адреса юридична: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, адреса для листування: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36607, тел. (0532) 61 04 21, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
16.09.2025 Справа № 917/1042/25
за позовною заявою Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях, вул.Небесної Сотні, 1/23, м.Полтава, 36014
до Приватного акціонерного товариства "Полтавахіммаш", вул. Дмитра Багалія (Пожарського), 4, нежиле приміщення 63, м.Київ , 02094
про зобов"язання вчинити певні дії
Суддя Кльопов І.Г.
Секретар Назаренко Я.А.
Представники сторін згідно протоколу судового засідання.
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях звернувся до Господарського суду Полтавської області з позовом до Приватного акціонерного товариства "Полтавахіммаш" про зобов"язання Приватне акціонерне товариство "Полтавахіммаш" привести у стан готовності захисну споруду сховище № 60102, що знаходиться за адресою: м.Полтава, вул.Решетилівська (М.Бірюзова), буд.85 з метою використання її за призначенням у відповідності до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 579 від 09.07.2018.
Ухвалою господарського суду Полтавської області від 02.06.2025 суд ухвалив прийняти позовну заяву до розгляду і відкрити провадження у справі; справу розглядати в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання у справі на 26.06.2025
Відповідач відзив на позов не надав.
Ухвали Господарського суду Полтавської області, що надсилалися відповідачеві рекомендованими листами на зазначену в позові та в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань адресу повернулися до суду з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Суд зазначає, що заяв про зміну відповідачем місцезнаходження на адресу суду не надходило.
Відповідно до правової позиції Верховного Суду викладеної у постанові від 15.05.2018 у справі № 904/6063/17, отримання поштової кореспонденції залежить від волевиявлення юридичної особи і на неї, як на суб'єкта господарської діяльності покладається обов'язок належної організації отримання поштової кореспонденції, пов'язаної із здійснюваною господарською діяльністю. Сам лише факт неотримання скаржником кореспонденції, якою суд із додержанням вимог процесуального закону надсилав ухвалу для вчинення відповідних дій за належною адресою та яка повернулася до суду у зв'язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною невиконання ухвали суду, оскільки наведене зумовлено не об'єктивними причинами, а суб'єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на її адресу (аналогічна позиція викладена в постановах КГС ВС від 16.05.2018 у справі № 910/15442/17, від 10.09.2018 у справі № 910/23064/17, від 24.07.2018 у справі № 906/587/17).
Як звернув увагу Верховний суд у складі колегії Касаційного господарського суду в постанові від 19.02.2020р. у справі №910/16409/15: "свідоме неотримання судової кореспонденції, яка направлялася за офіційною юридичною адресою, є порушенням норм процесуального права та може бути розцінено судом як дії, спрямовані на затягування розгляду справи та свідчити про зловживання процесуальними правами учасника справи, які направлені на перешкоджання здійснення своєчасного розгляду справи. З огляду на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що, сторона була обізнана про розгляд справи в суді, повідомлялася про дату, час та місце судових засідань за вказаною адресою, однак не скористався правом участі у судових засіданнях, тому відсутні підстави вважати, що судом під час розгляду справи було порушено норми процесуального права щодо повідомлення останнього про час та місце судового розгляду".
Також, за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь - яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що відповідач має доступ до судових рішень та мав можливість ознайомитись з ухвалою суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Згідно з частиною 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Згідно з частиною 13 статті 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
У зв'язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів, наявних у матеріалах справи достатньо, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Під час розгляду справи суд дослідив письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив.
Наказом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області ( правонаступником якого є Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях) від 27 травня 1994 року №228-пр затверджено план приватизації Полтавського заводу хімічного машинобудування «Полтавхіммаш» (далі- План приватизації). Цим же наказом затверджено рішення про заснування відкритого акціонерного товариства «Полтавхіммаш».
Згідно з пунктом 9.2. Державної програми приватизації майна на 1994 рік, затвердженою постановою Верховної ради України від 26.01.1994 № 3876-XII, об'єкти, які не підлягають приватизації і входять до складу підприємств, що приватизуються, згідно з планами приватизації залишаються у сфері управління міністерств, відомств та інших органів, уповноважених управляти державним майном.
На разі власником захисної споруди є Держава, що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна.
Відповідно до плану приватизації державного майна Полтавського заводу хімічного машинобудування «Полтавхіммаш» від 27.05.1994 та акту оцінки у цілісного майнового комплексу від 15.04.1994 був вилучений з вартості цілісного майнового комплексу, не увійшов до статутного капіталу ВАТ "Полтавхіммаш" та залишився на його балансі як об'єкт державної власності об'єкт цивільної оборони - сховище № 60102, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. М. Бірюзова (на разі вул.Решетилівська) буд. 85, дана обставина підтверджується довідкою з бази даних по супроводженню процесів приватизації господарських товариств ІППС Етап-майно Регіонального відділення.
Факт наявності на балансі ПРАТ «Полтавхіммаш» об'єкту цивільної оборони - сховища № 60102 досліджувався під час судового розгляду справи № 917/2284/13.
В постанові Харківського апеляційного господарського суду від 02.04.2014 суд досліджуючи матеріали справи дійшов висновку, що докази надані позивачем засвідчують знаходження споруди цивільної оборони на балансовому рахунку підприємства, є належними та допустимими доказами перебування спірного майна (захисної споруди) на балансі підприємства.
Судом апеляційної інстанцій встановлено, що до статутного капіталу ПРАТ «Полтавхіммаш» не увійшло та залишилось на балансі цього підприємства державне майно - захисна споруда цивільної оборони, зазначене державне майно перебуває на балансі відповідача.
Згідно з частиною 4 статті 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
26 травня 2015 року на замовлення Регіонального відділення виготовлено технічний паспорт на захисну споруду цивільного захисту (цивільної оборони) сховище № 60102.
Згідно з технічною характеристикою та паспорта сховища № 60102 його загальна площа складає 289,9 кв.м., місткістю на 300 осіб, дата вводу в експлуатацію - 1972 рік.
Указом Президента України від 26.06.2023 №353/2023 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23.06.2023 «Щодо результатів оперативних обстежень об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту та вирішення проблемних питань щодо укриття населення», відповідно до якого визначено статус об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту як таких, що мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення.
Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 2 Кодексу цивільного захисту України захисні споруди цивільного захисту - інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.
Частиною 1 статті 32 Кодексу цивільного захисту України зазначено, що до захисних
споруд цивільного захисту належать сховища та протирадіаційні укриття, а також споруди подвійного призначення.
Відповідно до частини 8 статті 32 Кодексу цивільного захисту України: Утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється їх юридичними особами, на балансі яких вони перебувають (у тому числі споруд, що не увійшли до їх статутних капіталів у процесі приватизації (корпоратизації), за рахунок власних коштів.
Згідно з пунктом 9 Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту, виключення таких споруд із фонду та ведення його обліку, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 10.03.2017 №138 (далі - Порядок №138), утримання об'єктів фонду захисних споруд у готовності до використання за призначенням здійснюється їх балансоутримувачами.
Пунктом 3 Порядку №138, визначено, що утримання захисних споруд - комплекс заходів організаційного, матеріально-технічного, інженерного, фінансового та іншого характеру, що спрямовані на забезпечення готовності захисних споруд до використання за призначенням.
Відповідно до пункту 11 Порядку №138 балансоутримувач забезпечує утримання об'єктів фонду захисних споруд у стані, необхідному для приведення у готовність до використання за призначенням відповідно до вимог щодо тримання, облаштування та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд, крім б'єктів, що мають перебувати в постійній готовності.
Відповідно до пункту 12 Порядку №138 здійснення контролю за готовністю захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням забезпечує ДСНС разом з відповідними центральними органами виконавчої влади, місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування відповідно до вимог законодавства.
В свою чергу відповідно до пунктів 1, 2 глави 2 розділу VI Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України 09.07.2018 №579 (далі - Наказ №579) для забезпечення готовності захисних споруд до використання за призначенням їх балансоутримувачі здійснюють оцінку стану їх готовності, організовують періодичні огляди стану захисних споруд, перевірку працездатності їх основного обладнання, планують і проводять технічне обслуговування обладнання та систем життєзабезпечення захисних споруд.
Оцінка стану готовності захисних споруд здійснюється щороку з метою виявлення недоліків у стані утримання та експлуатації захисних споруд, передбачення заходів щодо приведення захисної споруди в готовність до використання за призначенням.
Крім того, оцінка стану готовності здійснюється в таких випадках: у разі проведення технічної інвентаризації захисної споруди як об'єкта нерухомого майна; у разі підготовки пропозицій щодо подальшого використання захисної споруди; після пожеж, аварій, катастроф та інших надзвичайних ситуацій, що могли негативно вплинути на технічний стан захисної споруди; у разі здійснення ДСНС заходів державного нагляду (контролю) за станом
готовності захисних споруд відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Відповідно до пунктів 7,8,9 глави 2 розділу VI Наказу №579 про результати щорічних оцінок стану готовності, здійснених без залучення фахівців структурних підрозділів із питань цивільного захисту міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, органів і підрозділів ДСНС, балансоутримувачі інформують вищезазначені органи і підрозділи з наданням копій актів, складених за їх результатами.
Під час оцінки стану готовності перевіряються: загальний стан приміщень, входів, оголовків аварійних виходів, гідроізоляції, повітрозабірних і витяжних каналів, обвалування окремо розташованих і підсипки покриття у вбудованих захисних спорудах, покрівлі та бічних поверхонь гірничих виробок, кріплень і захисно-герметичних перемичок (зовнішнім оглядом); двері (ворота, ставні), механізми задраювання, захисні пристрої, системи вентиляції, водопостачання, каналізації, електропостачання, зв'язку, автоматики та іншого інженерного обладнання (випробуванням на працездатність); температура і відносна вологість повітря всередині захисної споруди; наявність і стан засобів пожежогасіння; герметичність захисної споруди, справність ДЕС, експлуатація в режимі захисної споруди протягом 6 годин з перевіркою роботи в режимі чистої вентиляції і фільтровентиляції (у сховищах).
За результатами оцінки стану готовності захисну споруду може бути визнано як готову, обмежено готову або неготову до використання за призначенням. Захисна споруда вважається обмежено готовою або неготовою, якщо вона має хоча б один із недоліків, зазначених в основних недоліках в утриманні захисних споруд, що погіршують стан їх готовності. У разі відсутності таких недоліків захисна споруда вважається готовою до використання за призначенням.
Враховуючи вищезазначені норми законодавства, Регіональне відділення звернулося листом від 17.06.2022 №11-122-02011 до Балансоутримувача з проханням надати на адресу органу управління копію Акту оцінки стану готовності захисної споруди проведеної в 2022 році по ЗСЦЗ, що перебуває на балансі ПРАТ «Полтавхіммаш»
Однак вищезазначений лист повернувся відправнику, у зв'язку з закінченням терміну зберігання.
Регіональне відділення неодноразово зверталося до Балансоутримувача листами від 02.12.2022 № 11-122-04278; 27.06.2023 № 11-122-02508; 23.01.2024 №11-122-00297 щодо надання інформації органу управління стосовно проведення комплексу дій для приведення захисної споруди цивільного захисту в готовність до використання за призначенням
Вищезазначені листи повернулися Регіональному відділенню, у зв'язку з закінченням терміну зберігання.
08 листопада 2024 року Регіональне відділення листом № 11-122-04743 повідомило Балансоутримувача, що орган управління систематично здійснює заходи контролю щодо об'єктів державної власності, які належать до його сфери управління та звернулося з проханням визначитися з датою проведення перевірки, забезпечити доступ до об'єкта державної власності для огляду та вказати контактну особу. Позивач зазначає, що вищезазначений лист відповідь від Балансоутримувача на адресу Регіонального відділення не надходила.
На виконання наказу Фонду державного майна України від 16.12.2009 №1998 «Про забезпечення збереження, контролю за використанням та реалізацією пропозицій інвентаризаційних комісій щодо державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, але залишилося у них на балансі», згідно з затвердженим графіком перевірок стану утримання, зберігання та використання державного майна робочою групою у складі: Полях Тетяни, заступника начальника відділу оренди та розпорядження державним майном; Корж Світлани, головного спеціаліста відділу оренди та розпорядження державним майном, 15 листопада 2024 року проведено перевірку стану збереження та належного використання державного майна, яке обліковується на балансі ПрАТ "Полтавхіммаш". Об'єкт перевірки : захисна споруда цивільного захисту (сховище № 60102) з обладнанням. Період проведення перевірки з 01.11.2022 по 15.11.2024.
Так, перевірка проведена шляхом візуального огляду без присутності балансоутримувача.
За результатами перевірки складено Акт перевірки стану утримання, зберігання та використання державного майна, що обліковується на балансі ПРАТ "Полтавхіммаш", в якому встановлено, що державне майно потребує ремонту, підтоплене, морально застаріле та фізично зношене.
27 листопада 2024 року комісія у складі головного фахівця ВОЗ ЦЗ ПРУ ГУ ДСНСУ в
Полтавській області Є.М. Малюка, старшого інспектора ВП Полтавського РУП В. М. Бабича, головного спеціаліста відділу реагування УЦЗ Департаменту ЦЗ ПМР В.Я. Лісового, головного спеціаліста відділу оренди та розпорядження державним майном С.В. Корж провела оцінку стану готовності, експлуатації та використання захисних споруд цивільного захисту.
Згідно з актом оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту від 27.11.2024 захисна споруда № 60102 оцінюються, не готова до використання за призначенням, та встановлені наступні недоліки: - технічний стан - обмежено працездатний; - загальний стан приміщення - з ознаками підтоплення; - стан входів і аварійних виходів - 1 вход і 1 аварійний вихід, входи не захаращені, не обладнано засобами для доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення; - повітрозабірні оголовки та вихлопні канали - не обслуговуються; -захисно-герметичні ворота, двері, ставні, механізми задраювання - гума пошкоджена та втратила еластичність, немає підставок для розвантаження, захисних екранів, відсутні надписи «відчинено- зачинено» на штурвалах та ручках, порядкових номерів та маркування на дверях та ставнях; - противибухові пристрої - в незадовільному стані; - система вентиляції- знаходиться в незадовільному стані, іржава, непофарбована, запірна арматура не придатна; - електроручні вентилятори - не справні, не обслуговуються; - фільтри-поглиначі - іржаві, вислужили встановлений термін, не придатні; - герметичні клапани- вислужили встановлений термін, не справні; - прилад для виміру підпору повітря- відсутній; - стан системи водопостачання - не працює; - запірна арматура- не справна; - покажчики руху води, безнапірні та напірні баки для питної води - відсутні; - останні лабораторні дослідження якості питної води у баках - не проводились; - водопровідні труби - іржаві, не пофарбовані; - санвузли - санітарний стан приладів і приміщення - незадовільний; - резервуари для збирання фекальних вод, вигрібні ями, пудр-клозети, виносні баки - відсутні; - система опалення- передбачена проектом - не працює; - запірна арматура - відсутня; - турбопроводи -іржаві, непофарбовані; - справність систем електропостачання та електроосвітлення - потребує ремонту; - системи зв'язку та оповіщення - відсутні; - стан заземлення електрообладнання - відсутнє; - укомплектованість пожежних кранів - не укомплектовано, труби систем пожежогасіння- іржаві, не пофарбовані, схеми евакуації - відсутні; - температура, відносна вологість у приміщенні - не дотримується; забезпеченість вимірювальними приладами та їх стан - прилади вимірювання відсутні; - опис обладнання та майна, схеми зовнішніх і внутрішніх інженерних мереж із зазначенням пристроїв для відключення, журнал перевірки стану захисної споруди, план захисної споруди із зазначенням пристроїв для сидіння і лежання та шляхів евакуації, план приведення захисної споруди у готовність, вимоги з експлуатації фільтровентиляційного та іншого інженерного обладнання, правила користування вимірювальними приладами, журнал експлуатації фільтровентиляційного обладнання, журнал результатів оглядів та контрольних перевірок фільтрів-поглиначів, фільтрів гопколітових, приладів регенерації та підпору повітря, формуляр фільтровентиляційних агрегатів, порядок провітрювання захисної споруди, інструкція з протипожежної безпеки, щорічний акт огляду ємностей для питної води з результатами лабораторних досліджень, експлуатаційні схеми систем життєзабезпечення із зазначенням пристроїв для відключення (вентиляції (повітропостачання), каналізації, водопостачання, електропостачання, опалення (теплопостачання)), схема оповіщення та інформування зі списками необхідних телефонів, журнал перевірки стану готовності захисної споруди, інструкція з використання засобів індивідуального захисту, порядок перевірки сховища на герметичність, довідка про перевірку сховища на герметичність, правила поведінки у захисній споруді, список особового складу формування з обслуговування споруди, функціональні обов'язки особового складу формування з обслуговування захисної споруди, порядок дій особового складу формування з обслуговування захисної споруди під час приведення захисної споруди у готовність та використання захисної споруди за призначенням - відсутні; - проведення навчання та рівень знань і навичок формування з обслуговування захисної споруди - заняття не проводяться; - наявність документів, що підтверджують проведення щорічних оглядів захисної споруди - немає; - перевірка експлуатації захисної споруди в режимі сховища протягом 6 годин з перевіркою роботи у режимах чистої вентиляції та фільтровентиляції- не
проводилась.
Згідно з висновком про можливість приведення захисної споруди у готовність до використання за призначенням комісією зазначено, що можливо упродовж 12 годин
Частиною першою статті 20 Кодексу Цивільного Захисту України визначено, що до завдань та обов'язків суб'єктів господарювання у сфері цивільного захисту, серед інших, належить забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об'єктах суб'єкта господарювання, здійснення за власні кошти заходів цивільного захисту, що зменшують рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо створення, зберігання, утримання, використання та реконструкції захисних споруд цивільного захисту.
Відповідно до пункту 1 Розділу І Наказу №579, споруди фонду захисних споруд мають утримуватися та експлуатуватися у стані, що дозволяє привести їх у готовність до використання за призначенням у визначені законодавством терміни.
Таким чином, утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням покладається на суб'єктів господарювання, на балансі яких вони перебувають, за рахунок власних коштів, що передбачено пунктом 8 статті 32 Кодексу Цивільного Захисту України та пункту 9 Порядку №138.
Отже, систематичне невжиття визначених законодавством заходів з метою приведення захисної споруди цивільного захисту сховища №60102, балансоутримувачем якого є Приватне акціонерне товариство «Полтавхіммаш», до стану готовності, суперечать інтересам держави у сфері підготовки країни до оборони в умовах воєнного стану та захисту життя людей.
Враховуючи викладене, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Відповідно до статті 129 ГПК України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача у зв'язку із задоволенням позовних вимог.
Керуючись статтями 2, 13, 73, 74, 76-80, 86, 129, 232, 233, 236-238, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Зобов'язати Приватне акціонерне товариство "Полтавахіммаш" привести у стан готовності захисну споруду сховище № 60102, що знаходиться за адресою: м.Полтава, вул.Решетилівська (М.Бірюзова), буд.85 з метою використання її за призначенням у відповідності до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 579 від 09.07.2018.
3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Полтавхіммаш» (вул. Дмитра Багалія (Пожарського), буд. 4, нежиле прим. 63, м. Київ, 02094, Код ЄДРПОУ 00217449 ) до Державного бюджету України (рахунок UA708201720343120002000018853, код ЄДРПОУ 42769539, банк одержувача: Державна казначейська служба України) судовий збір в сумі 2422,40 грн.
Видати наказ із набранням цим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Східного апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено і підписано 19.09.2025
Суддя Кльопов І.Г.