Справа № 126/654/25
Провадження № 2/126/645/2025
"17" вересня 2025 р. м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Рудя О.Г.
секретар Кучанська В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІН ФІНАНС» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
Позивач ТОВ «ВІН ФІНАНС» звернувся до суду з даним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Ухвалою від 25.03.2025 провадження в даній справі було відкрито за правилами спрощеного позовного провадження. Призначено судове засідання.
Сторони в судове засідання не з'явились, про час, дату та місце розгляду справи повідомлялися судом у встановленому законом порядку.
Представник позивача подав до суду клопотання про витребування доказів у АТ «ТАСКОМБАНК» інформації, що підтверджує перерахування коштів у загальній сумі 11000 грн. на рахунок ОСОБА_1 ..
Відповідач ОСОБА_1 також подав до суду клопотання в якому просить витребувати у позивача ряд письмових документів та інформацію, що стосуються предмету спору.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, в зв'язку з неявкою учасників судового розгляду фіксація судового розгляду із застосуванням технічного засобу не здійснювалась.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов слідуючого висновку.
Статтею 2 ЦПК України визначено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ч.1, 3 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Частиною 6 ст. 84 ЦПК України передбачено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Враховуючи вище викладене, а також з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, клопотання про витребування доказів підлягають задоволенню, оскільки самостійно їх отримати ні позивач ні відповідач не взмозі.
Керуючись ст. 84 ЦПК України, суд, -
Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІН ФІНАНС» про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у АТ «ТАСКОМБАНК» (код ЄДР 09806443, м. Київ, 01032, вул. С.Петлюри, 30, засоби зв'язку info@tascombank.com.ua, 0443932590) інформацію: чи є номер телефону НОМЕР_1 фінансовим номером телефону за рахунком, що належить гр. ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ); інформацію перерахування у загальній сумі 11000 грн. на рахунок, що належить гр. ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) через транзакцію: 07.02.2019 - 8500 грн.,19.02.2019 - 2500 грн.?
Клопотання відповідача ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІН ФІНАНС» (ел. пошта: ecourt@dgfinance.com.ua, тел. 380671510087, адреса: м. Київ, вул. Авіаконструктора Ігоря Сікорського, буд. 8, 04112, ЄДРПОУ 38750239) наступну інформацію:
1. Належний, вичерпний завірений екземпляр договору кредитної лінії № L4474350 з усіма складовими частинами та додатками.
2. Належний, вичерпний завірений екземпляр договору кредитної лінії № AG0938504 від 07.02.2019 з усіма складовими частинами та додатками.
3. Належний, вичерпний завірений екземпляр додаткової угоди № АМ3679243 від 19.02.2019 з усіма складовими частинами та додатками.
4. Належно посвідчена керівником небанківської фінансової установи первинного позикодавця - кредитора чи належно уповноваженою посадовою особою товариства роздруківка інформації з електронного файлу, що визначає послідовні дії учасників електронної комерції (фінансової установи та споживача) в ІТС (інформаційно - телекомунікаційній системі - (далі - Log file), якою зафіксовано чітку послідовність (хронологію) всіх дій фінансової установи (її належних представників) та споживача, щодо укладання електронного договору в інформаційно - телекомунікаційній системі, яку фінансова установа використовує для укладення електронних договорів.
5. Належний LOG FILE із відповідними прямими доказами реєстрації та взаємодії відповідача у системі ІТС позивача (фото, скриншоти, знімки екрану тощо).
6. Документальні, належні, вичерпні, завірені екземпляри документів суворої бухгалтерської звітності про перерахування первинним позикодавцем відповідачу грошових коштів.
7. Інші первинні документи, створені автоматично в електронній формі програмним забезпеченням інформаційно-комунікаційної системи, що застосовуються у бухгалтерському обліку за умови наявності накладеного електронного підпису чи печатки з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг, що мають відношення до відповідача, позивача та спірного правочину.
8. Належні підтверджуючі бухгалтерські документи первинної звітності відповідно до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку "Загальні вимоги до фінансової звітності", що затверджено наказом Міністерства фінансів України від 07 лютого 2013 року № 73, а саме:
- Звіт про рух грошових коштів (за прямим методом);
- Звіт про рух грошових коштів (за непрямим методом);
- Довідка про укладені та виконані договори з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту;
- Інформація про укладені та виконані договори з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту;
- Інформація про рух обсягу дебіторської заборгованості за виданими кредитами/позиками. Завірені відповідно до вимог чинного Законодавства України належними відповідальними посадовими особами позивача з правом підпису.
9. Належний, вичерпний екземпляр оформленого та підписаного, завіреного договору відступлення права вимоги № 01072019 від 01.07.2019 в повному вигляді із усіма належними додатками доказів приналежності до спірного правочину - договору кредитної лінії № L4474350 - зокрема:
- Реєстр боржників;
- Повідомлення про відступлення Прав вимоги надіслане відповідачу належними засобами зв'язку, із належними документальними доказами такого надсилання;
- Акт приймання-передачі Документації Боржників де згадується спірний договір кредитної лінії № L4474350.
10. Належного, вичерпного завіреного розрахунку заборгованості, який дозволив би перевірити правильність нарахування відсотків, а також, зробити висновок, що заборгованість виникла саме внаслідок порушення відповідачем умов кредитного договору між первинним чи вторинним позикодавцем - кредитором.
11. Належні докази про реєстрацію позивача належними суб'єктом ринку небанківських фінансових послуг.
Встановити строк подачі витребуваних документів в десять днів, з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити, що відповідно до ст. 84 ЦПК України - особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали; у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом; притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази; у разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, також залишити позовну заяву без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. Г. Рудь