ММР «ММЛ №1» директор діє без довіреності від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам підприємства, укладає договори, відкриває в органах Державної казначейської служби України та банківських установах поточні та інші рахунки.

Таким чином, відповідно до ч. 3 ст. 18 та примітки 1 до ст. 364 КК України ОСОБА_6 є службовою особою, яка на підприємстві постійно обіймає посаду, пов'язану з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, якими вона наділена повноважним органом підприємства.

24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64/2022, затвердженим Законом України № 2102-IX від 24.02.2022, у зв'язку

з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб на всій території України, який неодноразово продовжено та діє на теперішній час.

Згідно з розділом ІІ Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією території України, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 376 від 28 лютого 2025 року, в результаті ведення агресивної війни з боку Російської Федерації проти України вся територія Маріупольського району, в тому числі м. Маріуполь Донецької області з 05.03.2022 окупована з встановленням контролю над життєдіяльністю вказаного населеного пункту та у подальшому відповідно до внесених змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, встановлено дату окупації 21.05.2022.

Після окупації м. Маріуполь Донецької області ОСОБА_6 виїхала на підконтрольну українській владі територію України, де продовжила свою діяльність на посаді директора КНП ММР «ММЛ № 1».

Перебуваючи на посаді директора КНП ММР «ММЛ № 1», будучи службовою особою, на яку покладено організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, діючи від імені підприємства, на підставі ст. 8 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» уклала з Національною службою здоров'я України (далі - НСЗУ), в особі голови - ОСОБА_8 , договір № 3570-Е223-Р000 від 14.02.2023 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Відповідно до глави 38 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1464 від 27.12.2022, НСЗУ укладає договори для отримання фінансування з державного бюджету України за пакетом медичних послуг «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» із надавачами медичних послуг комунальної форми власності (крім спеціалізованих стоматологічних закладів), які на момент подання пропозиції розташовані на тимчасово окупованій Російською Федерацією території згідно з переліком, визначеним наказом Мінреінтеграції.

Таким чином, заклади охорони здоров'я комунальної форми власності, які підписали договір з НСЗУ за програмою медичних гарантій «Забезпечення кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», забезпечуються фінансуванням за рахунок Державного бюджету України.

Додатком № 56 програми медичних гарантій «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» передбачено «Спеціальні умови надання медичних послуг», згідно з якими надавач зобов'язується надавати такі медичні послуги:

1) забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території. Медичні послуги надаються за адресами: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Радіна М.В., буд. 2, та Донецька область, місто Маріуполь, вулиця Клубна, буд. 12;

2) запланована вартість медичних послуг у 2023 році становить 156 918 840,00 грн, у тому числі у вигляді глобальної ставки 156 918 840,00 грн (щомісячно по 13 076 570,00 грн).

Відповідно до пункту 150 глави 38 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році тариф за пакетом медичних послуг «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» визначається як глобальна ставка, яка передбачає відповідну оплату працівників:

- для лікарів (крім лікарів-інтернів) та професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я - 20000 гривень;

- для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства - 13500 гривень;

- для керівників закладів охорони здоров'я та керівників структурних підрозділів цих закладів - 26000 гривень;

- для інших працівників та лікарів-інтернів - 6700 гривень.

Відповідно до п. 152 Глави 38 Порядку реалізації програм державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2022 № 1464 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році» (зі змінами від 17.03.2023), кількість працівників відповідної категорії (фактично зайнятих штатних одиниць в закладі охорони здоров'я) для розрахунку фактичної вартості медичних послуг дорівнює кількості, яка зазначена в пропозиції, але не більше ніж кількість працівників відповідної категорії відповідно до інформації про оплати та витрати на забезпечення медичного обслуговування за програмою медичних гарантій, поданої надавачем медичних послуг відповідно до вимог пункту 28 Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 410, станом на перше число місяця, що передує місяцю подання пропозиції.

Так, ОСОБА_6 , будучи директором КНП ММР «ММЛ № 1», тобто службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, а саме для КНП ММР «ММЛ № 1», діючи з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, маючи на меті отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави, достовірно усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, надала недостовірну інформацію про кількість штатних працівників зазначеного медичного закладу, яке фінансується з державного бюджету НСЗУ, з метою подальшої оплати пакету медичних послуг № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» виходячи з кількості персоналу медичного закладу, які нібито продовжують надавати медичні послуги, за наступних обставин.

Так, згідно з умовами договору № 3570-Е223-Р000 від 14.02.2023 (зі змінами) про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, укладеного між КНП ММР «ММЛ № 1» та НСЗУ, ОСОБА_6 зобов'язана надавати до НСЗУ звіти про обсяг наданих медичних послуг, в яких міститься інформація про кількість штатних працівників, зокрема керівників, керівників структурних підрозділів, лікарів, середній медичний персонал (в тому числі фельдшерів, парамедиків), молодший медичний персонал, прибиральник службових приміщень, з метою подальшої оплати пакету медичних послуг № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» виходячи з кількості персоналу медичного закладу, які продовжують надавати медичні послуги.

За даними КНП ММР «ММЛ № 1» (встановлено в ході збору інформації НСЗУ та зазначених в актах звіту) фонд оплати праці штатних працівників за період з 01.01.2023 по 31.08.2023 становив 48 092 025,13 грн, за наступними категоріями посад:

- керівники - 710 782,3 грн;

- керівники структурний підрозділів - 3 656 880,49 грн;

- лікарі - 14 771 265,51 грн;

- середній медичний персонал, (в тому числі фельдшери,

парамедики) - 18 630 966,5 грн;

- молодший медичний персонал / прибиральники службових приміщень - 7 783 000,72 грн;

- інші працівники - 2 539 129,61 грн.

Вказані відомості також підтверджуються звітністю за формою № 1 ДФ за четвертий квартал 2022 року та 1-3 квартал 2023 року, звітністю ЄСВ (форма № Д4) за період з листопада 2022 року по серпень 2023 року, звітністю 1-ПМГ за період з листопада 2022 року по серпень 2023 року, наказами КНП ММР «ММЛ № 1» за період з листопада 2022 року по серпень 2023 року про прийом, переведення, введення простою на підприємстві, виведення з простою працівників, відомостями про нарахування заробітної плати з листопада 2022 року по серпень 2023 року, інформацією, наданою КНП ММР «ММЛ № 1» до Державної податкової служби України за період з листопада 2022 року по серпень 2023 року.

Так, 25.04.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою м. Київ, Шевченківський район, вул. Юрія Іллєнка, буд. 12 А, кв. 11, внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23C1A за березень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом березня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» отримало від НСЗУ грошові кошти у сумі 8 233 513,61 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за березень 2023 року № 0001990683U23C1A державі в особі НСЗУ завдано шкоду на суму 3 072 029,11 грн.

24.05.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою м. Київ, Шевченківський район, вул. Юрія Іллєнка, буд. 12 А, кв. 11, внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23D1A за квітень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом квітня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» отримало від НСЗУ грошові кошти у сумі 7 700 375,99 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за квітень 2023 року № 0001990683U23D1A державі в особі НСЗУ завдано шкоду на суму 2 538 891,49 грн.

21.06.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_2 , внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 000199068U23E1A за травень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом травня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» отримало від НСЗУ грошові кошти у сумі 6 933 403,91 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за травень 2023 року № 000199068U23E1A державі в особі НСЗУ завдано шкоду на суму 1 771 919,41 грн.

25.07.2023 ОСОБА_6 перебуваючи за кордоном, внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23F1A за червень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом червня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» від НСЗУ отримало грошові кошти у сумі 7 102 814,56 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за червень 2023 року № 0001990683U23F1A державі в особі НСЗУ завдано шкоду на суму 1 941 330,06 грн.

23.08.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою м. Київ, Шевченківський район, вул. Юрія Іллєнка, буд. 12 А, кв. 11, внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23G1A за липень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом липня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» отримало від НСЗУ грошові кошти у сумі 7 078 887,56 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за липень 2023 року № 0001990683U23G1A державі в особі НСЗУ завдано шкоду на суму 1 917 403,06 грн.

25.09.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_2 , внесла завідомо неправдиву інформацію та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, на звіт про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23H1A за серпень 2023 року, вказавши 611 працівників, які нібито працювали на підприємстві протягом серпня 2023 року за пакетом № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» отримало від НСЗУ грошові кошти у сумі 7 138 088,65 грн, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» та повинна була отриматиза фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за серпень 2023 року № 0001990683U23H1A державі в особі НСЗУ завдано шкоду на суму 1 976 604,15 грн.

Так, ОСОБА_6 у період з квітня по вересень 2023 року, будучи службовою особою, а саме директором КНП ММР «ММЛ № 1», у ході виконання покладених на неї обов'язків, керуючись корисливими мотивами, усвідомлюючи протиправний та незаконний характер своїх дій, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, а саме КНП ММР «ММЛ № 1», шляхом зловживання своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, внесла недостовірні відомості до звітів про обсяг наданих медичних послуг, внаслідок чого на рахунок КНП ММР «ММЛ № 1» з Національної служби здоров'я України надійшли грошові кошти, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам на загальну суму 13 218 177,28 грн.

Таким чином, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у зловживанні службовою особою своїм службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Також 14.02.2023 між КНП ММР «ММЛ № 1» в особі ОСОБА_6 та НСЗУ в особі ОСОБА_8 укладено договір № 3570-Е223-Р000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, в якому в пункті 8.4 додатку № 56 до договору «Спеціальні умови надання медичних послуг» вказано глобальну ставку, з урахуванням кількості працівників, які працюють на підприємстві - 937.

В подальшому 29.03.2023 між КНП ММР «ММЛ № 1», в особі ОСОБА_6 , та НСЗУ, в особі ОСОБА_8 , укладено договір № 3570-Е223-Р000/01 про внесення змін до договору № 3570-Е223-Р000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, в якому в пункт 8.4 додатку № 56 до договору «Спеціальні умови надання медичних послуг» вказано глобальну ставку, з урахуванням кількості працівників, які працюють на підприємстві - 611.

25.04.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою м. Київ, Шевченківський район, вул. Юрія Іллєнка, буд. 12А, кв. 11, маючи на меті несанкціоновану зміну інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР «ММЛ № 1», за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг №0001990683U23C1A за березень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі Національної служби здоров'я України, кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» від НСЗУ отримало грошові кошти у сумі 8 233 513,61 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за березень 2023 року № 0001990683U23C1A завдано шкоду державі в особі НСЗУ на суму 3 072 029,11 грн.

24.05.2023 ОСОБА_6 перебуваючи за адресою АДРЕСА_2 , маючи на меті несанкціоновану зміну інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР «ММЛ № 1», за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23D1A за квітень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі Національної служби здоров'я України, кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» від НСЗУ отримало грошові кошти у сумі 7 700 375,99 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за квітень 2023 року № 0001990683U23D1A завдано шкоду державі в особі НСЗУ на суму 2 538 891,49 грн.

21.06.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою м. Київ, Шевченківський район, вул. Юрія Іллєнка, буд. 12А, кв. 11, маючи на меті несанкціоновану зміну інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР «ММЛ № 1», за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг № 000199068U23E1A за травень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі Національної служби здоров'я України, кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» від НСЗУ отримало грошові кошти у сумі 6 933 403, 91 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за травень 2023 року № 000199068U23E1A завдано шкоду державі в особі НСЗУ на суму 1 771 919,41 грн.

25.07.2023 ОСОБА_6 перебуваючи за кордоном, переслідуючи мету несанкціонованої зміни інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР «ММЛ № 1», за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23F1A за червень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі Національної служби здоров'я України, кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361, 75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» від НСЗУ отримало грошові кошти у сумі 7 102 814, 56 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за червень 2023 року № 0001990683U23F1A завдано шкоду державі в особі НСЗУ на суму 1 941 330,06 грн.

23.08.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою м. Київ, Шевченківський район, вул. Юрія Іллєнка, буд. 12А, кв. 11, переслідуючи мету несанкціонованої зміни інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР «ММЛ № 1», за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг №0001990683U23G1A за липень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі Національної служби здоров'я України, кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361,75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» від НСЗУ отримало грошові кошти у сумі 7 078 887,56 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за липень 2023 року № 0001990683U23G1A завдано шкоду державі в особі НСЗУ на суму 1 917 403,06 грн.

25.09.2023 ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою м. Київ, Шевченківський район, вул. Юрія Іллєнка, буд. 12А, кв. 11, маючи на меті несанкціоновану зміну інформації щодо збільшення кількості фактично працюючих співробітників КНП ММР «ММЛ № 1», за допомогою комп'ютера та доступу до мережі Інтернет, внесла завідомо неправдиву інформацію, а саме вказала в звіті про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23H1A за серпень 2023 року, який оброблюється та зберігається в автоматизованій системі - інформаційній системі Національної служби здоров'я України, кількість фактично працюючих співробітників - 611 працівників, в той час як фактичний еквівалент повної зайнятості працівників у закладі складав 361, 75 штатних одиниць, на яких поширюється дія пакету № 56 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території», та наклала електронний підпис керівника юридичної особи - КНП ММР «ММЛ № 1» ключем АЦСК АТ КБ «Приватбанк» серійний номер сертифіката: 2B6C7DF9A3891DA1040000002F69D40070DF9F03, внаслідок чого КНП ММР «ММЛ № 1» від НСЗУ отримало грошові кошти у сумі 7 138 088,65 грн, в той час як повинна була отримати за фактично надані послуги грошові кошти у розмірі 5 161 484,5 грн.

Внаслідок внесення недостовірних відомостей до звіту про обсяг наданих медичних послуг за серпень 2023 року № 0001990683U23H1A завдано шкоду державі в особі НСЗУ на суму 1 976 604,15 грн.

Так, ОСОБА_6 в період з квітня по вересень 2023 року, в ході виконання покладених на неї обов'язків, діючи умисно, вносила недостовірні відомості щодо кількості фактично працюючих співробітників до звітів про обсяг наданих медичних послуг, які оброблюються та зберігаються в автоматизованій системі - інформаційній системі Національної служби здоров'я України, які підписувала електронним підписом та надсилала в електронному вигляді до НСЗУ. Внаслідок чого безпідставно нараховано на рахунок КНП ММР «ММЛ № 1» грошові кошти на загальну суму 13 218 177,28 грн, що заподіяло значну шкоду державним інтересам в особі Національної служби здоров'я України.

Таким чином, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинених особою, яка має право доступу до неї, що заподіяло значну шкоду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України.

13.08.2025 повідомлення про підозру вручено чоловіку ОСОБА_6 - ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

13.08.2025 повідомлення про підозру ОСОБА_6 та повістки про виклик на допит останньої 18.08.2025, 19.08.2025, 20.08.2025, поштою направлено за місцем роботи ОСОБА_6 , а саме до КНП ММР «Маріупольська міська лікарня № 1»

13.08.2025 повідомлення про підозру ОСОБА_6 та про виклик на допит останньої 18.08.2025, 19.08.2025, 20.08.2025, направлено до Маріупольської міської ради, які отримано головним спеціалістом відділу діловодства Маріупольської міської ради

16.08.2025 на адресу Лівобережної окружної прокуратури Донецької області та Маріупольського районного управління поліції Донецької області надійшло клопотання від підозрюваної ОСОБА_6 про те, що останній стало відомо про складання керівником Донецької обласної прокуратури повідомлення про підозру від 13.08.2025 у кримінальному провадженні № 4202305270000012 від 21.08.2023, за ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України, та виклик її на допит в якості підозрюваної на 18.08.2025, 19.08.2025, 20.08.2025. Однак ОСОБА_6 вказала, що прибути до м.Дніпра не має можливості, оскільки остання перебуває за кордоном з 19.12.2024. Крім того, ОСОБА_6 має статус біженця в Європейському союзі до 17.03.2026 року і через побоювання та загрозу своєму життю не може повернутися в Україну, адже останнім місцем проживання було м.Київ, яке постійно знаходиться під обстрілами. Крім того, ОСОБА_6 вказала, що бажає скористатися своїм правом не говорити нічого з приводи підозри, відмовляється відповідати на будь які питання та відмовляється давати показання чи пояснення до відкриття їй або її захиснику матеріалів досудового розслідування в порядку ст. 290 КПК України. Крім того, остання просить не викликати її на допит в якості підозрюваною, оскільки відмовляється бути допитаною. Щодо поважності причин неявки ОСОБА_6 вказала, що виклик її на допит в якості підозрюваної, з урахуванням її права , передбаченим с. 18 КПК України, може розцінюватися як примушування до дачі показань.

В зазначені вище дати підозрювана ОСОБА_6 на допит в якості підозрюваної не з'явилася.

Таким чином, 13.08.2025 у вказаному кримінальному провадженні, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України.

Враховуючи той факт, що місце знаходження підозрюваної на підконтрольній українській владі території не встановлено, за викликом слідчого остання не прибула, постановою слідчого від 16.09.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_6 оголошено в регіональний, державний (міждержавний), міжнародний розшук.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України, повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

- висновком судово-економічної експертизи від 08.08.2025, згідно якого

документально підтверджено завдання збитків НСЗУ на суму 13218177, 28 грн., шляхом внесення недостовірних відомостей до звітів про обсяг надання медичних послуг за договором НСЗУ від 14.02.2023 №3570-Е223-Р000 ( зі змінами), щодо кількості працівників в еквіваленті повної зайнятості

- протоколом тимчасового доступу до речей і документів в Національній службі здоров'я України від 01.12.2023 року (на підставі ухвали слідчого судді Новокодацького районного суду м.Дніпра від 02.11.2023), згідно якого отримано шість звітів про обсяг наданих медичних послуг в період з березня по серпень 2023 року, а саме звіти - № 0001990683U23C1A, № 0001990683U23D1A, № 000199068U23E1A, № 0001990683U23F1A, № 0001990683U23G1A, № 0001990683U23H1A.

- протоколом тимчасового доступу до речей і документів а АТ «ПУМБ» від 04.02.2025 (на підставі постанови прокурора Лівобережної окружної прокуратури Донецької області від 29.01.2025), згідно якого отримано виписку по рахунку КНП ММР « Маріупольська міська лікарня № 1», яка підтверджує нарахування коштів КНП ММР «ММЛ №1» від НСЗУ, на підставі звітів про обсяг наданих медичних послуг № 0001990683U23C1A, № 0001990683U23D1A, № 000199068U23E1A, № 0001990683U23F1A, № 0001990683U23G1A, № 0001990683U23H1A., з якого зроблено виписку в період з березня по серпень 2023 року.

- протоколом допиту свідка ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3

- протоколом допит свідка ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4

- довідкою за результатами збору інформації з щоло використання коштів бюджетної програми КПКВК 2308060 «Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення» від 28.02.2025 № 15-15/06-2025

- протоколом допиту свідка - заступника начальника відділу внутрішнього аудиту НСЗУ ОСОБА_12

- договором укладеним між КНП ММР «Маріупольська міська лікарня № 1» та Національною службою здоров'я України

- контрактом укладеним між Маріупольською міською радою та КНП ММР «Маріупольська міська лікарня № 1» ( зі змінами)

- протоколом обшуку від 13.08.2025 за місцем мешкання ОСОБА_6

-іншими матеріалами досудового розслідування в загальній сукупності.

Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень глави «Особливості спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень».

Згідно з положеннями ч. 2 ст. 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді

у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених зокрема статтею 364 КК України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

Той факт, що підозрювана ОСОБА_6 перебуває за кордоном підтверджується:

- інформацією наданою Головним центром обробки спеціальної

інформації Державної прикордонної служби України, згідно якої ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , 19.12.2024 виїхала з території України через пункт пропуску Шегині.

- протоколом огляду від 07.04.2025, згідно якого ОСОБА_6 особисто підтверджує своє місце перебування в Королівстві Данія;

- протоколом огляду від 15.08.2025, згідно якого оглянуто виявлений та вилучений в ході обшуку документ, складений ОСОБА_6 в Королівстві Данії.В судовому засіданні прокурор ОСОБА_13 клопотання підтримав, посилаючись на доводи, які були викладенні у клопотанні.

На підставі викладеного прокурор в клопотанні просить надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023 за підозрою ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України.

У судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 клопотання підтримав та просив задовольнити.

Захисник-адвокат ОСОБА_5 проти задоволення клопотання заперечувала, просила відмовити в його задоволенні.

Слідчий суддя, розглянувши матеріали клопотання з доданими до нього матеріалами, дослідивши письмові заперечення захисника, вислухавши думку прокурора, захисника, приходить до наступних висновків.

В ході розгляду клопотання встановлено, що у провадженні СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування кримінального провадження за № 42023052700000012 від 21.08.2023, за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України.

Отже, відповідно до положень ст. ст. 42, 135, 278 КПК України 13 серпня 2025 року ОСОБА_6 набула статусу підозрюваної у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023 року.

Слідчий суддя враховує, що відповідно до статті 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно ч. 1, 2 ст. 297-1 КПК України, Спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави. Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258-6, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

За змістом статті 297-2 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування, якщо прокурор, слідчий не доведе, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук, та/або уповноваженим органом прийнято рішення про передачу підозрюваного для обміну як військовополоненого та такий обмін відбувся.

Під час вирішення питання про здійснення спеціального досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати наявність достатніх доказів для підозри особи щодо якої подано клопотання у вчиненні кримінального правопорушення.

В ході розгляду даного клопотання слідчим суддею встановлено, що підозрювана ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України, місце знаходження підозрюваної на підконтрольній українській владі території не встановлено, що постановою старшого слідчого від 16 вересня 2025 року оголошена в регіональний, державний (міждержавний), міжнародний розшук підозрюваного.

Строки досудового розслідування по даному кримінальному провадженні на даний час не закінчилися, підстав для відмови в задоволенні клопотання, передбачених ст.. 297-4 КПК України слідчим суддею не встановлено.

Доводи захисника, зводяться до незгоди з процесуальною діяльністю прокурора в даному кримінальному провадженні, а також до незгоди з прийнятими ним процесуальними рішеннями, позицію адвоката у судовому засіданні слідчий суддя розцінює як лінію захисту.

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання слідчого про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України відносно ОСОБА_6 .

На підставі викладеного, керуючись ст. 110, 297-1, 297-4 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Лівобережної окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_4 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023 року відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023052700000012 від 21.08.2023 року відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 362 КК України.

Роз'яснити, що відомості щодо підозрюваної, стосовно якої слідчим суддею постановлено ухвалу про здійснення спеціального досудового розслідування, невідкладно, але не пізніше 24 годин після постановлення ухвали, підлягають внесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань і опублікуванню в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Якщо підозрювана буде затримана або добровільно з'явилася до органу досудового розслідування, подальше досудове розслідування щодо неї підлягає здійсненню згідно із загальними правилами, передбаченими кримінальним процесуальним кодексом України.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1