Постанова від 19.09.2025 по справі 145/1167/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.09.2025 с-ще Тиврів 145/1167/25

3/145/426/2025

Суддя Тиврівського районного суду Вінницької області Іванець В. Д. ,

за участю прокурора Шубіна І.Р.,

особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши протоколи про адміністративні правопорушення, які надійшли з управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, українки, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , неодруженої, на утримані має малолітню дитину, з вищою освітою, безробітної, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Тиврівського районного суду Вінницької області надійшли матеріали справ про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 та ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Так, капітан внутрішньої служби ОСОБА_1 , будучи звільненою 10.05.2023 з посади старшого інспектора Вінницького районного відділу № 3 філії ДУ "Центр пробації" у Вінницькій області, являючись згідно з пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" (далі Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (2021) в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.172-6 КУпАП.

Вказане правопорушення вчинено при наступних обставинах:

Згідно з наказом Міністра Міністерства юстиції України "Про затвердження Положення про Державну установу "Центр пробації" затверджено Положення про Державну установу "Центр пробації". Згідно з цим положенням: Державна установа "Центр пробації" є неприбутковою державною установою, створеною для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України з питань пробації і безпосереднього спрямування та координації діяльності уповноважених органів з питань пробації, що належить до сфери управління Мін'юсту.

Згідно з наказом директора ДУ "Центр пробації" "Про затвердження Положення про філію Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області" затверджено Положення про Вінницький районний відділ № 3 філію Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області. Згідно з цим положенням: Філія Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області є підрозділом, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері виконання певних видів адміністративних стягнень та пов'язаних з позбавленням волі, та пробації у межах адміністративно-територіальної одиниці. Філія здійснює частину делегованих функцій Центру пробації відповідно до мети (цілей), завдань та функцій. Філія є розпорядником коштів нижчого рівня та утримується за рахунок коштів бюджету України.

Таким чином, відповідно до Типового положення про уповноважений орган з питань пробації, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 18.08.2017 № 2649/5, а також посадових інструкцій персоналу територіальних підрозділів (відділів, секторів) затверджених начальниками обласних філій визначено, що суб'єктами на яких поширюється дія пп. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є всі працівники без виключення.

В апараті обласних філій Центру пробації такими суб'єктами є начальник філії, його заступник, начальник сектору бухгалтерського обліку та звітності, провідні-інспектора (фахівці) та інспектора (фахівці) філій, у підпорядкованих підрозділах філії Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області, суб'єктами декларування є всі працівники без виключення.

Відповідно до наказу в.о. директора ДУ "Центр Пробації" № 44/к від 31.05.2018 ОСОБА_1 призначено на посаду старшого інспектора по Тиврівському районі ДУ "Центр пробації".

Відповідно до витягу з наказу директора ДУ "Центр пробації" № 230/к від 03.03.2023 ОСОБА_1 звільнено із займаної посади з 10.03.2023.

Згідно з пп«и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до цього Закону.

Тобто, ОСОБА_1 , є також суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

У ОСОБА_1 , виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2021 рік до 23:59 год 31.01.2024.

За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , лише 20.03.2024 о 16:24 год подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи за 2021 рік (щорічна) (https://public.nazk.gov.ua/documents/18a5aee4-789f-4d5c-aefe-50cda28328c3).

Згідно з наданою ДУ "Центр Пробації" інформацією, ОСОБА_1 були доведені вимоги фінансового контролю.

Наявність чи відсутність умислу для ознак складу даного правопорушення, юридичного значення не має, оскільки об'єктивної сторони вказане правопорушення має формальний склад, тобто законодавець встановив відповідальність суб'єкта декларування безпосередньо за неподання або несвоєчасне подання декларації, незалежно від наявності такого умислу.

Отже, капітан внутрішньої служби ОСОБА_1 , будучи звільненою 10.05.2023 з посади старшого інспектора Вінницького районного відділу № 3 філії ДУ "Центр пробації" у Вінницькій області, будучи посадовою особою інших державних органів згідно з пп «и» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин лише 20.03.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, у ОСОБА_1 , виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2022 рік до 23:59 год 31.01.2024 року.

За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , лише 20.03.2024 о 16:33 год подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи за 2022 рік (щорічна) (https://public.nazk.gov.ua/documents/78d0ec38-0986-4da4-8348-c948757693fe).

Отже, капітан внутрішньої служби ОСОБА_1 , будучи звільненою 10.05.2023 з посади старшого інспектора Вінницького районного відділу № 3 філії ДУ "Центр пробації" у Вінницькій області, будучи посадовою особою інших державних органів згідно пп «и» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин лише 20.03.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, у ОСОБА_1 , виник обов'язок подати щорічну декларацію при звільненні (за період з 01.01.2023 по 10.03.2023) до 23:59 год 31.01.2024 року.

За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , лише 29.03.2024 о 11:44 год подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи при звільненні (за період з 01.01.2023 по 10.03.2023) (https://public.nazk.gov.ua/documents/887c8caf-2e7a-4c29-a518-93344e374b46).

Отже, капітан внутрішньої служби ОСОБА_1 , будучи звільненою 10.05.2023 з посади старшого інспектора Вінницького районного відділу № 3 філії ДУ "Центр пробації" у Вінницькій області, будучи посадовою особою інших державних органів згідно пп «и» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин лише 29.03.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні (за період з 01.01.2023 по 10.03.2023), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Отже, ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, 2022 рік та при звільненні (за період з 01.01.2023 по 10.03.2023), за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

За таких обставин, при підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду, суддя дійшов висновку про доцільність об'єднання даних справ в одне провадження, а також про присвоєння Єдиного унікального номеру судової справи №145/1169/25.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнала повністю, щиро розкаялась.

Прокурор Шубін І.Р. просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши особу, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , думку прокурора Шубіна І.Р., дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП, є доведеною та підтверджується: протоколом № 562 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 12.08.2025, декларацією ОСОБА_1 за 2021 рік, подану 20.03.2024 о 16:24 год, повідомленням від 03.09.2024 № 564-17, протоколом № 563 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 12.08.2025, декларацією ОСОБА_1 за 2022 рік, поданою 20.03.2024 о 16:33 год, повідомленням від 03.09.2024 №565-17, протоколом № 564 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 12.08.2025, декларацією ОСОБА_1 при звільненні (за період з 01.01.2023 по 10.03.2023) поданою 29.03.2024 о 11:44 год, супровідним листом ДСР № 20901/02-2025 від 30.05.2025 (310256), супровідним листом НАЗК № 47-06/44698-25 від 22.05.2025, повідомленням від 03.09.2024 № 566-17, витягом з наказу від 03.03.2023 № 230/к, послідовностями дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які вчинила ОСОБА_1 , супровідним листом УСР у Вінницькій області № 63260-2025 від 30.05.2025 (310806), супровідним листом ДУ "Центр пробації" № 2709/17/Ян-25 від 05.06.2025, витягом з наказу від 31.05.2018 №44/к, посадовою інструкцією старшого інспектора Вінницького РВ №3 філії ДУ "Центр пробації" у Вінницькій області Іскри І.В., наказом ДУ "Центр пробації" "Про затвердження Положення про структурні підрозділи філії Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області, наказом ДУ "Центр пробації" "Про затвердження Положення про філії Державної установи "Центр пробації", положенням про Вінницький районний відділ №3 філії Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області від 16.09.2021 № 823/ОД-21, листом НАЗК № 47-09/27771/21 від 26.04.2021, рапортами о/у 1-го сектору (протидії корупції) УСР у Вінницькій області ДСР НПУ капітана поліції В.Корєшкова.

Зазначені пояснення та досліджені матеріали відповідно до ст. 251 КУпАП є доказами в справі про адміністративне правопорушення.

Суд, оцінивши зазначені докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень та накласти на неї адміністративне стягнення.

Під час призначення виду та розміру адміністративного стягнення судом враховується особа порушника, ступінь вини, майновий стан, характер вчиненого правопорушення, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Суд відповідно до ст. 34 КУпАП установив обставину, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення - це щире розкаяння винного. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення суд не встановив.

При визначенні виду адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 за вчинення вказаних адміністративних правопорушень, суд бере до уваги обставини справи та особу порушника, а також враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Зважаючи на вищевказані обставини справи з урахуванням особи ОСОБА_1 , яка раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень, свою вину у вчиненому визнала у повному обсязі, з урахуванням даних, що характеризують особу, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави 605 грн 60 коп. судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. 9, 10, 24, 34, 35,36, 40-1, ч. 4 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження матеріали про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: № 145/1167/25 (провадження № 3/145/426/2025), № 145/1168/25 (провадження № 3/145/427/2025) та № 145/1169/25 (провадження №3/145/428/2025) відносно ОСОБА_1 , та присвоїти єдиний унікальний номер судової справи № 145/1167/25.

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6КУпАП та накласти на неї, відповідно до ст.36 КУпАП, адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок, які стягнути на р/рахунок №UA038999980313010106000002894, одержувач ГУК у Він.обл./смт Тиврів/21081100; банк одержувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), ЄДРПОУ 37979858, код доходу 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - адміністративні штрафи та інші санкції.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 1700 гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605,60 грн на р/рахунок №UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ 22030106, банк одержувача - Казначейство України, код за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Тиврівський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Іванець В. Д.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту її винесення.