Постанова від 10.09.2025 по справі 125/1392/25

125/1392/25

3/125/509/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.09.2025 м. Бар Вінницької області

Суддя Барського районного суду Вінницької області Питель О.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Відділення поліції № 1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин України, за ст. 124 КУпАП,

УСТАНОВИЛА:

21.07.2025 близько 19:06 ОСОБА_1 по вул. Придорожна у с. Пляцина Жмеринського району Вінницької області, керуючи автомобілем «Ford С-Max», д.н.з. НОМЕР_1 , під час обгону, не впевнився у безпечності та скоїв зіткнення з автомобілем «Volkswagen Jetta», д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався попутно і повертав ліворуч з вул. Придорожна. У результаті чого автомобілі отримали механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 14.6 ПДР України, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.

10.09.2025 ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що вину визнає.

Крім визнання вини ОСОБА_1 , його вина підтверджується також даними протоколу про адміністративне правопорушення, схеми місця ДТП, копії рапорту про реєстрацію повідомлення про подію та реагування поліцейських ВП № 1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області від 21.07.2025, письмових пояснень ОСОБА_1 , письмових пояснень ОСОБА_2 , письмових пояснень ОСОБА_3 .

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, тобто порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.

Дослідивши матеріали справи, приходжу висновку, що ОСОБА_1 необхідно визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, що наявні у матеріалах справи, відсутність обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, що передбачений санкцією ст. 124 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З огляду на викладене вище, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст. 40-1, 124, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір", суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн (вісімсот п'ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ) на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Суддя

Попередній документ
130341821
Наступний документ
130341823
Інформація про рішення:
№ рішення: 130341822
№ справи: 125/1392/25
Дата рішення: 10.09.2025
Дата публікації: 22.09.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Барський районний суд Вінницької області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (10.09.2025)
Дата надходження: 25.07.2025
Предмет позову: Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Розклад засідань:
31.07.2025 11:40 Барський районний суд Вінницької області
10.09.2025 09:05 Барський районний суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПИТЕЛЬ ОЛЕНА ВІТАЛІЇВНА
суддя-доповідач:
ПИТЕЛЬ ОЛЕНА ВІТАЛІЇВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Плех Роман Сергійович