Постанова від 19.09.2025 по справі 474/751/25

Справа № 474/751/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

19.09.25р. с-ще Врадіївка

Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області Сокол Ф.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від СП Відділення поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, безробітного, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , який раніше притягувався до адміністративної відповідальності,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, -

встановив:

ОСОБА_1 , перебуваючи під дією адміністративного нагляду, встановленого постановою Врадіївського районного суду Миколаївської області від 30.05.2025р., який протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП, 26.06.2025р. не з'явився на реєстрацію до чергової частини Відділу поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області, розташованого по АДРЕСА_3 , чим порушив п. 4 встановлених адміністративним наглядом обмежень. Своїми діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 721062 від 31.07.2025р. надійшов до суду 11.08.2025р.

ОСОБА_1 , перебуваючи під дією адміністративного нагляду, встановленого постановою Врадіївського районного суду Миколаївської області від 30.05.2025р., який протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП, 24.07.2025р. не з'явився на реєстрацію до чергової частини Відділу поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області, розташованого по АДРЕСА_3 , чим порушив п. 4 встановлених адміністративним наглядом обмежень. Своїми діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 721063 від 31.07.2025р. надійшов до суду 11.08.2025р.

ОСОБА_1 , перебуваючи під дією адміністративного нагляду, встановленого постановою Врадіївського районного суду Миколаївської області від 30.05.2025р., який протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП, 10.07.2025р. не з'явився на реєстрацію до чергової частини Відділу поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області, розташованого по вул. Г.Врадіївщини, 122, с-ще Врадіївка Первомайського району Миколаївської області, чим порушив п. 4 встановлених адміністративним наглядом обмежень. Своїми діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 721064 від 31.07.2025р. надійшов до суду 11.08.2025р.

Згідно протоколів автоматизованого розподілу справи між суддями від 16.09.2025р. головуючим суддею визначено суддю Сокола Ф.Г.

Постановою від 17.09.2025р. справи про адміністративні правопорушення щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, об'єднані в одну справу якій присвоєно єдиний унікальний номер 474/751/25.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином та завчасно повідомлений про час та місце розгляду справи (телефонограма № 446 від 17.09.2025р.). Водночас 17.09.2025р. звернувся до суду із заявою (телефонограма № 447) про розгляд справи за його відсутності, в якій визнав вину та зазначив про своє розкаяння. Також зазначив, що з'явитися в судове засідання не має можливості, так як перебуває в ЗСУ.

Враховуючи приписи ст. 268 КУпАП та з огляду на те, що хоча участь особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ст. 187 КУпАП, під час судового розгляду справи є обов'язковою, однак з огляду на нез'явлення ОСОБА_1 в судове засідання та надходження від нього заяви про розгляд справи без його участі, вважаю за можливе розглянути справу за відсутності останнього.

Розглянув матеріали справи, вважаю встановленим таке.

Частиною 1 ст. 187 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення склад якого полягає в порушенні правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд полягає у: 1) неявці за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненаданні усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомленні працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушенні заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушенні заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрації в органі Національної поліції, та тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 2 ст. 187 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення склад якого полягає в порушенні правил адміністративного нагляду, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення та тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно з ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи приписи ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, факти вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, які зафіксовані в протоколах про адміністративне правопорушення серії ВАД № 721062 від 31.07.2025р., серії ВАД № 721063 від 31.07.2025р., серії ВАД № 721064 від 31.07.2025р., які останній підписав без будь-яких зауважень щодо їх змісту, підтверджується: постановою Врадіївського районного суду Миколаївської області від 30.05.2025р. про встановлення ОСОБА_1 адміністративного нагляду; рапортами ВП № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області від 15.07.2025р., 15.07.2025р., 29.07.2025р.; рапортом ДОП СП ВП № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області старшого лейтенанта поліції Бобровського І. від 15.07.2025р., 17.07.2025р., 29.07.2025р.; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 31.07.2025р.; реєстраційними листками на ОСОБА_1 , згідно яких останній 26.06.2025р., 10.07.2025р., 24.07.2025р. не з'явився на реєстрацію до ВП № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області; постановою Врадіївського районного суду Миколаївської області від 08.07.2025р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП; заявою (телефонограма № 447) ОСОБА_1 , поданою до суду 17.09.2025р.

При призначенні адміністративного стягнення, враховуючи приписи ст.ст. 23-36 КУпАП, характер та обставини вчиненого правопорушення, наявність обставини, яка пом'якшує відповідальність - щире розкаяння, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, і з урахуванням встановленого, вважаю доцільним застосувати по відношенню до ОСОБА_1 з метою його виховання та попередження вчинення нових правопорушень адміністративне стягнення у виді штрафу мінімальної межі, передбачене санкцією ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп. на користь держави.

Керуючись ст.ст. 23, 33-35, 40-1, 187, 221, 284 КУпАП, -

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави ((отримувач: Миколаїв.ГУК/тг смт Врадiївка/21081100 код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030 банк отримувача: казначейство України (ЕАП) номер рахунку: UA758999980313040106000014454 код банку отримувача (МФО): 899998) в розмірі 10 (десять) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що у грошовому еквіваленті становить 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави (отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг смт Врадiївка/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030, код банку отримувача (МФО): 899998, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача: UA868999980313131206000014454 Код класифікації доходів бюджету: 22030101) судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня її винесення.

У відповідності до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф правопорушником повинен бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Скаргу на постанову може бути подано до Миколаївського апеляційного суду через Врадіївський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ф.Г. Сокол