17.09.2025м. СумиСправа № 920/486/25
Господарський суд Сумської області у складі судді Ковтуна В.М., за участю секретаря судового засідання Павлючок І.М., розглянувши матеріали справи № 920/486/25 про неплатоспроможність фізично особи фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
За участю представників сторін:
від ГУ ДПС у Сумській області - не прибув,
керуючий реструктуризацією - не прибув.
На розгляд Господарського суду Сумської області 31.03.2025 надійшла заява фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 в порядку норм ст. 115-119 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою Господарського суду Сумської області від 30.07.2025 відкрито провадження у справі №920/486/25 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ); введено процедуру реструктуризації боргів боржника; призначено керуючим реструктуризацією боргів фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Жмакіну Надію Вікторівну (свідоцтво № 1782 від 06.12.2016, вул. Перекопська, 9, м. Суми, 40014); попереднє судове засідання призначене на 17.09.2025, 10:00.
30.07.2025 на офіційному вебпорталі судової влади України оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі №920/486/25 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 . Строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника встановлено 29.08.2025.
26.08.2025 до суду надійшла заява Головного управління ДПС у Сумській області про визнання кредиторських вимог у справі № 920/486/25 від 26.08.2025 № 69/5/18-28-13-02 (вх. № 4636 від 26.08.2025). Відповідно до поданої заяви просить визнати вимоги ГУ ДПС у Сумській області до ОСОБА_1 у загальній сумі 8505818,63 грн., у тому числі: 7992573,57 грн - податковий борг (з них 438232,77 грн основна заборгованість, 7554340,80 грн - штрафні санкції, пеня), 507189,06 грн заборгованість з єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців , у тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування; особами які проводять незалежну професійну діяльність (з них 432206,34 грн - основний борг, 74982,72 грн штрафні санкції), 6056,00 грн судовий збір за подання заяви.
Ухвалою суду від Ухвалою від 28.08.2025 суд призначив розгляд заяви Головного управління ДПС у Сумській області про визнання кредиторських вимог від 26.08.2025 № 69/5/18-28-13-02 (вх.№ 4636 від 26.08.2025) у справі № 920/486/25 в судове засідання на 17.09.2025, 10:00.
08.09.2025 арбітражним керуючим Жмакіною Н.В. надано до суду Звіт (відомості) про результати розгляду вимог кредиторів вих № 02-01/781 від 08.09.2025 (вх. № 4280 від 09.09.2025), відповідно до змісту яких зазначає, що вимоги підлягають визнанню у повному обсязі на загальну суму 8505814,63 грн.
10.09.2025 арбітражним керуючим Жмакіною Н.В. надано до суду Звіт про результати перевірки декларацій боржника у справі про неплатоспроможність (вх. № 4742 від 10.09.2025).
11.09.2025 ГУ ДПС у Сумській області надано до суду лист (інформацію про доходи боржника та членів його сім'ї, а також відкриті рахунки боржника у банківських установах) № 5438/5/18-28-13-06 від 29.08.2025.
16.09.2025 боржником фізичною особою ОСОБА_1 надано до суду Заяву про долучення до матеріалів справи виправлених декларацій (вх. № 4412 від 16.09.2025).
16.09.2025 арбітражним керуючим Жмакіною Н.В. надано до суду Заяву про проведення засідання за відсутності учасника справи (вх. № 4425 від 16.09.2025).
17.09.2025 ГУ ДПС у Сумській області надано до суду Клопотання (вх. № 4436 від 17.09.2025), відповідно до змісту якого просить судове засідання, призначене на 17.09.2025 провести без участі представника ГУ ДПС у Сумській області, в свою чергу просить суд визнати кредиторські вимоги ГУ ДПС у Сумській області до боржника у повному обсязі.
17.09.2025 представником боржника надано до суду Заяву (вх. № 4843 від 17.09.2025) відповідно до якої просить провести судове засідання без участі боржника та представника боржника.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в справі докази, суд встановив:
21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 № 2597-VIII.
Так, за змістом положень ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.
Відповідно до ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Щодо заяви Головного управління ДПС у Сумській області про визнання кредиторських вимог:
Офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність здійснено 30.07.2025, отже строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника - 29.08.2025.
26.08.2025 до суду надійшла заява Головного управління ДПС у Сумській області про визнання кредиторських вимог у справі № 920/486/25 від 26.08.2025 № 69/5/18-28-13-02 (вх. № 4636 від 26.08.2025).
Заява надійшла в межах встановленого строку.
Відповідно до поданої заяви просить визнати вимоги ГУ ДПС у Сумській області до ОСОБА_1 у загальній сумі 8 505818,63 грн., у тому числі: 7992573,57 грн - податковий борг (з них 438232,77 грн основна заборгованість, 7554340,80 грн - штрафні санкції, пеня), 507189,06 грн заборгованість з єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців , у тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування; особами які проводять незалежну професійну діяльність (з них 432206,34 грн - основний борг, 74982,72 грн штрафні санкції), 6056,00 грн судовий збір за подання заяви.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головного управління ДПС у Сумській області.
В обґрунтування поданої заяви заявник посилається на те, що станом 30.07.2025 (дата відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) за ОСОБА_1 обліковувався наступна заборгованість:
1) Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (код бюджетної класифікації 11010500) у сумі 445 104,21 грн, а саме:
- основний платіж - 349 760,68 грн;
- штрафна санкція - 34 976,34 грн;
- пеня - 60 367,19 гривень.
2) Військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (код бюджетної класифікації 11011001) у сумі 37 091,31 грн, а саме:
- основний платіж - 29 161,09 грн;
- штрафна санкція - 2 899,70 грн;
- пеня - 5 030,52 гривень.
3) Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код бюджетної класифікації 14060100) у сумі 75 175,42 грн, а саме:
- основний платіж - 59 311,00 грн;
- штрафна санкція - 5 931,10 грн;
- пеня - 9 933,32 гривень.
4) Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (код бюджетної класифікації 21080900) у сумі 7 433 635,56 грн, а саме:
- основний платіж - 00,00 грн;
- штрафна санкція - 6 451 391,31 грн;
- пеня - 982 244,55 гривень.
5) Адміністративні штрафи та інші санкції (код бюджетної класифікації210811003) у сумі 1 567,07 грн, а саме:
- основний платіж - 00,00 грн;
- штрафна санкція - 1 360,00 грн;
- пеня - 207,07 гривень.
Станом на 30.07.2025 (дата відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) за ОСОБА_1 обліковувалася недоїмка з єдиного внеску, для фізичних осіб - підприємців, які проводять незалежну професійну діяльність (код бюджетної класифікації 71040000) у сумі 507 189,06 грн, а саме:
- основний платіж - 432 206,34 грн;
- штрафна санкція - 74 982,72 грн;
- пеня - 0,00 гривень.
Отже, вказана заборгованість є грошовим зобов'язанням в розумінні норм Кодексу України з процедур банкрутства та підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів.
Щодо податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (код бюджетної класифікації 11010500).
Сума податкового боргу підтверджується витягом з історії недоїмок, витягами з ІКПП, копіями податкових повідомлень - рішень (далі -ППР), копією податковою декларацією, копією розрахунку пені, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.07.2025 по справі № 480/11000/24.
На підставі Акту перевірки від 27.06.2024 № 7432/18-28-24-04-07/3114401771 прийнято податкове повідомлення - рішення № 973118282404 вiд 29.07.2024, яким донараховано суму грошового зобов'язання у розмірі 349 580,68 грн та застосовано штраф у сумі 34 976,34 гривень.
Відповідно до ст. 42 ПК України вказане ППР вручене 31.07.2024.
Вказане податкове повідомлення-рішення ні в судовому, ні в адміністративному порядку не оскаржувалось, а тому є узгодженим відповідно до норм ПК України.
Згідно з п. 42.2 ст. 42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті,
надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Відповідно абз. 2 п. 42.5. ст. 42 ПК України у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до п.п.129.1.2 п.129.1 ст.129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні контролюючим органом за результатами перевірки податкового зобов'язання та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, у разі виявлення його заниження - на суму такого заниження, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов'язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Відповідно до абз.2 п.129.4 ст.129 ПК України на суми заниження податкового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.2 та 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті, нараховується пеня за кожний календарний день заниження податкового зобов'язання, включаючи день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Відповідно до п.п.129.3.4-1 п. 129.3 ст. 129 ПК України нарахування пені, передбаченої підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, закінчується в день настання строку погашення грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами перевірки. Така пеня нараховується в день закінчення її нарахування за весь період заниження податкового зобов'язання, починаючи з дня, визначеного підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, по день закінчення.
Таким чином, у зв'язку з заниженням податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, Відповідачу нарахована пеня у розмірі 1 801,35 грн по податковому повідомленню - рішенню вiд 29.07.2024 № 973118282404 (розрахунок пені додається).
Відповідачем до Головного управління ДПС у Сумській області подано податкову декларацію про майновий стан і доходи №9265726769 від 11.09.2024, якою самостійно узгоджено суму до сплати за 2024 рік з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 180,00 грн. Розмір несплаченого грошового зобов'язання по вказаній декларації становить 180,00 гривень.
Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.07.2025 по справі № 480/11000/24 задоволено адміністративний позов Головного управління ДПС у Сумській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичним особами за результатами річного декларування в сумі 386 538,37 гривень.
Відповідно до ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Також відповідно до пп. 129.3.3 п. 129.3 ст. 129 ПК України нарахування пені закінчується у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України). Відповідно до Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 року № 5 (далі по тексту - Порядок № 5) ІКП - форма оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу.
Відповідно до п.п. 1,2 ч. 1 розд. ІІ Порядку № 5 з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно- територіальних одиниць.
ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.
Відповідно до п. 3. розділу 5 Порядку № 5) станом на дату постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі про банкрутство і введення мораторію на задоволення вимог кредиторів в ІКП банкрута здійснюється остаточний розрахунок податкового боргу (сум заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, на які поширюється дія мораторію) та відображаються облікові показники (операції), що фіксують (виділяють) суми боргу (заборгованості).
Остаточний розрахунок боргу (заборгованості) станом на день постановлення ухвали складається із:
суми несплачених податкових зобов'язань (основного платежу);
суми несплачених штрафних (фінансових) санкцій (штрафів);
суми несплаченої пені;
суми несплачених процентів за користування розстроченням (відстроченням);
пені, нарахованої на несплачені станом на день постановлення ухвали грошові (податкові) зобов'язання.
Таким чином, в день відкриття провадження у справі про банкрутство в ІКПП Боржника проведено нарахування пені з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на загальну суму 58 565,84 гривень.
Щодо військового збору, що сплачується фізичними особами з результатами річного декларування (код бюджетної класифікації 11011001).
Сума податкового боргу підтверджується витягом з історії недоїмок, витягами з ІКП, копіями ППР, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.07.2025 по справі № 480/11000/24.
На підставі Акту перевірки від 27.06.2024 № 7432/18-28-24-04 07/3114401771 прийнято ППР вiд 29.07.2024 № 973018282404, яким донараховано суму грошового зобов'язання у розмірі 29 146,09 грн та застосовано штраф у сумі 2 899,70 гривень.
Розмір несплаченого грошового зобов'язання по вказаному ППР становить 32 045, 79 грн.
Відповідно до ст. 42 ПК України вказане ППР вручене 31.07.2024.
Вказане податкове повідомлення-рішення ні в судовому, ні в адміністративному порядку не оскаржувалось, а тому є узгодженим відповідно до норм ПК України.
На підставі норм ст. 129 ПК України, у зв'язку з заниженням податкових зобов'язань з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, Відповідачу нарахована пеня у розмірі 150,12 грн по ППР вiд 29.07.2024 № 973018282404 (розрахунок пені додається).
Відповідачем до Головного управління ДПС у Сумській області подано податкову декларацію про майновий стан і доходи №9265726769 від 11.09.2024, якою самостійно узгоджено суму до сплати за серпень 2024 року з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 15,00 грн. Розмір несплаченого грошового зобов'язання по вказаній декларації становить 15,00 гривень.
Відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.07.2025 по справі № 480/11000/24 задоволено адміністративний позов Головного управління ДПС у Сумській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 32 060,79 гривень.
Відповідно до ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
У день відкриття провадження у справі про банкрутство в ІКПП Боржника проведено нарахування пені з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на загальну суму 4 880,40 гривень.
Щодо податкового боргу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код бюджетної класифікації 14010100).
Сума податкового боргу підтверджується витягом з історії недоїмок, витягами з ІКПП, копіями далі ППР, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.07.2025 по справі № 480/11000/24.
На підставі Акту перевірки від 27.06.2024 №7432/18-28-24-04 07/3114401771 прийнято ППР вiд 29.07.2024 № 973218282404, яким донараховано суму грошового зобов'язання у розмірі 59 311,00 грн та застосовано штраф у сумі 5 931,10 грн, отримано відповідачем 31.07.2024. Розмір несплаченого грошового зобов'язання по вказаному ППР становить 65 242,10 грн.
Відповідно до ст. 42 ПК України вказане ППР вручене 31.07.2024.
Вказане податкове повідомлення-рішення ні в судовому, ні в адміністративному порядку не оскаржувалось, а тому є узгодженим відповідно до норм ПК України.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.07.2025 по справі № 480/11000/24 задоволено адміністративний позов Головного управління ДПС у Сумській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 65 242,10 гривень.
Відповідно до ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
У день відкриття провадження у справі про банкрутство в ІКПП Боржника проведено нарахування пені з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на загальну суму 9 933,32 гривень.
Щодо податкового боргу з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (код бюджетної класифікації 21080900).
Сума податкового боргу підтверджується витягом з історії недоїмок, витягами з ІКП, копіями ППР, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.07.2025 по справі № 480/11000/24.
На підставі Акту перевірки від 27.06.2024 №7432/18-28-24-04 07/3114401771 прийняті ППР:
- № 973718282404 вiд 29.07.2024, яким донараховано грошове зобов'язання у сумі 3 463 003,42 грн, (штрафні санкції), отримано відповідачем 31.07.2024. Розмір несплаченого грошового зобов'язання по вказаному ППР становить 3 463 003,42 грн.
- № 973518282404 вiд 29.07.2024, яким донараховано грошове зобов'язання у сумі 2 988 387,89 грн, (штрафні санкції), отримано відповідачем 31.07.2024. Розмір несплаченого грошового зобов'язання по вказаному ППР становить 2 988 387,89 грн.
Відповідно до ст. 42 ПК України вказане ППР вручене 31.07.2024.
Вказане податкове повідомлення-рішення ні в судовому, ні в адміністративному порядку не оскаржувалось, а тому є узгодженим відповідно до норм ПК України.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.07.2025 по справі № 480/11000/24 задоволено адміністративний позов Головного управління ДПС у Сумській області до Федини Івана Анатолійовича про стягнення податкового боргу з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 6 451 391,31 гривень.
Відповідно до ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
У день відкриття провадження у справі про банкрутство в ІКПП Боржника проведено нарахування пені з штрафних санкцій за порушення законодавства про
патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування
реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг на загальну суму 982 244,25 гривень.
Щодо податкового боргу з адміністративних штрафів та інших санкції (код бюджетної класифікації 21081103).
Сума податкового боргу підтверджується витягом з історії недоїмок, витягами з ІКПП, копіями ППР, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.07.2025 по справі № 480/11000/24.
На підставі Акту перевірки від 27.06.2024 №7432/18-28-24-04-07/3114401771 прийнято ППР:
№ 973418282404 вiд 29.07.2024, яким застосовано штраф у сумі 1 020,00 грн, отримано відповідачем 31.07.2024. Розмір несплаченого грошового зобов'язання по вказаному ППР становить 1 020,00 грн;
№ 973318282404 вiд 29.07.2024, яким застосовано штраф у сумі 340,00 грн, отримано відповідачем 31.07.2024. Розмір несплаченого грошового зобов'язання по вказаному ППР становить 340,00 гривень.
Відповідно до ст. 42 ПК України вказане ППР вручене 31.07.2024.
Вказане податкове повідомлення-рішення ні в судовому, ні в адміністративному порядку не оскаржувалось, а тому є узгодженим відповідно до норм ПК України.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.07.2025 по справі № 480/11000/24 задоволено адміністративний позов Головного управління ДПС у Сумській області до Федини Івана Анатолійовича про стягнення податкового боргу з адміністративних штрафів та інших санкції в сумі 1 360,00 гривень.
Відповідно до ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
У день відкриття провадження у справі про банкрутство в ІКПП Боржника проведено нарахування пені з адміністративних штрафів та інших санкції на загальну суму 207,07 гривень.
Щодо недоїмки Фединою І.А. з єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування; особами, які проводять незалежну професійну діяльність
Сума недоїмки Федина І.А. підтверджується розрахунком з історії недоїмок, витягом з ІКПП, копіями податкових декларацій, копіями ППР, копіями розрахунків сум нарахованого доходу та суми нарахованого єдиного збору.
Контролюючим органом за результатами перевірки винесено акт про результати документальної планової виїзної перевірки від 27.06.2024 № 7432/18-28-24-04- 07/3114401771 на підставі п 4 ч. 1 ст.4, п. 2 ч. 1 ст. 7, ч. 3 ст. 7, п. 4 ч.1 ст. 11, п. 11 ст. 8, п. 2 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» нараховано до сплати в бюджет єдиного внеску на загальну суму 432 782,44 гривень.
Контролюючим органом за актом перевірки від 27.06.2024 № 7432/18-28 24-04- 07/3114401771 винесено вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 22.07.2024 № 943818282404 у сумі 432 782,44 гривень.
На підставі Акту перевірки від 27.06.2024 № 7432/18-28-24-04-07/3114401771 прийнято рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску вiд 22.07.2024 № 943918282404 на суму 74 982,72 гривень.
На виконання приписів ст. 42 ПК України вказане Рішення вважається врученим.
За правилами п. 56.1 ст. 56 ПК рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Вказане Рішення ні в судовому, ні в адміністративному порядку не оскаржувалось, а тому є узгодженим відповідно до ПК України.
ОСОБА_1 подав до Головного управління ДПС у Сумській області податкову декларацію про майновий стан і доходи та Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску:
- від 11.09.2024 № 9265726816, якою самостійно визначено до сплати зобов'язання за 2024 рік (січень - серпень) у сумі 13 486,00 гривень.
Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є також фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) (крім використання праці домашніх працівників);
Згідно з частиною 2 пункту 1 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску.
Отже, загальна заборгованість ОСОБА_1 перед Головним управлінням ДПС у Сумській області складає 8499762,63 грн.
Керуючим реструктуризацією ОСОБА_2 вимоги кредитора ГУ ДПС у Сумській області визнаються у повному обсязі.
Порядок задоволення вимог кредиторів встановлений ст.133 Кодексу України з процедур банкрутства:
1) у першу чергу задовольняються вимоги до боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування;
2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та проводяться розрахунки з іншими кредиторами;
3) у третю чергу сплачуються неустойки (штраф, пеня), внесені до реєстру вимог кредиторів.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги Головного управління ДПС у Сумській області правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають визнанню у загальному розмірі 8499762,63 грн та включенню до реєстру вимог кредиторів в порядку черговості, визначеної Кодексом України з процедур банкрутства, а саме: 432206,34 грн (єдиний внеску для фізичних осіб-підприємців, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування; на особами, які проводять незалежну професійну діяльність) - перша черга, 438232,77 грн (податковий борг) - друга черга, 7629323,52 грн (штрафна санкція, пеня) - третя черга.
Крім того, за звернення до суду із заявою про визнання грошових вимог до боржника, заявником був сплачений судовий збір у розмірі 6056,00 грн. згідно платіжної інструкції №1084 від 08.08.2025.
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про судовий збір» за подання до господарського суду заяв кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом; заяви про визнання правочинів (договорів) недійсними та спростування майнових дій боржника в межах провадження у справі про банкрутство; заяви про розірвання мирової угоди, укладеної у справі про банкрутство, або визнання її недійсною становить два розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України “Про державний бюджет на 2025 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з січня 2025 становить 3028 грн. Судовий збір за подання заяви про визнання кредиторських вимоги до боржника становить 6056,00 грн.
Отже, сплачений кредитором судовий збір у розмірі 6056,00 грн. підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів відповідно до положень Кодексу.
Заяви інших кредиторів з грошовими вимогами до боржника до суду не надходили.
Відповідно до ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства попереднє засідання суду проводиться не пізніше 60 днів з дня відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Керуючий реструктуризацією не пізніше ніж за 10 днів до дня попереднього засідання суду зобов'язаний направити суду, кредиторам та боржнику звіт про результати перевірки декларації боржника.
В ухвалі за результатами попереднього засідання суду, зокрема, зазначаються:
1) обов'язок керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 14 днів з дня постановлення такої ухвали;
2) дата засідання господарського суду, яке має відбутися не пізніше 60 днів з дня постановлення такої ухвали, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі.
За результатами розгляду справи, суд вважає за доцільне призначити засідання, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі № 920/486/25.
Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, ст. ст. 1, 2, 45, 122, 133 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Заяву Головного управління ДПС у Сумській області № 69/5/18-28-13-02 від 26.08.2025 (вх. № 4636 від 26.08.2025) про грошові вимоги до боржника ОСОБА_1 у справі про неплатоспроможність задовольнити.
Визнати вимоги Головного управління ДПС у Сумській області (вул. Іллінська, буд. 13, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 43995469) до боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) у загальному розмірі 8505818,63 грн, які включити до реєстру вимог кредиторів в порядку черговості, визначеної Кодексом України з процедур банкрутства, а саме: 432206,34 грн (єдиний внеску для фізичних осіб-підприємців, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування; на особами, які проводять незалежну професійну діяльність) - перша черга, 438232,77 грн (податковий борг) - друга черга, 7629323,52 грн (штрафна санкція, пеня) - третя черга, 6056,00 грн (сплаченого судового збору) - позачергово.
2. Зобов'язати керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів не пізніше 14 днів з дня постановлення цієї ухвали, на яких розглянути питання щодо подальшої стадії розгляду справи про банкрутство, протокол зборів кредиторів надати суду.
3. Призначити засідання суду, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі № 920/486/25 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на 27.10.2025, 10:00. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка Тараса, 18/1, зал судового засідання № 1.
4. Копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, керуючому реструктуризацією.
Ухвала набирає законної сили негайно після її постановлення та може бути оскаржена в апеляційному порядку у строк, встановлений ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.
Повна ухвала складена та підписана суддею 19.09.2025.
Суддя В.М. Ковтун