Рішення від 18.09.2025 по справі 120/8906/25

Справа № 120/8906/25

Провадження № 2-а/144/14/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" вересня 2025 р. с-ще Теплик

Теплицький районний суд Вінницької області у складі:

головуючого - судді Магдяк Н.І.,

з участю секретаря Дудник С.Р,

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 через представника Опольську Н.М. звернувся з позовом до відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, в якому просить визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка полягає у невинесенні постанови про адміністративне правопорушення на підставі заяви ОСОБА_1 про визнання вчинення адміністративного правопорушення; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 постанову про адміністративне правопорушення на підставі заяви ОСОБА_1 щодо визнання вчинення адміністративного правопорушення.

Позов обґрунтовується тим, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , було направлено повістку від ТЦК та СП, однак позивач не з'явився у визначений строк до ІНФОРМАЦІЯ_1 . Усвідомлюючи факт порушення законодавства про військовий обов'язок, ним було подано заяву про визнання порушення до ІНФОРМАЦІЯ_1 , який є структурним підрозділом ІНФОРМАЦІЯ_1 . У заяві ОСОБА_1 визнав, що вчинив правопорушення, на підставі якого до електронного кабінету Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів внесено відомості про порушення правил військового обліку та просив: винести постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за його відсутності; постанову про притягнення до адміністративної відповідальності направити засобами поштового зв'язку на адресу АДРЕСА_1 ; внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо усунення порушення правил військового обліку. У відповідь на заяву відповідач надіслав лист засобами поштового зв'язку, в якому повідомив, що станом на 16.06.2025р. провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно позивача не розпочалося, протокол не складався і справа до розгляду у ІНФОРМАЦІЯ_4 не призначалась, а, отже, постанова не виносилась. Станом на 24.06.2025 відповідач не виніс постанову про адміністративне правопорушення, не повідомив позивача про її винесення чи закриття справи та не оновив інформацію у системі " ІНФОРМАЦІЯ_5 у формі невинесення постанови порушує права Позивача на: швидкий розгляд («розумний строк») справи про адміністративне правопорушення і винесення по справі постанови. Позивач вважає, що бездіяльність ТЦК та СП в цьому напрямку є про виправною. Також наявність відмітки «Порушення правил військового обліку» у застосунку Резерв + ставить його у юридично «вразливе становище», в якому особа не може перебувати невизначений термін. Вказане змусило звернутися до суду.

Ухвалою судді Теплицького районного суду Вінницької області від 26 серпня 2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі

Від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов відзив, в якому просять позовну заяву залишити без задоволення. Зокрема вказується, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку. На виконання вимог Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Постанови КМУ №1487 року було організовано оповіщення військовозобов'язаних, які мають зареєстроване місце проживання на території Гайсинської району та перебувають на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 та підпорядкованих відділах, зокрема і ОСОБА_1 . В ході виконання оповіщення було встановлено, що ОСОБА_1 відсутній за своїм зареєстрованим місцем проживання, інформація про його місце перебування відсутня, про що було складено акт від 01.04.2025 року. Зважаючи на те, що ОСОБА_1 змінив місце проживання та особисто не повідомив в семиденний строк про зміну персональних даних, що є порушенням правил військового обліку, ІНФОРМАЦІЯ_6 звернувся в установленому законом порядку до органів Національної поліції, оскільки не було можливості скласти протокол про адміністративне правопорушення на місці його вчинення, для доставления ОСОБА_1 , як особу яка скоїла адміністративне правопорушення, передбачене статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколу про адміністративне правопорушення, зі зміною статусу «Порушник ВО» в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно ОСОБА_1 . Вважають, що ІНФОРМАЦІЯ_6 діяв в межах та в спосіб, визначений Конституцією України, чинними законами України та іншими нормативно-правовими актами.

Станом на дату надходження звернення ОСОБА_1 із заявою за вхідним №5628 від 12.06.2025 року до ІНФОРМАЦІЯ_7 , провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно громадянина ОСОБА_1 , який є військовозобов'язаним та перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_8 , не розпочиналось, протокол про адміністративне правопорушення не складався, та відповідно справа до розгляду в ІНФОРМАЦІЯ_4 не призначалась.

Згідно статті 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Листом за підписом начальника ІНФОРМАЦІЯ_7 за вих. №2639 від 15.06.2025 року ОСОБА_1 було роз'яснено про необхідність в найкоротші строки особисто прибути до ІНФОРМАЦІЯ_4 для з'ясування наявності чи відсутності протиправної, винної (умисної або необережної) дії чи бездіяльності, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність, а також з'ясування інших обставини, що мають значення та за наявності підстав відкриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, та призначення справи до розгляду.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Від його представника ОСОБА_2 надійшла заява про розгляд справи без участі позивача та її як його представника, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.

Представниквідповідача ІНФОРМАЦІЯ_9 в судове засідання не з'явився, просив розгляд справи здійснювати за відсутності представника на підставі наявних матеріалів.

Оскільки, всі учасники справи в судове засідання не з'явилися, то фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, відповідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України.

Розгляд справи проводиться за правилами письмового провадження, що передбачено ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вивчивши та дослідивши письмові докази, суд приходить до наступних висновків .

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Положеннями частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Згідно паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 12 лютого 2009 року Теплицьким РВ УМВС України у Вінницькій області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , уродженець с. Соболівка Гайсинського району Вінницької області , значиться зареєстрованим у с. Соболівка Теплицького району Вінницької області.

У позовній заяві позивач ОСОБА_1 зазначав, що засобами поштового зв'язку ОСОБА_1 було направлено повістку від ТЦК та СП, однак позивач не з'явився у визначений строк до ІНФОРМАЦІЯ_1 , тому, усвідомлюючи факт порушення законодавства про військовий обов'язок, ним було подано заяву відповідачу про визнання порушення до ІНФОРМАЦІЯ_1 . У заяві ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , визнав, що вчинив правопорушення, на підставі якого до електронного кабінету Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів внесено відомості про порушення правил військового обліку та просив: винести постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за його відсутності; постанову про притягнення до адміністративної відповідальності направити засобами поштового зв'язку на адресу АДРЕСА_1 ; внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо усунення порушення правил військового обліку.

Листом за підписом начальника ІНФОРМАЦІЯ_7 за вих. №2639 від 16.06.2025 року ОСОБА_1 на заяву за вхідним №5628 від 12.06.2025 повідомлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який є військовозобов'ячзаним та перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_8 , не розпочиналось, протокол про адміністративне правопорушення не складався, справа до розгляду в ІНФОРМАЦІЯ_4 не призначалась, Роз'яснено положення ст. 254 КУпАП та про необхідність в найкоротші строки особисто прибути до ІНФОРМАЦІЯ_4 для оформлення протколу про адміністративне правопорушення (а. с. 7).

У застосунку Резерв + військово-обліковий документ ОСОБА_1 містить відмітку "Порушення правил військового обліку" (а. с. 7, зворотній бік).

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу», ч. 1 ст. 1 якого передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України е конституційним обов'язком громадян України.

Приписами ч. 7 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» регламентовано, що виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації (п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №154 від 23.02.2022 року (далі - Положення №154).

Згідно п. 11 Положення №154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення: оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.

Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 року № 1487.

Відповідно до п. 79 Порядку районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки: організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно- територіальної одиниці; організовують оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово- облікових документів, проходження медичного огляду, приписки до призовної дільниці, взяття на військовий облік, призначення на особливий період, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям; організовують та забезпечують зберігання облікової документації призовників, військовозобов'язаних та резервістів, персональних даних, які містяться в них; забезпечують громадян військово-обліковими документами та зберігання зданих або вилучених у призовників, військовозобов'язаних та резервістів військово- облікових документів.

Таким чином, у зв'язку з проведенням заходів загальної мобілізації посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_7 здійснюється виявлення та взяття на військовий облік військовозобов'язаних, вивчення особових справ кожного військовозобов'язаного, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації або має право на відстрочку від призову згідно статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», внесення змін до їх облікових карток та відповідних відомостей про особу до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також виготовлення та приведення військово- облікових документів у відповідність з наявними відомостями та проставлення актуальних даних щодо придатності чи непридатності до військової служби.

Отже, обов'язки щодо ведення військового обліку, оформлення військово-облікових документів та внесення змін до них, направлення для проходження медичного огляду ВЛК, надання та оформлення відстрочок від призову на військову службу покладені на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема на ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до абзацу 3 частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; проходити медичний огляд згідно з рішеннями комісії з питань взяття на військовий облік, комісії з питань направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України, розвідувальному органі Міністерства оборони України чи розвідувальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України чи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, відповідно; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

У відзиві відповідач констатує порушення позивачем ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Щодо правового регулювання відносин, що склалися між сторонами, представник позивача посилається на ст. 279-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до положень ст. 279-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, але не пізніше дня розгляду справи про таке адміністративне правопорушення, особа може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, в якому вона перебуває на обліку, із заявою, в якій особа зазначає, що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності. Зазначена заява подається особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста.

Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України протягом трьох днів після отримання такої заяви зобов'язані перевірити викладені у ній фактичні дані про визнання особою правопорушення та надання нею згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності і з дотриманням вимог статей 247, 280, 283 цього Кодексу винести постанову по справі, у тому числі без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

У постанові про накладення адміністративного стягнення керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України визначають розмір штрафу на рівні мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (частиною статті) цього Кодексу за вчинення такого правопорушення.

У разі якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, подала зазначену у цій статті заяву через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, копія постанови по справі може бути направлена їй засобами електронного зв'язку на адресу електронної пошти, зазначену в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, або в її електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста.

Відповідно до ст. 247 Кодексу України про адімінстративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: 1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення; 2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку; 3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність; 4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони; 5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; 6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; 7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу; 8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту; 9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі; 10) проходження військової служби особою, щодо якої розпочато провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210 і 210-1 цього Кодексу.

Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В силу ч. ч. 1, 2 ст. 283 КУпАП, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова повинна містити: найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.

Статтею 62 Конституції України встановлено, що ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. За змістом цієї норми на особу не може бути покладений обов'язок доводити свою невинуватість у вчиненні адміністративного правопорушення.

В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. Всі факти встановлені судом у сукупності викликають сумніви щодо факту самого правопорушення та законності його фіксації. Рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути законним і обґрунтованим, і не може базуватись на припущеннях та неперевірених фактах.

Дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти чи не діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що він здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору будь-ким. На цьому наголосив Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі №1840/2970/18.

Суд, зважаючи на повноваження відповідача щодо розгляду справ за ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не може вказувати діяти в той чи інший спосіб, тому приходить до висновку про часткове задоволення позову та покладенням обов'язку на відповідача розглянути заяву позивача відповідно до вимог діючого законодавства.

Щодо решти доводів слід зазначити, що враховуючи рішення ЄСПЛ по справі "Ґарсія Руіз проти Іспанії" (Garcia Ruiz v. Spain), заява № 30544/96, п. 26, ECHR 1999-1, в якому суд зазначив, що "…хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожний довід…".

Керуючись ст. ст. 2, 5, 8, 9, 10, 71-79, 194, 229, 268, 241-246, 270-272, 286 КАС України, ст. ст. 7, 9, 247, 251, 254-256, 279-9, 280, 283, 286 КУпАП, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити діїзадовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка полягає у неприйнятті рішення за наслідком розгляду заяви ОСОБА_1 від 12 серпня 2025 року.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяву ОСОБА_1 від 12 серпня 2025 року відповідно до встановлених вимог законодавства.

В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відомості про учасників:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідач ІНФОРМАЦІЯ_11 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 .

Суддя: