Дата документу 18.09.2025Справа № 554/11524/25
Провадження № 1-кп/554/963/2025
18.09.2025 р. м.Полтава
Шевченківський районний суд міста Полтави у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у підготовчому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Полтави, з середньо-спеціальною освітою, тимчасово не працюючий, розлучений, інвалід 3 групи, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимий,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України,-
24.02.2022 о 05 год. за наказом президента РФ ОСОБА_6 , ЗС РФ незаконно, віроломно вторглись на територію Україну, здійснили широкомасштабну неспровоковану військову агресію і збройний напад, застосовуючи всі види стрілецької, артилерійської, ракетної, іншої зброї, в тому числі засоби ведення війни, заборонені міжнародним правом, спричиняючи ураження і руйнування об'єктів військової і цивільної, в тому числі критичної, інфраструктури, ураження і вбивства особового складу підрозділів Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, мирного населення, масово порушуючи при цьому закони та звичаї війни, передбачені міжнародними договорами, і масово вчиняючи на території України злочини проти основ національної безпеки України, проти життя та здоров'я особи, проти волі, честі та гідності особи, проти статевої свободи та статевої недоторканності особи, проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, проти власності, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.
У зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України та Верховного головнокомандувача Збройних сил України ОСОБА_7 від 24.02.2022 № 64/2022, Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ХІ, введено воєнний стан на всій території України.
У подальшому, Указами Президента України від 14.03.2022 №133/2022, від 18.04.2022 №259/2022, від 17.05.2022 №341/2022, від 12.08.2022 №573/2022, від 07.11.2022 №757/2022, від 06.02.2023 № 58/2023, від 01.05.2023 №254/2023, від 26.07.2023 №451/2023, від 06.11.2023 №734/2023, від 05.02.2024 №49/2024, від 06.05.2024 № 271/2024, від 23.07.2024 №469/2024, від 28.10.2024 року № 740/2024, від 14.01.2025 № 26/2025 від 15.04.2025 № 235/2025 та від 15.07.2025 №4524-IX у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України, строк дії воєнного стану в Україні продовжувався. Дія воєнного стану в Україні триває до теперішнього часу.
24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією РФ проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України Президентом України видано указ № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», яким зокрема зобов'язано місцеві органи виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП) за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб - підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення громадян, які призиваються на військову службу.
Відповідно до Указів Президента України № 342/2022 від 17.05.2022, № 574/2022 від 12.08.2022, № 758/2022 від 07.11.2022, № 59/2023 від 06.02.2023, № 255/2023 від 01.05.2023, № 452/2023 від 26.07.2023, № 735/2023 від 06.11.2023, № 50/2024 від 05.02.2024, № 272/2024 від 06.05.2024, № 470/2024 від 23.07.2024, № 741/2024 від 28.10.2024, № 27/2025 від 14.01.2025, від 15 квітня 2025 № 236/2025 та від 14.07.2025 № 479/2025 у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України, строк проведення загальної мобілізації продовжувався і триває дотепер.
Крім того, Указом Президента України від 24.02.2022 № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженим Законом України №2105-IX від 03.03.2022, постановлено:
- призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами;
- місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб - підприємців організувати та забезпечити в установленому законом порядку, серед іншого, своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
- здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.
У подальшому, строк проведення загальної мобілізації неодноразово продовжувався у встановленому законом порядку. Статтею 17 Конституції України визначено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України. Забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування та правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.
Згідно зі ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до Закону.
Абзацом 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено, що особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових
формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Аналогічне визначення особливого періоду міститься у Законі України «Про оборону України», згідно з абз. 13 ч. 1 ст. 1 якого, особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Таким чином, враховуючи введення в Україні у встановленому законом порядку правового режиму воєнного стану, з 05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 року в Україні діє особливий період у розумінні Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» і Закону України «Про оборону».
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України № 2102-IX від 24.02.2022, у зв'язку з введенням в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, військовому командуванню разом з військовими адміністраціями, органами виконавчої влади, правоохоронними органами та за участю органів місцевого самоврядування постановлено запроваджувати і здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи правового режиму воєнного стану, реалізовувати повноваження, необхідні для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Статтею 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» визначено поняття воєнного стану. Так, воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Згідно зі ст. 17 Закону України «Про оборону» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно з законодавством. Громадяни України проходять військову службу, службу у військовому резерві та виконують військовий обов'язок у запасі відповідно до законодавства.
Частиною 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Згідно з ч. 2 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Частиною 7 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують, серед іншого, районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
Відповідно до ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, серед іншого, прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень призовника, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів.
Згідно з ч. 3 ст. 33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний і персональний.
Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центра комплектування та соціальної підтримки.
Частиною 3 ст. 3 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено, що зміст мобілізаційної підготовки, серед іншого, становить: військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів; підготовка та накопичення військово-навчених людських ресурсів призовників, військовозобов'язаних та резервістів для комплектування посад, передбачених штатами воєнного часу.
Статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації. Зокрема, відповідно до ч. 1 цієї статті, громадяни зобов'язані з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період. Згідно з ч. 3 цієї статті, під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Згідно з ч. 3 Закону України «Про Збройні Сили України» до структури Збройних Сил України відносяться, серед іншого, органи військового управління. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» до органів військового управління, серед іншого, відносяться територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки і мобілізації.
Правовий статус і повноваження територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки визначені Положенням про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі за текстом - Положення про ТЦК та СП). Так, згідно з пунктом 1 Положення про ТЦК та СП територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, м. м. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах. Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізуються Міноборони.
Пунктом 8 Положення про ТЦК та СП визначено, що завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. м. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження військової служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, тощо.
Повноваження територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки визначені пунктом 9 Положення про ТЦК та СП. Так, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, серед іншого, ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, інших категорій військовослужбовців; оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам; здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ та Служби зовнішньої розвідки): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку).
Так, у громадянина України ОСОБА_5 на початку 2025 року (більш точну дату не встановлено) виник умисел, спрямований на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.
Реалізуючи вказаний злочинний умисел, ОСОБА_8 , усвідомлюючи, що діяльність зі здійснення мобілізаційних заходів викликає широкий резонанс в суспільстві, у тому числі і серед осіб, які мають намір ухилитися від мобілізації або не виявляють бажання бути призваними на військову службу до Збройних Сил України, на початку весни 2025 року (більш точну не встановлено) через мережу Інтернет, використовуючи власний мобільний телефон марки Samsung «GALAXY A 31», з сім-картою мобільного оператора «ВФ Україна»: НОМЕР_1 , який пристосований для обміну голосовими, текстовими повідомленнями та медіафайлами, під акаунтом « ОСОБА_9 », приєднався до публічного чату загальнодоступної Telegram-спільноті під назвою: « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в месенджері «Telegram» та став його активним учасником-користувачем. Даний публічний чат налічує понад 28 525 користувачів.
Публічний чат загальнодоступної Telegram-спільноті під назвою: «Где повестки Полтава?» створений для збору, накопичування, публікацій, трансляцій інформаційних повідомлень з відомостями про дату, час та місця проведення мобілізаційних заходів співробітниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП), місця розташування блок-постів ТЦК та СП, військових Збройних Сил України, інших військових формувань долучених до цієї діяльності, з метою перешкоджання проведенню мобілізації в особливий період, у тому числі врученню громадянам повісток про виклик до ТЦК та СП тощо, шляхом завчасного оповіщення, попередження, повідомлення користувачів та учасників цього тематично-інформаційного чату, який нараховував 28 525 осіб, про дату, час та місця розташування мобільних, тимчасових блок - постів, перебування спільних мобільних груп співробітників ІНФОРМАЦІЯ_3 і ГУНП в Полтавській області, військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань залучених до проведення мобілізаційних заходів.
ОСОБА_5 , використовуючи власний мобільний телефон марки: Samsung «GALAXY A31», з сім-картою мобільного оператора «ВФ Україна»: НОМЕР_1 , який прив'язний до облікового запису «Alex» у публічному чаті загальнодоступної Telegram-спільноті під назвою: « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в месенджері «Telegram», усвідомлюючи небезпечний характер своїх дій, бажаючи настання негативних наслідків, поширював інформацію про місця проведення мобілізаційних заходів, що знизило їхню ефективність на території м. Полтави за наступних обставин.
Для досягнення своєї злочинної мети щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, 01.04.2025 о 09 год. 21 хв., ОСОБА_5 , перебуваючи біля місця проведення мобілізаційних заходів співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_3 і ГУНП в Полтавській області в мікрорайоні «Огнівка» м. Полтави, зокрема, за адресою: м. Полтава, вул. Колективна, буд.6, використовуючи власний мобільний телефон марки Samsung «GALAXY A31», з сім-картою мобільного оператора «ВФ Україна»: НОМЕР_1 , у публічному чаті загальнодоступної Telegram-спільноті під назвою: «Где повестки Полтава?» в месенджері «Telegram», опублікував текстове повідомлення наступного змісту: «Сади 3 вул. Колективна 6 поліція ТЦК ОБЕРЕЖНТО». У даній публікації зазначено місце перебування співробітників ІНФОРМАЦІЯ_3 і ГУНП в Полтавській області в мікрорайоні «Огнівка» м. Полтави, зокрема, за адресою: м. Полтава, вул. Колективна, буд.6.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи повторно, 08.04.2025 о 06 год. 49 хв., ОСОБА_5 , перебуваючи біля місця проведення мобілізаційних заходів співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_3 біля автостанції «Полтава 2» за адресою: м. Полтава, вул. Шевченка, 65, використовуючи власний мобільний телефон марки Samsung «GALAXY A31», з сім-картою мобільного оператора «ВФ Україна»: НОМЕР_1 , у публічному чаті загальнодоступної Telegram-спільноті під назвою: «Где повестки Полтава?» в месенджері «Telegram», опублікував текстове повідомлення наступного змісту: «Старая автостанція Тцк по вул.Шевченка». У даній публікації зазначено місце перебування співробітників ІНФОРМАЦІЯ_3 біля автостанції «Полтава 2» за адресою: м. Полтава, вул. Шевченка, 65.
Продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи повторно, 01.05.2025 року о 10 год. 27 хв., ОСОБА_5 , перебуваючи біля місця проведення мобілізаційних заходів співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_3 біля будинку за адресою: АДРЕСА_3 , використовуючи власний мобільний телефон марки Samsung «GALAXY A31», з сім-картою мобільного оператора «ВФ Україна»: НОМЕР_1 , у публічному чаті загальнодоступної Telegram-спільноті під назвою: «Где повестки Полтава?» в месенджері «Telegram», опублікував текстове повідомлення наступного змісту: «вул.шевченка 113б ТЦК». У даній публікації зазначено місце перебування співробітників ІНФОРМАЦІЯ_3 біля будинку за адресою: АДРЕСА_3 .
Продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи повторно, 14.06.2025 о 07 год. 27 хв. ОСОБА_5 , перебуваючи біля місця проведення мобілізаційних заходів співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_3 біля ТРЦ «Конкорд» за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 60 А, використовуючи власний мобільний телефон марки Samsung «GALAXY A31», з сім-картою мобільного оператора «ВФ Україна»: НОМЕР_1 , у публічному чаті загальнодоступної Telegram-спільноті під назвою: « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в месенджері «Telegram», опублікував текстове повідомлення наступного змісту: «Вічний вогонь ТЦК». У даній публікації зазначено місце перебування співробітників ІНФОРМАЦІЯ_3 біля ТРЦ «Конкорд» за адресою: АДРЕСА_4 .
Зазначена інформація, викладена ОСОБА_5 , у публічному чаті загальнодоступної Telegram-спільноті під назвою: « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в месенджері «Telegram», призводить до зростання напруження у суспільстві, уникнення військовозобов'язаними особами спілкування із представниками ТЦК та СП, що призводить до зменшення кількості мобілізаційних ресурсів (військовозобов?язаних), які прибувають до ТЦК та СП та можуть бути сплановані до призову під час мобілізації, що, у свою чергу, ставить під загрозу терміни та обсяги виконання заходів комплектування військово-організаційних структур ЗСУ, а також формування стійких передумов для подальшої відмови громадян від виконання своїх конституційних обов?язків в особливий період.
Таким чином, ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 114-1 КК України, а саме, перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.
31 липня 2025 року між прокурором ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 , за участю захисника ОСОБА_4 була укладена угода про визнання винуватості, за умовами якої обвинувачений ОСОБА_5 зобов'язувалася:
-беззастережно визнати свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України;
-надавати правдиві покази під час судового розгляду кримінального провадження та сприяти встановленню судом обставин вчинення інкримінованого кримінального правопорушення;
І за цих умов сторони погоджуються на призначення покарання ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 114-1 КК України у виді 5 років позбавлення волі, та на підставі ст. 75 КК України звільнити його від відбування основного покарання з випробовуванням з іспитовим строком та покладенням обов'язків за ст. 76 КК України.
Відповідно до положень ст.ст. 96-1, 96-2 КК України застосувати спеціальну конфіскацію та примусово безоплатно вилучити у власність держави мобільний телефон марки Samsung «GALAXY A31», з сім-картою мобільного оператора «ВФ Україна»: НОМЕР_1 , що був використаний як знаряддя вчинення кримінального правопорушення.
Крім того, суд враховує, що обвинувачений вніс на підтримку Збройних Сил України ( Військова частина НОМЕР_2 ) суму у розмірі 1000 (одна тисяча) гривень, що підтверджується платіжною інструкцією №9078-5Н13-75НТ-9С7Н від 31.07.2025, вперше притягається до кримінальної відповідальності, має позитивні характеристики за місцем проживання, є інвалідом 3 групи.
Оскільки зміст зазначеної угоди про визнання винуватості відповідає вимогам ст. 472 КПК України, укладання угоди сторонами є добровільним, а підстави для відмови в затвердженні угоди відсутні, суд вважає можливим затвердити угоду.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно до ст.100 КПК України.
Судові витрати по справі відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.369-374, 469, 475 КПК України,
Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 31.07.2025 року між прокурором та обвинуваченим.
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, та призначити йому покарання у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі.
Відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 (один) рік.
Відповідно до ст. 76 КК України покласти на нього наступні обов'язки:
1) періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;
3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Судові витрати по справі відсутні.
Цивільний позов у даному кримінальному провадженні не подавався.
До обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжний захід не застосовувався.
Скасувати арешт, накладений відповідно до ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду міста Полтави від 31.07.2025 р. справа №554/11029/25, провадження 1-кс/554/9411/2025.
Застосувати спеціальну конфіскацію, звернувши на користь держави мобільний телефон марки Samsung «GALAXY A31», з сім-картою мобільного оператора «ВФ Україна»: НОМЕР_1 .
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга подається через суд, який ухвалив судове рішення, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя ОСОБА_1