№ 755/16493/25
№ 3/755/5773/25
"16" вересня 2025 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Метелешко О.В., за участю: секретаря судових засідань Бараненко Ю.С., прокурора Андрєєва Я.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу, що надійшла з Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Нова Басань, Бобровицького р-ну, Чернігівської обл., українки, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду спеціаліста Дарницького ВДРАЦС у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 16.05.2023 року, припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 20.04.2024 року, о 21 годині 03 хвилини, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік (після звільнення) (далі - Декларація), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Так, відповідно до наказу Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Київ) від 07.06.2021 року № 2325/03 «Про ОСОБА_1 », ОСОБА_1 вважалася такою, що працювала на посаді спеціаліста Дарницького ВДРАЦС у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з 08.06.2021 року.
Згідно з наказом Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 20.09.2022 року № 2205-к «Про присвоєння чергового рангу державного службовця ОСОБА_1 », ОСОБА_1 присвоєно 8 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби з 23.09.2022 року.
13 серпня 2013 року ОСОБА_2 прийняла Присягу державного службовця.
Відповідно до розписки від 31.05.2013 року, ОСОБА_2 ознайомлена з попередженням про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції, щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби» під особистий підпис.
Згідно з посадовою інструкцією, затвердженою начальником Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), посада спеціаліста належить до категорії «В» посади державної служби.
Статтею 8 Закону України «Про державну службу» визначено, що державний службовець зобов'язаний, зокрема, дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем, є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією та суб'єктом декларування.
Відповідно до наказу Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 15.05.2023 року № 1757-к «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 звільнено з посади спеціаліста Дарницького ЗДРАЦС у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з 16.05.2023 року.
Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 23.07.2021 № 448/21 «Про затвердження Порядку нормування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 року за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.
Відповідно до розділу II вказаного Порядку, суб'єкти декларування додають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб'єкти декларування додають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб'єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП) або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).
Згідно з пунктом 1 частини 2 розділу II Порядку, заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 року № 252/23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 року за № 1965/41021, суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про зведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року, затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022, яким в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє на і на даний час.
Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або війни» від 03.03.2022 року № 2115-ІХ встановлено, що фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи. Також, у період воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюється.
Абзацом 4 частини 27 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України, Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», набрав чинності 12.10.2023 року.
Таким чином, з 12.10.2023 року здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Отже, ОСОБА_1 була зобов'язана подати декларацію шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2024 року.
Відповідно до публічної частини Реєстру, ОСОБА_1 подала декларацію (ідентифікатор документа - 8e8cde01-7a2d-4254-9de4-a607125bbl28), лише 20.04.2024 року о 21 годині 03 хвилини, а отже, несвоєчасно.
Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до послідовності дій користувача Реєстру, які вчиняла ОСОБА_1 за період з 01.01.2024 року до 21.04.2024 року остання розпочала вчиняти дії, направлені на заповнення/перегляд розділів документу - 8e8cde01-7a2d-4254-9de4-а607125bb128 - 25.01.2024 року, після чого, наступний вхід до Реєстру здійснила тільки 20.04.2025 року. Дата реєстрації у Реєстрі - 16.02.2017 року.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 повідомила, що вона ознайомлена з вимогами, заборонами та обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції». Також, їй було відомо про те, що у 2022 році у зв'язку із зведенням на території України дії воєнного стану суб'єкти декларування звільнялися від обов'язку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до закінчення дії воєнного стану або відновлення такого обов'язку у встановленому законом порядку. ОСОБА_1 також вказала, що не приділила належної уваги інформації щодо відновлення кампанії електронного декларування особами, які здійснюють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та несвоєчасно подала щорічну декларацію особи за 2023 рік (після звільнення), а саме 20.04.2024 року о 21 годині 03 хвилини, та додала, що причин, які можна було б віднести до поважних на несвоєчасне подання вказаної декларації, не було, жодного умислу на несвоєчасне подання декларації не мала, інших причин, щодо несвоєчасності подання декларації, не мала та до Національного агентства щодо подання декларації не зверталась.
На офіційному веб-сайті Національного агентства 20 жовтня 2023 року повідомлено про «Відновлення декларування: які декларації необхідно подати» (https ://nazk.gov.ua/uk/vidnovlennya-deklaruvannya-yaki-deklaratsiyi-neobhidno-podaty/), а саме: за загальним правилом до 31 січня 2024 року публічні службовці повинні подати щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди; декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов'язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно); декларацію кандидата на посаду за 2021 та 2022 звітні періоди (якщо кінцевий строк їх подання настав у період з 24.02.2022 року до11.10.2023 року включно).
Крім того, подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як і будь-якої іншої звітності, передбачає вчинення суб'єктами декларування певних підготовчих дій, зокрема, перевірку строку дії ЕЦП, правильність зазначення прізвища, ім'я та по батькові при його отриманні, наявність доступу до поштових скриньок, збір інформації, що необхідна для заповнення декларації тощо. З цією метою законодавець встановив строк для заповнення та подання декларації до 31 березня 2024 року.
Так, у ОСОБА_1 , у період з 12.10.2023 року (день набрання чинності Законом України № 3384-ІХ) до 31.03.2024 включно, було 172 календарних дня для з'ясування строків подання, внесення до Декларації достовірних відомостей, отримання для цього необхідної інформації та копій документів, у тому числі з відкритих джерел, а в подальшому, заповнення та перевірки наявності на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції вказаної декларації, однак, остання цим не скористалася.
Таким чином, поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати Декларацію шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, не встановлено.
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Отже, ОСОБА_1 , 16.05.2023 року, припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 20.04.2024 року о 21 годині 03 хвилини, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.
ОСОБА_1 мала можливість подати декларацію шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті у будь-якому місці, але оскільки остання є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, у зв'язку із виконанням функцій держави та подальшого припинення виконання вказаних функцій у Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Київ), то місцем вчинення правопорушення слід вважати адресу місця знаходження вказаного управління, а саме: м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 15.
Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є дата несвоєчасного подання нею декларації шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, тобто 20.04.2024 року.
Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172- 6 КУпАП, слід вважати дату складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, тобто, момент, коли уповноваженою особою, що має право складати протоколи зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані, зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення та оформлено такий висновок у вигляді протоколу.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, щиро каялася, прохала обмежитись мінімальним штрафом.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що протокол складено правомірно і в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та прохав накласти на останню адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно із ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року (далі - Закон № 1700-VII), державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно зі статтею першою вказаного Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до наказу Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Київ) від 07.06.2021 року № 2325/03 «Про ОСОБА_1 », ОСОБА_1 вважалася такою, що працювала на посаді спеціаліста Дарницького ВДРАЦС у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з 08.06.2021 року.
Згідно з наказом Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 20.09.2022 року № 2205-к «Про присвоєння чергового рангу державного службовця ОСОБА_1 », ОСОБА_1 присвоєно 8 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби з 23.09.2022 року.
Відповідно до посадової інструкції, затвердженої начальником Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Кирилом Міненком, посада спеціаліста належить до категорії «В» посади державної служби.
Відповідно до розписки від 31.05.2013 року, ОСОБА_2 ознайомлена з попередженням про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції, щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби» під особистий підпис.
Відповідно до наказу Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 15.05.2023 року № 1757-к «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 звільнено з посади спеціаліста Дарницького ЗДРАЦС у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з 16.05.2023 року.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"- "ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
На виконання вищезазначених вимог, спеціаліст Дарницького ЗДРАЦС у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Прудка А.В., зобов'язана була подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік не пізніше 31.03.2024 року.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, у порушення абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону, подала відповідну декларацію, лише 20.04.2025 року о 21 годині 03 хвилини, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Будь-яких поважних причин несвоєчасного подання декларації не встановлено.
Таким чином, як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 779 від 01.09.2025 року; письмовими поясненням ОСОБА_1 від 05.08.2025 року; інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; наказом начальника реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Волинець Д.Ф. «Про призначення ОСОБА_2 від 12.08.2013 року № 1616/03; наказом в.о. начальника Головного управління юстиції у м. Києві Равлюк А.Г. «Про призначення ОСОБА_1 » від 20.10.2016 року № 2247/03; наказами начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Міністерства юстиції України Кирила Міненка «Про ОСОБА_1 » від 23.12.2019 року № 139/03 та від 07.06.2021 року № 2325/03; наказом начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Міністерства юстиції України Кирила Міненка «Про присвоєння чергового рангу державного службовця ОСОБА_1 » від 20.09.2022 року № 2205-к; наказом начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Міністерства юстиції України Кирила Міненка «Про звільнення ОСОБА_1 » від 15.05.2023 року № 1757-к; присягою державного службовця від 13.08.2013 року; розпискою від 31.05.2013 року про те, що ОСОБА_2 ознайомлена з попередженням про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції, щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби»; посадовою інструкцією, затвердженою начальником Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Кирилом Міненком, а також, повним визнанням вини ОСОБА_1 у судовому засіданні.
За таких обставин, враховуючи характер вчиненого правопорушення, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні дані, які б підтверджували звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, а відтак, з неї слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. ст. 23, 24, 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір»,-
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 гривень 60 копійок.
Роз'яснюється, що в разі несплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення до виконання три місяці.
Суддя